روش های پزشکی و زیبایی

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال جدیدترین فناوری ضد پیری است که پوست شما را با خیال راحت به حالت جوانتر و درخشان تری برمی گرداند و از موثرترین درمان های سفت کننده پوست برای بهبود خطوط ریز و چین و چروک ، به ویژه در اطراف چشم ، دهان و گونه ها است. همچنین باعث کاهش سایز منافذ ، جوش های آکنه و علائم شلی پوست می شود.

در این روش، از جراحی و برش استفاده نمی شود و کاملا ایمن و رضایت بخش است. جوانسازی پوست به این روش یکی از جدیدترین روش های لیفت صورت می باشد که نتایج شگفت انگیزی در درمان بسیاری از مشکلات پوستی را بدست می دهد.

این عمل هر 4 هفته یک بار انجام می شود وبه طور کلی 3-6 جلسه درمان را توصیه می شود. هنگام ترک کلینیک ممکن است پوستتان در برابر آفناب کمی قرمز شود و یا احساس گرمای جزئی در پوست خود داشته باشید که معمولاً ظرف 24 ساعت از بین می رود.

آر اف فرکشنال
آر اف فرکشنال

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

مکانیسم عمل آر اف فرکشنال

مکانیسم عمل آر اف فرکشنال

پوست از چند لایه تشکیل شده که بیرونی‌ترین آن اپیدرم نام دارد. در زیر این لایه، لایه‌ی درم قرار گرفته که باعث پیری پوست می‌شود. انرژی ناشی از امواج فرکانس رادیویی در لایه درم بازسازی بافت را تحریک می کند و بنابراین تولید کلاژن و الاستین جدید را افزایش می دهد.

در این روش از میکرونیدلینگ نیز برای نفوذ آرام پوست استفاده می شود تا اجازه دهد فرکانس رادیویی از پایین سر سوزن ها عبور کرده و به سطح عمیق تری از پوست نفوذ کند. میکرونیدلینگ همچنین به تجزیه بافت اسکار کمک می کند و فرمولاسیون کلاژن جدید را از طریق فرورفتگی ها تحریک می کند و بنابراین رنگ و بافت پوست را به حالت عادی برمی گرداند.

تفاوت آر اف فركشنال و لیزر فركشنال در چیست؟

آر اف فرکشنال انرژی را از طریق میکرو سوزن ها انتقال می دهد و می تواند به سطوح عمیق تری از سطح پوست برسد که لیزر قادر به انجام آن نیست. بر خلاف انرژی لیزر، که از طریق فوتوترمولیز انتخابی ، گرما تولید می کند ، آر اف فرکشنال با رساندن انرژی فرکانس رادیویی به طور مستقیم به بافت پوست کار می کند.

مقاومت درم و بافت های زیرپوستی در برابر جریان انرژی RF فرکشنال منجر به تولید گرما می شود و این گرمای تولید شده توسط RF باعث انقباض کلاژن ناشی از حرارت و بازسازی الیاف کلاژن می شود. هنگامی که انرژی حرارتی مستقیماً به درم مشبک منتقل می شود ، منجر به سفت شدن پوست و ظاهر جوانتر می شود.
دستگاه های آر اف فرکشنالی که در حال حاضر در بازار وجود دارد همه از طریق همین اصل اساسی کار می کنند: آسیب به درم و اپیدرم ، و رساندن انرژی برای تحریک تولید کلاژن.

آر اف فرکشنال از لیزر فرکشنال بهتر است ، زیرا لیزر فرکشنال یک طول موج است ، کور رنگ نیست و انرژی جذب شده از آن با رنگ پوست متفاوت است. اما نتیجه آر اف فرکشنال تحت تأثیر رنگدانه قرار نمی گیرد و برای انواع پوست مناسب است. بدیهی است که نتایج آر اف فرکشنال پس از هر جلسه درمان قابل مشاهده است.

نتایج آر اف فرکشنال روی پوست

در طول درمان قرمزی و تورم جزئی اتفاق می افتد. بعد از 24 ساعت ، ناحیه درمان برخی از محرک های سوزنی شکل را نشان می دهد. مشتری می تواند از آرایش برای پوشش منطقه درمان استفاده کند . نتایج این روش حتی در اولین جلسه نیز به زندگی و کار طبیعی تأثیر نمی گذارد.

ممکن است در دو هفته اول درمان ، رنگ صورت شما صاف به نظر برسد. با این حال ، تولید کلاژن و الاستین جدید که پوست را سفت می کند ، زمان می برد و دو یا چهار ماه طول می کشد تا مزایای ساختاری زیر سطح را تجربه کنید.
نتایج شما با هر جلسه درمان بهبود می یابد و حداکثر بهبودی را پس از چند ماه از جلسه درمان نهایی به دست می آورید.

با توجه به اینکه سطوح مختلف انرژی ، عمق نفوذ سوزن ، تعداد عبور و غیره وجود دارد ، به دست آوردن بهترین نتایج درمانی قطعاً تا حدی به این بستگی دارد که چه کسی درمانها را انجام می دهد.

پس از درمان می توان از سر خنک کننده دستگاه برای کاهش درجه حرارت پوست استفاده کرد. معمولاً 5-10 دقیقه خنک سازی پس از درمان ضروری است.

موانع استفاده از آر اف فرکشنال

مزایای آر اف فرکشنال

مزایا آر اف فركشنال

معایب آر اف فرکشنال

برای دیدن نتایج به چندین جلسه درمانی احتیاج دارید که تکمیل آنها چند ماه طول می کشد.
کرم بی حسی درد را به حداقل می رساند ، اما درمان شامل زدن سوزن های داغ به پوست است ، بنابراین ممکن است کمی درد را تجربه کنید.

اگرچه از سایر گزینه های درمان سطح پوست ایمن تر است (زیرا به طور خاص مناطق زیر سطح را هدف قرار می دهد) اما برای افراد با رنگ پوست متوسط ​​تا تیره خطر روشن شدن پوست وجود دارد.
اگر توسط غیر متخصص انجام شود می تواند به بافت پوست آسیب برساند.

عوارض جانبی آر اف فرکشنال

اطلاعات بیشتر در باره آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال با فرکانس رادیویی برای افرادی که افتادگی پوست دارند و یا پوستشان در مقابل آفتاب آسیب دیده است ، مناسب است ، به ویژه الاستوز خورشیدی ، وضعیتی که در نتیجه کاهش کشش پوست مشخص می شود. همچنین می تواند برای افراد مبتلا به زخم های آکنه مقاوم مفید باشد.
این روش به طور گسترده ای یک درمان ایمن ، با عوارض جانبی خفیف و موقتی در نظر گرفته می شود. خارش ، تورم یا برافروختگی معمولاً در صورت بروز در عرض چند روز فروکش می کند. علائم احتمالی سوزن باید در طی دو هفته به خودی خود محو شوند. این روش درمانی باید فقط باعث آسیب دیدگی کنترل شده و نه آسیب واقعی به پوست شما شود.
  • بعد از درمان، مصرف بلافاصله و منظم ضد آفتاب ضروری می باشد .
  • از مصرف شوینده های قوی اجتناب کنید.
  • به مدت یک روز بهتر است از استحمام ، سونا و استخر خودداری کنید.
  • اگر از کرم های شب ، ضد چروک ها ، و کرم های ضد لک استفاده میکنید ، از مصرف آنها تا رفع التهاب پوست خودداری کنید.
هزینه آر اف فرکشنال به دستگاه مورد استفاده ، تعداد جلسات درمانی ، مهارت و تجربه متخصص و محل انجام آن بستگی دارد.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

سؤالات متداول