بانک مو چیست ؟ گرافت مو چیست؟

بانک مو چیست ؟ گرافت مو چیست؟

بانک مو چیست ؟ گرافت مو چیست ؟ حتما بارها این دو کلمه به گوشتان خورده و شاید برایتان سوال پیش آمده باشد امروز قصد داریم تا در این مقاله شما رو با این دو اصلاح پرکاربرد در حوزه زیبایی آشنا کنیم . همه ی افراد به دنبال داشتن موهای زیبا هستند، اما بسیاری از آنها از ریزش موها و کم پشت شدن موی سر خود رنج می برند. علم پزشکی به کمک عمل زیبایی کاشت موی طبیعی، این نگرانی ها را از بین برده است.

کاشت مو

داشتن موی زیبا و پرپشت، اعتماد به نفس افراد را افزایش داده و احساس خوشایندی را به آنها انتقال خواهد داد. اما مشکلی که وجود دارد این است که، مو برای همیشه زیبا و سالم باقی نمی ماند، در این میان کسانی هستند که به دلایل مختلف مثل ژنتیک، بیماری، افزایش سن، استفاده از مواد شیمیایی و بسیاری موارد دیگر، هر روز شاهد ریزش شدید موی خود هستند و حتی برخی دچار طاسی می شوند.

اما پیشرفت علم پزشکی و ظهور روش های مختلف، راه حلی نیز برای این مشکلات ارائه داده است. کاشت موی طبیعی توانسته این کمبودها را جبران کند. اما قبل از کاشت مو باید درباره ی آن تحقیق کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید و  با اصطلاحات و کلمات آن آشنا شوید، دو کلمه ی پرکاربرد این روش بانک مو و گرافت مو می باشد، که نقش مهم و اصلی در عمل کاشت را ایفا می کنند.

بانک مو چیست

بانک مو چیست و نقش آن در کاشت مو

در قسمتی از پشت سر، اطراف گوش و کناره های سر هر فرد، موهایی وجود دارند که از مقاومت بالا و تراکم بالایی برخودار هستند و کمتر دچار ریزش می شوند، این قسمت ها بانک مو نام دارند.

ادامه مطلب  چند بار میتوان کاشت مو انجام داد؟

بانک مو باید به گونه ای باشد که بتوان موی آن را اهدا کرد، یعنی از آن قسمت گرفت و در قسمتی دیگر به کار برد. داشتن بانک موی مناسب و سالم، برای کاشت مو، بسیار ضروری و مهم می باشد. اهمیت آن به اندازه ای است که، اگر بانک مناسب را نداشته باشید، نمی توانید، عمل کاشت موی طبیعی را انجام دهید.

یک مورد مهم این است که، موی مناسب را فقط می توان از بدن خود فرد گرفت. زیرا باید مویی را پیوند زد که بدن آن را قبول کرده و با بدن فرد سازگاری داشته باشد و باعث ریزش نشود، یعنی مویی که از بدن خود فرد نباشد، سازگاری لازم با بدن را نداشته و بدن آن را رد خواهد کرد.

بنابراین در کاشت موی طبیعی، بدن فقط موی خود فرد را قبول خواهد کرد. به همین دلیل، نیاز است که به بانک موی خود اهمیت داده و آن را با روش های مختلف تقویت کنید. یعنی از زمانی که متوجه ریزش موی خود شدید، باید بررسی های لازم را آغاز کرده، ریزش مو یا علت ریزش سکه ای مو را به سرعت تشخیص داده و اقدام به درمان کنید.

گرافت مو چیست

از نکات دیگر درباره ی بانک مو و اهمیت نقش آن در کاشت مو، قوی و ضعیف بودن بانک هر فرد می باشد، که قبل از کاشت مو، بانک موی باید از این نظر توسط پزشک متخصص بررسی شود.

بانک موی قوی

افرادی هستند که بانک موی قوی دارند، یعنی موهای سالم و مقاوم دارند. این افراد بهترین کاندید، برای کاشت موی طبیعی هستند. اگر بانک موی شما قوی باشد، آسیب خیلی کمی به فولیکول مو در زمان برداشت مو و کاشت مو وارد خواهد شد.

ادامه مطلب  مزوتراپی یا آر اف فرکشنال ؟ کدام بهتر است؟

افرادی که دارای بانک موی قوی هستند، به دلیل اینکه موهای موجود در بانک موی آنها، از مقاومت بالایی برخوردار است، در زمان کاشت، وقتی که این موها از بانک مو برداشته شده و در محل جدید کاشت می شوند، به همان اندازه مقاوم مانده و به رشد خود ادامه می دهند و ریزش نخواهند داشت.

بانک موی ضعیف

اما برخی از افراد هستند که دارای بانک موی ضعیف هستند. یعنی این افراد دارای موهای نازک و کم پشت هستند و موهای آنها از مقاومت و تراکم بالا برخوردار نیست. این افراد نمی توانند از موهای خود برای کاشت استفاده کنند.

اما باز هم علم پزشکی برای افرادی که دارای بانک موی ضعیف هستند نیز راه حل هایی ایجاد کرده است. این افراد می توانند از روش های دیگر کاشت موی طبیعی، مثل روش BHT استفاده کنند. در این روش برای کاشت مو، از موهای قسمت های دیگر بدن، مثل دست، پا، سینه و پشت کمر استفاده می شود. پس افراد دارای بانک موی ضعیف نیز می توانند از کاشت موی طبیعی بهره ببرند.

گرافت مو چیست و نقش آن در کاشت مو

گرافت در علم پزشکی به معنای پیوند می باشد. گرافت ها بافت زنده ی مو و فولیکول های موی سالم می باشند، که از بانک مو برداشته شده و به قسمت های دیگر، که فولیکول های آنها زنده نیستند پیوند داده می شوند.

بانک مو و نقش آن در کاشت مو

اگر به محل رویش موها دقت کنید، می بینید که برخی از موها به صورت چند شاخه از یک نقطه رشد کرده اند. چند تار مو، دارای یک پیاز مشترک هستند، به این پیاز موی تک شاخه یا چند شاخه، گرافت مو گفته می شود، یعنی گرافت ها دارای یک تا چهار تار مو هستند.

ادامه مطلب  مهم ترین نکات بوتاکس صورت چیست؟

گرافت مو علاوه بر پیاز مو، از بافت پیوندی، غده سبابه، عضله و یک رشته ی عروقی و عصبی تشکیل شده است.

متخصصان در کاشت مو، با گرافت مو و بانک مو ، سر و کار دارند و این دو نقش مهم و بسیار ضروری را در این عمل ایفا می کنند، پس باید به آنها اهمیت زیادی داده شود.

متخصصین کاشت مو، قبل از شروع کاشت مو، بانک شما را بررسی کرده و با توجه به نیاز شما، مشخص می کنند که به چه تعداد تار مو نیاز دارید.

بانک مو منبعی از گرافت مو می باشد. تعداد گرافت ها باید به اندازه ای باشد که بعد از انتقال آنها، بانک مو دچار کم پشتی نشود. اگر بانک موی شما از گرافت مناسب برخوردار باشد، اصطلاحا بانک موی قوی نامگذاری می شود، اما اگر تعداد فولیکول و گرافت ها کم باشد، بانک موی ضعیف گفته می شود، که در بالا هر دو مورد توضیح داده شد.

روش های مختلفی برای برداشت گرافت مو و پیوند آنها به ناحیه کم مو یا بدون موی سر وجود دارد، که پزشکان متخصص کاشت مو، با توجه به نوع بانک موی هر فرد، تشخیص می دهند که کدام روش مناسب می باشد.

در یک روش به نام روش FUT، یک ناحیه ی پوست را به همراه گرافت ، از پشت سر جدا کرده ، پوست را به چند قسمت تقسیم می کنند، سپس فولیکول ها را از پوست جدا کرده و در ناحیه ی کم مو کاشت می کنند. در این روش، پوست سر در ناحیه ی جدا شده را با بخیه به یکدیگر وصل می کنند، اما پس از جراحی و بهبود، جایی از بخیه در پوست باقی نمی ماند.

در روش دیگر به نام روش FIT، که شایع ترین روش کاشت موی طبیعی می باشد، گرافت از پشت سر برداشته شده و در جای دیگر کاشت می شود، در این روش نیاز به جراحی و بخیه نیست.

ادامه مطلب  علت کم پشتی ریش چیست و چگونه درمان می شود؟

در روش SUT، با کمک دستگاه های دقیق لیزری، گرافت برداشته و در محل های مورد نظر، کاشته می شود، در این روش نسبت به روش های دیگر، تعداد بیشتری فولیکول کاشت می شود.

در عمل کاشت موی طبیعی، برداشت گرافت از بانک ، بسیار اهمیت دارد و پزشک متخصص باید تجربه و دقت کافی را در این زمینه داشته باشد و از ابزار های مناسب برای برداشت گرافت استفاده کند. گرافت ها باید به گونه ای برداشته شوند که به بانک مو آسیب وارد نشود و خود گرافت ها نیز هیچ گونه آسیبی نبینند.

به عنوان مثال، وقتی که بانک مو ضعیف باشد، متخصص باید دقت لازم را به عمل آورد و  برای داشتن نتیجه خوب، از گرافت های محدود در بانک موی فرد، بهترین استفاده را بکند و گرافت های مقاوم و موثر را برداشت کند، به دلیل اینکه، گرافت های ضعیف، ممکن است بعد از پیوند، زنده نمانده و آسیب ببینند. بنابراین متخصص کاشت مو، باید تخصص کافی و توانایی انجام پیوند موی طبیعی را داشته باشد تا بتواند کاشت مویی را انجام دهد که نتیجه ی موثری برای افراد داشته باشد.

کاشت مو

کلینیک زیبایی ره یا مرکز تخصصی خدمات زیبایی پوست ، مو و کاشت مو با مدیریت دکتر امید رحمانی می باشد می باشد که با بهره گیری از امکانات و تجهیزات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی از قبیل تزریق بوتاکس ، لیزر موهای زائد ، جوانسازی پوست ، درمان سلولیت و … می پردازد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های  02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید.

با نظر دادن به این مقاله ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله رو خوندین؟
روشهای از بین بردن چین و چروک های صورت جوانسازی…
همین حالا تماس بگیرید