مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

۰ تا ۱۰۰ درمان ریزش مو با مزوتراپی (راهنمای کامل قبل از تزریق)

داشتن موهای سالم و زیبا، استایل شما را کاملاً متفاوت می‌سازد. ریزش و شوره مو دو مورد از مهم‌ترین و شایع‌ترین مشکلاتی هستند که زیبایی و سلامت مو را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. برای حل این دو مشکل نیز راهکارهای بسیار متفاوتی وجود دارد؛ اما مزوتراپی مو، جامع‌ترین راهکار است. مزوتراپی یک روش درمانی است که علاوه بر حل اغلب مشکلات پوست سر و مو، به افزایش زیبایی مو هم کمک چشمگیری می‌کند. بدین ترتیب اگر به دنبال راهی هستید که با کمترین دردسر به موهای زیبا برسید، از مزوتراپی غافل نشوید!

مزوتراپی چیست؟

 Mesotherapy به معنی وارد کردن مواد با سوزن‌های بسیار ریز به داخل پوست است. در طول این درمان، مواد فعال بیولوژیک وارد پوست شده و شرایط آن را بهبود می‌بخشند. این درمان اغلب برای پوست صورت و موهای سر انجام می‌شود و به بهبود گردش خون، تأمین مواد مغذی و همچنین ایجاد تعادل هورمونی کمک می‌کند. تمامی این موارد در کنار هم باعث می‌شوند که شما پوست و موی سالم‌تری داشته باشید.

موادی که در مزوتراپی تزریق می‌شوند، در واقع ترکیبی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، عصاره‌های گیاهی و بسیاری موارد دیگر هستند. این ترکیب تزریقی، اصطلاحاً به کوکتل معروف است. از آنجایی که هر کوکتل اثرگذاری متفاوتی دارد و هر زیباجو نیز شرایط متفاوتی دارد، باید کوکتل‌ها را با توجه به شرایط پوست و موی زیباجویان انتخاب کرد.

مزوتراپی پوست سر چیست؟

همانطور که اشاره شد، مزوتراپی برای موها هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای این کار باید کوکتل را به پوست سر تزریق کرد. این تزریق از چندین جهت به فرد کمک می‌کند. اول آن که باعث می‌شود بسیاری از مشکلات پوست سر همچون خشکی، پوسته و حتی چربی آن درمان شود. سپس نیز کمک می‌کند تار موهای ضعیف، تغذیه شده و رشد بهتری داشته باشند. همچنین در کنار رشد، ضخامت تار موها افزایش پیدا می‌کند و این موضوع کمک می‌کند که موهای فرد پرپشت‌تر به نظر برسد. علاوه بر این نیز باعث می‌شود که متابولیسم سلول‌ها سرعت یافته و تشکیل مو با سرعت بیشتری انجام شود.

جالب است بدانید که تغذیه موها باعث می‌شود که رطوبت آن‌ها حفظ شده و همچنین موهای شما سالم‌تر هم باشند. به طور مثال افرادی که موهای خشکی دارند، می‌توانند از این درمان استفاده کنند. همچنین این درمان برای افرادی که موهای چرب دارند هم مناسب است؛ زیرا ترشح چربی پوست سر را کنترل می‌کند.

انواع مزوتراپی مو

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مزوتراپی مو با بوتاکس مو تفاوت چندانی ندارد. این در حالی است که این دو روش کاملاً متفاوت بوده و اثرات متفاوتی هم دارند. به طور کلی مزوتراپی به دو روش انجام می‌شود که آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

1. مزوتراپی شیمیایی

این مزوتراپی همان شکل رایجی است که اغلب ما آن را می‌شناسیم. در طول این درمان موادی مانند بوفالومدل، ماینوکسیدیل، فیناستراید، دوتاستراید، بیوتین، ویتامین‌ها و سیلیسیم آلی به لایه مزودرم پوست تزریق می‌شوند. ترکیب و عملکرد این مواد باعث می‌شود تا رشد مو به بهترین شکل صورت گیرد. همچنین این نوع درمان باعث می‌شود تا گردش خون بهبود یافته و تحریک تولید کلاژن انجام شود.

خنثی‌سازی هورمون هیدرو تستوسترون یا همان DHT نیز مهم‌ترین تأثیر مزوتراپی مو است. همانطور که می‌دانید افزایش این هورمون می‌تواند باعث ریزش مو شود. بدین ترتیب مزوتراپی باعث می‌شود تا ریزش موی هورمونی هم درمان شود.

2. مزوتراپی مکانیکی

در این روش، پزشک متخصص کمی متفاوت از مزوتراپی شیمیایی عمل می‌کند. در واقع این روش با ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز روی سر انجام می‌شود. ایجاد این سوراخ‌ها باعث می‌شود که پوست شما برای تولید کلاژن و الاستین تحریک شود. بدین ترتیب هم وضعیت سلامت پوست سر بهبود پیدا می‌کند، هم تشکیل موهای جدید انجام می‌شود.

نحوه تزریق مزوتراپی مو

اغلب ما با خوراکی‌ها و داروهای خوراکی که به رشد مو کمک می‌کنند آشنا هستیم. در این روش درمانی به جای آن که شما مواد مغذی موردنیاز موهایتان را از  روش خوراکی تأمین کنید، آن‌ها را تزریق می‌کنید. این تزریق باعث می‌شود که مواد به خوبی جذب پوست سر شده و اثرگذاری بیشتر و بهتری داشته باشند. این کار باعث می‌شود که اسیدآمینه پوست سر به اندازه موردنیاز برسد و کراتین نیز به مقدار کافی تولید شود. بدین ترتیب مشکلات موها و پوست سر شما در زمان کوتاه‌تری درمان خواهند شد.

تزریق این مواد به دو شکل دستی و کامپیوتری انجام می‌شود. بدیهی است که در روش مدرنی که تزریق با استفاده از دستگاه انجام می‌شود، مواد به طور یکنواخت و مساوی روی سر پخش می‌شوند. در تزریق دستی ممکن است تنظیم دوز داری و توزیع مساوی آن روی سر کمی سخت باشد. همچنین تزریق دستی نیازمند زمان بیشتری است. این در حالی است که در تزریق کامپیوتری، می‌توان دوز داروی تزریق شده را در مانیتور مشاهده و آن را کنترل کرد.

بهترین داروی مزوتراپی مو

تشخیص بهترین داروی مزوتراپی وابسته به شرایط موهای شماست. این تشخیص برعهده پزشک متخصص است؛ زیرا هر دارو اثرگذاری متفاوتی دارد و افراد خاصی را درمان می‌کند. به طور کلی نیز می‌توان بهترین دارو را از دو جهت تشخیص داد: اول برند تولیدکننده آن و دوم نیز ترکیبات موجود در آن که در ادامه آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

بهترین مارک داروی مزوتراپی مو کدام است؟

برندهای متعددی از داروی مزوتراپی در دنیا وجود دارند که برخی از آن‌ها بیشتر موردتوجه پزشکان ایرانی قرار گرفته‌اند. از محبوب‌ترین این برندها می‌توان به هیرکر فرانسه، مزو مو رویتاکر فرانسه، کوکتل مو BCN اسپانیا، کوکتل مو فیوژن اسپانیا، کوکتل مزو لایک اسپانیا، کوکتل بایو اسکین اسپانیا، کوکتل مزو درماهیل کره، مزو مو توسکانی اسپانیا و مزو آروما ایتالیا اشاره کرد.

بهترین کوکتل مزوتراپی مو چیه؟

بهترین کوکتل‌ها شامل مواد مختلفی می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • عصاره‌های گیاهی
 • آنزیم‌هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز 
 • داروهای گشادکننده عروق و آنتی‌بیوتیک‌ها همچون پنتوک‌سیفیلین، بوفالومدل و ماینوکسیدیل
 • ویتامین‌ها و مواد معدی که به رشد مو کمک می‌کنند، مانند: مس، زینک و یا همان روی، فسفر، منیزیم و سلنیوم
 • هورمون‌هایی مانند کلسی‌تونین و تیروکسین که به خون‌رسانی بیشتر و بهتر کمک کرده و فولیکول مو را تغذیه و بافت پوست را تقویت می‌کنند.

کاربردهای مزوتراپی مو

اگرچه مزوتراپی به عنوان یک روش درمانی شناخته می‌شود، اما برای زیبایی نیز کاربردهای فراوانی دارد. مزوتراپی علاوه بر درمان پوست سر و مشکلات مو، باعث می‌شود که ظاهر موهای شما نیز بهتر شود. همانطور که می‌دانید جلوگیری از ریزش مو و درمان آن، کمک به تنظیم چربی پوست سر، جلوگیری از خشکی پوست سر، جلوگیری از خشکی موها و همچنین چرب شدن موها و کمک به رشد موها و افزایش ضخامت و کیفیت آن‌ها، از مهم‌ترین کاربردهای درمانی مزو است. در کنار این موارد تأمین تغذیه موها و حفظ رطوبت آن‌ها باعث می‌شود که ظاهر آن‌ها از حالت خشک و کدر و یا چرب بودن خارج شود و حالت ابریشمی به خود بگیرند.

درمان کم پشتی مو با مزوتراپی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای مزوتراپی که افراد زیادی به دنبال آن هستند، درمان کم پشتی مو است. کم‌پشت بودن موها معمولاً به دو دلیل رخ می‌دهد. دلیل اول نازک بودن تار مو است که با تغذیه اصولی و تقویت آن می‌توان به تارها ضخامت بخشید و این کم پشتی را جبران کرد. دلیل دوم کم‌پشت بودن موها نیز تراکم پایین آن‌هاست. تارهای مو پس از آن که چند سال رشد کردند، می‌ریزند. این ریزش یک امر کاملاً طبیعی است.

هر فولیکول چند تار مو  را در برمی‌گیرد و پس از رشد کامل و سپس ریزش آن‌ها، مدتی را وارد فاز استراحت می‌شود. پس از این استراحت نیز رویش موهای جدید شروع خواهد شد. فولیکول‌ها می‌توانند 20 تا 30 بار این مراحل را طی کنند. اگر زمانی که فولیکول هنوز زنده است درمان با مزوتراپی را شروع کنید، می‌توانید تار موهایی که در یک فولیکول قرار دارند را تقویت کرده و تراکم موها را بیشتر کنید. همچنین اگر فولیکول مو ضعیف باشد، موها کرکی و نازک هستند و همانطور که اشاره کردیم با مزوتراپی، تغذیه آن‌ها به طور اصولی انجام شده و قوت می‌گیرند.

عکس قبل و بعد مزوتراپی مو

عکس‌های قبل و بعد از چند جلسه مزوتراپی به شما نشان می‌دهند که در اغلب مواقع فرد به شکل شگفت‌انگیزی تغییر می‌کند.

عکس قبل و بعد مزوتراپی مو در کلینیک رهیا

مزایا مزوتراپی مو

مزوتراپی یکی از روش‌های محبوب است که مزایای فراوانی دارد. از مهم‌ترین مزایا مزوتراپی مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش بیهوشی ندارد.
 • زمان درمان بسیار کوتاه است.
 • شانس موفقیت این روش بسیار بالاست.
 • می‌توان تنها در یک نقطه خاص از مزو استفاده کرد.
 • بهبودی پس از این درمان زیبایی در زمان کمی حاصل می‌شود.
 • خطرهای این روش در مقایسه با سایر درمان‌های زیبایی، تقریباً صفر است! 
 • در این روش عوارض جانبی همچون آلرژی و تداخل دارویی در کمترین حد ممکن است. 
 • این روش را تقریباً می‌توان بدون درد معرفی کرد و حتی پس از درمان نیز فرد درد خاصی را تجربه نمی‌کند. 
 • پس از انجام این درمان، فرد نیاز به مراقبت خاصی ندارد و می‌تواند به روال طبیعی زندگی خود بازگردد و فعالیت‌های روزمره‌اش را انجام دهد.

بررسی تمام فواید مزوتراپی مو

یکی از مشکلات رایجی که اغلب افراد فارغ از سن و جنسیت آن را تجربه می‌کنند، ریزش مو است. برای ریزش مو درمان‌ها و محصولات بسیار متعددی وجود دارد؛ اما مزو، درمان قطعی آن است. البته پس از مزوتراپی ممکن است مقداری ریزش را تجربه کنید که کاملاً طبیعی است؛ زیرا موهای ضعیف جای خود را به موهای جدید و باکیفیت می‌دهند. پس از این نیز مشکل ریزش شما به طور کامل رفع خواهد شد.

از دیگر مشکلاتی که با مزو درمان می‌شود، شوره مو است. تقویت پوست سر باعث می‌شود که شوره هم درمان شود. شوره سر معمولاً به دلیل خشکی پوست و یا تولید چربی بیش از حد ایجاد می‌شود که مواد مزو، هر دوی این مشکلات را برطرف می‌کنند. بدین ترتیب آن دسته از افرادی که پوست سرشان خشک یا چرب است هم می‌توانند از این درمان بهره بگیرند.

مزوتراپی مو کمک می‌کند که مواد موردنیاز رشد موها، در اختیار آن‌ها قرار بگیرند. بدین ترتیب آن دسته از افرادی که رشد موهایشان کم است هم می‌توانند از این درمان استفاده کنند. همچنین افرادی که موهای خشک، چرب، آسیب‌دیده و یا سوخته دارند هم می‌توانند با استفاده از کوکتل مزوتراپی به بهبود وضعیت تارهای موی خود کمک کنند. افزایش ضخامت مو و همچنین افزایش تراکم مو از دیگر فواید مزوتراپی مو است.

معایب مزوتراپی مو

این روش درمانی با وجود آن که مزایای زیادی داشته و کاربردهای فراوانی هم دارد، دارای برخی عیوب نیز می‌باشد. به  طور مثال اولین عیب این روش از نظر زیباجویان آن است که نیاز به تداوم دارد. برای نتیجه‌گیری هر چه بهتر، باید حتماً در جلسات خود استمرار داشته باشید. از دیگر معایب آن نیز می‌توان به واکنش‌های آلرژیک اشاره کرد. از آنجایی که هر زیباجو شرایط جسمانی متفاوتی دارد، ممکن است برخی واکنش‌ها در بدن او ایجاد شود که البته چندان جدی نخواهد بود و در عرض زمان کوتاهی رفع می‌شود.

دیگر موردی که می‌توان به عنوان یکی از معایب مزوتراپی مو در نظر گرفت، آن است که همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین میزان اثرگذاری آن در هر فرد متفاوت است و نمی‌توان در خصوص میزان اثرگذاری آن روی موهای هر فرد، نظر قطعی داد.

عوارض مزوتراپی مو

به طور کلی مزوتراپی عارضه خاصی ندارد. این درمان روی سطح میانی پوست (مزودرم) انجام می‌شود و تنها عارضه آن، دردهای خفیفی است که تجربه می‌کنید. همچنین ممکن است فرد پس از درمان، علائمی همچون خارش، التهاب یا سردردهای جزئی را تجربه کند که کاملاً طبیعی است و پس از زمان کوتاهی رفع خواهد شد. البته شما می‌توانید از کمپرس سرد نیز استفاده کنید تا عوارض مزوتراپی مو را به حداقل برسانید. همچنین انجام مراقبت‌های بعد از مزوتراپی کمک می‌کند تا این عوارض جزئی، زودتر بهبود پیدا کنند.

خطرات مزوتراپی مو

از عوارض طبیعی این درمان که بگذریم، باید به خطرات آن هم توجه ویژه‌ای داشته باشیم. این درمان به خودی خود خطر چندانی ندارد و می‌توان آن را از درمان‌های کم تهاجمی دانست؛ اما در صورتی که برای انجام آن به یک متخصص مراجعه نکنید، خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین خطرات آن نیز تداخل با داروهاست که می‌تواند مشکلاتی همچون حالت تهوع، استفراغ و اسهال را به همراه داشته باشد.

همچنین اگر درمان شما در محیط بهداشتی انجام نشود و لوازم مورداستفاده برای درمان به خوبی ضدعفونی نشده باشند، امکان انتقال عفونت، باکتری و انواع بیماری‌ها وجود خواهد داشت. در صورتی که این درمان به شکل اصولی انجام نشود، ممکن است با خونریزی‌هایی مواجه شوید که به راحتی قطع نمی‌شوند. بدین ترتیب توصیه می‌شود برای جلوگیری از این خطرات، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید و این کار را در مراکز معتبر مزوتراپی در تهران یا شهرستان‌ها انجام دهید.

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی هر فردی که در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارد، می‌تواند از مزوتراپی استفاده کند. افرادی که دچار کم پشتی مو شده‌اند نیز به شرط زنده بودن فولیکول‌ها می‌توانند از این درمان استفاده کنند. در خصوص سن مناسب مزوتراپی مو نیز باید گفت که معمولاً این درمان برای افرادی که در بازه سنی 20 تا 30 سال قرار دارند، بیشترین اثرگذاری را خواهد nhaj. البته افرادی با سنین بالاتر هم برای انجام این درمان محدودیتی ندارند.

افرادی با ریزش موی سکه‌ای، ریزش موی ناشی از اضطراب و استرس، افرادی که دچار تلوژن افلوویوم شده‌اند، افرادی که رشد موهایشان کم است و همچنین افرادی که دچار آسیب در ساقه مو هستند می‌توانند از این درمان استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در مراکز معتبر مزوتراپی تهران و شهرستان‌ها انجام می‌شود آن است که پیش از این درمان، تست آلرژی از زیباجویان گرفته می‌شود تا متخصص مطمئن شود که فرد نسبت به داروهای مورداستفاده حساسیت ندارد. این موضوع کمک می‌کند تا زیباجویان با خاطری آسوده این درمان را انجام دهند و همچنین عوارض این درمان به حداقل برسد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی نیستند؟

این درمان با وجود آن که نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد، اما برای برخی‌ها مناسب نیست که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 1. افرادی که به هر نوع ماده دارویی حساسیت دارند.
 2. افرادی که به دلیل داشتن بیماری‌های زمینه‌ای دچار ریزش مو شده‌اند.
 3. مبتلایان به دیابت کنترل نشده، هپاتیت و ایدز نباید این درمان را انجام دهند.
 4. افراد هموفیلی و افرادی که باید داروهای ضدانعقاد مصرف کنند نمی‌توانند از این روش درمانی بهره ببرند.
 5. احتمال درمان آلوپسی آندروژنیک با مزوتراپی در خانم‌های بالای  40 سال و آقایان بالای 60 سال بسیار ناچیز است.

در نهایت هم باید به این موضوع اشاره کرد که وجود برخی شرایط و مشکلات باعث می‌شود که زمان انجام مزوتراپی به تعویق بیفتد. به طور مثال وجود زخم و عفونت در سر باعث اختلال در روند درمان می‌شود و باید تا التیام آن صبر کرد. همچنین افرادی که تحت درمان با شیمی‌درمانی هستند، باید تا انتهای درمان صبر کنند.

به همین ترتیب نیز خانم‌هایی که در دوره قاعدگی هستند، باید این دوره را پشت سر گذاشته و سپس برای درمان اقدام کنند. خانم‌های باردار و شیرده نیز باید پس از اتمام این دوره برای مزوتراپی اقدام کنند.

مزوتراپی بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از روش‌های درمانی است که امروزه رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. یکی از توصیه‌های بعد از کاشت مو، انجام مزوتراپی است. در واقع پس از کاشت، هر چه‌قدر که جریان خون در پوست سر بیشتر باشد، تارهای مو بهتر تغذیه شده و کیفیت و سلامت آن‌ها تضمین خواهد شد. بدیهی است که مزوتراپی می‌تواند در افزایش گردش خون و همچنین انتقال مواد مغذی به موها، تأثیر زیادی داشته باشد. اغلب پزشکان برای افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند، حداقل 2 تا 4 جلسه مزوتراپی هم پیشنهاد می‌کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را از کاشت بگیرند.

اصلی‌ترین دلیل انجام مزوتراپی پس از کاشت آن است که تزریق مواد مغذی به مزودرم باعث می‌شود تا رشد مو، تحریک شود. همچنین موهای ضعیفی که از دیگر نقاط بدن به سر منتقل شده‌اند، قوت گرفته و این موضوع کمک می‌کند تا درصد موفقیت کاشت، افزایش پیدا کند. نکته مهم دیگری که در خصوص مزوتراپی بعد از کاشت مو وجود دارد آن است که انتقال مواد مغذی به پوست سر باعث می‌شود تا زخم‌های ناشی از کاشت هم زودتر التیام پیدا کنند.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد درمان با مزوتراپی مو دارند، هزینه آن است. به طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای این کار در نظر گرفت؛ زیرا هزینه نهایی به عوامل متعددی وابسته است. به طور مثال برند کوکتلی که برای موهای شما استفاده می‌شود و همچنین میزان استفاده از آن، تأثیر مستقیم بر هزینه نهایی دارند. همچنین معمولاً هزینه این درمان در شهرهای مختلف متفاوت است و مزوتراپی در تهران و سایر شهرها، هزینه‌های متفاوتی به همراه دارد.

البته باید این نکته را نیز اضافه کرد که معمولاً انجام خدمات مزوتراپی در کلینیک‌های زیبایی که تحت‌نظر پزشکان اداره می‌شوند، هزینه بالاتری نسبت به آرایشگاه‌ها دارد؛ زیرا در آرایشگاه‌ها امکان استفاده از محصولات غیر اصل و همچنین نامرغوب وجود دارد. همچنین ممکن است در محیط‌هایی که این درمان به صورت غیرقانونی انجام می‌شود، از لوازم تزریق مشترک برای زیباجویان متعددی استفاده شود که احتمال انتقال بیماری را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب توصیه می‌شود در صورتی که قصد انجام این درمان را دارید، حتماً به مراکز معتبر مزوتراپی مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

قیمت مزوتراپی مو در سال ۱۴۰۳

همانطور که با هم بررسی کردیم، کوکتل‌ها و موادی که برای مزوتراپی مورداستفاده قرار می‌گیرند، ساخت کشورهای دیگر هستند. بدیهی است که قیمت این مواد متناسب با نوسانات ارز، دستخوش تغییر گردد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مزوتراپی مو را به طور دقیق مشخص کرد. البته شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه مزوتراپی مو با کلینیک ره یا در تماس باشید.

شماره‌های تماس با متخصصین ره یا

02122027245

02172803

تعداد جلسات مزوتراپی مو

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خصوص مزوتراپی وجود دارد، تعداد جلسات آن است. به طور کلی هر شخص با توجه به شرایطی که دارد، باید تعداد جلسات متفاوتی را پشت سر بگذارد؛ اما چیزی که بدیهی است، آن است که مزوتراپی نیاز به استمرار دارد تا به نتیجه قابل مشاهده برسد. به طور معمول 3 تا 4 جلسه لازم است که مراجعه‌کنندگان بتوانند تا حدودی تغییرات را مشاهده کنند و درمان ریزش مو با مزوتراپی مو انجام شود. 

پس از این نیز باید مزوتراپی تا جلسه 8 الی 12 ادامه داد که بتوان بهترین نتیجه را از آن گرفت. یکی دیگر از نکاتی که در خصوص جلسات مزوتراپی وجود دارد، فاصله میان آن‌هاست. معمولاً در ابتدای درمان، فاصله جلسات یک هفته تا نهایتاً 10 روز است. سپس نیز وابسته به میزان اثرگذاری این درمان، فاصله جلسات زیاد شده و ممکن است به دو بار یا حتی یک بار در ماه کاهش پیدا کند.

مراقبت‌های پیش از انجام مزوتراپی پوست سر

پیش از انجام مزوتراپی، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. موهایتان نباید به هیچ ماده آرایشی آغشته باشد.
 2. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، به پزشک متخصص اطلاع دهید تا مشکلی در روند درمان به وجود نیاید.
 3. از آنجایی که تا 2 روز بعد از انجام این درمان نمی‌توانید موهایتان را بشویید، بهتر است پیش از انجام استحمام کنید.
 4. بهتر است 3 روز پیش از مزو، از مصرف داروهای رقیق ‌کننده خون همچون آسپرین و وافارین خودداری کنید. البته این کار را باید تحت نظر پزشک انجام دهید. 

سؤالات متداول

مزوتراپی مو در دوران بارداری خطر دارد؟

توصیه می‌شود خانم‌های باردار این درمان را انجام ندهند؛ زیرا تغییرات هورمونی ناشی از بارداری می‌تواند میزان حساسیت بدن را به داروهای تزریق شده تحت‌تأثیر قرار دهد و عوارضی به دنبال داشته باشد.

مزوتراپی مو در خانه امکان‌پذیر است؟

خیر. مزوتراپی مو یک  درمان کاملاً تخصصی است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. انجام آن در خانه و یا محیط‌هایی مانند آرایشگاه می‌تواند با عوارضی همچون تورم پوست سر، زخم و حتی عفونت همراه باشد.

آیا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو می‌شود؟

تا زمانی که فولیکول مو به طور کامل از بین نرفته باشد، مزوتراپی در رشد و حتی رویش مجدد مو مؤثر است. تارهای ضعیفی که روی سر وجود دارند، با این روش تغذیه شده و رشد خواهند کرد.

مزوتراپی مو برای ریزش ارثی کاربرد دارد؟

بله. یکی از بهترین درمان‌ها برای ریزش موی ارثی، مزوتراپی محسوب می‌شود.

مزوتراپی مو برای افراد دیابتی هم میشه انجام داد؟

بله دیابتی‌ها هم می‌توانند مزوتراپی مو را انجام دهند؛ به شرط آن که به پزشکی باتجربه مراجعه کنند تا در طول درمان سطح قند خون آن‌ها کنترل شده و احتمال بروز عوارضی همچون عفونت را به صفر برسانند. بدیهی است افرادی که دیابت کنترل نشده دارند، نمی‌توانند این درمان را انجام دهند.

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی مو معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و درد آن بسیار ناچیز است و به همین جهت می‌توان آن را بدون درد دانست. از سوی دیگر نیز انجام اصولی این درمان در کلینیک مزوتراپی ره یا کمک می‌کند تا هیچ دردی در طول درمان و پس از آن احساس نکنید.

آیا مزوتراپی مورد تأیید سازمان غذا و دارو FDA است؟

هنوز FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) مزوتراپی مو را به عنوان یک روش درمانی تأیید نکرده است؛ اما کارایی آن در آزمایش‌های زیادی به اثبات رسیده است و تنها پزشک متخصص می‌تواند تشخیص دهد که آیا این روش برای شما مؤثر است یا خیر.

آیا می‌توانم موهایم را بعد از مزوتراپی بشویم؟

شستن موها تا دو روز بعد از مزوتراپی ممنوع است؛ زیرا باید به مواد تزریق شده فرصت دهید تا به خوبی جذب شوند. بعد از گذشت 48 ساعت نیز می‌توانید موها را با شامپوهای ملایم (فاقد سولفات و پارابن) بشویید.

آیا فردی که کاشت مو انجام داده می‌تواند مزوتراپی انجام دهد؟

بله. مزوتراپی می‌تواند مانند یک مکمل برای کاشت مو عمل کند تا نتایج آن را بهبود بخشد و به تارهای کاشته شده کمک کند که کیفیت بیشتری داشته باشند.

زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو کی است؟

به طور تقریبی 10 روز تا 2 هفته پس از کاشت، بهترین زمان مزوتراپی مو است. تشخیص دقیق این زمان وابسته به شرایط موهای شما و نظر پزشک متخصص است.

مزوتراپی مو بعد از کاشت مو مؤثره؟

بله. در این روش به دلیل آن که مواد مغذی وارد پوست سر می‌شوند، زخم‌های ناشی از کاشت مو زودتر التیام پیدا کرده و پیاز مو نیز تقویت می‌شود و می‌تواند به خوبی از تارهای جدید حمایت کرده و آن‌ها را تغذیه کند.

دلیل ریزش مو بعد از مزوتراپی چیست؟

ریزش مو بعد از مزوتراپی کاملاً طبیعی است؛ زیرا این درمان باعث می‌شود که فولیکول‌های خفته تحریک شوند. این موضوع نیز سپس باعث می‌شود که موهای ضعیف دچار ریزش شوند و به موهای جدید و سالم فرصت رشد دهند. بدین ترتیب هیچ نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

بهترین کلینیک مزوتراپی در تهران کدام است؟

 

بهترین مرکز مزوتراپی در تهران مرکزی است که از کادری متخصص و حرفه‌ای کمک می‌گیرد و محصولات باکیفیت و اورجینال را مورداستفاده قرار می‌دهد. یکی از این مراکز، کلینیک ره یا است که می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای این درمان را به کادر متخصص آن بسپارید.