مزوبوتاکس

مزوبوتاکس

مزوبوتاکس که با نام میکروبوتاکس نیز شناخته می شود ، یک روش درمانی نوآورانه و جدید برای کاهش و از بین بردن چین و چروک های مقاومی است که هنگام لبخند زدن یا حرکت صورت در قسمتهای میانی صورت ایجاد می شود و هیچ روش دیگری آنها را برطرف نمی کند.

مزوبوتاکس چیست؟

در واقع مزوبوتاکس ترکیبی از روشهای مزوتراپی و  بوتاکس است به این صورت که  مقدار کمی سم بوتولینوم در مواد احیا کننده (ویتامین ها ، مواد معدنی و اسید هیالورونیک)  رقیق می شود و به روش مزوتراپی در پوست صورت تزریق می شود.

میکروبوتاکس عمدتا برای درمان قسمتهای میانه صورت ، به عنوان مثال ، خطوط لبخند و چین و چروک های اطراف لب ، دهان و گردن استفاده می شود. این روش بافت پوست را بهبود می بخشد. همچنین در  درمان قرمز شدن پوست ، کاهش تولید چربی و تعریق و درمان منافذ باز پوست استفاده می شود.

مزوبوتاکس چیست

لیزر ، لایه بردار ، تزریق ژل ، تزریق چربی و لیفت صورت هیچکدام به اندازه مزوبوتاکس قادر به رفع چین و چروک های پویا در میانه صورت و گونه نیستند. به طور معمول دو هفته طول می کشد تا نتایج میکروبوتاکس را ببیند و ماندگاری آن نیز اغلب دو برابر بوتاکس استاندارد ، احتمالاً تا 6 ماه طول بکشد. با درمان های مداوم ، امید است که پوست شروع به ترمیم کلاژن آسیب دیده کند ، بنابراین شما به تدریج به دفعات کمتری تزریق نیاز خواهید داشت. میکروبوتاکس همچنین می تواند به بهبود بافت و رنگ پوست کمک کند.

این روش شامل تزریق بسیار سطحی اسید هیالورونیک ، ویتامین ها ، اسیدهای آمینه ، ، عصاره های گیاهی همراه با دوزهای بسیار کمی از سم بوتولینوم یا بوتاکس است.

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس

مزوبوتاکس از سم بوتولینوم در غلظت کم و در حجم بالاتر استفاده می کند و برخلاف  بوتاکس به جای تزریق آن در لایه های عمیق پوست ، به لایه میانی پوست تزریق می شود. در واقع مواد میکروبوتاکس به جای تزریق مستقیم به لایه عضلانی ، در محل قرارگیری غدد تولید عرق و چربی تزریق می شود. این باعث می شود توانایی حرکت دادن عضلات عمیق صورت همچنان ممکن باشد و ظاهر طبیعی و غیر پلاستیکی صورت حفظ شود . بنابراین در این روش حالت غیر طبیعی صورت که معمولاً با تزریق بوتاکس همراه است ، وجود ندارد.

در واقع مزوتراپی از طریق تزریق مواد احیا کننده پوست آن را جوانسازی می کند، بوتاکس نیز با مسدود کردن فعالیت های عضلات پوست آن را صاف تر نشان می دهد.  مزوبوتاکس یا میکروبوتاکس مزایای هر دو روش درمانی را ترکیب می کند.

روش انجام مزوبوتاکس

قبل از انجام مزوبوتاکس ، متخصصان کلینیک زیبایی ره یا پیشینه پزشکی شما را بررسی و پوستتان را آنالیز می کنند. پیش از شروع تزریق ، برای کاهش درد از بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می شود. پس از اتمام جلسه درمان نیازی به استراحت ندارید و  به محض ترک کلینیک می توانید به سرکارتان برگردید. ممکن است متخصص پوست به شما توصیه کند که از مصرف برخی داروها خودداری کنید.

تزریق میکروبوتاکس درد بسیار کمی را بهمراه دارد و معمولا متخصصان پوست برای به صفر رساندن درد از بی حس کننده  استفاده می کنند که باید 20 دقیقه قبل از درمان استفاده شود.

مناطقی که می توان مزوبوتاکس یا میکروبوتاکس انجام داد شامل صورت گردن قسمت دکلته و دست ها می باشد.

نواحی انجام مزوبوتاکس

مزوبوتاکس چه تاثیری روی پوست می گذارد

۱- چین و چروک های ثابت و غیر متحرک کاهش می یابد

۲- تعریق در بینی و لب بالا کاهش می یابد

۳- ترشح بیش از حد غدد چربی کاهش می یابد و همین امر باعث کاهش جوش های پوستی می شود

۴- پوست سفت شده و چین و چروک های گردن کاهش می یابد زیرا تمام عضلاتی که صورت را پایین می کشند ، گوشه های دهان و خط فک شروع به شل شدن می کنند تا عضلات دیگری که صورت را بالا می برند ، بتوانند بهتر کار کنند.

۵- درمان منافذ پوستی ، که در نهایت به دلیل کاهش غدد چربی و تعریق که جوش های سرسیاه را ایجاد می کنند ، بافت پوست نیز بهتر می شود

۶- درمان چین و چروک های زیر چشم که به دلیل شل شدن پوست توسط بوتاکس قابل درمان نیستند.

تعداد جلسات مزوبوتاکس

برای دستیابی به اثر مطلوب ، در هر نیم سال یکبار میکروبوتاکس کافی است. نتایج تزریق نیز  پس از 2 هفته قابل مشاهده است. این نتایج 5-6 ماه ماندگاری دارد

هنگامی که چین و چروک ها دوباره ظاهر شوند و پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد ، این درمان می تواند تکرار شود. با درمان مداوم ، پوست شما به طور شگفت انگیزی جوانی و انعطاف پذیری دوباره پیدا می کند.

مراقبت های پس از مزوبوتاکس

پس از درمان نیازی به استراحت وجود ندارد و می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید. اما به مدت چند روز ، شما باید بهداشت ناحیه درمان را بخوبی رعایت کنید.

موارد منع مزوبوتاکس

در صورت داشتن اختلالات عمومی در فعالیت عضلانی (به عنوان مثال ، میاستنی گراویس ، سندرم لمبرت-ایتون) و عفونت در محل تزریق این درمان برای شما مناسب نمی باشد

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر رحمانی انواع خدمات جوانسازی صورت از جمله مزوبوتاکس را با بهره برداری از تجهیزات روز دنیا ارائه میدهد. برخی دیگر از خدمات این مرکز شامل کاشت مو ، لاغری ، کاشت ابرو ، لیزر موهای زائد و … می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان و انتخاب بهترین گزینه درمانی ممکن با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید.

فهرست