روش های پزشکی و زیبایی

کاشت ابرو

از عوامل موثر در زیبایی چهره، داشتن ابروهای متناسب است. زیرا ابروها به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزا و اعضای بدن و صورت شناخته می شوند که نقش بسیار زیادی در زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفس افراد خصوصاً بانوان دارند. کاشت ابرو امروزه در میان کسانی که از فرم ابروهای خود راضی نیستند و یا به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو شده اند بسیار رایج شده است.

روش های مختلفی برای جایگزین کردن موهای از دسته رفته ابرو وجود دارد اما کاشت طبیعی ابرو ماندگارترین، زیباترین و محبوب ترین روش می باشد. در ادامه مطلب به بررسی تمامی جنبه های کاشت و پیوند ابرو پرداخته خواهد شد.

امروزه مدرنیسم با ایجاد توقعاتی تازه در مباحث زیبایی شناختی و زیبایی صورت نیز ورود کرده است. مدل‌ها و بازیگران دارای اهمیت شده‌اند و تبدیل به الگوهایی در ظاهر و رفتار گشته‌اند.

یکی از خصوصیات این مدل‌ها و بازیگران، داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت است. همین عامل باعث شده تا بسیاری از افراد هم بخواهند شبیه آنان باشند. البته کاشت ابرو دلایل متعدد دیگری هم دارد که در ادامه به آن عوامل اشاره خواهیم کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کاشت ابرو
کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست و با چه روش هایی انجام می شود؟

کاشت ابرو به فرایندی گفته می‌شود که طی آن پزشک متخصص کاشت ، موهایی را از کنار گوش فرد بر می‌دارد و در محل ابروهای آسیب دیده قرار می‌دهد. بعد از گذشت چند روز، موهای ابرو دچار ریزش می‌شوند که در فرایند کار کاشت کاملا طبیعی است. چند ماه بعد، موهای جدید، جوانه می‌زنند و در عرض چند ماه پس از گذشت کاشت رشد ابروها تکمیل می‌شود.

همانطور که گفته شد در حقیقت کاشت و پیوند ابرو جایگزین کردن موهای از دست رفته ابروها می باشد. در این روش فولیکول های مو از قسمت های مختلف سر یا مابین دو گوش که به عنوان بانک مو شناخته می شوند برداشته شده و به قسمت هایی که نیاز به مو دارند پیوند داده می شوند. با این کار ابروها مانند موهای سایر نقاط بدن قابلیت رشد خواهند داشت و می توان همانند موهای طبیعی با آنها برخورد کرد.

با پیشرفت علوم و تکنولوژی برخلاف گذشته که از روش های قدیمی مانند تتو کردن ابروها و … برای جایگزین کردن موهای از دست رفته استفاده می شد امروزه روش های مختلفی برای کاشت ابرو در دسترس افراد قرار دارند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی دارند. از جمله بهترین روش های کاشت طبیعی ابرو می توان به روش های FUT، FUE و SUT اشاره کرد. البته روش های دیگری نیز برای کاشت وجود دارند اما این سه روش در حال حاضر بیشترین کیفیت و بیشترین محبوبیت را در میان افراد دارند.

تخفیف یک میلیون تومانی

یک تیر و دونشان جشنواره عید تا عید کاشت ابرو با بلفاروپلاستی

در حقیقت، می‌توان گفت روش کاشت یا پیوند ابرو یک راه حل دائمی برای حل مشکل نازک شدن ابرو و یا ریزش آن است. بعد از کاشت ، مراجعه کننده حالت‌های طبیعی رشد ابرو، ریزش ابرو و بازسازی طولانی مدت آن را تجربه خواهد کرد. یکی از مسائل اساسی که در زمینه زیبایی و از جمله کاشت ابرو دائمی ، کاشت مو و … باید حتما در نظر گرفته شود انتخاب یک کلینیک زیبایی تخصصی است که پزشکان آن دقت و ظرافت لازم برای این کار را داشته باشند.
کاشت ابرو با تراکم بالا

دلایل ریزش ابرو

دلایل ریزش ابرو

بیماری

بعضی از افراد به دلیل بیماری‌هایی از قبیل تغییر در هورمون‌ها، بعضی از انواع عفونت، کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی از قبیل آهن و هم‌چنین اختلالات تیروئیدی و… دچار ریزش ابرو می‌شوند. از این میان، بیشترین میزان ریزش ابرو مربوط به اختلالاتی در هورمون تیروئید است.

تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب دلیلی است بر به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها. یکی از عوارض آن نیز ریزش ابروهای فرد است. مثلا کمبود در ویتامینE و یا کمبود آب در بدن از دلایل ریزش ابرو هستند. بعضی از کمبودها در زمینه پروتئین‌ها و هم‌چنین ویتامین‌های گروه B نیز می‌توانند از دلایل ریزش ابرو باشند.
دلایل ریزش ابرو
دلایل ریزش ابرو

اختلالات

اختلالات رفتاری، سرطان‌ها، شیمی درمانی، بروز حوادثی مثل تصادف، بالا رفتن سن، حساسیت و آلرژی‌ها و هم‌چنین بعضی از عوامل ژنتیکی می توانند باعث ریزش ابرو شوند.

چه کسانی می‌توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند؟

همانطور که گفته شد ممکن است افراد بر اثر دلایل مختلف دچار ریزش ابرو شوند و نیاز داشته باشند که موهای از بین رفته را جایگزین کنند. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای پیوند و کاشت طبیعی ابرو اقدام کنند:

۱- بعضی از افراد ذاتا و از نظر ژنتیکی دارای ابروهای ناقص هستند یا ابروهای کم پشت دارند. افرادی که ابروهایشان نازک است و یا بخشی یا تمامی ابروهایشان رشد کافی را نداشته است می‌توانند با کاشت این مشکل خود را حل کنند.

۲- بعضی از افراد از فرم و شکل ابروهایشان ناراضی‌اند این افراد نیز می‌توانند با انجام کاشت مشکلشان را حل نمایند.

۳- بعضی از اوقات، بروز یک حادثه باعث می‌شود تا فرد بخشی یا تمامی ابروهایش را از دست بدهد حوادثی مثل: تصادفات، سوختگی ابرو و صورت، جراحی، شکستگی در ابرو، وجود زخم در ناحیه ابرو یا پیشانی که می‌خواهند آن را بپوشانند و…. در این موارد نیز کاشت ابرو دائمی و طبیعی راهگشاست.

۴- بعضی از بیماری‌ها عوارضی برای بدن ایجاد می‌کنند از جمله ریزش ابروها. مثل تیروئید و یا بیماری‌های پوستی و.. این افراد نیز می‌توانند برای کاشت ابرو دائمی اقدام کنند.

۵- افرادی که در اثر ریزش ابرو از روش‌های دیگر استفاده کرده‌اند و نتایج دلخواهشان را کسب نکرده‌اند مثلا ابروهایشان را تاتو و یا هاشور زده‌اند، تتو ابروهای خود را پاک کرده و قصد جایگزین کردن روش دائمی دارند و می‌خواهند حالتی طبیعی‌تر برای ابروهایشان ایجاد کنند. این افراد نیز می‌توانند از یک متخصص زیبایی کمک بگیرند.

۶- کسانی که به دلایلی مانند تغذیه نامناسب، اختلالات رفتاری، شیمی درمانی، بیماری های پوستی، بیماری خاص، کم کاری تیروئید و … ابروهای خود را از دست داده اند.

البته کاشت ابرو برای افرادی که دارای بیماری هایی مانند آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس، یونیورسالیس و می باشد بی اثر است چرا که گلبول های سفید در این بیماران به فولیکول های مو حمله کرده و آنها را نابود می کنند.

علت و درمان خارش ابرو بعد از کاشت

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای کاشت طبیعی ابرو وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از شایع ترین عوارض و معایب روش های کاشت ابرو به صورت طبیعی خارش ابرو بعد از عمل می باشد. خارش ابرو بعد از عمل معمولا به دلیل خشک شدن، پوسته پوسته شدن و تورم ابروها می باشد و به صورت کلی می توان خارش را نشانه خوبی تلقی کرد چرا که نشان می دهد سلول های جدید ابرو در حال بهبود و رشد هستند. البته ممکن است که خارش ابرو به علت عفونت و یا شوک ریزشی موها نیز باشد که باید در هر حالت به آن توجه داشت.

در صورت احساس خارش در ابروها بعد از عمل به هیچ عنوان نباید اقدام به خاراندن و خراش دادن محل کاشت کرد چرا که ممکن است باعث تورم و عفونت های شدید شود و در نهایت نتیجه عمل مطلوب نباشد. با مشورت پزشک متخصص و برای رفع خارش ابرو می تواند از داروهایی مانند سیتریزین یا لوراتادین استفاده کرد. این داروها به صورت هر ۶ تا ۸ ساعت یک بار مصرف می شوند و می توانند به خوبی خارش بعد از کاشت ابرو را کنترل کنند.

مراحل و پروسه کاشت ابرو

فرایند کاشت طبیعی ابروها در چندین مرحله انجام می شود که هرکدام اهمیت و ارزش خاص خود را دارند و لازم است که بیمار و پزشک هماهنگی های لازم را باهم داشته باشند که بهترین و مطلوب ترین نتیجه حاصل شود. به صورت کلی کاشت ابرو در ۴ مرحله اصلی انجام می شود که به شرح زیر می باشند:

طرح کاشت ابرو

تعیین طرح ابروها قبل از کاشت

قبل از هر کاری بیمار با پزشک متخصص خود یک جلسه مشاوره برگزار کرده تا در مورد ظاهر، شکل و مدل ابروهای خود تصمیم بگیرد. بعد از طراحی ابروها پزشک نکات لازم را به بیمار گوشزد می کند و در نهایت ناحیه بانک مو مشخص می شود.

اعمال بیهوشی

در دومین مرحله از کاشت طبیعی ابرو و برای آنکه فرد بتواند درد ناشی از پیوند و جراحی را به راحتی تحمل کند، پزشک از داروهای آرام بخش خوراکی و داروهای بی حسی موضعی استفاده می کند. به این شکل بیمار در حین جراحی دردی احساس نخواهد کرد.

کاشت ابرو و هزینه آن
کاشت ابرو در تهران

برداشت و آماده سازی گرافت

در مرحله سوم پزشک جراح به کمک تیم خود موها را از بانک موی مشخص شده استخراج می کند. برداشت گرافت بسته به روش کاشت می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در روش FUE پزشک از یک پانچ برای جدا کردن موها به صورت جداگانه استفاده می کند اما در روش FUT پزشک یک نوار کامل از پوست را از پشت سر بیمار خارج می کند.

کاشت گرافت ابرو

آخرین مرحله از کاشت طبیعی ابرو کاشت گرافت است. در این مرحله پزشک با دقت و یک به یک گرافت ها را بر روی ابرو نصب می کند و در زاویه صحیح قرار می دهد.

کلینیک کاشت ابرو در تهران

افرادی که نباید برای کاشت ابرو اقدام کنند:

بعضی از افراد، دچار نوعی از بیماری(طاسی) هستند از قبیل آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس، یونیورسالیس و… این افراد نمی‌توانند برای کاشت ابرو دائمی اقدام کنند چرا که در حقیقت پیوند ابرو برایشان بی‌فایده است. افراد دچار این اشکال طاسی، دچار یک بیماری خود ایمنی هستند که در آن گلبول‌های سفید که از عوامل دفاعی بدن هستند به سلول‌های خودی(فولیکول‌های مو) حمله می‌کنند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند. بنابراین پبوند ابرو در این افراد بی اثر است. اگر درحال انجام عمل هایی مانند بوتاکس یا لیزر موهای زائد ، تزریق چربی و … بر روی صورت خود هستید ، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.

استفاده از تاتو و هاشور

با بروز عواملی که سبب ریزش ابرو و یا کم پشتی آن می‌شود، بعضی از افراد به روش‌هایی جهت بازگرداندن ابرو به حالت طبیعی‌اش اقدام می‌کنند. مثلا از طریق هاشورزدن ابرو یا تاتو سعی می‌کنند زیبایی چهره‌شان را برگردانند. اما این روش‌ها دارای نواقصی است از جمله اینکه به کاربردن هاشور و تاتو، حالتی غیر طبیعی و تصنعی به چهره و به ابروها می‌دهند. از طرفی به کارگیری این روش‌ها با در بر داشتن رنگ‌های شیمیایی، صحیح نیست. محدود بودن مدل‌های آن نیز از جمله دلایلی است که مراجعه کننده را راضی نمی‌کند. این روش‌ها هم‌چنین ممکن است دارای خطراتی باشد و درد نیز به همراه دارد. یکی از محدودیت‌های این روش‌ها نیز این است که ابروی تاتو شده یا هاشور شده قابل پاک کردن نیست.

نکات مهم برای کاشت ابرو دائمی

ابرو از ۳ بخش متفاوت تشکیل شده است. ۱- سر ابرو یا تاج ابرو ۲- تنه یا بدنه ابرو ۳- دم ابرو. برای پیوند ابرو نکات و اصولی وجود دارد که باید حتما و به دقت رعایت شوند تا ابرو ضمن داشتن حالت طبیعی، چهره را نیز زیباتر کند.
از مهم‌ترین نکات در زمینه کاشت ابرو دائمی توجه به جهت رشد ابروست. در هر یک از این ۳ بخش گفته شده جهت رشد ابرو با دیگری متفاوت است و متخصص زیبایی و پیوند ابرو باید حتما این ویژگی را در نظر داشته باشد و بر اساس جهت گیری موی ابرو اقدام به پیوند ابرو کند.
عامل مهم دیگر در کاشت و پیوند ابرو، توجه به زاویه قرار گیری ابرو و جهت رشد آن است. این زاویه با زاویه صورت متفاوت است به طوری‌که موی ابرو باید روی صورت فرد، بخوابد. در این زمینه نکته اساسی این است که رشد فولیکول ابرو به صورت زاویه دار است تا موی ابرو به راحتی بتواند بر روی صورت فرد بخوابد تا حالت طبیعی ابرو را داشته باشد.
یکی از عوامل مهم که در کاشت ابرو باید به دقت لحاظ شود این است که رشد موی ابرو به صورت تکی است و دسته‌ای اتفاق نمی افتد.

هزینه کاشت ابرو

برآورد کردن هزینه کاشت و پیوند ابرو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و دقیقاً نمی توان یک قیمت قطعی برای آن عنوان نمود. به صورت کلی عواملی مانند روش کاشت ابرو، تجربه و دانش پزشک متخصص، امکانات و تجهیزات کلینیک و مرکز کاشت، روش برداشت گرافت ‌ها از بانک مو، میزان ریزش ابروها و میزان طاسی آن، نوع و مدل ابرویی که فرد می خواهد داشته باشد، محل و موقعیت جغرافیایی مرکز و کلینیک کاشت طبیعی ابرو، داروهای مورد استفاده بعد از عمل و … می توانند در تعین هزینه ها و قیمت کاشت کردن ابروها موثر باشند.

علت و درمان خارش ابرو بعد از کاشت

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای کاشت طبیعی ابرو وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از شایع ترین عوارض و معایب روش های کاشت ابرو به صورت طبیعی خارش ابرو بعد از عمل می باشد. خارش ابرو بعد از عمل معمولا به دلیل خشک شدن، پوسته پوسته شدن و تورم ابروها می باشد و به صورت کلی می توان خارش را نشانه خوبی تلقی کرد چرا که نشان می دهد سلول های جدید ابرو در حال بهبود و رشد هستند. البته ممکن است که خارش ابرو به علت عفونت و یا شوک ریزشی موها نیز باشد که باید در هر حالت به آن توجه داشت.

در صورت احساس خارش در ابروها بعد از عمل به هیچ عنوان نباید اقدام به خاراندن و خراش دادن محل کاشت کرد چرا که ممکن است باعث تورم و عفونت های شدید شود و در نهایت نتیجه عمل مطلوب نباشد. با مشورت پزشک متخصص و برای رفع خارش ابرو می تواند از داروهایی مانند سیتریزین یا لوراتادین استفاده کرد. این داروها به صورت هر ۶ تا ۸ ساعت یک بار مصرف می شوند و می توانند به خوبی خارش بعد از کاشت ابرو را کنترل کنند.

روش‌های مختلف پیوند ابرو

کاشت ابرو روش‌های متعددی دارد. بعضی از کلینیک‌ها بر روی یک روش برای انجام این کار متمرکز می‌شوند و بعضی تمامی روش‌ها را انجام می‌دهند و انتخاب روش کاشت و پیوند ابرو بسته به انتخاب مراجعه کننده و شرایط وی تغییر می‌کند. اولین روش کاشت ابرو در جهان، روش FUT بود. بعضی از کلینیک‌ها از این روش استفاده نمی‌کنند و آن را منسوخ دانسته‌اند. اما بعضی از متخصصین از این روش هم استفاده می‌کنند. پس از آن روش‌های دیگر نیز در زمینه کاشت ابرو، مطرح شد از جمله , FIT FUEو….

بهترین روش کاشت ابرو

بسیاری از کلینیک‌ها پس از انجام تست روی روش‌های مختلف کاشت و پیوند ابرو، روش‌های جدید را انجام می‌دهند. از جمله این راهکارهای جدید در کاشت ابرو دائمی این است که فولیکول‌های مو را از کنار گوش با سوزن‌هایی مخصوص برداشته و سپس این فولیکول‌ها را در لابلای ابروها قرار می‌دهند. این روش برای کاشت ریش و سبیل در مردان نیز کاربرد دارد.

اگر ریزش ابرو، حالت جزئی داشته باشد، متخصص زیبایی می‌تواند از ابروی دیگر در ترمیم آن کمک بگیرد به این صورت که موهایی را از ابروی دیگر مراجعه کننده بر می‌دارد و به ابروی دارای ریزش پیوند می‌زند. اما چنانچه ریزش ابروی مراجعه کننده زیاد باشد و یا کم پشتی آن وخیم باشد می‌توانند موهایی را از کنار گوش بردارند و به ابرو پیوند بزنند.

از نظر بعضی از متخصصین روش‌های قبلی کاشت ابرو دارای عوارضی از جمله درد و خونریزی و…برای فرد مراجعه کننده می باشد. این متخصصین معتقدند کاربرد روش جدید هیچ‌گونه عوارض خاص و ماندگاری برای فرد مراجعه کننده در پی ندارد.
از دلایلی دیگری که موی صورت در کنار گوش بهترین گزینه برای کاشت و پیوند ابرو به شمار می‌رود، این نکته می باشد که زاویه آن با زاویه ابرو مطابقت دارد و پزشک متخصص می‌تواند در هنگام پیوند ابرو فولیکول‌های مو را با زاویه مناسب بکارد تا ابروی کاشته شده حالت طبیعی داشته باشد.

بخش‌های ابرو

۱- بخش سر یا تاج ابرو

داخلی‌ترین ناحیه ابرو، بخش سر یا تاج ابروست. طول این بخش، حدود ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای بخش تاج یا سر ابرو، معمولا به سمت بالا رشد می‌کنند و از سایر بخش‌های ابرو نازک‌تر و روشن‌تر است. بسیاری از افرادی که برای کاشت ابرو دائمی اقدام می‌کنند نمی‌خواهند بخش تاج ابروشان، ضخامت زیادی داشته باشد.


۲- بخش بدنه یا تنه ابرو

این بخش، در حقیقت بخش مرکزی ابرو به شمار می‌رود. تقریبا طول ۲/۵ سانتی‌متری دارد و متراکم‌ترین و ضخیم‌ترین بخش ابروست. نکته قابل توجه در این بخش این است که در بخش‌هایی از تنه ابرو که به تاج ابرو نزدیک‌تر است موها به سمت بالا رشد می‌کنند. در وسط تنه ابرو، این زاویه دچار تغییر می‌شود و موهای مرز بالا به سمت پایین و موهای مرز پایین ابرو به سمت بالا، رشد خود را ادامه می‌دهند. این نکته‌ای است که نباید از زاویه دید متخصص، پنهان بماند.

۳- بخش دم ابرو

دم ابرو به ۲ سانتی‌متر انتهایی ابرو گفته می‌شود. یعنی از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان آن، دم ابروست. تراکم موی ابرو در این بخش نیز کم است. موهای دم ابرو نیز بسیار نازک‌تر است. این بخش به مرور زمان و با گذشت سن، نازک‌تر و کم تراکم‌تر نیز می‌شود. رشد موهای این بخش به صورت افقی اتفاق می‌افتد.

بخش‌های ابرو

نکات مهم برای مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو

بعد از آنکه فردی اقدام به کاشت و پیوند ابروهای خود کرد لازم است که برای دریافت نتیجه بهتر و مطلوب تر بعد از عمل مراقبت های ویژه ای از ابروهای خود داشته باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

چنانچه فرد بعد از کاشت احساس درد و تورم در ابروهای خود داشت می تواند با نظر پزشک خود از مسکن ها استفاده نماید.

 نور آفتاب دارای اشعه های مضری است و فرد نباید بعد از انجام پیوند ابرو در معرض مستقیم نور قرار بگیرد و باید از کلاه یا عینک آفتابی استفاده کند.

 در روزهای ابتدایی بعد از عمل به هیچ عنوان نباید ابروها خیس یا مرطوب شوند چرا که ممکن است مشکلات عمده و جبران ناپذیری به وجود بیاورند.

  نباید در روزهای بعد از عمل ابرو فشار زیادی به آنها وارد کرد و در هنگام شستشو و … به آرامی با آنها برخورد شود تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

 بعد از ۵ تا ۷ روز اقدام به شستن ابروها شود و برای این کار نباید از شوینده های قوی استفاده کرد. شامپو بچه می تواند مناسب ترین شوینده باشد.

  در صورت وجود تورم یا التهاب نباید به هیچ عنوان از کمپرس یخ استفاده کرد چرا که ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید.

برای استفاده از رنگ و مواد شیمیایی برای ابروها حتما باید هماهنگی های لازم با پزشک متخصص صورت بگیرد.

بعد از آنکه فردی اقدام به کاشت و پیوند ابروهای خود کرد لازم است که برای دریافت نتیجه بهتر و مطلوب تر بعد از عمل مراقبت های ویژه ای از ابروهای خود داشته باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد خانمها و آقایان، کاشت ریش و سبیل ، کاشت مو ، لاغری و … می پردازد
برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۲۰۲۷۲۴۵ – ۰۹۱۲۷۲۸۰۳۲۹ – ۰۲۱۷۲۸۰۳ تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید