خانه » تزریق ژل » بهترین برند ژل: قیمت و ماندگاری بهترین مارک های فیلر
آخرین مقالات

بهترین برند ژل: قیمت و ماندگاری بهترین مارک های فیلر

بهترین برند ژل

فهرست مطالب

قابل اعتماد بودن فیلر پوستی موضوع بسیار مهمی است. هزاران آزمایشگاه و شرکت تولید کننده فیلر های پوستی وجود دارند که تعدادی از آنها تجربه بالا و سابقه بسیار خوبی در تحقیق، توسعه و بهبود مستمر فیلرهای پوستی دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی معتبرترین برند فیلر های پوستی بپردازیم.

تفاوت مارک‌های مختلف فیلر


تفاوت مارک‌های مختلف فیلر

اکثر ژل های مورد بررسی در این مقاله از هیالورونیک اسید ساخته شده اند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. هیالورونیک اسید باعث حفظ رطوبت بدن میشود. هیالورنیک اسید در اکثر فیلرها وجود دارد چون  بدن به راحتی آن را می‌پذیرد. اسید هیالورنیک به راحتی تجزیه میشود؛ بنابراین اگر از نتایج تزریق راضی نباشید میتوانید آن را حل کنید.

اسید هیالورونیک را نمیتوان به صورت مستقیم به پوست تزریق کرد چون به سرعت حل یا پخش می‌شود، بنابراین نیاز به پردازش دارد. برندهای مختلف این فرایند پردازش را به شکل‌های متفاوتی انجام می‌دهند. برخی از برندها بسته به موارد استفاده از ژل فیلرهای غلیظ تری میسازند در حالی که برخی دیگر ژل را رقیق‌تر میسازند. همچنین برخی برندها ساختار مجزایی برای فیلرها دارند. تقریباً همه برندها برای رسیدن به محصول نهایی تغییراتی در فاز واکنش و اختلال ایجاد میکنند.

تک فازی و دو فازی دو ساختار اصلی هستند که در مرحله واکنش ساخته میشوند. تک فازی زمانی است که بین زنجیره های اسید هیالورونیک پیوندهای عرضی ایجاد میشود و ساختاری ژل مانند ایجاد میکند. ساختار دوفازی زمانی است که اسید هیالورونیک ژل مانند  و دارای ذرات آزاد است. ساختار دوفازی حجم بیشتری دارد، اما به اندازه ساختار تک فازی صاف نیست.

انتخاب بهترین برند ژل


انتخاب برند مناسب به بودجه شما، تجربه و نظر پزشک و ویژگی های پوست شما (مثلاً میزان حساسیت به نور خورشید یا میزان خاصیت الاستیک) بستگی دارد.

دقت کنید که آنچه برای دوست شما مناسب است ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر قصد دارید فیلر تزریق کنید باید با برخی نکات بسیار مهم درباره پرکاربردترین ژل ها آشنا شوید.

معرفی بهترین برند‌های فیلر


برندهای مختلفی برای فیلرهای پوستی در بازار وجود دارد و بدون راهنمایی پزشک شما نمیتوانید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید. هر محصول به شکل منحصر به فردی ساخته شده و بافت، غلظت و عمق تزریق خاصی دارد. هر نوع فیلر برای تزریق به ناحیه خاصی بهتر عمل میکند.

آلیاکسین

آلیاکسین

آلیاکسین مجموعه کاملی از فیلرهای پوستی حاوی هیالورونیک اسید فوق خالص است که به صورت یکپارچه در پوست ادغام می‌شود. این برند یک درمان غیر تهاجمی برای کانتورینگ طبیعی، لیفتینگ و آبرسانی کل صورت است.

این محصول باعث بهبود شکل طبیعی، پری و تقارن صورت می‌شود. تون بافت را ترمیم میکند، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش میدهد و باعث آبرسانی پوست میشود.

آلیاکسین از اسید هیالورونیک ساخته شده است و معمولاً بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. شما می‌توانید با سبک زندگی سالم‌تر ماندگاری نتایج را افزایش دهید.

بلوترو

بلوترو

بلوترو یک فیلر تزریقی حاوی هیالورونیک اسید است. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست وجود دارد. این ژل باعث حجیم‌تر و صاف تر شدن پوست میشود. با گذشت زمان بدن اسید هیالورونیک موجود در بلوترو را جذب میکند. بلوترو ابتدا در سال 2011 توسط FDA برای پر کردن چین های نازولبیال متوسط تا عمیق یا همان خطوط خنده تأیید شد. اما این شرکت از آن زمان خط تولید خود را گسترش داده  تا فیلرهایی با ماندگاری های مختلف برای درمان انواع چین و چروک داشته باشد.

نتایج تزریق حدود 6 تا 18 ماه باقی میماند. ماندگاری ژل بلوترو به نوع محصول بستگی دارد.

الانسه

الانسه

الانسه یک فیلر پوست و یک محرک کلاژن است. این ژل منحصر به فرد به سرعث باعث اصلاح چین و چروک و همچنین تحریک تولید کلاژن طبیعی در بدن میشود و نتایج طبیعی و طولانی تری دارد.

نتایج فوری شامل افزایش حجم، بهبود کانتور صورت و صاف شدن چین های عمیق است. نتایج تزریق بسته به فرمول استفاده شده  18 ماه تا 3 سال ماندگارند.

پروفایلو

پروفایلو

پروفایلو یک درمان منحصر به فرد برای بازسازی پوست است که با آزاد سازی هیالورونیک اسید (HA) باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست میشود.

برخلاف سایر داروهای تزریقی ضد پیری که از ژل برای افزایش حجم و کشش پوست استفاده میکنند، پروفالیو برای آبرسانی، سفت کردن و در واقع بازسازی سلول های جدید و جوانتر پوست از اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در بدن وجود دارد استفاده میکند.

این کار باعث معکوس کردن علائم پیری در سطح سلولی، تحریک سلول های کلاژن و الاستین جدید، بهبود چشمگیر ظاهر خطوط و چین چروک ها و سفت تر و جوان تر شدن پوست صورت میشود.

نتایج تزریق فیلرهای پوستی بسیار سطحی است چون ژل فقط در ناحیه ای که تزریق شده باقی میماند. اما هیالورونیک اسید پس از تزریق به طور یکنواخت در سراسر پوست پخش میشود در نتیجه تأثیر آن در کل صورت قابل مشاهده خواهد بود.

ماندگاری نتایج تزریق فیلر و زمان تجزیه شدن آن برای افراد مختلف یکسان نیست و به حجم، نوع، محل تزریق و میزان هیالورنیک اسید طبیعی بدن بستگی دارد. به طور کلی فیلرهای پروفایلو حدود شش ماه باقی میمانند. البته ماندگاری نتایج میتواند از 3 ماه تا 18 ماه متفاوت باشد.

پرفکتا

پرفکتا

پرفکتا نوعی فیلر حاوی هیالورونیک اسید بسیار پیشرفته است که برای پر کردن چین و چروک، آبرسانی به پوست و افزایش حجم استفاده میشود.

نتایج تزریق پرفکتا معمولاً بین چهار تا هجده ماه است. مدت ماندگاری نتایج به نوع خاص محصول بستگی دارد. اسید هیالورونیک به مرور زمان به طور ایمن توسط بدن جذب میشود.

رستالین

رستالین

رستالین یکی از محبوب ترین فیلرهای مورد استفاده از کشور انگلستان است در سال 1996 با بازار عرضه شد. رستالین یک ژل زیست تخریب‌پذیر غیر حیوانی شفاف حاوی هیالورونیک اسید است. رستالین همچنین حاوی لیدوکاویین برای کاهش ناراحتی در طول درمان است. نتایج تزریق رستالین دائمی نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید نتایج را حفظ کنید باید جلسات تزریق را تکرار کنید. بسته به نوع خاصی از رستالین که تزریق میکنید نتایج شما بین 6 تا 18 ماه ماندگار خواهند بود.

ژوویدرم

ژوویدرم

ژوویدرم  فیلرهای مختلفی برای نواحی مختلف صورت دارد.

Juvéderm Voluma XC باعث افزایش حجم گونه ها میشود. همچنین چین های متوسط تا عمیق، بین بینی و دهان و خطوط ماریونت را صاف میکند.

Juvéderm Ultra XC باعث حجیم شدن لب ها میشود. Juvéderm Volbella XC هم برای کاهش خطوط عمودی لب استفاده میشود. تزریق این ژل ها کاملاً بدون درد نیست، اما بیشتر فیلرهای هیالورونیک اسید همراه با لیدوکائین تزریق میشوند تا ناراحتی حین تزریق و بعد از آن به حداقل برسد.

بسته به نوع ژل ژوویدرم (برخی ژل ها رقیق تر و روان تر هستند، اما برخی غلیظ تر هستند و به طور طبیعی ماندگاری بیشتری دارند) نتایج آن میتواند از 6 تا 18 ماه قبل از جذب تدریجی توسط بدن ماندگار باشد.

رادیس

رادیس

ماده اصلی تشکیل دهنده ژل های رادیس میکروسفرهای ساخته شده از هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (ماده تشکیل دهنده استخوان ها و دندان ها) است. با توجه به اینکه ژل های رادیس باعث تولید کلاژن طبیعی در بدن میشوند نتایج آنها برای مدت طولانی تری باقی میماند. نتایج تزریق ژل رادیس تا یک سال و یا بیشتر ماندگار است. اما از آنجایی که کلسیم هیدروکسی لاپاتیت باعث تولید کلاژن طبیعی میشود، ممکن است برای حفظ نتایج نیاز به ترمیم کمتر (و مواد کمتری) باشد.

پرلین

پرلین

پرلین از Q-Med یعنی همان شرکت رستالین است. پرلین که در سال 2007 در آمریکا ساخته شد شبیه به رستالین است؛ با این تفاوت که مولکول های بزرگتری دارد.

پرلین ماندگاری بالایی دارد، اما به مرور زمان از بین میرود. اثرات حجم دهنده این درمان مدت کوتاهی پس از تزریق اولیه قابل مشاهده بود. به گفته شرکت سازنده نتایج تزریق پرلین حدود شش ماه ماندگار است. پزشک ممکن است جلسه دوم تزریق را شش تا نه ماه پس از تزریق اولیه انجام دهد.

استایلج

استایلج

استایلج یکی از انواع پیشرفته محصولات مراقبت از پوست است که توسط Vivacy Laboratories (فرانسه) تولید میشود. فیلرهای استایلج ژل های تزریقی جدید هستند که برای کاهش علائم پیری پوست و حجم دادن به لبه ها، گونه ها و سایر نواحی طراحی شده اند. استایلج در انواع مختلفی از چندین فرمول برای درمان های زیبایی تولید میشود. ژل های استایلج از هیالورونیک اسید یا پیوند متقابل ساخته شده اند و با یک آنتی اکسیدان طبیعی (مانیتول) ترکیب شده اند.

ماندگاری نتایج تزریق فیلرهای استایلج تا حد زیادی به وضعیت هر فرد بستگی دارد. عواملی مانند سن، سبک زندگی، نوع پوست و ناحیه تزریق بر ماندگاری نتایج اثر گذارند. نتایج فیلر لب استایلج و سایر محصولات این برند 9 تا 12 ماه ماندگارند.

اسکالپترا

اسکالپترا

ژل اسکالپترا از سال 1990 وجود دارد. این ژل اولین بار در سال 2004 توسط  FDA برای درمان لیپوآتروفی در بیماران مبتلا به HIV تأیید شد. لیپوآتروفی باعث از بین رفتن چربی صورت و در نتیجه فرورفتگی گونه ها و چین ها و فرورفتگی های عمیق روی صورت میشود.

ماده اصلی اسکالپترا پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) است. این ماده باعث تحریک تولید کلاژن میشود و نتایج طبیعی و طولانی مدتی دارد که ممکن است تا دو سال ماندگار باشند. اسکالپترا درمانی ایمن و مؤثر است، اما برای افرادی که به هر یک از مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارند یا برای کسانی که شرایط پزشکی دارند که باعث ایجاد زخم های غیر عادی میشود مناسب نیست.

نورامیس

نورامیس

محصولات نورامیس توسط شرکت دارویی کره ای Medytox که سم بوتولینوم را توسعه داده اند طراحی شده است. این شرکت فیلر نورامیس را از مواد خام با کیفیت و بر اساس فناوری جدید SHAPE توسعه داده است. این محصول به دلیل فرایند پیوند متقابل دو مرحله ای آن قابل توجه است. به علاوه این این فیلر به دلیل توانایی در به حداقل رساندن BDDE غیر متقاطع تحسین شده است.

نورامیس همچنین به نواحی  فرورفته حجم میدهد و باعث درخشش و جوانی پوست میشود. ویژگی پیچیده Neuramis Deep Lidocaine باعث ایجاد یک محصول بسیار خالص میشود. ساختار عرضی HA باعث ماندگاری طولانی‌تر نتایج میشود و پخش شدن یکنواخت آن در سراسر اپیدرم باعث طبیعی ایجاد نتایج طبیعی میشود.

نتایج تزریق نورامیس میتواند 9 تا 12 ماه ماندگار باشد. هر ده ماه یکبار باید تزریق را تکرار کنید.

تئوسیال

تئوسیال

انواع محصولات تئوسیال شامل فیلرهای پوستی منحصر به فرد با غلظت ژل های متفاوت و خواص منحصر به فرد است که هر کدام برای درمان نواحی مختلف صورت و رسیدن به نتایج متفاوتی مانند پیشگیری از خطوط ریز یا چین و چروک گرفته تا بازسازی کانتور صورت استفاده میشوند.

نتایج بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده خواهند بود. با این حال ممکن است مشخص شدن نتایج نهایی 4 هفته طول بکشد. نتایج تئوسیال میتواند تا 22 ماه دوام داشته باشد.

روولکس

روولکس

روولکس یک فیلر ماندگار حاوی هیالورونیک اسید است و با سه محصول متنوع میتواند برای نیازهای شما بسیار متناسب باشد.

روولکس مزایای بسیاری نسبت به سایر برند های فیلر حاوی هیالورونیک اسید دارد. این برند برای درمان خطوط ظریف، چین و چروک ها و حجم دادن به فرورفتگی های صورت مناسب است.

REVOLAX Fine فیلری است که کمترین ویسکوزیته را دارد و برای خطوط سطحی و ظریف مانند خطوط پنجه کلاغی و خطوط اطراف دهان انتخابی عالی است. نتایج آن بین 9 تا 12 ماه ماندگارند. REVOLAX Deep محبوب ترین محصول این برند است و به دلیل ویسکوزیته بالا و ماندگاری 12 تا 18 ماهه‌ی آن معمولاً برای حجم دادن به لب ها استفاده میشود.

رووفیل

رووفیل

رووفیل یک فیلر پوستی متشکل از فیلر است که با پپتیدهای بیومیمتیک طراحی شده و برای ترمیم و کانتور بافت صورت طراحی شده است. این فیلر درمانی بسیار مناسب برای جوان کردن پوست افراد سالخورده است. نتایج این فیلر بلافاصله قابل مشاهده اند و به دلیل آزاد شدن قوی هیالورونیداز که باعث افزایش ماندگاری ژل در بافت پوست میشود نتایج آن ماندگاری 10 تا 12 ماهه دارند.

بلافیل

بلافیل

بلافیل فیلری ماندگار است که توسط FDA تأیید شده. این ژل حاوی کلاژن و دانه های ریز پلی متیل متاکریلات (PMMA)  است. بلافیل حاوی کلاژن گاوی و PMMA (یک ماده ترموپلاستیک) است. نتایج تزریق این ژل بلافاصله قابل مشاهده است. نتایج تزریق برای درمان های جوان سازی تا پنج سال و  برای درمان اسکار آکنه تا یک سال ماندگارند. بلافیل اغلب به عنوان تنها فیلر دائمی شناخته میشود. البته نتایج آن تنها تا پنج سال ماندگارند.

قیمت بهترین فیلر


هزینه های تزریق ژل به برند آن بستگی دارند. معمولاً ژل های اروپایی و آمریکایی گران تر از ژل های کره ای هستند. برای اطلاع دقیق از هزینه های درمان بهتر است به کلینیک پوست مراجعه کنید.

سؤالات پرتکرار


بهترین فیلر برای از بین بردن خطوط ریز پوست چیست؟

برای اصلاح خطوط ریز پوست باید یک فیلر هیالورونیک بسیار رقیق به صورت سطحی به آن نواحی تزریق شود. مانند فیلر بلوترو.

بهترین فیلر حجم دادن به لب ها چیست؟

برای افزایش حجم لب باید از یک فیلر اسید هیالورونیک استفاده کنید. مانند فیلرهای بلوترو، ژوویدرم یا ولبلا.

بهترین فیلر برای ترمیم گونه ها چیست؟

برای ترمیم گونه ها از یک محرک کلاژن یا فیلر اسید هیالرونیک مانند رستالین، ژوویدرم ، اولترا پلاس یا ولوما استفاده کنید.

بهترین برند فیلر زیر چشم کدام است؟

در حال حاضر بهترین فیلر زیر چشم برای اکثر افراد فیلرهای اسید هیالورونیک با پیوند عرضی است. این ژل ها نرم، انعطاف پذیر و مهمتر از همه قابل برگشت هستند.

ژل های هیالورونیک اسید انواع مختلفی دارند و تعدا آنها در حال افزایش است. این ژل ها شامل ژل های رستالین، ژوویدرم و بلوترو است. این ژل های عملکرد بعد از تزریق متفاوت عمل میکنند و سفتی، انعطاف پذیری متفاوتی دارند.

آیا فیلر های صورت میتوانند عدم تقارن صورت را بهبود بخشند؟

فیلرهای صورت میتوانند عدم تقارن ناشی از موارد زیر را بهبود بخشند:

  • فلج عصب صورت
  • سندرم رمزی هانت
  • فلج بلز
  • صدمات جمجمه

چگونه میتوانم تورم و کبودی بعد از تزریق فیلر را کاهش دهم؟

برای به حداقل رساندن تورم و کبودی:

  • روی نواحی نواحی تزریق کمپرس یخ قرار دهید.
  • از فعالیت های بدنی پرفشار بین 24 تا 48 ساعت پس از تزریق خودداری کنید.
  • برای بهبود جریان خون نواحی تزریق مورد نظر را ماساژ دهید.

بعد از تزریق فیلر صورت تا چند روز باید به پشت بخوابیم؟

برخی پزشکان توصیه میکنند که تا سه شب پس از تزریق فیلر به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید. این کار به فیلر کمک میکند در جایی که شما میخواهید بماند.

آیا فیلرهای صورت میتوانند باعث پف کرده نشان  دادن صورت شوند؟

صورت برخی افراد پس از تزریق فیلر پف کرده به نظر میرسد. این مشکل ممکن است در نتیجه تزریق بیش از حد فیلر یا تزریق مکرر فیلر باشد که باعث کشیده شدن پوست و افتادگی آن میشود. برخی از تحقیقات نشان میدهند که باید پزشک مقدار کمی از فیلر را در زمان تزریق کند و از بیمار بخواهد که به طور منظم در طول عمل لبخند بزند تا مطمئن شود که هیچ ناحیه ای بیش از حد پر نشده است.

تفاوت فیلر ها و ریلکسر ها چیست؟

فیلرهای پوستی را با سایر مواد تزریقی بوتاکس، دیسپورت یا زئومین که شل کننده چین و چروک هستند اشتباه نگیرید. این محصولات هم مانند فیلر تزریقی هستند، اما عملکرد آنها بسیار متفاوت است. ریلکسر ها باعث فلج کردن موقت ماهیچه هایی که علت ایجاد خطوط پنجه کلاغی، شیارهای پیشانی و خطوط بین ابرو هستند، میشوند.

ریلکسر ها باعث افزایش حجم یا پر کردن فرورفتگی نمیشوند. البته این مواد را میتوان همراه با فیلر ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *