روش های پزشکی و زیبایی

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس براساس  آمار جهانی محبوب ترین روش برای از بین بردن چین و چروک های صورت می باشد و شاید شما هم تصمیم به استفاده از این مواد گرفته باشید.

سوالی که در ذهن خیلی ها هم چنان وجود دارد این است که :

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

خطرات و عوارض بوتاکس چیست ؟

ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است؟

چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس تزریق کنند؟

اگر در ذهن خود سولاتی از این قبیل دارید با ما تماس بگیرید.

تزریق-بوتاکس
تزریق-بوتاکس
بوتاکس

بوتاکس ماده ای است که از آن برای جوانسازی پوست در نواحی مختلف بدن، بخصوص صورت استفاده می‎شود. این ماده دارای نوعی سم است که برای اولین بار در سال 1989 برای درمان بلفارواسپاسم و سایر مشکلات عضلات چشم مورد تأیید قرار گرفت. در سال‌های بعد استفاده از آن برای از بین بردن خطوط اخم نیز تایید شد.

به طور کلی می‌توان گفت تزریق بوتاکس در ابتدا با هدف زیبایی و مبارزه با پیری طراحی شد. در سال‌های پس از آن محققان دریافتند که می‎توانند از خواص بوتاکس برای درمان برخی بیماری‌ها نیز استفاده کرد.

جشنواره کلینیک زیبایی ره یا

در جشنواره لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ ثبت نام کن

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A ساخته می‌شود. باکتری به نام Clostridium botulinum منجر به تولید آن خواهد شد. شاید بگویید این همان سمی است که منجر به مسمومیت غذایی می‎شود. باید بدانید برای اهداف پزشکی و زیبایی، از دوز محدودی استفاده خواهد شد، بنابراین تهدیدی برای سلامتی بدن به‌شمار نمی‌آید.
با تزریق این ماده، رابطه‎ بین عصب و عضله برای مدتی قطع خواهد شد. در واقع این ماده عضله را فلج کرده و مانع از انقباضات آن خواهد شد. این امر سبب می‎شود تا از بروز چین و چروک، به شکل قابل ملاحظه ه‎ایی پیشگیری شود. استفاده از این ماده ایمن بوده و با کمترین میزان تهاجم همراه است. مهم است که تزریق بوتاکس همزمان با درمان های دیگری نظیر لیزر موهای زائد صورت نباشد.

تزریق بوتاکس چه کاربردهایی دارد؟

برای بوتاکس دو نوع A و B در نظر گرفته می‎شود. هر کدام از آنها دارای خواص مربوط به خود بوده و کاربردهای مختلفی دارند. به طور مثال از آنها برای درمان مشکلات چشمی، گرفتگی و اسپاسم‌های عضلانی، میگرن، مثانه بیش فعال و …. استفاده خواهد شد. برای اینکه بدانید کدامیک از آنها برای شما مناسب است، لازم است با پزشک مشورت داشته باشید. درمان های ترکیبی مانند مزوبوتاکس و مزوژل نیز کاربردهای مشابه دارد.

رایج‌ترین کاربردهای این ماده می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهمترین قسمت های صورت که بوتاکس می شوند

بوتاکس-صورت

تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس صورت به منظور رفع چین و چروک‎ها، در نواحی مختلف آن بکار می‎رود. برای کسب نتیجه مثبت، مهارت متخصص و کیفیت مواد تزریقی از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در هر مرکز و کلینیک زیبایی اقدام به انجام این امر نکنید. با تزریق آن، سطح ترشح ماده‌ایی به نام استیل کولین کاهش خواهد یافت. این ماده همان هورمونی است که بواسطه آن پیامهای عصبی بین عضلات و اعصاب رد و بدل می‎شوند.

ترشح مداوم این هورمون و در نتیجه انقباضات عضلات، سبب بروز چین و چروک در قسمت‎های مختلف صورت خواهد شد. شاید بتوان گفت، چین و چروک‌های اطراف چشم، زودتر از دیگر نقاط، خود را نشان می‌دهند.
از مزایای بوتاکس صورت می‌توان به کم تهاجمی بودن آن، مدت کوتاه درمان، اثر ماندگاری بلند مدت، حداقل ایجاد حساسیت و جوانسازی پوست اشاره کرد.

تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق botux دور چشم به منظور از بین بردن چین و چروک‌های اطراف آن است. از این ماده برای درمان سیاهی و پف زیر چشم ، استفاده نخواهد شد، چرا که تاثیری بر روی آن نخواهد داشت. پس از گذشت سه تا هفت روز، فرد تاثیرات بوتاکس را متوجه خواهد شد. گاهی اوقات نیز به دلایل مختلف ممکن است با عوارض خاصی مانند افتادگی چشم، تورک پلک پایین، مشکل در باز و بسته کردن چشم و بی‌حسی مواجه شوید. این امر می‌تواند ناشی از عدم مهارت متخصص، کیفیت پایین ماده و یا کوتاهی در مراقبت‌های پس از تزریق بوجود بیاید.
بوتاکس دور چشم
بوتاکس لبخند لثه ای

بوتاکس و لبخند لثه ای

حتما با افرادی مواجه شده‌اید که هنگام لبخند زدن و یا خندیدن، لثه بالایی آنها بیش حد طبیعی در دید قرار می‌گیرد. علت این است که عضله لب بالایی بیش فعال بوده و لب را بیشتر از آنچه که نیاز است به سمت بالا می‌کشد، به همین دلیل دندان و لثه‌های بالایی در معرض دید قرار می‌گیرند.

برای حل این مشکل سم بوتولینوم را به عضله بالابرنده لب تزریق کرده و به این ترتیب حرکت آن را کنترل خواهند کرد. این درمان عوارض خاصی در پی نخواهد داشت. ممکن است فرد در ناحیه تزریق با کبودی، درد و یا قرمزی پوست مواجه شود. این عوارض کوتاه مدت بوده و از بین خواهند رفت.

بوتاکس پیشانی

تزریق این ماده در پیشانی با هدف از بین بردن چین و چروک‌های افقی و خطوط اخم انجام می‌شود. در برخی موارد نیز، هدف پزشکی مد نظر است. برای مثال تزریق این سم به پیشانی در کاهش سردردهای میگرنی موثر خواهد بود.
میزان دوز دارو، به تشخیص پزشک بستگی دارد. آنچه مسلم است، برای هر ناحیه از صورت، مقدار متفاوت و مشخصی در نظر گرفته خواهد شد. به طور کلی تزریق این ماده دردی خاصی در پی نخواهد داشت. با این حال ممکن است از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده شود.

توجه داشته باشید هرجند تزریق چربی و تزریق ژل نیز می توانند برای رفعه چین و چروک های پوست بکار گرفته شوند اما بین این دو و بوتاکس تفاوت هایی وجود دارد که مطمئنا پزشک شما بهترین گزینه ممکن را برای شما انتخاب خواهد نمود.

بوتاکس-پیشانی

سن مناسب تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس سن خاصی تعیین نشده است. به بیان بهتر باید گفت، زمان استفاده از آن در افراد متفاوت است و تا حدود زیادی به عادات رفتاری بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که هنگام مطالعه، نوشتن و کارهایی که به تمرکز نیاز دارند اخم می‎کنید، بیش از سایرین در معرض چین و چروک صورت، بخصوص در ناحیه پیشانی قرار خواهید داشت. بنابراین بهتر است قبل از عمیق شدن چروک‌های پوستی اقدام به تزریق بوتاکس نمایید. اگر هم جزء خوش خنده‌های روزگار باشید، خط لبخند را زودتر از دیگران در چهره خود خواهید دید.

اگر جزء افراد سیگاری هستید، بدون تردید در معرض پیری زودرس خواهید داشت. برای جلوگیری از این موضوع، در مرحله اول باید استعمال هرگونه دخانیات را ترک کنید و پس از آن می‎توانید از خواص بوتاکس برای جوانسازی پوست استفاده نمایید. خواب بی‌کیفیت، نوشیدن الکل، عدم مصرف آب کافی و زیر نور خورشید ماندن از جمله عواملی هستند که زمینه را برای بروز پیری زودرس مهیا می‌کنند.

به طور کلی پیشنهاد می‌شود تزریق سم بوتولینوم برای افراد بسیار جوان و یا سالمند پیشنهاد نمی شود. در این شرایط، به اجازه پزشک نیاز خواهید داشت.

سن بوتاکس

کاربردهای درمانی بوتاکس

در این شرایط عضلات دهانه رحم، دارای انقباضات غیر ارادی خواهد شد. این امر در زمان رابطه جنسی می‌تواند باعث بروز درد شود. به همین دلیل زنان تمایلی به برقراری رابطه نخواهند شد. یکی از راه‌های درمان، تزریق بوتاکس به عضلات این ناحیه است. شاید تاثیر این ماده موقتی باشد، اما می‎تواند در یک زمان محدود، مشکل بیمار را حل نماید. چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، ممکن است پزشک تزریق مجدد را پیشنهاد کند.
از جمله ناراحتی‎های چشمی است که ممکن است افراد به صورت مادرزادی به آن مبتلا شوند. چنانچه این بیماری به درستی درمان نشود، زمینه برای انحراف چشم نیز فراهم خواهد شد. دراین بیماری، یک چشم دید ضعیفی داشته و چشم دیگر، به طور خودکار اقدام به جبران آن خواهد کرد. چننچه بیماری در زمان مناسب تشخیص داده نشود و مورد درمان واقع نگیرد، احتمال از دست دادن بینایی وجود خواهد داشت.
گاهی اوقات نیز افراد در ناحیه زیر بغل، کف دست و پا با تعریق بیش از حد مواجه می‎شوند. تزریق بوتاکس می‎تواند برای این افراد مفید باشد.
این بیماری‌ها به دلیل یبوست شدید و فشار بیش از حد به ماهیچه مقعد بوجود می‌آیند. از آنجا که این ماهیچه خاصیت ارتجاعی دارد، به سختی ترمیم خواهد شد و در عین حال بیمار درد زیادی را تحمل می‌کند. روش‌های متعددی برای درمان شقاق و بواسیر وجود دارد، اما می‌توان گفت تزریق سم بوتولیسم از تهاجم کمتری برخوردار بوده و بیمار با درد کمتری مواجه خواهد شد، چراکه در طی آن عضله اسفنکتر مقعد فلج می‌شود.
از دیگر کاربردهای این ماده در پزشکی، درمان مثانه بیش فعال است. این امر به دلیل انقباضات نابجایی است که در عضله مثانه بوجود می‌آید. در این حالت بیمار مجبور است به دفعات به سرویس بهداشتی مراجعه کند.

برخی افراد دارای اختلالات عصبی و حرکتی در ناحیه سر و گردن هستند. این عارضه می‌تواند در اثر حادثه یا تصادف بوجود آمده باشد. همچنین ممکن است افراد به دلایل ژنتیکی با آن درگیر باشند. به هر حال این عارضه سبب می‌شود انقباضات شدیدی در این ناحیه وجود داشته باشد. با تزریق بوتاکس ، می‌توان به این بیماران کمک کرد.

دندان قروچه نیز از دیگر مشکلاتی است که در طولانی مدت، می‌تواند آزاردهنده باشد و در عین حال باعث بروز عوارض ثانویه شود. برای حل این مشکل، سم بوتولیسم به عضلات فک تزریق خواهد شد، به این ترتیب فشار از روی این ناحیه برداشته می‌شود.
درمان میگرن و سردرد، از دیگر کاربردهای این ماده است. برای این منظور لازم است در 31 نقطه پیشانی، تزریق صورت گیرد. میزان دوز دارو، با تشخیص و تایید پزشک انجام خواهد شد. این امر از بروز انقباضات نابجا در این ناحیه جلوگیری خواهد کرد.

انواع برندهای بوتاکس معتبر

به طور کلی Brand BOTOX یکی از مشهورترین برند هایی است که در جهان تولید می شود. این نوع ماده در شرکت Allergan به تولید انبوه می رسد. البته مارک های دیگری نیز در بازار موجود می باشند که بنا به کاربرد آنها مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه ی این مارک ها دیسپورت و زئومین و مصپورت می باشند.

این برند ها بر اساس کارایی که دارند دارای تفاوت زیادی نمی باشند و کارکرد برابر آنها باعث شده است که در یک سطح از کیفیت باشند. دلیل این امر هم تولید توسط برند های معتبر می باشد که مورد قبول اکثریت آزمایشگاه ها و مراکز استاندارد قرار گرفته اند.

انواع مارک-بوتاکس

آیا همه می توانند بوتاکس انجام دهند؟

برای تزریق بوتاکس نمی‎توان به محدودیت خاصی اشاره کرد. برای اینکه بدانید آیا کاندیدای خوبی برای انجام آن هستید، کسی بهتر از پزشک نمی‎تواند به شما کند. بدن هر شخصی نسبت به این ماده واکنشی خاص نشان می دهد. به طور کلی میزان این سم در حدی نیست که باعث بروز مشکل شود، اما برخی افراد نسبت به آن حساسیت نشان می دهند. همچنین ابتلا به برخی بیماری‌های خاص و یا داروهای مصرفی، ممکن است تزریق سم بوتولیسم را با مشکل مواجه سازد. برای تزریق بوتاکس باید مطمئن شوید که در شرایط کامل سلامتی به سر می‌برید.

ماندگاری نتایج بوتاکس چقدر است؟

با تزریق این ماده به طور متوسط می‎توانید به مدت 4 تا 6 ماه از نتایج آن بهره‌مند شوید. مدت زمان ماندگاری آن، در اولین تزریق کمی کوتاه‎تر خواهد بود. هر چه تعداد جلسات درمانی بیشتر می‎شود، ماندگاری آن نیز طولانی تر می شود.

تعداد جلسات بوتاکس برای هر ناحیه چقدر است؟

تعداد جلسات درمانی در هر ناحیه از بدن، به شدت و عمق چین و چروک‎ها بستگی خواهد داشت. به همین دلیل نمی‎توان مدت زمان مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

چند روز پس از تزریق بوتاکس نتایج قابل مشاهده است؟

در بیشتر موارد می‎توان گفت پس از تزریق حدود 4 تا 7 روز زمان لازم است تا تاثیرات آن ظاهر شود. این بازه زمانی را نمی‎توان برای همه افراد یکسان در نظر گرفت. همانطور که ذکر شد واکنش بدن افراد نسبت به این ماده متفاوت است. به همین دلیل از افراد تقاضا می‎شود تا به مدت 14 روز به خود زمان دهند. با گذشت این زمان می‎توان تاثیرات کامل آن را بر روی پوست مشاهده کرد.

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز دنیا به ارائه خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد خانمها و آقایان، کاشت ریش و سبیل ، کاشت مو ، لاغری و … می پردازد
برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید

همین حالا تماس بگیرید