آخرین مقالات

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله بیماری های خاص، سبک زندگی ناسالم، نوع ژنتیک، استفاده از مواد آرایشی و دارویی، حوادث و تصادفات و … قسمت یا همه موهای ابروهای خود را از دست داده اند و قصد دارند که از روش های مختلف و با در نظر گرفتن هزینه کاشت ابرو برای جایگزین کردن آن استفاده کنند. فاکتورهای مختلفی برای انتخاب مرکز و کلینیک کاشت ابرو وجود دارد که میزان هزینه ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها است.

ابروها تأثیر بسیار زیادی در زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفس افراد دارند و همین باعث شده است که کاشت طبیعی به روش های مختلف مانند SUT، FUE، FUT و … در میان افراد جایگاه ویژه ای پیدا کند و روش های سنتی مانند تتو، کشیدن خط ابرو و … به مرور به فراموشی سپرده شوند. در ادامه مطلب به بررسی مهم ترین عوامل در هزینه پیوند ابروها و شرایط آن پرداخته خواهد شد.

فاکتورهای مؤثر در قیمت و هزینه کاشت ابرو

از آنجایی که جایگزین کردن موهای از دست رفته ابرو و کاشت طبیعی آن ارتباط مستقیمی با میزان سلامتی، زیبایی و جذابیت افراد دارد، لازم است که افراد قبل از اقدام به عمل پیوند ابرو به فاکتورها و نکات مهمی توجه داشته باشند که به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسند. از جمله مهم ترین فاکتورها برای انتخاب یک مرکز و کلینیک مطمئن و معتبر کاشت طبیعی ابروها می توان به سابقه، تجربه، دانش و مهارت پزشکان مرکز، تجهیزات و امکانات کلینیک، میزان رضایت مراجعین قبلی کلینیک، میزان تنوع خدمات مرکز، مجوزهای رسمی فعالیت مرکز از وزارت بهداشت، هزینه کاشت طبیعی ابروها و … اشاره کرد.

هزینه کاشت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می تواند در انتخاب مرکز و کلینیک نقش ویژه ای داشته باشد. عوامل و فاکتورهای مختلفی نیز در تعیین میزان هزینه های کاشت طبیعی ابرو مؤثر هستند که مهم ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

میزان تراکم ابرو درخواستی

تراکم موها یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می تواند در تعیین میزان و مقدار هزینه کاشت ابرو مؤثر باشد. هر کدام از روش های کاشت طبیعی ابروها ویژگی ها، مزایا و معایب خود را دارند. تراکم مو در هر کدام از این روش ها متفاوت است. به عنوان مثال تجهیزات و دستگاه های مدرنی که در روش SUT استفاده می شوند دارای بالاترین میزان تراکم هستند.

بالاترین رکورد این دستگاه ها برای کاشت مو و ابرو ۶۰ عدد مو در سانتی متر است. قطعا ابروهای پر پشت تر و متراکم تر می تواند زیبایی و جذابیت دوچندانی داشته باشد بنابراین روش هایی که تراکم بالاتری داشته باشند هزینه بیشتری نیز دارند.

زاویه و خواب طبیعی ابروها

موهای ابرو بر خلاف بسیاری از نقاط سر به گونه ای رشد می کنند که حالت خوابیده دارند. موهای سر بعضا دارای زاویه ۹۰ درجه با پوست هستند اما قسمت هایی از سر مانند پشت گوش مانند ابرو رشد می کنند و به همین دلیل بانک موی ابرو از این قسمت ها انتخاب می شود. اختلاف زاویه ابرو و موهای سر ممکن است حتی به ۴۵ درجه نیز برسد.

زاویه و خواب موها در هنگام کاشت ابرو اهمیت بسیار زیادی در زیبایی آن دارد. پزشک متخصص در هنگام عمل پیوند موها باید فولیکول های مو را به زاویه ای درون پوست قرار دهد که ظرافت و زیبایی ابروها حفظ شود. زاویه و خواب طبیعی ابروها یک فاکتور مهم در تعیین هزینه کاشت ابرو هستند چرا که ارتباط مستقیمی با تجربه و دانش پزشک متخصص دارند. کوچک ترین ناهنجاری و عدم تقارن در ابروها می تواند زیبایی آنها را تحت تأثیر قرار دهد و نتیجه کار را نامطلوب کند.

 

هزینه کاشت ابرو در تهران

 

تکنیک ها و روش های کاشت ابرو

همانطور که گفت با پیشرفت علوم و تکنولوژی های مختلف امروزه روش ها و تکنیک های مدرن و جدیدی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته ابرو، سر، ریش و سبیل در دسترس افراد قرار دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. روش های مختلفی برای کاشت دائمی ابروها وجود دارند که از رایج ترین آنها می توان به روش های کاشت ابرو FUT، روش FIT، روش BHT، روش SUT و روش MFIT اشاره کرد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب منحصر به فردی دارند و می توانند برای افراد خاصی استفاده کنند. انتخاب هر کدام از این تکنیک ها و روش ها می توانند در تعیین مقدار هزینه کاشت ابرو مؤثر باشند.

می توان گفت MFIT بهترین و جدیدترین شیوه کاشت ابرو است که در مقایسه با روش های دیگر عوارض بسیار کمتری دارد. این روش نیاز به بیهوشی ندارد و استخراج فولیکول ها و پیوند آنها به سادگی و سرعت انجام می شود و بعد از ۳ ماه فرد کاملا دوران نقاهت را پشت سر گذاشته و ابروهای دلخواه خود را خواهد داشت.

میزان تخصص و تجربه متخصص کاشت ابرو و تیم همکاران

شاید بتوان گفت که اصلی ترین و مهم ترین فاکتوری که در تعیین میزان و مقدار هزینه کاشت ابرو مؤثر است، میزان تخصص و تجربه پزشک متخصص و دستیاران او می باشد. با توجه به آنکه امروزه استقبال بسیار زیادی از روش های کاشت ابرو شده است افراد سودجوی زیادی از این مسئله سواستفاده می کنند و با در خطر انداختن سلامتی و زیبایی افراد قصد درآمدزایی دارند.

انتخاب یک پزشک و متخصص ماهر و باتجربه برای کاشت ابرو اهمیت بسیار بالایی دارد و افراد قبل از هر کاری باید جستجوی کاملی در مورد سوابق، مهارت ها، تخصص، دانش و تجربه پزشک متخصص داشته باشند و بعد از کسب اطمینان عمل پیوند ابرو را به او بسپارند. میزان تخصص پزشک در حقیقت تعیین کننده اصلی هزینه های کاشت ابرو می باشد. قطعا پزشک هایی که تخصص، دانش، تجربه و سابقه بیشتری دارند دستمزدهای بالاتری نیز برای کاشت و پیوند ابروها دریافت می کنند.

وضعیت فعلی ابروها

وضعیت ظاهری فعلی ابروها نیز می تواند یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین هزینه کاشت ابرو باشد. بعد از آنکه فرد کلینیک و پزشک متخصص مورد نظر خود را انتخاب کرد باید یک جلسه برای طراحی ابروهای مورد نظر و مشاوره با پزشک برگزار کند. هر فرد ممکن است به دلایل مختلفی اقدام به کاشت ابرو کند. کم پشت شدن ابروها، ریزش موهای قسمتی از ابرو، سوختگی، اسکار زخم و … همگی می توانند در شکلی ظاهری ابروها تغییرات مختلفی ایجاد کنند.

وضعیت ظاهری ابروها می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است ابروهای یک فرد فقط نیاز به افزایش تراکم داشته باشد و یا فرد دیگری کلاً ابروها را به صورت صفر تا صد کاشت کند. قطعا هر کدام از این شرایط می توانند در تعین قیمت کاشت ابرو مؤثر باشند.

نداشتن عوارض و دوره نقاهت و ریکاوری بعد از کاشت ابرو

عوارض بعد از پیوند ابروها و مدت زمان دوره نقاهت آن و همچنین دوره خواب و ریکاوری بعد از کاشت نیز از مهم ترین فاکتورهایی هستند که می توانند در میزان هزینه کاشت ابرو مؤثر باشند. هر کدام از روش های کاشت طبیعی ابرو دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

تعدادی از این روش ها نیاز به بی حسی یا بیهوشی دارند و عمل پیوند در آنها با درد و خونریزی همراه است و دوران نقاهتی طولانی مدت دارند اما تعدادی نیز که روش های مدرن تری هستند درد و خونریزی ندارند و دوران نقاهت کوتاه تری دارند و معمولا تورم، قرمزی، ریزش و دوره خواب ابروها کوتاه است و در کمتر از ۲ ماه فرد می تواند از داشتن ابروهایی کاملا طبیعی لذت ببرد. طبیعتاً هر کدام از روش هایی که عوارض و دوران نقاهت کمتری داشته باشند از نظر قیمت و هزینه نیز متفاوت خواهند بود و فرد باید بیشتر هزینه کند.

 

تجهیزات هزینه کاشت ابرو

دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در کاشت ابرو

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد روش های مدرن امروزی از تجهیزات و امکانات مدرن و استاندارد استفاده می کنند. هر چقدر که یک پزشک دارای تخصص، مهارت، دانش و تجربه بیشتری باشد اما اگر تجهیزات مناسبی در اختیار او نباشد قطعا نتیجه کار نمی تواند پزشک و بیمار را راضی کند. در هرکدام از روش های کاشت طبیعی ابرو از تجهیزات و دستگاه های مختلفی استفاده می شود.

به عنوان مثال دستگاه هایی که در روش SUT استفاده می شوند از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و می توانند تا ۱۴۰۰۰ تار مو را کاشت کنند و تراکم مو در آنها به بالاترین حد ممکن می رسد. هر چقدر از دستگاه ها و تجهیزات مدرن تر، به روزتر و استانداردتری در کاشت ابرو استفاده شود قطعا هزینه ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل است کاشت مو و ابرو به روش SUT در مقایسه با سایر روش های دیگر گران قیمت تر است.

هزینه بر حسب تعداد گرافت های کاشت ابرو

تعداد گرافت های مو در حقیقت تعیین کننده میزان تراکم موهای ابرو است و این تعداد می تواند در هزینه کاشت ابرو مؤثر باشد. گرافت در اصل به قطعه ای از بافت زنده بدن گفته می شود که از آن خارج می شود. گرافت مو هم مانند سایر پیوندها به برداشتن فولیکول های سالم مو و پیوند آن به منطقه دیگری از پوست گفته می شود. معمولا بانک مو برداشتن گرافت برای کاشت ابرو از نواحی کناری گوش انتخاب می شود. برداشتن و پیوند تعداد گرافت ها مانند سایر فاکتورهای عنوان شده می تواند در تعیین میزان هزینه و قیمت کاشت طبیعی ابروها مؤثر باشد. قطعا هر چقدر تعداد این گرافت ها بیشتر باشد می تواند هزینه بیشتری در پی داشته باشد.

  •       علاوه بر موارد گفته شده فاکتورهای دیگری وجود دارند که در میزان هزینه کاشت ابرو مؤثر هستند. به عنوان مثال وضعیت بانک مو یک فاکتور مهم است. هزینه های فردی که دارای بانک موی مناسبی است با فردی که کلینیک فولیکول های ابرو را برای او تأمین کند متفاوت هستند. همچنین مراقبت های بعد از کاشت ابرو، داروهای تجویز شده و … می توانند نقش ویژه ای در تعیین هزینه های مربوط به کاشت ابرو داشته باشند.

هزینه کاشت ابرو در سال ۱۴۰۰

در کشور ایران و شاید حتی در سراسر جهان خدمات پزشکی دارای نرخ مصوب و معینی نیستند و نمی تواند برای کاشت ابرو نیز قیمت و نرخ مشخصی عنوان کرد. همانطور که گفته شد فاکتورهای مختلفی در تعیین میزان هزینه کاشت ابرو مؤثر هستند که مهم ترین آنها شامل میزان تخصص پزشک، روش و تکنیک کاشت ابرو، تجهیزات و دستگاه ها، وضعیت ابروها، تراکم موهای ابرو و … می باشند. با توجه به تمامی مواردی که عنوان شد قیمت کاشت ابرو در ایران در سال ۱۴۰۰ از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان متغیر باشد. البته ممکن است کلینیک ها و مراکزی وجود داشته باشند که با قیمت های دیگری نیز این عمل پیوند را انجام دهند اما به صورت کلی موارد ذکر شده در تعین قیمت کاشت ابرو بسیار مؤثر هستند.

جمع بندی

کاشت ابرو امروزه محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد خصوصاً بانوان پیدا کرده است و فرد می تواند در یک جلسه و برای همیشه ابروهای دلخواه خود را داشته باشد. برای کاشت ابرو لازم است که فرد در انتخاب، کلینیک، روش کاشت، پزشک متخصص و … دقت زیادی داشته باشد که دچار مشکل و معضل خاصی نشود. فاکتورهای مختلفی مانند تخصص پزشک، تجهیزات و امکانات، روش و تکنیک کاشت، تعداد گرافت ها و تراکم مو، شکل و ظاهر ابروها، عوارض و دروان نقاهت و … در تعیین هزینه کاشت ابرو مؤثر هستند و باید به همه آنها توجه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید