روش های پزشکی و زیبایی

کاشت مو

در دنیای پزشکی تکنیکهای مختلفی برای پیوند یا کاشت مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. در بین این روشها ، کاشت مو به دو روش SFIT و نیز FUT بخوبی توانسته اند نتایج مطلوبی را ارئه دهند. در ادامه مطلب در مورد هر دو روش اطلاعاتی ارائه می شود.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

09127280329
72803 (021)

کاشت مو
کاشت مو

تخفیف ویژه فصل پاییز

برای استفاده از تخفیف ویژه کاشت مو فقط ثبت نام کن
هدیه ما به شما اقامت رایگان + یک جلسه مزو تراپی رایگان حین عمل

کاشت مو به روش SFIT

از جدیدترین روش‌های کاشت مو روش SFIT است. در حقیقت این روش ، روش تکامل یافته FIT است که از آن تحت عنوان (SUPER.FIT) یاد می کنند. در این روش فرایند کاشت مو از طریق تکنیک بسیار پیشرفته و بدون تراشیدن سر و هرگونه عمل جراحی انجام می شود. همچنین موهای کاشته شده قابل رشد در این روش قابل رشد می باشد. و اگر موی غنی برای برداشتن فولیکول های سالم مو در ناحیه سر وجود نداشته باشد ، متخصص می تواند از هر قسمت بدن، فولیکول‌های مو را به صورت دانه‌ای و یا گروهی با استفاده از هولدرهای دستی استخراج و در قسمت مورد نیاز پیوند دهد.

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT ، فولیکول های مو به صورت منفرد و یا گروهی از پشت سر فرد برداشته می شوند.

این روش به جراحی نیاز ندارد و تعداد زیادی از فولیکول های مو در یک جلسه نمی توانند به قسمت جلوی سر منتقل شوند.

در روش FuT می توان بین 1000 تا 1500 کاشت در یک جلسه انجام داد.

کاشت مو در تهران

مزایای کاشت مو به روش SFIT

مزایای کاشت مو به روش SFIT

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل کاشت مو به روش FUT

برداشت

ابتدا برداشت مو از قسمتهای دیگر سر که حاوی موهای مقاوم به ریزش و نیز دائمی هستند، به شکل نواری انجام میشود. موهای دائمی و مقاوم به ریزش اغلب در نواحی پشت سر قرار دارند. جراح زخم ایجاد شده در قسمت نوار استخراج شده را بخیه می‌زند. جای زخم توسط موهای بالادست پنهان شده و به مرور زمان محو می‌شود.

آماده‌سازی

در این بخش کادر درمان، فلپ یا نوار پوستی را در زیر میکروسکوپ قرار می‌دهند و با استفاده از ابزار جراحی دقیق، شروع به استخراج فولیکول‌های مو می‌کنند. هر گرافتی که در این مرحله تولید می شود حاوی یک فولیکول و بین ۱ تا ۳ عدد تار مو است.
مراحل کاشت مو به روش FUT
مراحل کاشت مو به روش FUT

کاشت

گرافت‌هایی که در مرحله قبل آماده شده در اختیار جراح کاشت مو قرار می‌گیرند. جراح با استفاده از تیغ جراحی استاندارد، سوراخ‌های به قطر ۱ میلی‌متر یا کمتر در ناحیه‌ی گیرنده ایجاد می‌کند. سپس گرافت‌ها را با استفاده از انبرک کوچکی، دانه به دانه درون این سوراخ‌ها قرار می‌دهد.
مزایای کاشت مو به روش FUT

مزایای کاشت مو به روش FUT

معایب کاشت مو به روش FUT

 • این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت مو کمی تهاجمی‌تر است.
 • بستگی به پرپشت بودن موی شما برشی در پشت سر ایجاد می‌شود که با مقداری خونریزی همراه است و نیاز به بخیه دارد.
 • بعد از گذشت چند هفته از عمل جای اسکار باقی می ماند، ولی به مرور محو خواهد شد.
 • مانند هر روش جراحی دیگر، انجام جراحی کاشت مو در این روش خطر عفونت خفیف و خونریزی را به همراه دارد.
 • برخی از بیماران به دلیل ورم در ناحیه پیوند کمی درد را احساس می‌کنند، اما با مصرف دارو و کمپرس سرد توسط پزشک مدیریت شده و معمولاً به سرعت برطرف می‌شود.
 • برخی از بیماران ممکن است کمی التهاب یا عفونت در زمانی که موهای تازه، شروع به رشد می‌کنند، مشاهده کنند، اغلب این عفونت ناشی از موهای رشد نکرده است.
 • این روش برای کسانی که پوست سرشان سفت است مناسب نمی باشد.
 • این روش برای کسانی که ریزش موی دائمی ندارند مناسب نمی باشد.
 • این روش برای کسانی که بانک موی پشت سرشان ضعیف است مناسب نمی باشد.

متأسفانه در این روش اگر پزشک مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است علاوه بر ریزش مو در قسمت استخراج فولیکول مو ، موهای زائد نیز رشد خود را از دست بدهند و سرانجام پس از 6-8 ماه ، موهای کاشته شده نیز مانند موهای عروسکی رشد کنند. بنابراین به عزیزانی که قصد انجام کاشت مو به روش FUT را دارند توصیه می شود به مراکزی مراجعه کنند که سابقه طولانی در این زمینه دارند و مجهز به آخرین فناوری و دستگاه های روز دنیا، تیم کاشت و متخصصان مجرب هستند.
بدیهی است مشاهده نمونه کارهای افرادی که قبلاً در این مراکز پیوند شده اند حق شماست.

اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو

محدودیتی برای افرادی که تحت درمان کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و یا کاشت ابرو قرار می‌گیرند وجود ندارد.

اما افرادی که از الگوی ریزش موی ژنتیکی رنج می‌برند و همچنین افرادی که در اثر تغییر عادت های غذایی خود دچار ریزش موی شدید شده اند گزینه های مناسب تری هستند. ممکن است افراد در سنین جوانی هم موهای خود را از دست بدهند و تمایل داشته باشند که سریعتر درمان را شروع کنند.

همچنین، شدت ریزش مو و مقدار موی سالم موجود در سر نقش مهمی دارد. برای اینکه بتوان مو را از یک ناحیه به پوست سر پیوند زد، بطور اجتناب ناپذیری باید منبع خوبی از فولیکول های موی سالم وجود داشته باشد. ارزیابی سطح ریزش مو و کیفیت و کمیت ناحیه اهداکننده یک بخش اساسی در تعیین این موضوع است که آیا متقاضی، کاندید مناسبی برای کاشت مو هست یا خیر.

سلامت عمومی در نتیجه پیوند مو تاثیر گذاری است. .جالب است بدانید که نوع موی شما می‌تواند در انجام کاشت مو تفاوت ایجاد کند.

گرچه امکان اینکه کاشت برای تمامی انواع مو وجود دارد، هرچه موها ضخیم‌تر باشد، پوشش آن در ناحیه طاسی بیشتر است و موهای مشابه که فر یا موج دار هستند نیز پوشش خوبی در نواحی تحت درمان ایجاد می‌کند.

اگر در حال انجام هرگونه عمل زیبایی اعم تزریق ژل ، تزریق چربی ، لیفت صورت و … هستید حتما پزشک خود را از آن آگاه کنید.

اگر دستورات پزشک پس از عمل به دقت رعایت شود. در بیشتر بیماران، پیوند مو پس از ده روز به سختی قابل تشخیص خواهدبود. موهای تازه پیوند شده در حدود ۱۰ هفته شروع به رشد می‌کنند. پس از حدود ۶ ماه می‌توان موها را آراست و در بیشتر موارد پس از یک سال بطور کامل رشد می‌کنند. ممکن است برخی از موهای اصلی بریزند به طوری که ممکن است ناحیه پیوند به طور موقت کمی کم پشت‌تر شود. این وضعیت موقت است. موهای ریخته شده همزمان با رشد موهای تازه پیوند شده شروع به رشد می‌کنند.
 • تا چند روز پس از کاشت مو ، سرتان را شستشو ندهید.
 • در چند هفته اول از شامپوهای ملایم استفاده کنید.
 • پس از 3 روز به کار و فعالیتهای عادی خود برگردید.
 • برای مدت ۳ هفته شانه را فشار ندهید و تار موهای پیوند شده را شانه نکنید.
 • از هیچ کلاه یا پوشش سر استفاده نکنید.
 • حدود یک هفته پس از پیوند مو ورزش نکنید.
 • اگر برخی از موها ریخت نگران نباشید. این اتفاق بخشی از فرایند پیوند مو است. موهای کاشته شده ممکن است رشد چندانی نداشته باشند یا چند ماه به طور یکپارچه با موهای اطراف خود مطابقت داشته باشند.

جالب است بدانید که اکثر موهای کاشته شده دو تا شش هفته پس از کاشت ، مو می‌ریزد، اما فولیکول‌های مو زیر پوست باقی می‌ماند. موهای جدید تقریباً ده هفته پس از کاشت از فولیکول‌های موجود رشد می کنند. هشت تا دوازده ماه پس از کاشت بهترین زمان برای ارزیابی نتایج است. در این زمان موها ضخیم‌تر از موهای اولیه و تقریباً به ضخامت موهای پشت گردن است.

موهای کاشته شده به مراقبت خاصی نیاز ندارد و می‌توان آنها را مانند موهای طبیعی کوتاه کرد، شست، حالت داد، رنگ کرد و فراورده‌های مختلف را روی آنها به کار برد. پس از گذشت یک سال موهای کاشته شده تفاوتی با موهای طبیعی نخواهد داشت و تا پایان عمر روی سر باقی خواهد ماند.

شایعترین عارضه جانبی پیوند مو ، اسکار است و با هیچ روشی نمی توان از این امر جلوگیری کرد.

سایر عوارض جانبی با احتمال وقوع ضعیف عبارتند از:

 • عفونت ها
 • پوسته یا تخلیه چرک در اطراف محل های جراحی
 • درد سر ، خارش و تورم
 • التهاب فولیکول های مو (فولیکولیت)
 • خون ریزی
 • از دست دادن احساس در اطراف نقاط جراحی
 • نواحی قابل مشاهده از مو که با موهای اطراف مطابقت ندارند یا بطور قابل توجهی نازک تر هستند.
 • اگر موهایتان هنوز طاس شده است ، همچنان به از دست دادن ادامه می دهید.

 عوامل مؤثر در هزینه کاشت مو می تواند موارد زیر باشد :

 • تکنیک کاشت و پیوند مو
 • تعداد پیوندهای مورد نیاز
 • تجربه و مهارتی که جراح دارد.
 • مراقبت‌های قبل و پس از کاشت
 • داروهای مورد نیاز
 • تعداد گرافت هایی که جراج بر می دارد.
 • مدت زمانی که جراح این عمل را انجام می دهد.

با توجه به نیاز بیماران، قیمت از فردی تا فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد خانمها و آقایان، کاشت ریش و سبیل ، کاشت مو ، کاشت ابرو ، لاغری و … می پردازد.

در زمینه هزینه کاشت مو و هزینه کاشت ابرو هم میتوانین اطلاعات بیشتری کسب کنین.
برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید