روش های پزشکی و زیبایی

لیفت صورت

این یک واقعیت است که شادابی پوست برای همیشه دوام ندارد. و پوست فرم ثابت خود را حفظ نخواهد کرد. هرچه افراد پیرتر می شوند ، پوست آنها نازک می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. در نتیجه چین و چروک ها در صورت ظاهر می شوند و پوست شل می شود.

تا همین اواخر جراحی تنها راه برای از بین بردن شل شدن پوست بود. مشکل این بود که بسیاری از زنان قادر به انجام جراحی نیستند و یا مایل نیستند و اکثر آنها گزینه های غیر جراحی را ترجیح می دهند. خوشبختانه ، اکنون یک روش جدید وجود دارد که نیازی به استفاده از چاقوی جراحی نیست و آن لیفت صورت با نخ است.
لیفت صورت با نخ یک روش بی خطر است که شامل قرار دادن نخ های ساخته شده از مواد زیست سازگار مانند پلی دی اکسان و پلی لاتیک اسید در زیر پوست و کشیدن آنها است. این نخ ها در اثر تاثیرات مکانیکی فوراً پوست را بلند می کنند و وجود آنها سلول های پوست را به تولید کلاژن جدید ترغیب می کند که به شما کمک می کند تا برای مدت زمان بیشتری ظاهر جوان تری داشته باشید. اگر به فکر لیفت با نخ هستید ، در اینجا 8 نکته ای که باید بدانید آورده شده است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

لیفت صورت
لیفت صورت
چرالیفت صورت با نخ

چرا لیفت صورت با نخ

با بالا رفتن سن، پروتئین های موجود در پوست که کلاژن و الاستین هستند شروع به تجزیه نموده و به تحلیل می روند. این امر سبب شل شدن ، پژمردگی و در نتیجه ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود. لیفت صورت با نخ از روش های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک ها می باشد.

در روش لیفت با نخ از نخ بخیه قابل جذب که به شکل خارهایی دندانه دار می باشد ، برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست استفاده می شود. ساختار این نوع نخ به دلیل اینکه بتواند به بافت های چربی گیر کند ناهموار است. جنس نخ مورد استفاده برای لیفت صورت پروپیلن یا پلی دی اکسانون می باشد.

لیفت صورت با نخ

دو روش اصلی روش لیفتینگ نخ وجود دارد: نخ های نوا و سیلوئیت. با وجود اینکه این دو روش از مکانیسم یکسانی استفاده می کنند ، تفاوتهای اساسی بین آنها وجود دارد.

نخ های نوا از پلی دی اکسان یا PDO ساخته شده اند ، که ماده ای سازگار با زیست است که با قابلیت جذب و حل شدن توسط بدن شما طراحی شده است. آنها به آرامی جذب می شوند و به مدت 6 ماه در بدن شما باقی می مانند. نخ های PDO لیفت کمی ایجاد می کنند اما کلاژن سازی بیشتری را تحریک می کنند ، بنابراین ، نتایج این نوع لیفت صورت با نخ یک تا دو سال ماندگاری دارد.

نخ های سیلوئیت از پلی لاتیک ساخته شده اند ، که آن نیز ماده زیست سازگار است. نخ های استفاده شده در این عملیات کمی متفاوت هستند زیرا با مخروط های کوچک پراکنده می شوند. این نخ ها لیفت بیشتری ایجاد می کنند اما تولید کلاژن کمتری را تحریک می کنند و به مدت 12 ماه در بدن شما باقی می مانند. بنابراین ، نتایج این نوع نخ لیفت صورت تا 3 سال دوام دارد.

بیشتر افراد به دلیل کوتاه بودن زمان بهبودی ، لیفت صورت با نخ را ترجیح می دهند. در این روش برای بهبودی فقط دو روز زمان لازم است که در مقایسه با زمان بهبودی لیفت صورت با روشهای دیگر بسیار کوتاه است.

در حالی که بیماران ممکن است کمی احساس درد و تورم داشته باشند ، اما به ندرت به مسکن های قوی نیاز دارند. بنابراین ، بیشتر بیماران می توانند بلافاصله پس از عمل به محل کار خود برگردند و حتی ممکن است بلافاصله پس از آن به گردش بروند. با این حال ، توصیه می شود برای چند روز استراحت کنید.

بخاطر داشته باشید که لیفت با نخ نتیجه ای مشابه لیفت صورت با جراحی نخواهد داشت. اگرچه هر دو افتادگی پوست را بهبود می بخشند ، اما هر یک به نوعی با دیگری متفاوت است. در حالی که لیفت صورت با جراحی شامل از بین بردن پوست اضافی و سفت شدن عضلات است ، لیفت صورت با نخ فقط صورت شما را چند میلی متر لیفت می کند.

با این حال ، اگر شلی پوستی ملایم یا متوسط ​​دارید ، لیفت با نخ برای شما مناسب است. بعد از عمل لیفت با نخ انتظار یک نتیجه قابل توجه و ظاهری جوانانه داشته باشید.

کلینیک زیبایی ره یا در صورت تمایل مشتری لیفت صورت با نخ را با روشهای دیگری نظیر تزریق چربی و … بصورت ترکیبی انجام می دهد و نتیجه آن فوق العاده خواهد بود.

در حالی که تمرینات سبک مانند پیاده روی را می توان پس از یک هفته بعد از عمل از سر گرفت ، بسیار مهم است که از انجام هر نوع ورزش که باعث فشار بر ناحیه تحت درمان می شود خودداری کنید. ورزش هایی مانند وزنه برداری و یوگا معمولاً به مدت یک هفته ممنوع است ، اما همیشه توصیه می شود قبل از شروع مجدد از پزشک خود سوال کنید.

در رابطه با فعالیت جنسی نیز همین قوانین اعمال می شود. معمولاً قبل از بازگشت به زندگی جنسی باید یک هفته صبر کنید.

بسیار مهم است که اجازه دهید محل های درمان شده به طور کامل بهبود یابند. بنابراین توصیه می شود قبل از آرایش حداقل 48 ساعت صبر کنید. پس از آن ، ممکن است برای پوشاندن کبودی های باقی مانده آرایش کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام این کار ، از ماساژ شدید صورت خودداری می کنید.

بعد از عمل نباید حداقل 12 ساعت دوش بگیرید و یا قسمت لیفت شده را تمیز کنید. پس از آن نیز در هنگام دوش گرفتن ناحیه تحت درمان را با لیف یا پارچه شستشو ندهید و آن را به مدت 3 هفته ماساژ ندهید.

حداقل 1 هفته باید از شنا ، سونا و وان های آبگرم خودداری شود. با این حال ، برخی از پزشکان توصیه می کنند قبل از شروع مجدد این فعالیت ها صبر کنید تا صورت شما به طور کامل بهبود پیدا کنید.

به دلیل برش های کوچک و عدم قطع خونرسانی پوست ، این روش در مقایسه با لیفت صورت با جراحی خطرات و عوارض کمتری دارد. علاوه بر این ، نخ های استفاده شده در این عملیات از آنجا که دارای کاملا بی خطر هستند
 • خط فک ، خط خنده ، ابرو ها ، پیشانی ، گردن ،  گونه ، جوانسازی بالای سینه و شانه ها ، شکم ،  باسن ،  بازو ها ، کشاله ران

مزایای لیفت صورت با نخ

انواع نخ های مورد استفاده در لیفت صورت با نخ

در این روش معمولا از  نخ خاردار پلی دی اکسان (PDO) یا نخ سیلوئت برای لیفت صورت با نخ استفاده می شود.

 • نخ پلی دی اکسان pdo
  این نوع نخ توسط پزشکان در زمینه های مختلف لیفتینگ صورت، قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان زایمان بکار برده می شود. نخ خاردار با نفوذ به بافت های بدن سلول های فیبروبلاست در اطراف خود را جمع و تکثیر می کند. نخ خاردار در قسمت درم و عضلات زیر سطح پوست استفاده می شود.
 • نخ سیلوئت
  نخ سیلوئت کاملا جذبی می باشد و برای اصلاح کردن موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن بکار برده می شود. این نوع نخ مناسب لیفت صورت کاسنی می باشد که پوست سنگینی دارند.

جشنواره کلینیک زیبایی ره یا

در جشنواره لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ ثبت نام کن

نکاتی قبل از لیفت صورت با نخ

پیش از انجام لیفت صورت با نخ حتما باید یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی بررای انجام لیفت صورت با نخ هستید یا خیر. ممکن است متخصص پوست لیفت صورت با نخ را در کنار روشهایی مانند تزریق ژل یا چربی برای شما مناسب بداند.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

اطلاعات بیشتر درباره لیفت با نخ

برای انجام لیفت صورت با نخ ابتدا پزشک متخصص ناحیه مورد را بصورت موضعی بی حس می کند. مدت زمان انجام این عمل با توجه به تعداد تارهای نخ مورد استفاده ، بین یک تا یک و نیم ساعت می باشد.

جایگذاری نخ لیفت در زیر پوست با اسفاده از سوزن های خیلی ناز و ریز انجام می شود.  این نخ ها پس از قرار گرفتن در زیر پوست به بافت آن می چسبند. پزشک با بالا کشیدن ، نخ را در موقعیتی عمودی قرار می دهد سپس سوزن را از پوست خارج کرده و نخ را به نحوی گره می زند که در پوست پنهان شده و قابل مشاهده و لمس نباشد.

پس از جایگذاری نخ در ناحیه مورد نظر ، پزشک بافت پوست را به آرامی فشار می دهد تا پوست شکل مورد نظر را بخود بگیرد. در نهایت پوستی محکم و جوان بدست می دهد.

اثر تعلیق مانند نخ لیفت نازک و شفاف غیر هموار بعد از وارد شدن به پوست سبب می شود بافت هایی که دچار افتادگی و شل شدگی هستند ، بالا بماند.

دوره نقاهت جوانسازی پوست با نخ کوتاه است و فرد بلافاصله بعد از درمان مرخص می شود.

این روش درمانی مناسب تمامی افرادی می باشد که پوست صورتشان دچار چین و چروک و پیری شده است. اگر در حال انجام عمل هایی مانند بوتاکس و یا لیزر موهای زائد و … بر روی صورت خود هستید حتما این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید.
انجام لیفت صورت با نخ با بی حسی موضعی صورت می گیرد اما ممکن است در زمان وارد شدن سوزن به پوست کمی سوزش احساس کنید که بسیار جزئی است.
ماندگاری نتایج لیفت صورت با نخ معمولا 12 الی 18 ماه می باشد.
کیفیت نتایج لیفت صورت با نخ به میزان قابل توجهی تحت تاثیر اعتبار کلینیک زیبایی ، کادر درمان و تخصص و تجربه پزشکی که اینکار را انجام می دهد ، بستگی دارد. برای داشتن رضایت کامل از نتایج درمان خود بهتر است به یک متخصص و کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نمایید. عدم توجه به تخصص و مهارت در انتخاب پزشک ، ممکن است خسارات و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. در مواردی که قابل جبران باشد وقت و هزینه اضافی برای فرد در پی خواهد داشت.
هزینه لیفت صورت با نخ بسته به اندازه ناحیه مورد نظر برای لیفت ، نوع نخ مورد استفاده و نیز دستمزد متخصص متغییر خواهد بود. در جلسه ی مشاوره ای که پیش از انجام عمل برگزار می شود هزینه لیفت نخ و تمام مواردی که لازم نسبت به آنها آگاهی داشته باشید ، توضیح داده می شود.

افرادی که پوستشان در اثر بالا رفتن سن خیلی نازک و آسیب پذیر شده است.

 • در مورادی که افتادگی پوست شدید باشد ، لیفت نخ گزینه مناسبی نمی باشد.
 • کمبود چربی در پوست می تواند انع انجام لیفت با نخ شود.
 • خانم های باردار یا شیر ده
 • در صورت وجود زخم یا عفونت فعال
 • افرادی که دچار انعقاد خون هستند.
 • افرادی که به بیماری نئوپلاستیک مبتلا هستند.

ویژگی کلینیک زیبایی ره یا برای انجام لیفت نخ

 1. آگاهی از مزایا ، نتایج و عوارض احتمالی هر عمل زیبایی پیش از انجام حق مسلم شماست. کادر درمانی ره یا کلینیک توضیحات ، دستورالعمل های لازم و تمام نکات قبل و بعد از هر گونه عمل جوانسازی پوست و مو را در اختیار مراجعه کننده قرار می دهد.
 2. درخواست و توقعات مراجعه کننده در نظر گرفته می شود و در صورتی که از نظر پزشکی قابل انجام نباشد به بیمار اطلاع داده می شود.
 3. محیط کلینیک زیبایی ره یا بسیار سالم و بهداشتی می باشد. در این مرکز سعی می شود از استرس بیمار کاسته و حس آرامش به وی القا شود.
 4. ره یا کلینیک مجهز به آخرین و به روزترین تکنولوژی ها و تکنیک های دنیا می باشد و از وسایل و تجهیزات استاندارد و مدرن بهره می گیرد.

زاویه دار کردن صورت با نخ

صورت زاویه دار برجستگی های مناسبی در اجزاء خود دارد. با انجام کوچک کردن فک و صورت، لاغر کردن ، برجسته کردن چانه و گونه می توان صورت های فاقد زاویه را ، زاویه سازی نمود.

روشهای مختلفی برای زاویه سازی صورت استفاده می شود از جمله : تزریق بوتاکس ، چربی ، تزریق فیلر یا ژل ، عمل جراحی، لیفت با نخ

در زاویه دار کردن صورت با نخ پزشک با استفاده از نخ های لیفت به کشیدن و بالا بردن پوست اقدام می کند. برای انجام این کار ابتدا نقاطی که باید نخ جایگذاری شود توسط پزشک مشخص می شود.

سپس متخصص با استفاده از سوزن های ریز، نخ لیفت را به نقاط تعیین شده وارد و پس از خارج کردن آن ها را گره زده و در زیر پوست پنهان می کند.

زاویه دار کردن صورت با نخ

مزایای زاویه سازی صورت با نخ چست؟

مراقبت های بعد از زاویه دار کردن صورت با نخ

اطلاعات بیشتر درباره زاویه سازی صورت با نخ

شنیدن کلمه “لیفت صورت با نخ” که هنگام مراجعه به هر نوع روش جوانسازی صورت به کار می رود غیرمعمول نیست و به طور واضح ، بسیاری از مردم تصور می کنند که لیفت صورت انجام عمل در تمام صورت – چشم ها ، ابرو ، گونه ها و چانه است. این قابل درک است به هر حال چشمان و پیشانی شما نیز بخشی از صورت شما هستند. با این حال ، لیفت صورت به خودی خود فقط به دو سوم پایین صورت و گونه ها و خط فک اشاره دارد. چرا اینطور است؟ این امر عمدتا به دلیل اختلاف در آناتومی است. پوست ، ماهیچه ها و سایر بافت ها در امتداد ابرو و پلک های اطراف کاملاً مشخص هستند و جراحی زیبایی هر یک از این نواحی به مجموعه تکنیک های کاملاً متفاوتی از روش های استفاده شده در هنگام لیفت صورت نیاز دارد.

معمولاً انتخاب لیفت پلک ، لیفت ابرو یا کانتورینگ گردن همزمان با لیفت صورت برای بیماران معمول است. اما در این موارد در واقع یک متخصص زیبایی در یک عمل دو عمل مختلف انجام می دهد. به همین ترتیب بیمارانی که فقط می خواهند پیر شدن چشم و گردن را حل کنند معمولاً فقط با رفع افتادگی پلک یا لیفت گردن و نه لیفت صورت می توانند به اهداف خود برسند.

دکتر امید رحمانی در کلینیک زیبایی ره یا روشهای ترکیبی جوانسازی را بصورت کاملا حرفه ای انجام می دهند. شما می تواند در این مرکز برای جوانسازی تمام صورت خود اقدام نمایید.

برای بسیاری از بیماران ، بزرگترین مزیت لیفت با نخ کاهش بسیار زیاد زمان ریکاوری است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت انجام می دهد ، باید به بیهوش شود و سپس از مسکن های قوی استفاده می شود . به این ترتیب ، بیمار باید شرایطی را فراهم کند که شخصی وی را از بیمارستان به خانه منتقل کند.

بیشتر بیماران جراحی لیفت صورت همچنین حداقل به مدت سه روز پس از جراحی به مراقبت شبانه روزی احتیاج دارند. بعلاوه ، بیماران جراحی لیفت صورت معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته تعطیل کار دارند.

از طرف دیگر ، لیفت با نخ نسبتاً آسان است. لیفت با نخ را می توان به جای بیهوشی عمومی ، تحت بی حسی موضعی انجام داد ، به این معنی که بیماران با نخ لیفت می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. اگر چه برخی از بیماران پس از لیفت با نخ کمی درد ، قرمزی و تورم را تجربه می کنند و بنابراین مایلند که بقیه روز را استراحت کنند ، اما بیشتر آنها می توانند بلافاصله به کار خود برگردند.

پس از لیفت با نخ به ندرت به داروی قوی برای آرام کردن درد نیاز است که بازگشت به روال عادی بیماران را آسان می کند. بنابراین این روش برای افرادی که تمایل به طی کردن دوره ریکاوری بعد از جراحی لیفت صورت ندارند ، ایده آل است.

با اینحال بهبودی پس از لیفت با نخ خیلی فشرده نیست ، بیماران همچنان باید اقدامات احتیاطی جزئی انجام دهند. مهم است کهحداقل یک هفته پس از قرار دادن نخ ها ، صورت خود را هنگام پاک کردن یا استفاده از مرطوب کننده ، ماساژ ندهید. همچنین باید سعی کنید سر خود را کمی بالا بیاورید تا هنگام خواب مستقیم روی صورت خود نچرخید.

نخ های مورد استفاده در لیفت با توجه به غیرتهاجمی بودن کم خطر هستند. در واقع پس از لیفت با نخ خطر ایجاد زخم ، کبودی شدید ، خونریزی یا سایر عوارض وجود ندارد. در موارد نادر ، بیماران ممکن است تحریک ، عفونت یا بخیه های زیر پوست آنها دیده شود. اگر این اتفاق بیفتد ، بخیه ها به راحتی برداشته می شوند و صورت بیمار به حالت قبلی خود برمی گردد.

سرانجام ، از آنجا که انجام لیفت با نخ بسیار راحت تر از جراحی لیفت صورت است ، از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است.

در مقابل اگرچه لیفت با نخ بسیار سودمند است ، اما برای بیماران مهم است که انتظارات واقعی خود را از این روش حفظ کنند. در حالی که نخ های لیفت قطعاً تغییرات قابل مشاهده ای ایجاد می کنند ، اما معمولاً فقط چند میلی متر صورت را بالاتر می کشند. به همین ترتیب ، آنها نتیجه نهایی ظریف تر و طبیعی تر از جراحی لیفت صورت ایجاد می کنند. بنابراین نخ های لیفت برای افرادی که با علائم خفیف تا متوسط ​​افتادگی و شلی پوست روبرو هستند ، بهترین گزینه می باشد.

سن ایده آل لیفت با نخ اخر دهه سی تا اوایل دهه پنجاه است ، اگر چه یشتر افراد بالای 55 سال عمیقاً از جراحی لیفت صورت سود بیشتری می برند، لیفت با نخ می تواند جایگزینی برای لیفت صورت افراد مسن که به دلایل پزشکی قادر به جراحی نیستند ، باشد. از آنجا که لیفت با نخ با بی حسی موضعی انجام می شود ، بسیاری از افرادی که بیماری های مرتبط با سن دارند و آنها را مستعد جراحی نمی کند (مانند فشار خون بالا ، دیابت نوع دو و بیماری های قلبی عروقی) می توانند با خیال راحت این روش درمانی را انجام دهند.

اگر شرایط سلامتی ویژه ای دارید ، حتماً با پزشک خود درمورد اینکه لیفتینگ نخ برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید.

درک این نکته مهم است که گرچه هیچ روش لیفتینگ نمی تواند نتایج دائمی ایجاد کند ، اما جراحی لیفت صورت معمولاً نتایج طولانی تری نسبت به لیفت با نخ ایجاد می کند. نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا یک دهه طول بکشد ، در حالی که لیفت با نخ به طور کلی از یک تا سه سال ماندگاری دارد. با این حال ، روش لیفت با نخ بسیار کم خطر است.

هزینه زاویه سازی صورت با توجه به روش انتخاب شده ، تخصص و مهارت پزشکی که کار را انجام می دهد و نیز موقعیت کلینیک تعیین می شود.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر امید رحمانی ، بهترین جراح لیفت با نخ ، به پیج اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد خانمها و آقایان، کاشت ریش و سبیل ، کاشت مو ، لاغری و … می پردازد
برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید