رفع لاغری صورت با تزریق چربی مزایا و هزینه

رفع لاغری صورت با تزریق چربی | مزایا و هزینه

تزریق چربی بافت‌هایی را که در اثر افزایش سن از بین رفته‌اند بازیابی می‌کند. این روش همچنین کیفیت و بافت پوست را بهبود می‌بخشد.

رفع لاغری صورت با تزریق چربی شامل تزریق مقدار کم چربی مشابه به ناحیه خاصی از صورت برای بازگرداندن حجم از دست رفته است.

کلینیک ره یا: تزریق چربی با تخفیف عالی

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

تزریق چربی نوعی درمان زیبایی است که چربی اضافه از ناحیه شکم یا ران برداشته می‌شود و به نواحی دیگر (صورت، سینه، لگن) که نیاز به افزایش حجم دارند تزریق می‌شود.

از اواسط دهه بیست سالگی به مرور زمان الاستیسیته پوست کاهش می‌یابد و پراکندگی چربی در ناحیه صورت شروع به تغییر می‌کند در نتیجه پیشانی، شقیقه و گونه‌ها دچار افتادگی می‌شوند. تزریق چربی اتولوگ باعث بهبود افتادگی این نواحی شده و استخوان‌های بیرون زده گونه را می‌پوشاند. به تزریق چربی می‌توان روش بازسازی صورت گفت چون بعد از تزرق صورت شما شاداب‌تر و حجیم‌تر به نظر می‌رسد.

مزایای تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

مزایای تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

مزایای تزریق چربی برای درمان لاغری صورت شامل موارد زیر می‌شود:

 • خطوط ریز، چین و چروک، اسکار و انواع فرو رفتگی‌های پوستی را صاف می‌کند.
 • به نواحی کم حجم مانند شقیقه‌ها، گونه‌ها و لب‌ها حجم می‌دهد.
 • نتایج طولانی مدت و ظاهر طبیعی دارد.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

مزایای این روش نسبت به سایر روش‌های درمانی عبارتند از:

 • کمتر تهاجمی نسبت به جراحی پلاستیک

تزریق چربی صورت یک روش کاملا تهاجمی نیست. در برخی شرایط پیوند چربی صورت ممکن است بهترین و کم تهاجمی‌ترین روش باشد. برش‌ها در محل برداشت چربی و محل تزریق بسیار کوچک خواهند بود. دستگاه مورد استفاده برای برداشت سلول‌های چربی و سوزنی که برای تزریق مجدد استفاده می‌شود کوچک هستند در نتیجه پیوند چربی نسبت به سایر روش‌های درمانی کم تهاجمی است. این روش درد کمتری دارد و بیمار می‌تواند به سرعت روند طبیعی زندگی خود را از سر بگیرد.

 • خطر و ترس کمتر نسبت به سایر روش‌های درمانی

یکی از مزایای اضافی تزریق چربی صورت این است که از سلول‌های چربی بدن خود شما برای افزایش حجم و بازیابی ظاهر جوان استفاده می‌کند. در این روش از موادی مانند پروتز‌ها یا محصولات شیمیایی که می‌توانند خطر جزئی حساسیت را ایجاد کنند استفاده نمی‌شود در نتیجه بیمارن حساس کمتر در معرض خطر قرار دارند.

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

درمان لاغری صورت با تزریق چربی یک روش درمانی بسیار عالی برای بیمارانی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی از صورت خود را افزایش دهند یا حجمی را که با افزایش سن یا کاهش وزن یا … از دست داده‌اند بازگردانند. پزشک در جلسه مشاوره نگرانی‌ها و تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند تا مشخص شود که آیا جراحی لیفت صورت یا گردن برای شما مناسب است یا خیر.

آمادگی‌های لازم قبل از تزریق چربی به صورت

اقدامات لازم قبل از تزریق چربی به صورت شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سیگار نکشید

حتی اگر نمی‌توانید برای همیشه سیگار را ترک کنید باید حداقل شش هفته قبل و بعد از تزریق چربی صورت سیگار نکشید. سیگار کشیدن یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامت کلی خود انجام دهید. مصرف سیگار علاوه بر اثراتی که بر سیستم قلبی عروقی و تنفسی شما دارد سرعت گردش خون را کاهش می‌دهد و مانع از بهبودی می‌شود. معمولا روند بهبودی پس از جراحی برای افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری طولانی‌تر است. سیگار کشیدن همچنین می‌تواند احتمال عوارضی مانند عفونت را افزایش دهد.

 • ناحیه برداشت چربی را مشخص کنید

تزریق چربی صورت با برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن مانند ران، شکم یا باسن شروع می‌شود. پزشک با استفاده از تکنیک لیپوساکشن غیرتهاجمی و برش‌های بسیار کوچکی که در چین و چروک طبیعی بدن پنهان می‌شود، تلاش می‌کند تا  زخم (اسکار)‌های محسوس به جای نگذارد. قبل از عمل برای برداشت چربی ناحیه خاصی را در نظر بگیرید که می‌خواهید کانتور شود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

 • استراحت

اکثر بیماران تا 48 ساعت پس از درمان درد و تورم را تجربه می‌کنند. حداقل هفت روز طول می‌کشد تا بتوانید به زندگی عادی باز گردید. برای آماده شدن از محل کار خود مرخصی بگیرید و مطمئن شوید که در این مدت کسی مسئولیت فرزندان شما و سایر کارها را بر عهده می‌گیرد.

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی برای درمان لاغری صورت یک درمان سرپایی است و شما در همان روز عمل به خانه باز می‌گردید. تزریق چربی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌شود.

برداشت چربی از ناحیه‌ای از بدن که چربی اضافه دارد انجام می‌شود و برای افزایش حجم به صورت تزریق می‌شود. رایج‌ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران‌ها و پهلو‌ها هستند. چربی که به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می‌شود از بدن شما گرفته می‌شود و مجددا به بدن شما تزریق می‌شود بنابراین خطر پس زدن درمان توسط بدن وجود ندارد.

با توجه به این که مقدار معینی از چربی تزریق شده ذوب می‌شود در زمان تزریق مقدار چربی بیشتری تزریق می‌شود. انتظار می‌رود بیشترین جذب چربی در 6 تا 8 هفته اول پس از جراحی رخ دهد. پس از این مدت معمولا حجم باقی مانده دائمی خواهد بود. برای برداشتن چربی یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه‌ای که چربی اضافی دارد ایجاد شده و به کمک لیپوساکشن چربی مورد نظر برداشته می‌شود. برای تزریق چربی برش کوچکی در صورت در نزدیکی ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. این برش‌های ریز به صورت تخصصی و در چین‌های طبیعی پوست ایجاد شده تا پس از بهبودی دیگر دیده نشوند.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی به صورت

پس از تزریق چربی شما می‌توانید در همان روز بعد از برطرف شدن کامل علائم بیهوشی به همراه یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود به خانه بازگردید. در طول روز باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت بدنی که باعث افزایش ضربان قلب یا فشار خون می‌شود خودداری کنید. شما می‌توانید فعالیت‌های اوقات فراغت سبک مانند مطالعه یا استفاده از کامپیوتر را داشته باشید. هنگام خواب باید سر خود را رو به بالا روی یک بالش قرار دهید. بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می‌کند. ممکن است درد خفیفی داشته باشید و در نواحی برداشت چربی کبودی را تجربه کنید. برای شما داروی ضد درد تجویز می‌شود. معمولا یک تا دو هفته بعد از جراحی می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را به تدریج افزایش دهید. حداقل 4 تا 6 هفته بعد از جراحی نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

تزریق چربی هم مانند هر جراحی دیگری ممکن است برخی عوارض جانبی را به همراه داشته باشد که عبارتند از خونریزی (تشکیل هماتوم)، عفونت، بهبود ضعیف زخم، جای زخم، درد (که ممکن است بعد از بهبود برش‌ها ادامه داشته باشد)، عدم تقارن صورت، آسیب عصبی صورت، از دست دادن پوست، بی حسی و تغییرات پوستی، بی‌نظمی در ناحیه برداشت چربی و نیاز به درمان مجدد.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

تقریبا 30 درصد از چربی تزریق شده طی 6 تا 12 ماه اول پس از جراحی جذب می‌شود. چربی‌های باقی مانده برای همیشه باقی می‌مانند. و عملکردی مشابه سایر چربی‌های بدن دارند. این چربی‌ها به افزایش و کاهش وزن طبیعی مانند هر بافت چربی دیگری واکنش نشان می‌دهند.

هزینه تزریق چربی برای رفع لاغری صورت چقدر است؟

هزینه‌ها بسته به شرایط هر بیمار و نتایج درمانی مختلف متفاوت است. همچنین باید دقت کنید که مکان کلینیک و مهارت پزشک هم در هزینه نهایی تاثیر دارد.

مقایسه تزریق چربی با سایر روش‌های درمان لاغری صورت

همان طور که گفته شد این روش در مقایسه با جراحی پلاستیک کمتر تهاجمی است و هزینه کمتری دارد. اما در مقایسه با فیلرهای پوستی عواملی وجود دارد که باید به آن‌ها اشاره کنیم. تزریق چربی در مقایسه با فیلرهای تزریقی نیاز به زمان بهبودی طولانی‌تری دارد و نتایج درمان دیرتر ظاهر می‌شوند چون چربی ابتدا از یک قسمت از بدن برداشته می‌شود و سپس به صورت تزریق می‌شود در نتیجه روند درمان نسبت به تزریق فیلر پیچیده‌تر می‌شود. اما یکی از نکات منفی فیلرهای پوستی این است که ماندگاری بالایی ندارند و باید هر 12 ماه یکبار یا زودتر تکرار شوند. در نتیجه هزینه درمان با فیلرهای پوستی بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس در ایران

سوالات پرتکرار

نتایج رفع لاغری صورت با تزریق چربی بعد از چند وقت قابل مشاهده است؟

بهبودی پس از تزریق چربی برای رفع لاغری صورت یک فرآیند تدریجی است. معمولا در این روش یک برش کوچک، مقدار کبودی و تورم وجود دارد که به مرور زمان طی 8 هفته پس از جراحی برطرف می‌شود.

تزریق چربی به صورت چقدر زمان می‌برد؟

جراحی حدود 60 دقیقه طول می‌کشد.

آیا برای تزریق چربی صورت نیاز به بستری شدن دارم؟

خیر. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود.

آیا انتقال چربی صورت به طور طبیعی لاغری صورت را درمان می‌کند؟

بله چون از چربی بدن خود شما استفاده می‌شود نتایج درمان کاملا طبیعی است.

چه مقدار چربی برای تزریق به صورت لازم است؟

برای درمان لاغری صورت به طور متوسط 30 میلی لیتر چربی لازم است.

چند بار می‌توانید برای درمان لاغری صورت تزریق چربی انجام دهید؟

هیچ محدودیتی برای این کار وجود ندارد اما از آنجایی که نتایج این روش دائمی است اغلب نیازی به تکرار درمان نیست مگر زمانی که وزن کم کنید و چربی تزریق شده به صورت شما از بین برود.

چگونه می‌توانم نتایج تزریق چربی خود را به حداکثر برسانم؟

بدن شما به طور طبیعی مقداری از چربی تزریق شده را جذب می‌کند در نتیجه به کمک برخی اقدامات می‌توانید نتایج درمان را به حداکثر برسانید:

 • فشار روی صورت را کاهش دهید.
 • یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • فعالیت‌های آرام داشته باشید.
 • استراحت کافی داشته باشید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *