خانه » کاشت مو » قیمت و هزینه کاشت مو در تهران (1401)
آخرین مقالات

قیمت و هزینه کاشت مو در تهران (1401)

قیمت کاشت مو

فهرست مطالب

راه های متعددی برای پیشگیری و کند کردن روند ریزش مو وجود دارد. هرچند برای جایگزین کردن موهای از دست رفته فقط یک راهکار وجود دارد و آن نیز کاشت مو است. هزینه کاشت مو می تواند اولین و مهم ترین فاکتور برای هر فردی باشد چرا که در صورتی که توان انجام این کار را نداشته باشد به دنبال انتخاب کلینیک و پزشک و … نخواهد بود.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که دوست دارید با کاشت مو زیبایی را به چهره خود بازگردانید و علاقه دارید در خصوص هزینه کاشت مو اطلاعاتی داشته باشید، مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:  ۷۲۸۰۳ (۰۲۱)

مشاوره رایگان در واتساپ:

09903908580

درخواست نوبت

همه چیز در مورد هزینه کاشت مو

ریزش مو و طاسی از جمله ناخوشایندترین اتفاقاتی است که می تواند زیبایی، جذابیت، اعتماد به نفس و حتی سبک زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهد، اما خوشبختانه امروزه و با پیشرفت علوم و تکنولوژی های مختلف روش های مختلفی برای جایگزین کردن موها وجود دارند. در ادامه مطلب به بررسی شرایط کاشت خصوصاً قیمت کاشت مو پرداخته خواهد شد.

هزینه کاشت مو چقدر است

هزینه کاشت مو چقدر است؟ پاسخ به این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم تعیین کننده هزینه، روش کاشت مو است. پزشک متخصص، با بررسی شرایط شما، روش مناسب برای کاشت مو را به شما پیشنهاد خواهد نمود.

روش کاشت مهم ترین عامل تعیین کننده هزینه کاشت مو

در میان روش های مختلف، روش FUT که به صورت دستی انجام می شود و فولیکول های مو به صورت یکجا برداشته می شوند، در مقایسه با دیگر روش ها هزینه کمتری دارد. در صورتی که پزشک متخصص زیبایی، این روش را برای کاشت مو انتخاب کند، متحمل هزینه کمتری خواهید شد.

کاشت مو به روش FIT که امروز رایج تر از روش FUT است، هزینه بیشتری در مقایسه با روش کاشت مو FUT دارد. روش کاشت مو FIT، حساسیت بالایی دارد و فولیکول ها به صورت تکی از بانک مو استخراج شده و کاشته می شوند. این روش نیاز به دقت بالایی دارد و زمان بیشتری می برد، بنابراین منطقی است که هزینه بیشتری داشته باشد.

برخی از روش های دیگر همچون MFIT که مبتنی بر روش FIT می باشند، نیز در مقایسه با روش FUT هزینه بیشتری دارند. هزینه روش های مبتنی بر FIT نیز مشابه این روش می باشد و تفاوت زیادی ندارد. در میان روش های مختلف کاشت مو، برخی روش ها هستند که به کمک دستگاه انجام می شوند. این روش ها ممکن است به دلیل هزینه بالای دستگاه ها و تجهیزات، هزینه بیشتری داشته باشند.

برای مثال روش SUT یک روش کاشت موی دستگاهی و مشابه FUT می باشند که از جمله روش های رایج کاشت مو به کمک دستگاه است. البته استفاده از این روش با وجود هزینه بیشتر، به دلیل مزایای متعدد از جمله رویش موی طبیعی، تراکم بسیار بالاتر، سریع بودن و … بسیار پرطرفدار است.

میزان طاسی عامل مهم دیگر در تعیین هزینه کاشت مو

علاوه بر روش کاشت مو، میزان طاسی نیز در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر است. به همین دلیل ممکن است لازم باشد تا قبل از اعلام قیمت، شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد. پزشک متخصص با بررسی میزان طاسی، روش مناسب را انتخاب می کند و با توجه به حجم کار و زمانی که برای ارائه این خدمت زیبایی مورد نیاز است، هزینه لازم را به شما اعلام می نماید. بسیاری از مراکز با دریافت عکس و طی یک جلسه مشاوره رایگان، حدود هزینه حدودی کاشت مو را به شما اعلام می نمایند. اما قانون کلی این است که اگر میزان طاسی سر شما زیاد است، هزینه شما بیشتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو تهران

هزینه کاشت مو بر اساس کلینیک و مرکز ارائه دهنده خدمات زیبایی

لازم است بدانید تعرفه مشخص و شفافی در خصوص هزینه کاشت مو وجود ندارد. کاشت مو علاوه بر این که یک خدمت درمانی و پزشکی است، نیاز به تجربه و حوصله نیز دارد و یک فرایند بسیار ظریف و دقیق است. به همین دلیل مراکز مختلف بر اساس کیفیت خدمتی که ارائه می نمایند و بر اساس برند و خوشنامی خود، تعرفه های متفاوتی دارند. ممکن است مراکز با سابقه و معتبرتر، هزینه های بیشتر را برای این خدمت مطالبه نمایند.

قانون کلی و عمومی این است که مرکز و پزشکان متخصص ارائه دهنده این خدمت زیبایی نیز می تواند در قیمت گذاری اهمیت داشته باشد. همچنین هزینه برای کاشت مو در شهرهای بزرگ و تهران معمولاً بیشتر از شهرستان است. بر اساس روش کاشت مو، حجم طاسی و اعتبار مرکز ارائه دهنده این خدمت، ممکن است هزینه کاشت مو حداقل ۶ میلیون تومان باشد ( قیمت بهار ۱۴۰۱).

قیمت کاشت موی بسیار پایین در مراکز غیر تخصصی

به دلیل تقاضای زیاد برای کاشت مو، مراکز متعددی بدون داشتن تخصص کافی، اقدام به ارائه این خدمت می نمایند. معمولاً هزینه کاشت مو در این مراکز در مقایسه با مراکز تخصصی، بسیار پایین است. در واقع این مراکز به واسطه قیمت بسیار پایین، افراد را به مراکز خود جذب می کنند. لازم است به این نکته توجه کنید که در صورت استفاده از روش های غیر اصولی، ممکن است آسیب های جدی ببینید.

عفونت های ناشی از کاشت غیر اصولی مو بسیار رایج است. بنابراین توصیه می کنیم هرگز برای پرداخت هزینه کمتر به مراکز غیر تخصصی مراجعه نکنید. زیاد بودن قیمت تعرقه کاشت مو بالا، همیشه به معنای با کیفیت بودن خدمات نیست. بسیاری از مراکز برای جلب اعتماد مشتری در خصوص کیفیت خدمات، هزینه را بسیار بالاتر اعلام می­نمایند. بنابراین توصیه می کنیم تنها قیمت را معیار ارزیابی کیفیت قرار ندهید.

قبل از انتخاب مراکز زیبایی، حتماً در خصوص تجربه، حسن شهرت، میزان تخصص و اعتبار مراکز هم تحقیق کنید. زیاد بودن قیمت تعرقه کاشت موی بالا، همیشه به معنای با کیفیت بودن خدمات نیست. بسیاری از مراکز برای جلب اعتماد مشتری در خصوص کیفیت خدمات، هزینه را بسیار بالاتر اعلام می­نمایند. بنابراین توصیه می کنیم تنها قیمت را معیار ارزیابی کیفیت قرار ندهید. قبل از انتخاب مراکز زیبایی، حتما در خصوص تجربه، حسن شهرت، میزان تخصص و اعتبار مراکز هم تحقیق کنید.

قیمت کاشت هر تار مو

فاکتورها و عوامل مختلفی در تعیین قیمت کاشت مو مؤثر هستند که از مهم ترین آنها می توان به کلینیک کاشت، پزشک متخصص، روش کاشت، کیفیت بانک مو، دستگاه ها و تجهیزات و … اشاره کرد. به صورت کلی برای کاشت و پیوند موها می توان از 5 روش FIT، FUT، روش ترکیبی (FIT, FUT)، روش SUT و کاشت مو به روش BHT استفاده کرد که هر کدام شرایط خاص خود را داشته و از مزایا و معایب منحصر به فردی برخوردار می باشند. قیمت کاشت هر تار مو می تواند در هر کدام از روش های گفته شده متفاوت باشد.

تعداد تارهای مویی که به پوست سر پیوند می خورد، جنس مو در صورتی که از بانک موی متفاوتی باشد، روش های کاشت، مراقبت های بعد از عمل و … همگی می توانند در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر باشند. به صورت کلی می توان گفت قیمت کاشت مو در روش های مختلف می تواند از 5 تا 20 میلیون تومان نیز متفاوت باشد و این نشان می دهد که نرخ کاشت هر تار مو می تواند از یک تا چند هزارتومان متغیر باشد.

قیمت کاشت مو مناسب

کوتاه کردن موی سر جهت کاشت ابرو

در کاشت ابرو یکی از مهم ترین فاکتورها انتخاب بانک موی مناسب است و معمولاً کناره های گوش می تواند بهترین گزینه برای جایگزین کردن ابروها باشد چرا که رشد و حالت موهای کنار گوش شباهت زیادی به موهای ابرو دارد. برای کاشت موها، ابرو، سبیل و ریش از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی استفاده می کنند و این تجهیزات بر اساس تکنیک و روش استفاده متفاوت هستند.

اندازه کوتاهی موها قبل از عمل پیوند مو در هرکدام از این دستگاه ها متفاوت است. به صورت کلی توصیه می شود که قبل از انجام عمل پیوند مو و ابرو حتماً بانک مو اصلاح شود و موها کوتاه شوند. کاشت و پیوند موها به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و هر عاملی می تواند در نتیجه کار مؤثر باشد. هرچقدر موها بلندتر باشد می تواند از دقت کار کم کند و در نتیجه از ظرافت و زیبایی پیوند نیز کاسته شود.

همچنین کوتاه کردن موها می تواند احتمال آسیب دیدن پوست در هنگام برداشت و پیوند گرافت ها را کمتر کند و دوره نقاهت را کوتاه تر نماید. البته نیازی نیست همه موها را کوتاه کرد و فقط اصلاح بانک مو کافی است. همچنین اصلاح موها قبل از عمل پیوند باعث می شود که دیگر در دوران نقاهت نیازی به اصلاح نباشد و فرد با آسودگی بیشتر به بهداشت و سلامت موها توجه داشته باشد.

وضعیت بانک مو جهت کاشت ابرو

در روش های کاشت ابرو و مو به صورت طبیعی گرافت ها یا پیوندهای مو از بخش های مختلف بدن مانند پشت سر یا کناره های گوش گرفته می شود. این نواحی با نام بانک مو شناخته می شود. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که قبل از کاشت مو باید به آن توجه داشت شرایط و وضعیت بانک مو می باشد.

بر اساس مطالعات موهایی که در بانک مو قرار دارند در برابر ریزش و طاسی مقاوم هستند و به همین دلیل این نواحی برای کاشت ابرو و مو اهمیت بالایی دارند. هرچقدر که فرد دارای بانک موی قوی تر و متراکم تری باشد می تواند یک عمل پیوند موی موفق تری نیز داشته باشد. پزشک و بیمار قبل از انجام عمل پیوند ابرو باید به خوبی بانک مو را بررسی کرده و در صورتی که نیاز باشد از بانک موی خارجی برای پیوند ابروها استفاده شود تا نتیجه کار به بهترین شکل ممکن حاصل شود.

هزینه بر حسب تعداد گرافت کاشت مو

تعداد گرافت مو در اصل تعیین کننده میزان و مقدار تراکم موها می باشد. هزینه کاشت مو می تواند براساس تعداد گرافت ها متفاوت باشد. گرافت قطعه ای از بافت های زنده بدن است که از آنها جدا می شود. گرافت مو نیز همانند پیوندهای دیگر در نقاط مختلف بدن به برداشتن فولیکول های سالم مو و پیوند دادن آن به قسمت های دیگری از پوست گفته می شود. قیمت کاشت مو و ابرو می تواند بر اساس تعداد گرافت ها متغیر باشد.

هر چقدر تعداد گرافت ها بیشتر باشد قاعدتاً هزینه بیشتری برای فرد در پی خواهد داشت. البته این هزینه ها می تواند در تکنیک ها و روش های مختلف باهم متفاوت باشند.

قیمت کاشت مو در تهران

هزینه کاشت مو به روش SUT

روش و تکنیک کاشت موی SUT به عنوان جدیدترین و مدرن ترین شیوه کاشت مو در جهان شناخته می شود که به وسیله تجهیزات و امکانات به روز دنیا انجام می شود و در مقایسه با سایر روش های کاشت عوارض بسیار کمتری دارد. در این روش فولیکول های مو به وسیله یک دستگاه اتوماتیک برداشته می شود. این دستگاه سرعت بسیار بالایی نیز دارد اگرچه می توان گفت دقت آن در مقایسه با روش FIT کمتر است. برآورد هزینه ها در هر کدام از این روش ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. قیمت کاشت مو به روش SUT با توجه به وسعت ریزش و طاسی مو، شرایط و وضعیت بانک مو، تجهیزات، تخصص و دانش پزشک و … می تواند از 9 تا 15 میلیون تومان متفاوت باشد.

هزینه کاشت مو به روش FUT و FIT

بر خلاف روش SUT که عملیات برداشت فولیکول موها توسط دستگاه انجام می شود در کاشت مو به روش FIT و یا، FUT این کار توسط پزشک و تکنسین انجام می شود و دقت بالایی دارد. تراکم کاشت در این روش ها نمی تواند بیشتر از 2000 واحد باشد. قیمت کاشت مو در این روش ها در مقایسه با روش های مدرن کمتر است و یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند انجام عمل کاشت توسط دست باشد که امکان خطا دارد.

به صورت کلی می تواند با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سابقه و تخصص پزشک، دستگاه ها و تجهیزات، مرکز و کلینیک کاشت، وضعیت بانک مو، میزان سطح طاسی و ریزش مو، دوره نقاهت، داروهای تجویز شده و … هزینه کاشت مو به روش FUT و یا FIT می تواند از 6 تا 14 میلیون تومان متفاوت باشد.

آیا کاشت مو مقرون به صرفه است؟

آیا کاشت مو ارزش هزینه کردن را دارد؟ باید بدانید که کاشت مو تنها روش قطعی درمان موهای از دست رفته است و هیچ روش دیگری جایگزین این روش درمانی نیست. در مقایسه با هزینه بالای روش های مقطعی، این روش درمان کاملاً مقرون به صرفه است و تأثیر بیشتری در ظاهر و زیبایی چهره شما دارد. این خدمت درمانی در مقایسه با دیگر خدمات درمانی زیبایی، هزینه بسیار کمتری دارد.

به همین دلیل سالانه افراد زیادی این خدمت درمانی را دریافت می نمایند و روز به روز هم به تعداد کسانی که علاقمند کاشت مو می شوند، بیشتر و بیشتر می شود. همچنین بد نیست بدانید ایران از جمله کشورهایی است که با قیمت بسیار مناسب این خدمت درمانی را ارائه می کند و در تمامی کشورهای همسایه من جمله ترکیه و عراق هزینه کاشت مو در مقایسه با ایران بیشتر است.

جالب است بدانید که به دلیل قیمت مناسب کاشت مو در کشور ترکیه، افراد زیادی از اروپا برای دریافت این خدمت به این کشور مراجعه می نمایند. بنابراین می توان گفت ایران یکی از معدود کشورهایی است که در سطح جهان، کاشت مو را به صورت کاملاً حرفه ای و با کمترین هزینه ارائه می نماید. دلیل اصلی پایین بودن هزینه کاشت مو در ایران، تعدد مراکز درمانی ارائه دهنده این خدمات است.

هزینه تقریبی کاشت مو هزینه پیوند موی سر

فاکتورهای مؤثر در قیمت و هزینه کاشت مو

جایگزینی موهای از دست رفته در نواحی مختلف مانند سر، ابرو، ریش و سبیل ارتباط مستقیمی با سلامتی، زیبایی، جذابیت و حتی سبک زندگی افراد دارد و بیماران باید حتما به فاکتورها و نکات مختلف توجه داشته باشند. هرچند که انتخاب کلینیک مطمئن، سابقه، تجربه و مهارت پزشک، تجهیزات و امکانات کلینیک و … اهمیت دارند، اما فاکتورهایی نیز وجود دارند که می‌توانند در هزینه کاشت مو تأثیر گذار باشند. از جمله مهم ترین فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

بانک موی مناسب

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در قیمت کاشت مو مؤثر باشد وضعیت بانک مو می باشد. همانطور که گفته شد بانک مو تامین کنند گرافت های مو می باشد و مهم ترین و اصلی ترین منبع برای کاشت مو است. بانک مو معمولاً از قسمت های پشت سر افراد، زیر چانه، بغل گوش و … انتخاب می شود که معمولاً دچار ریزش نمی شوند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. وضعیت بانک مو می تواند تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو داشته باشد.

هرچقدر فرد دارای یک بانک موی متراکم و قوی تر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. همچنین اگر بانک مو توسط کلینیک و از فرد دیگری تامین شود می تواند هزینه های بیشتری برای بیمار داشته باشد. جنس موها، میزان ضخامت آنها، نوع پوست و … همگی می توانند در وضعیت بانک مو مؤثر باشند و در نهایت در هزینه کاشت مو اثر داشته باشند.

سن کاشت مو

یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای مؤثر در قیمت کاشت مو سن کاشت می باشد. در افرادی که در سن پایین دچار ریزش می شوند نمی توان به خوبی در مورد وضعیت بانک مو در آینده اظهار نظر کرد؛ چرا که ممکن است از آن دسته افراد باشند که در سنین بالاتر در نواحی بانک مو نیز دچار ریزش مو شوند؛ بنابراین کاشت مو در سنین پایین به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر آنکه افراد کاملاً طاس شده و از بانک موی دیگری استفاده کنند.

هرچه ریزش مو در سنین پایین تر رخ بدهد احتمال طاسی های شدیدتر بیشتر است. معمولاً فولیکول های مو در پشت سر و طرفین سر از لحاظ ژنتیکی مقاوم تر هستند و در برابر ریزش مقاومت بیشتر دارند بنابراین فرد حداقل باید تا سن 27 سالگی صبر کند که از میزان مقاومت بانک موی خود مطمئن شود. به صورت کلی کاشت مو در سنین کمتر از 25 سالگی فقط در موارد خاص انجام می شود.

کاشت مو در سنین پایین ممکن است در هزینه کاشت مو بسیار مؤثر باشد و افراد در سال های بعدی نیز نیاز به کاشت مجدد پیدا کنند.

دارو کاشت مو

داروهای کاشت مو

هر کدام از روش های کاشت طبیعی مو دارای عوارض، مزایا و معایب خاص خود هستند و ممکن است دوران نقاهت متفاوتی داشته باشند. در هرکدام از روش ها پزشک متخصص بر اساس نوع تکنیک، کیفیت عمل پیوند مو، شرایط جسمی بیمار، میزان جراحات و … اقدام به تجویز داروهای مختلف مانند داروهای مسکن یا ضد درد، آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد التهاب مانند، داروهای خواب آور، سرم های شستشو، داروهای تقویتی و … بکند.

مقدار و مدت زمان مصرف این داروها نیز می تواند تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو داشته باشد. ممکن است پیوند مو در یکی از این روش ها دارای دوره نقاهت بیشتری باشد و لازم باشد که بیمار از داروهای بیشتری استفاده کند که در هزینه کاشت مو مؤثر خواهد بود.

تکنیک های کاشت و یا ترمیم مو

همانطور که گفته شد امروزه روش ها و تکنیک های مختلف و متعددی مانند روش FIT، روش FUT، روش ترکیبی (FIT, FUT)، روش SUT و روش BHT برای کاشت مو بیشترین محبوبیت را دارند. هر کدام از این تکنیک ها دارای ویژگی ها، مزایا، معایب و عوارض خاص خود هستند. هزینه کاشت مو در هر کدام از این روش ها متفاوت است. در هر کدام از این روش ها از دستگاه و تجهیزات مختلف، داروهای متعدد و … استفاده می شود که همگی در قیمت نهایی کار مؤثر خواهند بود.

میزان تخصص و تجربه متخصص و تیم همکاران

هرچند که فاکتورهای مختلفی در تعیین میزان قیمت کاشت مو مؤثر هستند؛ اما قطعا میزان تخصص و تجربه پزشک متخصص و دستیاران او مهم ترین فاکتور خواهد بود. روش های مختلف کاشت مو امروزه محبوبیت بالایی در میان مردم دارند و همین باعث شده است که افراد زیادی از این جریان سواستفاده کنند و به فکر کسب درآمدهای آنچنانی باشند. انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای کاشت مو می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

سوابق، مهارت ها، تخصص، دانش و تجربه پزشک متخصص از مهم ترین مواردی هستند که بیمار باید قبل از پیوند مو به آنها توجه داشته باشد. در حقیقت تجربه و تخصص پزشک تعیین کننده هزینه کاشت مو می باشد و قطعاً پزشک هایی که دستمزدهای بالاتری دریافت می کنند کار بهتری نیز انجام می دهند.

قیمت کاشت مو ارزان

دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در کاشت مو

هرچقدر یک پزشک از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد و تجربه زیادی داشته باشد اگر از تجهیزات و امکانات مدرن و مناسب استفاده نکند نمی تواند عمل پیوند موی مناسبی داشته باشد. هر کدام از روش ها و تکنیک های کاشت مو دارای تجهیزات و امکانات منحصر به فردی هستند. کیفیت دستگاه ها و تجهیزات و میزان به روز بودن آنها تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو خواهد داشت.

به عنوان مثال دستگاه هایی که در روش SUT از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند و کیفیت بالایی دارند به همین دلیل کاشت مو با این روش هزینه بیشتری خواهد داشت.

شرایط هزینه کاشت مو در جوانان

جوانان بیشترین افرادی هستند که به زیبایی، جذابیت، اعتماد به نفس و … توجه بسیار زیادی دارند و هر عاملی که در این موارد خلل ایجاد کند باعث آزردگی آنها خواهد بود. همانطور که گفته شد بهترین و مناسب ترین سن برای کاشت مو در افراد بالای 27 سال می باشد اما تحت شرایط خاصی حتی افراد جوان تر نیز می توانند اقدام به کاشت مو بکنند.

هزینه کاشت مو در جوانان می تواند با توجه به الگوی طاسی سر، شرایط جسمانی، وضعیت بانک مو، تخصص و تجربه پزشک، شرایط کلینیک، دوران نقاهت و … متغیر باشد. هر چند که سن یک فاکتور بسیار مهم برای کاشت مو به حساب می آید، اما هزینه های کاشت مو در جوانان نیز تحت تأثیر تمامی فاکتورهای ذکر شده می باشد.

رشد جزیره ای کاشت مو در جوانان و افزایش هزینه

به صورت کلی رشد موها از هفته دوم بعد از عمل تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که مهم ترین آنها شامل نحوه مراقبت و نگهداری، نحوه شستشو و بهداشت، استفاده صحیح از داروها، داشتن تغذیه سالم و … می باشند. در یک سال اول ممکن است موها به صورت جزیره ای رشد داشته باشند و در نقاطی از سر ریزش مشاهده شود که البته یک روند طبیعی می باشد. استفاده از داروهای تقویتی و محلول های شستشو و … هر کدام می توانند در هزینه کاشت مو مؤثر باشند.

آیا هزینه کاشت مو تحت پوشش بیمه است؟

کاشت مو از جمله خدمات زیبایی است و از آنجایی که خدمات زیبایی در ایران تحت پوشش بیمه نیستند، این خدمت نیز تحت پوشش بیمه حتی بیمه تکمیلی نخواهد بود. این خدمات در ایران، آزاد محسوب می شود. البته برخی بیمه ها، نتیجه بخش بودن این درمان را تضمین می کنند.

برای مثال بیمه کاشت مو بیمه ایران این امکان را به افراد تحت پوشش این نوع بیمه ارائه می دهند که در صورت عدم رشد بیش از ۵۰% موی کاشته شده، بخشی از هزینه ها را به شما بازگرداند. بنابراین این بیمه نیز در پرداخت این هزینه مشارکت نمی کند و تنها نتیجه بخش بودن آن را تضمین نموده و در صورت شکست درمان، بخشی از هزینه ها را به شما باز می گرداند.

هزینه نگهداری مو کاشته شده

زمانی که صحبت از هزینه کاشت مو می شود، معمولاً هزینه خدمت درمانی مورد نظر است؛ اما باید بدانید که موی کاشته شده نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. پزشک متخصص و ارائه دهنده این خدمت زیبایی، بدون شک توصیه هایی برای شما در خصوص مصرف ویتامین ها و مکمل ها، استفاده از شامپوهای ویژه و توجه به برخی نکات تغذیه ای خواهد داشت.

همچنین بد نیست بدانید ایران از جمله کشورهایی است که با قیمت بسیار مناسب این خدمت درمانی را ارائه می کند و در تمامی کشورهای همسایه من جمله ترکیه هزینه کاشت مو در مقایسه با ایران بیشتر است. بنابراین می توان گفت ایران یکی از معدود کشورهایی است که در سطح جهان، کاشت مو را به صورت کاملاً حرفه ای و با کمترین هزینه ارائه می نماید. دلیل اصلی پایین بودن هزینه کاشت مو در ایران، تعدد مراکز درمانی ارائه دهنده این خدمات است.

جمع بندی

کاشت مو امروزه از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است و اکثر کسانی که دچار ریزش و طاسی شده اند از روش های مختلف کاشت مو استفاده می کنند که زیبایی و جذابیت را به چهره خود برگردانند. فاکتورهای مختلفی مانند وضعیت بانک مو، الگوی طاسی، تخصص و تجربه پزشک، تجهیزات و دستگاه ها، روش ها و تکنیک ها، داروها و مراقبت ها، سن و سال و غیره در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر هستند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *