آخرین مقالات

هرچند که راه های متعددی برای پیشگیری و کند کردن روند ریزش مو وجود دارد اما برای جایگزین کردن موهای از دست رفته فقط یک راهکار وجود دارد و آن نیز کاشت مو می باشد. قیمت کاشت مو می تواند اولین و مهم ترین فاکتور برای هر فردی باشد چرا که در صورتی که توان انجام این کار را نداشته باشد به دنبال انتخاب کلینیک و پزشک و … نخواهد بود.

ریزش مو و طاسی از جمله ناخوشایندترین اتفاقاتی است که می تواند زیبایی، جذابیت، اعتماد به نفس و حتی سبک زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهد اما خوشبختانه امروزه و با پیشرفت علوم و تکنولوژی های مختلف روش های مختلفی برای جایگزین کردن موها وجود دارند. در ادامه مطلب به بررسی شرایط کاشت خصوصاً قیمت کاشت مو پرداخته خواهد شد.

قیمت کاشت هر تار مو

فاکتورها و عوامل مختلفی در تعیین قیمت کاشت مو مؤثر هستند که از مهم ترین آنها می توان به کلینیک کاشت، پزشک متخصص، روش کاشت، کیفیت بانک مو، دستگاه ها و تجهیزات و … اشاره کرد. به صورت کلی برای کاشت و پیوند موها می توان از ۵ روش FIT، FUT، روش ترکیبی (FIT, FUT)، روش SUT و روش کاشت مو BHT استفاده کرد که هر کدام شرایط خاص خود را داشته و از مزایا و معایب منحصر به فردی برخوردار می باشند. قیمت کاشت هر تار مو می تواند در هر کدام از روش های گفته شده متفاوت باشد.

تعداد تارهای مویی که به پوست سر پیوند می خورد، جنس مو در صورتی که از بانک موی متفاوتی باشد، روش های کاشت، مراقبت های بعد از عمل و … همگی می توانند در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر باشند. به صورت کلی می توان گفت قیمت کاشت مو در روش های مختلف می تواند از ۵ تا ۲۰ میلیون تومان نیز متفاوت باشد و این نشان می دهد که نرخ کاشت هر تار مو می تواند از یک تا چند هزارتومان متغیر باشد.

 

قیمت کاشت مو مناسب
 

کوتاه کردن موی سر جهت کاشت ابرو

در کاشت ابرو یکی از مهم ترین فاکتورها انتخاب بانک موی مناسب است و معمولاً کناره های گوش می تواند بهترین گزینه برای جایگزین کردن ابروها باشد چرا که رشد و حالت موهای کنار گوش شباهت زیادی به موهای ابرو دارد. برای کاشت موها، ابرو، سبیل و ریش از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی استفاده می کنند و این تجهیزات بر اساس تکنیک و روش استفاده متفاوت هستند. اندازه کوتاهی موها قبل از عمل پیوند مو در هرکدام از این دستگاه ها متفاوت است. به صورت کلی توصیه می شود که قبل از انجام عمل پیوند مو و ابرو حتما بانک مو اصلاح شود و موها کوتاه شوند.

کاشت و پیوند موها به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و هر عاملی می تواند در نتیجه کار مؤثر باشد. هرچقدر موها بلندتر باشد می تواند از دقت کار کم کند و در نتیجه از ظرافت و زیبایی پیوند نیز کاسته شود. همچنین کوتاه کردن موها می تواند احتمال آسیب دیدن پوست در هنگام برداشت و پیوند گرافت ها را کمتر کند و دوره نقاهت را کوتاه تر نماید. البته نیازی نیست همه موها را کوتاه کرد و فقط اصلاح بانک مو کافی است. همچنین اصلاح موها قبل از عمل پیوند باعث می شود که دیگر در دوران نقاهت نیازی به اصلاح نباشد و فرد با آسودگی بیشتر به بهداشت و سلامت موها توجه داشته باشد.

وضعیت بانک مو جهت کاشت ابرو

در روش های کاشت ابرو و مو به صورت طبیعی گرافت ها یا پیوندهای مو از بخش های مختلف بدن مانند پشت سر یا کناره های گوش گرفته می شود. این نواحی با نام بانک مو شناخته می شود. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که قبل از کاشت مو باید به آن توجه داشت شرایط و وضعیت بانک مو می باشد. بر اساس مطالعات موهایی که در بانک مو قرار دارند در برابر ریزش و طاسی مقاوم هستند و به همین دلیل این نواحی برای کاشت ابرو و مو اهمیت بالایی دارند. هرچقدر که فرد دارای بانک موی قوی تر و متراکم تری باشد می تواند یک عمل پیوند موی موفق تری نیز داشته باشد.

پزشک و بیمار قبل از انجام عمل پیوند ابرو باید به خوبی بانک مو را بررسی کرده و در صورتی که نیاز باشد از بانک موی خارجی برای پیوند ابروها استفاده شود تا نتیجه کار به بهترین شکل ممکن حاصل شود.

 

هزینه بر حسب تعداد گرافت کاشت مو

تعداد گرافت مو در اصل تعیین کننده میزان و مقدار تراکم موها می باشد. هزینه کاشت مو می تواند براساس تعداد گرافت ها متفاوت باشد. گرافت قطعه ای از بافت های زنده بدن است که از آنها جدا می شود. گرافت مو نیز همانند پیوندهای دیگر در نقاط مختلف بدن به برداشتن فولیکول های سالم مو و پیوند دادن آن به قسمت های دیگری از پوست گفته می شود. قیمت کاشت مو و ابرو می تواند بر اساس تعداد گرافت ها متغیر باشد. هر چقدر تعداد گرافت ها بیشتر باشد قاعدتا هزینه بیشتری برای فرد در پی خواهد داشت. البته این هزینه ها می تواند در تکنیک ها و روش های مختلف باهم متفاوت باشند.

 

قیمت کاشت مو در تهران

هزینه کاشت مو به روش sut

روش و تکنیک کاشت موی sut به عنوان جدیدترین و مدرن ترین شیوه کاشت مو در جهان شناخته می شود که به وسیله تجهیزات و امکانات به روز دنیا انجام می شود و در مقایسه با سایر روش های کاشت عوارض بسیار کمتری دارد. در این روش فولیکول های مو به وسیله یک دستگاه اتوماتیک برداشته می شود. این دستگاه سرعت بسیار بالایی نیز دارد اگرچه می توان گفت دقت آن در مقایسه با روش FIT کمتر است. برآورد هزینه ها در هر کدام از این روش ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. قیمت کاشت مو در روش SUT با توجه به وسعت ریزش و طاسی مو، شرایط و وضعیت بانک مو، تجهیزات، تخصص و دانش پزشک و … می تواند از ۶ تا ۱۰ میلیون تومان متفاوت باشد.

هزینه کاشت مو به روش fut و fit

بر خلاف روش SUT که عملیات برداشت فولیکول موها توسط دستگاه انجام می شود در روش های fut و fit این کار توسط پزشک و تکنسین انجام می شود و دقت بالایی دارد. تراکم کاشت در این روش ها نمی تواند بیشتر از ۲۰۰۰ واحد باشد. قیمت کاشت مو در این روش ها در مقایسه با روش های مدرن کمتر است و یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند انجام عمل کاشت توسط دست باشد که امکان خطا دارد.

به صورت کلی می تواند با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سابقه و تخصص پزشک، دستگاه ها و تجهیزات، مرکز و کلینیک کاشت، وضعیت بانک مو، میزان سطح طاسی و ریزش مو، دوره نقاهت، داروهای تجویز شده و … هزینه کاشت مو در روش های fut و fit می تواند از ۴ تا ۸ میلیون تومان متفاوت باشد.

فاکتورهای مؤثر در قیمت و هزینه کاشت مو:

جایگزینی موهای از دست رفته در نواحی مختلف مانند سر، ابرو، ریش و سبیل ارتباط مستقیمی با سلامتی، زیبایی، جذابیت و حتی سبک زندگی افراد دارد و بیماران باید حتما به فاکتورها و نکات مختلف توجه داشته باشند. هرچند که انتخاب کلینیک مطمئن، سابقه، تجربه و مهارت پزشک، تجهیزات و امکانات کلینیک و … اهمیت دارند اما فاکتورهایی نیز وجود دارند که می توانند در هزینه کاشت مو تأثیر گذار باشند. از جمله مهم ترین فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

بانک موی مناسب

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در قیمت کاشت مو مؤثر باشد وضعیت بانک مو می باشد. همانطور که گفته شد بانک مو تامین کنند گرافت های مو می باشد و مهم ترین و اصلی ترین منبع برای کاشت مو است. بانک مو معمولاً از قسمت های پشت سر افراد، زیر چانه، بغل گوش و … انتخاب می شود که معمولاً دچار ریزش نمی شوند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. وضعیت بانک مو می تواند تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو داشته باشد.

هرچقدر فرد دارای یک بانک موی متراکم و قوی تر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. همچنین اگر بانک مو توسط کلینیک و از فرد دیگری تامین شود می تواند هزینه های بیشتری برای بیمار داشته باشد. جنس موها، میزان ضخامت آنها، نوع پوست و … همگی می توانند در وضعیت بانک مو مؤثر باشند و در نهایت در هزینه کاشت مو اثر داشته باشند.

سن کاشت مو

یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای مؤثر در قیمت کاشت مو سن کاشت می باشد. در افرادی که در سن پایین دچار ریزش می شوند نمی توان به خوبی در مورد وضعیت بانک مو در آینده اظهار نظر کرد چرا که ممکن است از آن دسته افراد باشند که در سنین بالاتر در نواحی بانک مو نیز دچار ریزش مو شوند؛ بنابراین کاشت مو در سنین پایین به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر آنکه افراد کاملا طاس شده و از بانک موی دیگری استفاده کنند. هرچه ریزش مو در سنین پایین تر رخ بدهد احتمال طاسی های شدیدتر بیشتر است.

معمولاً فولیکول های مو در پشت سر و طرفین سر از لحاظ ژنتیکی مقاوم تر هستند و در برابر ریزش مقاومت بیشتر دارند بنابراین فرد حداقل باید تا سن ۲۷ سالگی صبر کند که از میزان مقاومت بانک موی خود مطمئن شود. به صورت کلی کاشت مو در سنین کمتر از ۲۵ سالگی فقط در موارد خاص انجام می شود. کاشت مو در سنین پایین ممکن است در هزینه کاشت مو بسیار مؤثر باشد و افراد در سال های بعدی نیز نیاز به کاشت مجدد پیدا کنند.

 

دارو کاشت مو
 

داروهای کاشت مو

هر کدام از روش های کاشت طبیعی مو دارای عوارض، مزایا و معایب خاص خود هستند و ممکن است دوران نقاهت متفاوتی داشته باشند. در هرکدام از روش ها پزشک متخصص بر اساس نوع تکنیک، کیفیت عمل پیوند مو، شرایط جسمی بیمار، میزان جراحات و … اقدام به تجویز داروهای مختلف مانند داروهای مسکن یا ضد درد، آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد التهاب مانند، داروهای خواب آور، سرم های شستشو، داروهای تقویتی و … بکند.

مقدار و مدت زمان مصرف این داروها نیز می تواند تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو داشته باشد. ممکن است پیوند مو در یکی از این روش ها دارای دوره نقاهت بیشتری باشد و لازم باشد که بیمار از داروهای بیشتری استفاده کند که در هزینه کاشت مو مؤثر خواهد بود.

تکنیک های کاشت و یا ترمیم مو

همانطور که گفته شد امروزه روش ها و تکنیک های مختلف و متعددی مانند روش FIT، روش FUT، روش ترکیبی (FIT, FUT)، روش SUT و روش BHT برای کاشت مو بیشترین محبوبیت را دارند. هر کدام از این تکنیک ها دارای ویژگی ها، مزایا، معایب و عوارض خاص خود هستند. هزینه کاشت مو در هر کدام از این روش ها متفاوت است. در هر کدام از این روش ها از دستگاه و تجهیزات مختلف، داروهای متعدد و … استفاده می شود که همگی در قیمت نهایی کار مؤثر خواهند بود.

میزان تخصص و تجربه متخصص و تیم همکاران

هرچند که فاکتورهای مختلفی در تعیین میزان قیمت کاشت مو مؤثر هستند اما قطعا میزان تخصص و تجربه پزشک متخصص و دستیاران او مهم ترین فاکتور خواهد بود. روش های مختلف کاشت مو امروزه محبوبیت بالایی در میان مردم دارند و همین باعث شده است که افراد زیادی از این جریان سواستفاده کنند و به فکر کسب درآمدهای آنچنانی باشند. انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای کاشت مو می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

سوابق، مهارت ها، تخصص، دانش و تجربه پزشک متخصص از مهم ترین مواردی هستند که بیمار باید قبل از پیوند مو به آنها توجه داشته باشد. در حقیقت تجربه و تخصص پزشک تعیین کننده هزینه کاشت مو می باشد و قطعا پزشک هایی که دستمزدهای بالاتری دریافت می کنند کار بهتری نیز انجام می دهند.

قیمت کاشت مو ارزان
 

دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در کاشت مو

هرچقدر یک پزشک از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد و تجربه زیادی داشته باشد اگر از تجهیزات و امکانات مدرن و مناسب استفاده نکند نمی تواند عمل پیوند موی مناسبی داشته باشد. هر کدام از روش ها و تکنیک های کاشت مو دارای تجهیزات و امکانات منحصر به فردی هستند. کیفیت دستگاه ها و تجهیزات و میزان به روز بودن آنها تأثیر زیادی در قیمت کاشت مو خواهد داشت.

به عنوان مثال دستگاه هایی که در روش SUT از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند و کیفیت بالایی دارند به همین دلیل کاشت مو با این روش هزینه بیشتری خواهد داشت.

شرایط هزینه کاشت مو در جوانان

جوانان بیشترین افرادی هستند که به زیبایی، جذابیت، اعتماد به نفس و … توجه بسیار زیادی دارند و هر عاملی که در این موارد خلل ایجاد کند باعث آزردگی آنها خواهد بود. همانطور که گفته شد بهترین و مناسب ترین سن برای کاشت مو در افراد بالای ۲۷ سال می باشد اما تحت شرایط خاصی حتی افراد جوان تر نیز می توانند اقدام به کاشت مو بکنند.

هزینه کاشت مو در جوانان می تواند با توجه به الگوی طاسی سر، شرایط جسمانی، وضعیت بانک مو، تخصص و تجربه پزشک، شرایط کلینیک، دوران نقاهت و … متغیر باشد. هر چند که سن یک فاکتور بسیار مهم برای کاشت مو به حساب می آید اما هزینه های کاشت مو در جوانان نیز تحت تأثیر تمامی فاکتورهای ذکر شده می باشد.

رشد جزیره ای کاشت مو در جوانان و افزایش هزینه

به صورت کلی رشد موها از هفته دوم بعد از عمل تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که مهم ترین آنها شامل نحوه مراقبت و نگهداری، نحوه شستشو و بهداشت، استفاده صحیح از داروها، داشتن تغذیه سالم و … می باشند. در یک سال اول ممکن است موها به صورت جزیره ای رشد داشته باشند و در نقاطی از سر ریزش مشاهده شود که البته یک روند طبیعی می باشد. استفاده از داروهای تقویتی و محلول های شستشو و … هر کدام می توانند در هزینه کاشت مو مؤثر باشند.

جمع بندی نهایی

کاشت مو امروزه از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است و اکثر کسانی که دچار ریزش و طاسی شده اند از روش های مختلف کاشت مو استفاده می کنند که زیبایی و جذابیت را به چهره خود برگردانند. فاکتورهای مختلفی مانند وضعیت بانک مو، الگوی طاسی، تخصص و تجربه پزشک، تجهیزات و دستگاه ها، روش ها و تکنیک ها، داروها و مراقبت ها، سن و سال و … در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید