آخرین مقالات

روشهای از بین بردن چین و چروک های صورت

جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های صورت امروزه دغدغه ی خیلی از کسانی است که به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند. خیلی از افراد حتی جوانان به دلایل مختلف صورتشان دچار چین خوردگی می شود و این یک مسئله ی کاملا آزار دهنده می تواند باشد. شاید شما هم یکی از آنها باشید. انسان ذاتا زیبا اندیش است و زیبایی را دوست دارد. پس اگر هر یک از افراد به دنبال رازهای زیبا ماندن پوست و صورت خود بودند تعجب نکنید. به وجود آمدن چین و چروک صورت دلایل متعددی میتواند داشته باشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

روشهای درمان چین و چروک صورت

با بالا رفتن سن صورت به مرور باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی صورت میشود. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش نیز ایجاد چین و چروک را تسریع می کند. همچنین مصرف دخانیات و مواد مخدر در این امر تاثیرگذار است. رژیم غذایی غیر اصولی و حالتهای مختلف صورت که به کرات تکرار میشود، مانند اخم کردن و خندیدن از جملع دلایل ایجاد خطوط است. برای از بین بردن چین و چروک های صورت، درمان ها و روشهای متفاوتی وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به تزریق ژل و  چربی ، مزوبوتاکس ، مزوژل و … اشاره کرد.

روشهای درمان چین و چروک صورت

اگر از پیری زودرس رنج می برید ، اگر صورتتان باعث شده است اعتماد به نفس نداشته باشید؛ میتوانید همراه ما باشید تا با معرفی بهترین و بروزترین روشهای درمانی از بین بردن چین و چروک های صورت به شما کمک کنیم.

هچنین بخوانید: روشهای پیشگیری و درمان افتادگی پوست

  • تزریق بوتاکس

بوتاکس ماده ای است که برای از بین بردن چین و چروک های صورت علی الخصوص خطوط یا چروک دور چشم و پیشانی و خطوط اخم از آن استفاده میکنند. این چروک ها یا خطوط اگر ناشی از حرکت عضلات صورت باشند، بوتاکس باعث می شود که این عضلات به طور موقت فلج شوند و فرد دیگر نتواند اخم کند و یا پیشانی خود را بالا بیاندازد.

با تزریق ژل بوتاکس دیگر امکان ایجاد خطوط و چین و چروک وجود ندارد؛ اما اگر این خطوط به طور ثابت بر روی صورت وجود داشته باشند، در این حالت بوتاکس تاثیر ندارد و روش مناسبی برای از بین بردن چین و چروک های صورت نیست.

ممکن است در این حالت نیاز به تزریق چربی و یا لیزر و کارهای دیگری مانند لیفت با نخ و امثال آن انجام شود. مدت زمان اثر بخشی ژل بوتاکس حداکثر چهار تا ۶ ماه است و بعد از این مدت زمان اثر بخشی آن از بین میرود و برای ماندگاری به صورت دوره ای، باید این کار تکرار شود. روش آن به این صورت است که در هر چهار ماه یا شش ماه این کار تکرار شود و قبل از اینکه چین و چروک به صورت کامل به حالت اولیه برگردند، ژل بوتاکس دوباره تزریق شود. دلیل تکرار آن هم عدم افزایش عمق خطوط صورت است که در صورت عدم تکرار و اتمام اثربخشی، بوتاکس تزریق شده در بدن حل می شود و کاملا از بین میرود و خطوط روی صورت افزایش عمق پیدا میکنند. در ادامه ی مبحث به روش از بین بردن چین و چروک های صورت با روش تزریق فیلر می پردازیم.

  • فیلر

اساسا این سوال برای مخاطب پیش می آید که فیلر چیست و چه کاربرد هایی میتواند برای از بین بردن چین و چروک های صورت داشته باشد. فیلر به صورت کلی به معنای پرکننده می باشد و دارای انواع مختلفی است که میتواند به صورت چربی باشد و یا اینکه ژل باشد. ژل های تزریقی معمولا از جنس هیالورونیک اسید هستند که به طور طبیعی در بافت همبند بدن در زیر پوست وجود دارد. این ژل که در مرطوب نگه داشت پوست بدن و زنده نمودن بافت صورت تاثیر چشمگیری دارد، امروزه مورد توجه متخصصین بسیاری قرار گرفته است.

تزریق فیلر

یکی از مهمترین تفاوتهای بوتاکس و هیالورونیک است در تولید کلاژن است که در روش دوم، تزریق هیالورونیک به تحریک بافت صورت می انجامد و باعث ترمیم صورت به صورت خودکار میشود. از جمله مزیت های ژل هیالورونیک اسید جوانسازی پوست و صورت، آبرسانی پوست و بافت های آسیب دیده صورت، بهبود بخشیدن به خطوط ایجاد شده در صورت و نیز کمک میکند که به واسطه ترکیبات شیمیایی موثری که دارد، فرد پوست لطیف و نرمی را داشته باشد.

یکی از ویژگی های این ژل به این صورت است که وقتی به صورت خارجی به بدن وارد میشود، با بدن سازگار میشود و به صورت جادویی عمل می کند. البته این نوع ژل هم بسته به نوع برند و جنس آن، بعد از حدودا ۹ تا ۱۲ ماه به طور کامل از بدن دفع میشود. این ژل موارد استفاده ی گوناگونی دارد که از جمله میتوان به از بین بردن چین و چروک های صورت مانند خطوط خنده، گودی زیر چشم. فرم دهی به لب ها و نیز زاویه سازی صورت و چانه اشاره کرد. همانطور که در پیش تر اشاره شد تغذیه ی سالم در جوان ماندن و حتی جوانسازی پوست تاثیر به سزایی دارد. پرتقال و گریپ فروت، هویج، سیب زمینی، آووکادو، آجیل، سویا سبزیجات از جمله مواد غذایی هستند که در آنها ماده هیالورونیک اسید وجود دارد.

  • تزریق چربی

همانطوری که گفته شد برای جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک های صورت روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها تزریق چربی است. این روش معمولا زمانی انجام میشود که خطوط صورت و یا چین و چروک ایجاد شده به صورت عمیق باشد. در این صورت متخصصان امر، روش تزریق چربی را کاربردی تر میدانند.

برای انجام آن معمولا از روش بی حسی موضعی استفاده میشود. البته در شرایطی که توانایی بی حسی موضعی نداشته باشید از روش بیهوشی میتوان استفاده کرد. چند هفته قبل از تزریق، فرد باید به اندازه کافی آب مصرف کند تا آبرسانی به پوست به مرور انجام و صورت آماده ی جوانسازی گردد. همچنین قبل از تزریق از مصرف هرگونه مواد دخانی خودداری نمایند. البته یک سری از داروها مانند آسپرین و یا حتی دارو های التهابی هستند که افراد باید از مصرف آنها تا قبل از تزریق خودداری نماید، چرا که به دلیل خونرسانی به بافت های پوستی امکان دارد نتیجه تزریق آنطور که مورد هدف است حاصل نشود.

روش انجام کار بدین صورت است چربی که از سایر بافت های بدن برداشته و به محل مورد نظر با استفاده از سوزن های خیلی ریز تزریق می شود. استفاده از سوزن های ریز به این دلیل است که فرد درد زیادی را متوجه نشود و همچنین در آخر جای سوزن و نیز خونریزی نداشته باشد. یکی دیگر از مزایای تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک های صورت این است که این کار نیازی به تکرار ندارد و حدودا ماندگاری سه الی پنج ساله دارد. همچنین امکان ترمیم در روش تزریق چربی از سایر روشها راحت تر است.

با توجه به اینکه چربی کاملا طبیعی بوده و از بافت خود بدن فرد می باشد، خیلی زود جذب بدن میشود و بدن را به صورت دلخواه فرم می دهد. البته این نکته هم وجود دارد که با عنایت به اینکه این نوع تزریق فقط در یک جلسه انجام میشود، مقرون به صرفه بوده و میتواند انتخاب مناسبی برای از بین بردن چین و چروک های صورت باشد.

روش های از بین بردن چین و چروک های صورت به تناسب نیاز متنوع هستند. پزشک متخصص با توجه به نیاز صورت افراد شیوه ی ترمیمی را پیشنهاد و اجرایی میکند. چند مورد از روش ها در بالا مطرح شد. حال قصد داریم مزایای لیفت صورت با نخ و چگونگی آن برای شما بگوییم.

لیفت صورت با نخ

زیر تیغ جراحی رفتن برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. اخیرا برای بالا کشیدن پوست از روش لیفت با نخ استفاده میکنند. در این روش از بخیه قابل جذب برای بالا بردن پوست بهره می گیرند که در زیر لایه پوست قرار می گیرند که تاثیرات فوق العاده ای بر صورت دارد.

یکی از این مزایا سفت شدن پوست است. در این روش با استفاده از بخیه های زیر پوستی لایه های پوستی را کشیده و سفت میکنند. با توجه به اینکه هیچ گونه عمل جراحی و بریدن پوست و امثال آن صورت نمی گیرد، جای افتادگی قابل مشاهده نیست و بدون عمل جراحی صورت شما زیبا و جوان می شود.

دومین مزیت لیفت با نخ برای از بین بردن چین و چروک های صورت، تحریک کلاژن سازی است. با نظر داشت به اینکه کلاژن یکی از عوامل مهم در جوانسازی و دشمن چین و چروک به حساب می آید، یکی از کاربرد های مهم نخ های بخیه کار رفته در پوست، تحریک کلاژن سازی است که به فرایند ترمیمی کمک میکند. البته مزیت های دیگری نیز از جمله ریکاوری سریع، هزینه مناسب، ایمنی بالا و نتایج طبیعی را دارد که میتواند مد نظر افراد باشد.

روش اول برای از بین بردن چین و چروک های صورت با استفاده از نخ جذبی است که بعد از مدتی با توجه به مواد تشکیل دهنده آن با پوست صورت سازگار میشود. روش دوم نخ غیر قابل جذب است که در بیشتر موارد برای لیفت های قوی مانند لیفت گردن بکار می رود. نهایتا روش آخر، نخ ترکیبی است که قسمتی از آن زیر پوست باقی می ماند و قسمتی نیز جذب پوست میشود.

نکته مهم

این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که هر کدام از روشهای از بین بردن چین و چروک های صورت حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود. انجام درمان زیر نظر پزشک، عوارض احتمالی را تا حدود زیادی کاهش میدهد و از ریسک کمتری برخوردار است. یکی از مسائلی که افراد از آن به عنوان نکته ی منفی در روشهای غیر جراحی یاد میکنند، غیر دائمی بودن آن است. این امر در عین حال می تواند  از نقاط قوت این روشها باشد چرا که نتایج در صورت مورد پسند نبودن قابل اصلاح هستند و از سوی دیگر بسیاری افراد به دلایل گوناگون تمایلی به دائمی بودن نتایج ندارند.

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی تمامی خدمات زیبایی پوست برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی صورت را با بهره گیری از متدها و تجهیزات پیشرفته دنیا ارائه می دهد. برای انتخاب بهترین روش متناسب با صورت خود و نیز ویزیت و مشاوره رایگان در مرکز ره یا با شماره های ۰۲۱۲۲۰۲۷۲۴۵ – ۰۲۱۲۲۰۲۷۱۸۶ – ۰۲۱۷۲۸۰۳ تماس بگیرید. برخی دیگر از سایر خدمات ره یا کلینیک شامل مزوتراپی مو ، لیزر موهای زائد ، کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل ، کاشت ابرو ، پاکسازی پوست و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید