روش های پزشکی و زیبایی

کاشت ابرو

کاشت ابرو مدت‌هاست که به ترندی اصلی مبدل شده است. ابروها را بید یکی از اصلی‌ترین اجزای صورت دانست که در دلنشینی و زیبایی چهره فرد تاثیری غیرقابل انکار بر جای می‌گذارد. کافیست تا چهره‌ی خود را بدون ابروها در ذهن تصور کنید تا متوجه شوید که این عضو تا چه حدی از اهمیت برخوردار است.

اگر فکر می کنید که این دلنشینی صورت و زیبایی چهره برای شما اهمیت زیادی ندارد، باید از شما بخواهیم که بیشتر درباره‌ی آن فکر کنید! وقتی افراد موفق حاضر در جامعه را تصور می‌کنید، به این نکته دقت کنید که خیلی از آن‌ها چهره‌ی زیبا و دلنشینی دارند. در حقیقت، زیبایی چهره موجب افزایش عزت نفس، بهبود اعتماد به نفس، مقبولیت اجتماعی و محبوبیت شما در میان حلقه‌ی اطرافیانتان می‌شود.

البته در اینجا نیز باید اضافه کرد که همیشه درک زیبایی‌شناختی مردم به این صورت نبوده است. اگر دهه‌های پیش را به یاد داشته باشید، حتما می‌دانید که زمانی ابروهای کشیده، نازک و سوزنی به عنوان مد روز شناخته می‌شد. البته امروزه دیگر این مد زیبا به شما نمی‌رود و مردم به ابروهای پرپشت علاقه‌مند هستند. تک تک سلبریتی‌ها و افراد مطرح در ایران و جهان، در حال حاضر دارای ابروهایی پرپشت و زیبا هستند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کاشت ابرو
کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو طبیعی

با این حال، ابروهای خیلی از مردم مانند در حد مطلوبی پرپشت نیست و یا به دلایلی، تراکم خود را از دست داده‌اند. راه حلی که پزشکی زیبایی مدرن به این افراد پیشنهاد می‌کند، کاشت ابرو طبیعی است. شما هم حتما تا به حال شنیده بودید که برخی از افراد به دلایل گوناگونی علاقه‌مند به کاشت این نوع ابروها هستند.

البته به جز کاشت ابرو طبیعی راه‌های دیگری هم برای ترمیم ابروها وجود دارند. با این حال، هیچ روشی به خوبی، اثرگذاری و کم‌عوارضی این روش نیست. کاشت ابرو طبیعی را بایستی یکی از پارادایم‌های اصلی روز پزشکی زیبایی، به منظور بهبود سلامتی و زیبایی صورت دانست.

در کاشت ابرو طبیعی، ما واحدهایی موسوم به فولیکول را از ناحیه‌ی اهدا کننده (که گاهی ناحیه پشت سر و گاهی دیگر نواحی بدن است) برداشت می‌کنیم. فولیکول، جزئی در ادامه پیازه‌ی مو است که یک یا چند تا مو از طریق آن تغذیه می‌شوند. سپس این فولیکول‌ها در ناحیه مد نظر کاشته می‌گردند. به این ترتیب شما در ابروهای خود دارای موهای طبیعی جدید خواهید شد!

تخفیف یک میلیون تومانی

یک تیر و دو نشان جشنواره پاییزه کاشت ابرو با بلفاروپلاستی

دلایل ریزش ابرو

اما چرا افراد ابروهای خود را از دست می‌دهند؟ باید گفت که در پاسخ به این سوال، جواب‌ها و عوامل زیادی را می‌توان مطرح کرد. از عوامل ارثی و ژنتیکی گرفته تا موارد اکتسابی یا سبک زندگی ناسالم. مهم‌ترین این عوارض را باید در این زیر مجموعه‌ها بررسی کرد:

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند منجر به ریزش ابروهای شود، بیماری‌های مختلفی داخلی است. البته در برخی از موارد، مانند شیمی درمانی، این خود بیماری نیست که این عارضه را ایجاد می‌کند. بلکه اثرات جانبی درمان‌های تهاجمی موجب این امر می‌شوند. عمده‌ ترین بیماری‌های منجر به ریزش ابروها را باید در این دسته بندی‌ها جای داد:

دلایل ریزش ابرو

کم‌کاری یا پرکاری غدد تیروئید

بیماری‌های تیروئیدی از رایج‌ترین دلایل ریزش موهای بدن، شامل موی سر، ابرو و حتی مژه‌ها هستند. البته ریزش مو تنها به این دلیل ایجاد نمی‌گردد؛ هر چند الگوی ریزش در اثر عوارض تیروئیدی همواره الگوی خاصی را دنبال می‌کند. در این الگو، ریزش نه از وسط (مشابه آلوپسی)، بلکه از حاشیه بیرونی شروع می‌شود.

بیماری سرطان

همان‌گونه که اشاره شد، معمولا ریزش موها همیشه در اثر سرطان نیست. با این حال، برخی سرطان‌های پوست می توانند این عارضه را به وجود بیاورند. ار مهم‌ترین عوارض یاد شده باید به سارکوم کاپوزی، بی سی سی و اس سی سی اشاره کرد.

دلایل ریزش ابرو
دلایل ریزش ابرو

بیماری های عفونی

بیماری‌های عفونی پوستی دیگر عارضه‌ای کمیاب به شمار می‌روند. با گسترش بهداشت عمومی و نیز، افزایش آگاهی مردم نسبت به رفتارهای پرخطر، دیگر کمتر شاهد قارچ‌ها یا انگل‌هایی مانند گال می‌توانند اثرات جانبی‌ای را ایجاد کنند که در نهایت منجر به اسکار و ریزش مو شوند. از دیگر عوامل بیماری‌زای عفونی باید از زونا، کورک (باکتری استافیلوکوک اورئوس) و حتی زردزخم نام برد.

حساسیت‌های مختلف هم ممکن است گاهی خود را به صورت ریزش موهای سر یا ابرو نشان دهند. از دیگر بیماری‌های مهم که منجر به ریزش ابرو می‌شوند باید به بیماری هانسن، آلوپسی آره‌تا (عارضه ریزش سکه‌ای مو)، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس اشاره کرد.

این بیماری‌ها اصلی‌ترین دلایل ریزش مو مقاوم به درمان قلمداد می‌شوند. بیماری ریزش منطقه‌ای یک بیماری ژنتیکی است که در تعداد محدودی از افراد مشاهده می‌شود. این بیماری یک بیماری خود ایمنی کمیاب است، هرچند خیلی نادر نیست. تا زمانی که این بیماری‌ها کنترل نشوند، اصولا امکان کاشت ابرو متصور نیست. به واقع ژنتیک را نباید در ریزش ابرو بی‌ تقصیر دانست.

عوارض دارویی

برخی داروها ممکن است عوارضی را ایجاد کنند که به ریزش ابرو منجر گردند. این عوارض معمولا ناخواسته بوده و چاره‌ای جز پذیرش آن‌ها نداریم. با این حال، نمی‌توان گفت که عوارض همیشه بازگشت ناپذیر است. به عنوان مثال شیمی درمانی از اصلی‌ترین درمان‌هایی است که به ریزش ابرو نیاز دارد؛ هر چند پس از قطع درمان موها دوباره شروع به رشد خواهند کرد.

با این حال جبران عوارض دارویی از اصلی‌ترین دلایل کاشت ابرو به شمار می‌رود. داروهایی که ممکن است منجر به ریزش ابرو شود، شامل این موارد هستند:

 1. داروهای کنترل و کاهش وزن: سیبوترامین ، اورلیستات ( زنیکال یا ونوستات ) ،
  سیبوترامین ( ریداکتیل یا مریدیلا )، ریمونابانت ( آکومپلیا )، متفورمین، اگزنتاید، پرامیلاتید
 2. داروهای تراپی به کمک روان‌پزشکی شامل:
  دوگزپین، لیتیوم، ایمی پرامین، آمی تریپتیلین، Prozac، و هالدول
 3. داروهای ضد تشنج از قبیل فنی توئین، اسید والپروئیک و فنوباربیتال
 4. قرص‌های اورژانس ضدبارداری
 5. درمان‌های اختلالات هورمونی تستسترونی یا استروئیدهای آنابولیزان
 6. داروهای مقابله‌ای و ضدالتهاب: ایندومتاسین، سولینداک و ناپروکسن
 7. داروهای ضد فشار خون مانند: پروپرانولول، کاپتوپریل، کلونیدین
 8. برخی از داروهای بیهوشی
کاشت ابرو و هزینه آن

دلایل مربوط به سبک زندگی در ریزش ابروها

یکی از دلایل مهمی که باعث ریزش ابروها می‌شوند، سبک زندگی ناسالم و عدم تغذیه درست بدن است. البته در روزگاری که استفاده از مواد فرآوری‌شده و مصرف غذاهای فست‌فودی رایج هستند، نمی‌توان انتظار بیشتری داشت. با این حال بسیاری از خانم‌ها و آقایان نسبت به این موضوعات آگاه هستند و سعی می‌کنند با مصرف مولتی‌ویتامین‌ها جبران مافات کنند. هرچند گاهی این جبران‌ها و درمان‌های تقویتی کارساز نیست.

روش پیشگیری خانگی از ریزش ابرو

در اینجا است که نیاز به کاشت ابرو نمود می‌یابد. با این حال بد نیست تا برای آشنایی خوانندگان عزیز، مهم‌ترین دلایل مربوط به تغذیه که باعث ریزش موها می‌شوند را مطرح کنیم:

 • یکی از دلایلی که می‌تواند باعث تضعیف ریشه‌ی موها شود، کمبود آب است. با مصرف حداقل هشت لیوان آب در روز سلامتی خود را حفظ کنید!

 • ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان بسیار مهم و موثر در تقویت فولیکول‌های مو است. این ویتامین به وفور در بادام، بادام زمینی، فندق و انبه وجود دارد. همچنین نباید مصرف انواع اسیدهای چرب حاوی امگا ۳ و شش را از یاد ببرید.

 • غلات حاوی روی، آهن و ویتامین‌های دسته B برای سلامت مو مهم هستند. غلات شامل گندم، جو، ذرت و مواردی از این دست می‌گردند.

 • گوشت سفید از جمله مرغ، ماهی، بلدرچین و دیگر پرندگان به دلیل تأمین پروتئین مورد نیاز بدن در حفظ سلامت مو مفید هستند. همچنین تخم مرغ و حبوبات نیز می‌توانند علاوه بر پروتئین، مواد مغذی لازم دیگری را برای مو فراهم کنند.

با این حال دو عامل مهم دیگر در ریزش مو را نیز نباید از خاطر دور داشت.

یک، اثر استرس و تنش‌های عصبی روزمره که در دراز مدت می‌توانند روی سلامت فرد اثری جدی بر جای بگذارند. این اثرات در هر فرد نمود خاصی داشته و در برخی افراد به صورت ریزش موها دیده می‌شود. متأسفانه این عارضه‌ها در مواردی حتی منجر به تشدید استرس و شرایط سلامتی روان فرد نیز می‌شود.

عامل دوم، پدیده‌ای است که تا کنون هیچ پزشک یا محققی نتوانسته است برای آن درمان یا راه چاره‌ای بیندیشد. این عامل، افزایش سن است. با بالا رفتن سن انسان‌ها، کم‌کم سلامت پوست و موی آن‌ها با اضمحلال رو به رو شده و ریزش موها ناگریز به نظر می‌رسد. تنها را مقابله شناخته شده قطعی با این موضوع را باید کاشت ابرو طبیعی دانست.

آیا اسکار موجب ریزش ابروها می‌شود؟

در واقع باید گفت که بله! اسکار (زخم شدن پوست) قطعا در صورت وخامت، موجب آسیب به ریشه و پیازه مو شده و رویش مو را ناممکن می‌سازد. این اسکار یا زخم ممکن است در اثر عوامل زیادی رخ دهد. عوامل یاد شده شامل سوختگی، بریدگی‌های عمیق، و یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی رخ دهد.

علاوه بر آن برخی از تنش‌های پوستی دیگر هم ممکن است که چنین حالتی را ایجاد کند. این تنش‌ها شامل خالکوبی، برداشتن مرتب ابروها در طول سال‌های طولانی، شرایط محیطی خاص مانند آفتاب سوختگی شدید یا مواد آرایشی غیراستاندارد هستند.

چرا کاشت ابرو کار حساسی است ؟

حال با دانستن دلایل عمده از دست دادن ابروها، می‌توانید تشخیص دهید که آیا در این مرحله به کاشت ابرو نیاز دارید یا خیر. درصورت تمایل به چنین موضوعی از شما دعوت می‌کنیم تا با ادامه‌ی موضوع با ما همراه باشید.
در این مرحله به داوطلبان عزیز باید خاطر نشان کرد که بهتر است برای کاشت ابرو حتما به کلینیک‌های معتبر و پزشکان متخصص خوشنام مراجعه کنید.

کاشت ابرو کلینیک ره یا

نکات مهم برای کاشت ابرو دائمی

دلیل این امر همان طور که واضح است، حساسیت کاشت ابروست. در صورت کوچکترین اشتباهی، ابروهای صورت حالتی زشت و غیر طبیعی پیدا خواهند کرد. این موضوع دلایل مشخصی دارد از جمله:

ابروهای روی صورت در هر سو، جهت خواب خاصی دارند. در صورتی که گرفت‌های فولیکولی به درستی در محل پیوند قرار نگیرند، جهت خواب ابروهای نامنظم و غیرمتقارن می‌گردد. این حالت را باید به راستی شکست عمل کاشت ابرو شناخت. این خود، به جز موضوع تفاوت رنگ موهای بدن با یکدیگر است.

گفتیم که برای کاشت ابرو، از فولیکول‌های مسئول رشد موهای سر استفاده می‌شود. اما این موها باید در جهت عمودی و به مقدار زیادی رشد کنند. در صورتی که موهای ابرو باید روی صورت خوابیده و رشد محدودی داشته باشند. رو به رو شدن با این مشکل، وظیفه و تخصص پزشک است.

موهای ابرو در مقایسه با سر، به وضوح ظریف تر هستند. دلیل این امر آن است که فولیکول‌های ابرو تنها یک تار مو را در خود جا داده‌اند. به همین دلیل باید تمام گرفت‌ها در مرحله پردازش، تصفیه شده و از فولیکول‌های تک مویی استفاره شود.

گفتیم که موهای هر نقطه از بدن، به مقدار مشخصی رشد می‌کنند. دلیل این امر تفاوت سیکل رشد آن‌ها شمرده می‌شود. در صورتی که پزشک نسبت به این موضوع اشراف نداشته باشید، ممکن است داوطلب پس از مدتی نیازمند کوتاه کردن ابروهای خود گردد!

بهترین روش کاشت ابرو کدام متد است؟

از زمانی که پزشکان تصمیم به کاشت برو گرفتند، روش‌های گوناگونی برای این کار معرفی شد. با وجود تفاوت‌هایی که این روش‌ها با یکدیگر دارند، اصولا رویه‌ی مشابهی را دنبال می‌کنند. این رویه به این صورت است که ابتدا ناحیه اهدا کننده انتخاب شده؛ سپس فولیکول‌های مو تحت واحدهایی به نام گرفت از آن خارج می‌شوند.

در مراحل بعدی این گرفت‌ها تصفیه و پردازش شده و بعضا در محلو‌ل‌های خاصی نیز قرار می‌گیرند. بعد از آن نوبت به آماده‌سازی محل کاشت می‌رسد. با قرارگیری فولیکول‌ها در محل آماده شده، فرآیند به پایان می‌رسد. تمامی روش‌های اصلی کاشت ابرو تقریبا از این الگو پیروی کرده و تنها در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند.

روش کاشت ابرو نواری یا FUT

روش کاشت ابرو FUT در حقیقت ابتدایی‌ترین روش کاشت مو به شمار می‌رود. این روش، را به سختی می‌توان بهترین روش کاشت ابرو نام نهاد. زیرا گرفت‌برداری در این روش به صورت نواری بوده و از ظرافت کافی برخوردار نیست. همچنین حالت طبیعی در این روش به دشواری قابل حصول است. گاهی نیز جهت رشد موها مطابق میل ما نخواهد بود.

این روش به دلیل نحوه گرفت‌برداری نیازمند دوره‌ی نقاهت طولانی‌ایست. گرفت‌های مورد نیاز این روش با برش و برداشتن نواری از موی سر و سپس بخیه‌ی جای آن، تهیه می‌گردد. برای برداشت مو، معمولا از موهای پشت گوش یا روی سر استفاده می‌شود.

روش کاشت ابرو FIT

روش پیشین روشی دشوار چه برای کاشت موی سر و چه برای پیوند موی طبیعی به ابرو بود. به همین دلیل، به منظور جبران کمبودهای روش FUT روش‌های جایگزین زیادی توسط متخصصین و محققان معرفی شد. روش FIT یکی از این روش‌هاست. اگر به یاد داشته باشید، یکی از مشکلات عمده در روش FUT زخمی بود که ناحیه اهداکنننده باید متحمل می‌شد. روش FIT با برداشت دانه‌ای فولیکول‌ها سعی در جبران این مسئله نموده است.

در روش یاد شده، با کمک دستگاه پانچ مخصوص و میکروسکوپ، موها از نواحی مد نظر خارج می‌گردند. این رویکرد موجب می‌شود که حداقل عارضه و زخم را در ناحیه اهداکننده شاهد باشیم. این موضوع را باید در حقیقت به عنوان نقطه قوت این روش بازشناخت. با این حال روش کاشت ابرو FIT نقطه ضعفی هم دارد. ای نقطه ضعف، نیاز به کوتاه کردن موهای بانک مو تا یک میلی‌متر است.

روش غیر جراحی FUE

دو روش پیشین با وجود مزیت‌های زیادی که دارند، از برخی نارسایی‌ها نیز رنج می‌برند. از اصلی‌ترین نارسایی‌های یاد شده، ضرورت بیهوشی در طول عمل و نیز، محدودیت در انتخاب بانک مو قابل اشاره هستند. به همین دلیل پزشکان مطرح در جهان به دنبال پاسخی به این موارد بودند. این پاسخ روش غیرجراحی FUE بود.

در کاشت ابرو به روش FUE ما نه تنها نیازی به بیهوشی بیمار نداریم، بلکه محدودیت زیادی نیز از نظر بانک مو نخواهیم داشت. این روش به دلیل آن که از ظرافت زیادی برخوردار است، برای کاشت مو ریش و سبیل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش تنها نیازمند بی‌حسی موضعی‌ست و عوارض خاصی را هم به دنبال نخواهد داشت.

تفاوت کاشت ابرو به روش SUPER FUE با متد FUE چیست

شاید شما هم به اصطلاح SUPER FUE در کاشت ابرو یا مو برخورد کرده باشید. این روش در حقیقت همان روش FUE است؛ با این تفاوت که از یک اسکنر نیز برای بهبود روند کار بهره گرفته می‌شود. این اسکنر به ما برای طراحی پیش از کاشت ابرو کمک شایانی خواهد کرد. در حقیقت، این روش تلاشی است تا بتوان همچنان روش FUE را همتای روش SUT دانست.

کاشت ابرو به روش SUT

با وجود مزیت‌های فراوان روش FUE علم هیچگاه به دستاوردهای خود قانع نیست و همواره به دنبال بهبود آن‌ها است. روش SUT نیز به همین دلیل و در راستای پیشرفت‌ها و به موازات روش FUE مطرح گردید. تفاوت اصلی این روش با کاشت ابرو به روش FUE در استفاده هر چه بیشتر از دستگاه‌های اتوماتیک است.

کاشت ابرو یه روش SUT تماما با کمک دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌گردد. یعنی در ابتدا دستگاه خود فولیکول‌ها را انتخاب و برداشت کرده، و سپس در ناحیه‌ی هدف پیوند خواهد زد. به دلیل اتوماتیک بودن کل مراحل، با این روش می‌توان تا بیش از چهار هزار فولیکول را در یک جلسه پیوند داد. ناگفته پیداست که این روش را باید بهترین روش برای ایجاد تراکم‌های بالا در کاشت ابرو و مو دانست.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

روش میکروگرافت در حال حاضر جدیدترین و به واقع، گران‌ترین روش کاشت موها در نواحی مختلف بدن، از جمله ابرو است. در این روش که می‌توان آن را مشابه دیگر روش‌های مدرن دانست، با کمک دستگاه گرفت‌هایی با اندازه بسیار کوچک از روی موی سر یا ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شود. در ادامه این گرفت‌ها باید در محلول‌های خاصی قرار گرفته و یا حتی فریز شوند.

در مرجله‌ی بعدی، گرفت‌های مینیاتوری که در اختیار داریم را به ناحیه میزبان ارائه و آن را با کمک دستگاه‌های خاصی که برای این روش ساخته شد‌ه‌اند، در پوست خواهیم کاشت. مبدعان این روش ادعا می‌کنند که کاشت ابرو با روش میکروگرافت بهترین و طبیعی‌ترین نتیجه را به همراه خواهد آورد.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

حال که با روش‌ها و گزینه‌های در دسترس خود برای کاشت ابرو آشنا شده‌اید، می‌توانید با چشمانی باز به دنبال روش مناسب برای خود باشید. هرچند بهتر است از کلمه بهترین روش کاشت ابرو استفاده نکنیم؛ چه آن که بسته به شرایط داوطلب، ممکن است توصیه تخصصی پزشکان محترم مبنی بر انتخاب یکی از روش‌های معرفی شده به جای دیگران باشد.

همچنین به تمامی داوطلبان این گونه درمان‌ها توصیه می‌گردد تا پیش از مراجعه به کلینیک و جلسه اول کاشت ابرو خود، تغییراتی را در سبک زندگی، تغذیه و دیگر موارد مهم اعمال کند. اما این تغییرات شامل چه مواردی هستند؟

کاشت ابرو‍ طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

قبل از پرداختن به ادامه بحث بد نیست تا به بررسی موارد مهمی بپردازیم که در کاشت ابرو برای افراد حائز اهمیت هستند. زیرا در برخی موارد ممکن است اصولا امکان کاشت ابرو برای فرد میسر نباشد. از جمله‌ی موارد مهم پیش از کاشت ابرو ، باید به اهمیت کنترل بیماری‌های عامل در ریزش ابرو اشاره کرد.

در کنار عوامل ژنتیکی، عارضه‌هایی مانن آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس متهمان ردیف اول در ریزش ابرو مقاوم در برابر درمان به شمار می‌روند. از دیگر موارد منع کاشت ابرو، این موارد قابل اشاره‌اند:

 • افراد دچار بیماری‌های انعقاد خود مانند هموفیلی
 • نوجوانان زیر ۱۸ سال
 • افراد دچار اختلالات رفتاری

برخی از افراد به دلیل استرس یا دیگر عوامل، به صورت هیستریک ابروهای خود را می‌کنند. واضح است که کاشت ابرو برای این افراد تنها به آسیب بیشتر به آن‌ها منجر خواهد شد.

بخش‌های ابرو

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد خانم ها و آقایان، کاشت ریش و سبیل ، کاشت مو ، لاغری و … می پردازد

برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های 02122027245 – 09127280329 – 02172803 تماس بگیرید

کاشت ابرو روی تاتو

یکی از شایع‌ترین موارد در بین داوطلبان کاشت ابرو، درخواست کاشت ابرو روی نواحی تاتو شده است. در گذشته، یکی از راه‌کارهایی که برای بهبود ظاهر ابروها مورد استفاده قرار می‌گرفت، تاتو زیر پوست ابروها بود. این موضع گاهی خوب پیش نمی‌رفت و حتی تراکم ابروها را پایین‌تر می‌آورد. در حالی که راه حال نهایی برای بالا بردن تراکم ابروها، کاشت ابرو است.

کاشت ابرو روی تاتو کاملا امکان پذیر بوده و نتایج خوبی را هم به دنبال دارد. پس اگر تنها به این دلیل به کاشت ابرو فکر نمی‌کردید، می‌توانید همین الان با کلینیک ره یا تماس گرفته و وقت مشاوره‌ی خصوصی برای خود رزرو کنید!

آمادگی‌های قبل از کاشت ابرو

بدیهی است که فرآیند درمان و کاشت ابرو شما با مراجعه به کلینیک‌های معتبر و مشاوره حضوری با پزشکان متخصص در آن آغاز می‌گردد. این مرحله را باید اصلی‌ترین بخش آمادگی‌های پیش از کاشت ابرو دانست؛ چرا که ممکن است حتی پزشک تشخیص دهد شما اصولا نیازی به کاشت ابرو ندارید. بلکه روش دیگری مانند مزوتراپی یا پی آر پی مو می‌تواند نتایج بهتری برای شما داشته باشد.

در صورتی که تصمیم بر کاشت ابرو گرفته شود، احتمالا پزشک از شما می‌خواهد تا برخی از آزمایش‌های حساسیت و مصرف داروهای خاص را آماده کنید. در صورتی که این مرحله هم بدون مشکل خاصی به پیش برود، روزهای مشخصی برای کار تعیین خواهد شد. از این لحظه شما کاندیدای کاشت برو هستید و باید موارد خاصی را رعایت کنید.

طراحی مدل ابرو متناسب با انتخاب و سلیقه فرد

یکی از نکات خیلی مهمی که باید پیش از جلسه اول کاشت ابرو درباره‌ی آن تصمیم بگیرید، طراحی ابرو به شکل مد نظرتان است. این به شما کمک می‌کند که بفهمید پس از کاشت به چه چهره‌ای دست خواهید یافت؛ و پزشک نیز متوجه می‌شود که دقیقا به دنبال چه ظاهری هستید.

توصیه های پیش از کاشت و پیوند ابرو

مهمترین کارهایی که باید پیش از جلسه اول کاشت ابرو خود انجام دهید، مربوط به اصلاح مصرف دارویی، تغذیه و سبک زندگی سالم است. زیرا به جز پوست نواحی بانک مو و میزبان، باید کل فیزیولوژی بدن شما آماده‌ی پذیرش این تغییرات شود.

مهمترین امر، عدم مصرف مواد غذایی و داروهایی‌ست که موجب رقیق شدن خون می‌گردند. مثلا یکی از این مواد، ویتامین E است. با این که نقش ویتامین E در سلامت پوست و مو امری انکارناپذیر است، باید مصرف آن قبل از جلسه اول کاشت ابرو کنترل شود. همچنین داروهایی مثل آسپرین هم اثرات مشابهی دارند.

برخی مواد دیگر هم هستند که باید در روزهای منتهی به کاشت از آن‌ها دوری کرد. مهمترین آن‌ها نیکوتین، الکل و ماینوکسیدیل هستند. به طور کلی قبل از هر نوع درمان جدی، از داوطلبان خواسته می‌شود تا مصرف انواع دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارند. زیرا علاوه بر ایجاد عدم تعادل در غلظت خون، توانایی و ایمنی بدن را نیز کاهش می‌دهند.

بهتر است در روزهای قبل از جلسه کاشت ابرو، به سونا یا جکوزی نروید. در سبد تغذیه‌ای خود از میوه‌ها و سبزیجات تازه به مقدار زیادی استفاده کنید. به علاوه بدن خود را همیشه هیدرازه نگه دارید. یعنی آب به مقدار کافی بنوشید. خواب طبیعی و کافی در ساعات مناسب هم فراموش نشود. اگر داروی خاصی نیز باید مصرف کنید، بهتر است به اطلاع کلینیک برسانید.

در انتها باید به یک نکته بسیار مهم اشاره کنیم و آن هم استحمام قبل از آماده شدن برای جلسه اول کاشت ابرو است. زیرا از بیماران خواسته می‌شود تا یکی دو روز بعد از کاشت، محل را مرطوب نکنند. واضح است که این به معنی حداقل چند روز حمام نرفتن است. پس بهتر است از قبل آماده‌ی این مسأله بشوید.

هزینه و قیمت کاشت ابرو طبیعی

به دلیل این که کاشت مو و خدمات زیبایی، از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از درمان‌های ضروری محسوب نمی‌شوند، برای آن نرخ مشخصی تعیین نگردیده است و به عهده‌ی پزشکان گذاشته شده است. چندین و چند عامل در هزینه‌ای که شما برای کاشت ابرو خود می‌پردازید، دخیل خواهند بود. این عوامل شامل:

 • سطح حرفه ای و کیفیت کار کلینیک
 • حسن شهرت و توانایی‌های پزشکان همکار
 • تخصص و سابقه دیگر عوامل همکار در کادر زیبایی
 • نوع دستگاه‌های مورد استفاده
 • خدمات جانبی قابل ارائه
 • نوع کاشت ابرو و گستردگی نیاز داوطلب به دریافت درمان

و بسیاری عوامل دیگر از این دست می‌باشد.

دلایل ریزش ابرو

تفاوت هزینه کاشت ابرو در زنان و مردان

یکی از سوالاتی که برای بسیاری مطرح است، تفاوت هزینه کاشت مو یا ابرو در زنان ومردان می‌باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که با وجود تفاوت‌های عمده در الگوی ریزش موی مردانه، ریزش ابرو خانم‌ها و آقایان تقریبا مشابه یکدیگر است. به همین دلیل به نظر می‌رسد تفاوت خاصی در پروسه یا هزینه‌های کاشت ابرو طبیعی میان این دو دسته وجود ندارد.

هرچند واقعیت قضیه جز این است. اگر دقت کرده باشید، کاشت ابرو در میان خانم‌ها و آقایان از الگوهای مختلفی پیروی می‌کند. این امر به خصوص در تراکم و گستردگی ابروها نمایان است. همین عامل، دلیل می‌شود تا هزینه‌های کاشت ابرو میان خانم‌ها و آقایان با یکدیگر متفاوت شود.

چطور کاشت ابرو را ارزان تمام کنیم؟

یک ضرب‌المثل انگلیسی –که حتما همه شما آن را شنیده‌اید- می‌گوید: «هنوز آن قدر ثروتمند نشده‌ام که [خدمات] ارزان بخرم». این اصل در هزینه‌کرد شما برای کاشت ابرو نیز صادق است. در واقع ارزان‌ترین نوع کاشت ابرو، مراجعه به بهترین کلینیک کاشت ابرو در دسترس، و درافت بهترین سطح از خدمات است. چرا که در صورت انجام ترمیم توسط افراد غیرمتخصص ممکن است عوارض زیادی گریبانگیر شما شود.

در این رابطه باید در نظر داشته باشید که اگر هزینه کاشت ابرو به نظر شما زیاد می‌رسد، به دلیل هزینه‌های عملیاتی این درمان است. در واقع قسمت بزرگی از هزینه مربوط به موارد لازم و دستگاه‌ها، دستمزد تخصص پزشک و کادر زیبایی است. بنابراین بهتر است یک بار برای زیبایی خود سرمایه‌گذاری کنید و با خیال راحت از نتایج موفقیت خود لذت ببرید!

آیا بازیگران برای کاشت ابرو خود مقدار زیادی هزینه کرده اند؟

به جرأت باید گفت بله! بسیاری از بازیگران مطرح و افراد سرشناس در ایران و جهان، به دلیل وجهه خود و ارزش بالای آن در جامعه، تنها به بهترین و برندترین پزشکان و کلینیک‌ها برای کاشت ابرو خود اعتماد می‌کنند. به همین دلیل بررسی این که از کدام از بازیگران برای کاشت ابرو به کدام کلینیک مراجعه کرده است و مشاهده نتایج آن می‌تواند راهنمای نسبتا خوبی در انتخاب کلینیک کاشت مو باشد.

هزینه کاشت ابرو در تهران ، ترکیه یا تورنتو چقدر تفاوت دارد؟

حتما شما هم اطلاع دارید که ایران از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری پزشکی در جهان است. دلیل این امر را باید تخصص و توانایی پزشکان ایرانی، هزینه‌های پایین مسافرت و اقامت در ایران در کنار برابری نرخ ارز پایین دانست. با این حال و در کمال تعجب، برخی از ایرانیان از ایران به کشورهایی مانند کانادا، آلمان یا ترکیه برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند.

اگر بخواهیم از نظر هزینه‌ها برآوردی داشته باشیم، باید گفت که هزینه کاشت ابرو در تهران باید چیزی حدود کمتر از ۱۰ میلیون تومان باشد؛ در حالی که ممکن است همین هزینه، صرف‌نظر از هزینه‌های اقامت و سفر در ترکیه بالغ بر 60 میلیون تومان گردد. هزینه‌های کانادا یا اروپا هم ممکن نیست که کمتر از 100 میلیون تومان تمام شود. در حالی که نتایج نهایی کار پزشکان ایرانی اگر بهتر نباشد، بدتر نیست.

عوارض احتمالی بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو هم به مانند بسیاری درمان‌های دیگر، ممکن است عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد. با این حال، در صورت مراجعه به کلینیک های معتبر کاشت ابرو می‌توانید ریسک این عوارض را به حداقل و حتی صفر برسانید. مهمترین عوارضی که برای کاشت ابرو گزارش شده‌اند شامل این مواد می‌گردند:

 1. احساس درد و یا گزگز
 2. قرمزی و جوش در ناحیه دریافت کننده
 3. ایجاد ظاهر غیرعادی در ابروها
 4. رشد سریع و غیرعادی ابروها
 5. ریزش ناگهانی ابروها
 6. تفاوت رنگ در میان ابروهای کاشته شده و پیشین
 7. تورم و خارش در ناحیه کاشت ابرو
 8. پوسته پوسته شدن موها در ناحیه کاشت ابرو
 9. فولیکولیت (التهاب فولیکول‌ها)
 10. خونریزی
 11. عفونت
 12. بی حسی در ناحیه کاشت ابرو
 13. فر شدن موهای ابرو

در انتها لازم است تا در مورد برخی از این عوارض توضیحات تکمیلی ارائه شود.

بخش‌های ابرو

این عارضه در صورتی به وجود می‌آید که کلینیک، پزشک و یا اپراتورهای کاشت ابرو از صلاحیت کافی برخوردار نباشند. البته این عارضه قابل درمان بوده و با ترمیم ابرو می‌توان این حالت را رفع نمود. البته در برخی از موارد هم بدن به سرعت با تغییرات پیش آمده هماهنگ شده و ظاهر غیرطبیعی خود به خود از میان می‌رود.

به داوطلبان اطمینان داده می‌شود که این عارضه نیز طبیعی است و پس از 3 الی 4 ماه پس از کاشت ابرو وضع به صورت عادی بازخواهد گشت.

دلیل این امر در برخی منابع، کاشت ابرو در عمق نامناسب عنوان شده است. برای بهبود و راهی از این عارضه بهتر است ضمن استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک، از دستمال مرطوب آغشته به الکل 70٪ استفاده کنید. معمولا دلیل دیگر فولیکولی ابرو، ایجاد تراکم بیش از حد در ناحیه میزبان است. این موضوع موجب می‌شود غدد سباسه پیوندی، بیش از حد سبوم تولید کنند. در صورت عدم درمان حتی ممکن است با زخم آتروفیک روبه‌رو شویم.

عوارض احتمالی بعد از کاشت ابرو

به جرأت باید گفت بله! بسیاری از بازیگران مطرح و افراد سرشناس در ایران و جهان، به دلیل وجهه خود و ارزش بالای آن در جامعه، تنها به بهترین و برندترین پزشکان و کلینیک‌ها برای کاشت ابرو خود اعتماد می‌کنند. به همین دلیل بررسی این که از کدام از بازیگران برای کاشت ابرو به کدام کلینیک مراجعه کرده است و مشاهده نتایج آن می‌تواند راهنمای نسبتا خوبی در انتخاب کلینیک کاشت مو باشد.

علاوه بر آن بهتر سات به پلهو هم نخوابید. در عوض بهتر سات تا با کمک دو یا سه بالشت سر خود را از سطح زمین با زاویه 45 درجه و کمی بالاتر از سطح زمین نگاه دارید. همچنین در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید

به دلیل ایم که نواحی مورد کاشت، به صورت گسترده‌ای برش خورده است، بهتر است مواظب ورود عوامل بیماری‌زا به درون آن باشید. در معرض گرد و غبار قرار نگیرید. و بیرون رفتن خود را نیز محدود کنید.

این کار به جز این که احتمال عفونت را بالا می‌برد، ممکن است باعث شود که فولیکول‌ها، جهت رشد آن‌ها یا دیگر ویژگی‌های طراحی شده پزشک دچار ناهمگونی شده یا حتی آسیب ببینند. به هیچ عنوان ابروها را نخارانید. (حتی اگر کار سختی باشد)

در این دوران علاوه بر مصرف داروهای رقیق‌کننده خون بهتر است تا از مصرف غذاهای چرب، فست‌فود، و نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های حاوی مقادیر بالای قند را کنار بگذارید. در عوض رژیم قبل از کاشت ابرو خود را ادامه داده و مصرف آهن، امگا 3 و پروتئین خود را بالا نگه دارید.

با این حال در هفته‌ی بعد از این دو روز، باید هر روز با ملایمت آن‌ها را بشویید. همچنین برای خشک کردن آن از دستمال نخی-پنبه‌ای ملایم استفاده کنید

در عوض می‌توانید درباره اصول فرم دادن به ابرو در دوران بعد از کاشت تحقیق کنید.

استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک می‌توانند کمک بزرگی برای بهبود سریع‌تر و جلوگیری از عوارض جانبی باشند

بهترین کلینیک کاشت ابرو در شمال تهران

امیدوارم در این مطلب به تمام سوالات لازم پیش از کاشت ابروی شما را پاسخ داده باشم. همچنین اگر قبلا ابروی خود را کاشته‌اید و به دنبال منبعی برای آموزش مراقبت‌های قبل و بعد کاشت ابرو هستید، در همین مطلب درباره‌ی آن راهنمایی‌های خوبی ارائه شده است. هرچند، بهترین راهنمای شما پزشک معالج خود شماست.

در انتها باید توصیه کنم که اگر قصد کاشت ابرو یا هر خدمت زیبایی‌محور دیگر‌ی را دارید، بهتر است به بهترین کلینیک کاشت ابرو (یا دیگر خدمات زیبایی) در دسترس‌تان مراجعه کنید. بهتر است این کلینیک‌ها در مناطقی از شهر باشند که خود منطقه و ملکی که کلینیک در آن مستقر است، بیانگر جایگاه حرفه‌ای کلینیک باشد.

در تهران نواحی شمال شهر و شهرک غرب این ویژگی را دارا هستند. در این این مناطق، خیابان فرشته از سطح بالاترین مناطق است که بهترین و حرفه‌ای‌ترین پزشکان کشور در آن حضور دارند. کلینیک ره یا به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی و کاشت ابرو در تهران مفتخر است که میزبان شما عزیزان در مجموع خود باشد.

سوالات متداول کاشت ابرو

کدام روش کاشت ابرو بهتر است

روش های کاشت ابرو میکروگرافت، FUE و SUT مدعی هستند که بهترین روش‌های کاشت ابرو هستند. هرچند باید نظر پزشک معالج را صائب قرار داد.

کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد

کاشت ابرو می‌تواند تا بیش از 10 یا 15 سال ماندگاری داشته باشد.

کاشت ابرو چند ساعت طول میکشد

کاشت ابرو زمانی بین 5 الی 6 ساعت نیاز دارد تا فولیکول های پیوندی استخراج و در جای مناسب کاشته گردد.

چرا بعد از کاشت ابرو پوست جوش میزند

این یک عارضه طبیعی و واکنش پوست به تغییرات اعمالی روی آن است. جوش‌هایی که مشاهده می‌کنید پس از چند روز بسرعت ناپدید می‌شوند.

آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد؟

بله؛ در برخی از روش‌های کاشت ابرو می‌توان از این کار استفاده شود. با این حال توصیه می‌شود از موهای سر، به خصوص ناحیه پشت گوش یا سر برای این کار استفاده شود.

تعداد گرافت های برداشته شده برای کاشت ابرو چه تعداد است؟

این موضوع بستگی به خواست داوطلب و تراکم مورد نظر وی دارد.

همین حالا تماس بگیرید