بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق چه مزایا و عوارض دارد؟

بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق چه مزایا و عوارض دارد؟

هیپرهیدروزیس به تعریق بیش از حد گفته می‌شود. برخی از افراد حتی در زمانی که هوا گرم نیست دچار تعریق بیش از حد می‌شوند و مصرف داروهای ضد تعریق به منظور کاهش این عارضه نیز کافی نیست. افرادی که دچار عارضه تعریق بیش از حد هستند، ممکن است حتی در هوای سرد و یا در هنگام بروز استرس نیز دچار تعریق زیاد شوند. این عارضه به خصوص در زمانی که فرد نسبت به آن حساس شده و همچنین در موارد شدیدتر بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارد. تزریق بوتاکس تاکنون به عنوان درمانی موثر برای این عارضه شناخته شده است. بوتاکس به زیر بغل تزریق شده و از تولید بیش از حد عرق توسط غدد جلوگیری می‌کند. در نتیجه مشکل تعریق بیش از حد توسط این روش به صورت غیر تهاجمی درمان شده و برای ماه‌ها تاثیر آن باقی خواهد ماند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق بوتاکس با بهترین مواد

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس نوعی نوروتوکسین محسوب می‌شود و از میکروب‌هایی که سم بوتولیسم تولید می‌کنند، ساخته می‌شود. البته لازم نیست که در این مورد نگران باشید زیرا در صورتی که این سم به گونه‌ای مناسب و توسط پزشک متخصص استفاده شود، بی خطر خواهد بود. امروزه بوتاکس در عمل‌های زیبایی و به منظور صاف کردن چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و با فلج کردن موقت عضلات موجب بهبود ظاهر خواهد شد. همچنین این روش همانطور که گفته شد به عنوان گزینه درمانی مفید برای افرادی است که درگیر تعریق بیش از حد زیر بغل هستند. بوتاکس می‌تواند با انسداد موقت مواد شیمیایی که در زمان تولید عرق توسط غدد ایجاد می‌شود، این عارضه را درمان کند و اما بر روی لامسه و یا حس ناحیه زیر بغل تأثیر نمی‌گذارد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

مزایای تزریق بوتاکس به زیر بغل

مزایای تزریق بوتاکس به زیر بغل

بوتاکس زیر بغل دارای مزایای زیادی است و نسبت به سایر روش‌های درمانی دارای مزایای زیر است:

  • نسبت به جراحی کمتر تهاجمی است.
  • در هنگام تزریق دارای درد کمتری است.
  • روشی ایمن است.
  • درمانی موثر بوده و طبق مطالعات پس از 2 هفته تولید عرق به میزان 90 درصد کاهش می‌یابد.
  • طول دوره درمان زمان بر نیست و تزریق بوتاکس طی 10 تا 15 دقیقه انجام می‌شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق بوتاکس زیر بغل برای چه کسانی مناسب است؟

افراد بالای 18 سال می‌توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.

به طور کلی تزریق بوتاکس تنها در نوع شدید هایپرهیدروزیس زیر بغل که توسط داروهای ضد تعریق موضعی قابل درمان نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرند و به عنوان آخرین راه حل توصیه می‌شوند. به طور کلی قبل از اینکه پزشک به شما درمان بوتاکس را توصیه کند،‌ سابقه سلامتی و سایر موارد درمانی شما بررسی می‌شود. علاوه بر این، افرادی که دارای شرایط پزشکی خاص هستند یا داروهای خاصی مصرف می‌کنند، نباید برای تعریق بیش از حد زیر بغل به دنبال تزریق بوتاکس باشند.

آمادگی لازم برای تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی ساده و سریع است و در مطب پزشک انجام می‌شود. در هنگام تزریق بوتاکس پزشک توصیه می‌کند که پیراهن آستین کوتاه بپوشید و همچنین 2 تا 3 روز قبل از عمل از اصلاح زیر بغل خودداری کنید. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنید، ممکن است پزشک از شما بخواهد که چند روز قبل از تزریق آن را قطع کنید تا از ایجاد کبودی جلوگیری شود. در خصوص داروهایی که مورد استفاده قرار می‌دهید، به پزشک خود اطلاع دهید و همچنین مصرف هیچ دارویی را به صورت خودسرانه قطع نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید. همچنین بهتر است که پیراهن تیره رنگ بپوشید تا در صورت جوهری شدن لباس، زیاد به چشم نیاید.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

نحوه تزریق بوتاکس زیربغل

بهترین نتیجه تزریق بوتاکس را زمانی خواهید دید که این کار توسط پزشک حاذق انجام گیرد. مدت زمان تزریق طولانی نیست و تنها طی یک جلسه انجام می‌شود. ابتدا پزشک، پوست شما را توسط جوهر علامت ‌گذاری می‌کند و سپس با سوزنی ظریف، داروی بوتاکس را به زیر سطح پوست تزریق می‌کند. ممکن است که تزریق 15 تا 20 دقیقه طول بکشد و طی این مدت یک الگوی شبکه‌ای مانند در اطراف منطقه مورد نظر ایجاد می‌شود. ممکن است که مدت زمان جلسات در برخی کلینیک‌ها بیشتر باشد و حتی تا 45 دقیقه طول بکشد، اما به طور کلی تزریق بوتاکس نهایتا 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل به خانه بروید. و به طور کلی دوره نقاهت تزریق بوتاکس بسیار کم است. تنها ممکن است که روز بعد پس از تزریق، اطراف ناحیه تحت درمان کمی حساس شود. ۲ هفته پس از تزریق بوتاکس برای بررسی عملکرد احتمالا نیاز به ویزیت مجدد پزشک داشته باشید. به منظور درمان لکه‌های زیر بغل شما می‌توانید این روش را همراه با درمان‌های دیگر نیز انجام دهید. پزشکان معمولا توصیه می‌کنند برای جلوگیری از تحریک زیر بغل به مدت 12 تا 24 ساعت از مصرف دئودورانت و محصولاتی که دارای عطر هستند خودداری شود. همچنین اجتناب از ورزش شدید و حمام آب گرم به مدت 1 تا ۲ روز بهبود شما را تسریع می‌کند.

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس به زیر بغل

به طور کلی عرق کردن موجب خنک شدن بدن شما می‌شود. بنابراین اگر برای جلوگیری از تعریق زیر بغل بوتاکس تزریق می‌کنید، باید ببینید که این کار از سرد شدن بدن شما جلوگیری کرده است یا خیر. زیرا سایر نقاط بدن نسبت به زیر بغل تعداد کمی غدد عرقی دارند و ۲ درصد از غدد عرقی در زیر بغل قرار دارد. به طور کلی کاهش میزان تعریق در چند ناحیه کوچک تاثیر زیادی بر خنک شدن بدن شما نمی‌گذارد. برخی از مردم تصور می‌کنند که کاهش عرق در یک نقطه از بدن باعث می‌شود که سایر نقاط بیشتر عرق کنند، اما این اتفاق هرگز نمی‌افتد.

در نتیجه می‌توان گفت که تزریق بوتاکس به زیر بغل هیچ عارضه‌ای را به همراه ندارد. از جمله شایع‌ترین عارضه جانبی این روش ضعف عضلانی است، به خصوص کف دست ممکن است پس از تزریق دچار این عارضه شود که کمی نگران کننده است.

ماندگاری نتیجه تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق دوز بالاتر ممکن است که مدت زمان کاهش عرق را طولانی‌تر کند. البته مدت زمان و اثربخشی بوتاکس برای هر شخص متفاوت خواهد بود.

معمولا نتایج یک تا دو هفته بعد از عمل قابل مشاهده خواهند بود و به مدت سه تا شش ماه ماندگاری دارد. در صورتی که بیماران تمایل دارند که این روش درمانی تداوم داشته باشد باید جلسات تزریق بوتاکس را هرچند وقت یکبار انجام دهند.

این نکته را بدانید که مواردی نظیر ورزش و استرس موجب پاسخ متابولیک بدن شده و تاثیر بوتاکس را کاهش می‌دهند.

قیمت تزریق بوتاکس زیر بغل

قیمت تزریق بوتاکس زیر بغل

بسته به شرایط شما و همچنین کلینیک درمانی، هزینه تزریق بوتاکس متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن بوتاکس به ازای واحد قیمت‌گذاری می‌شود، بنابراین تعداد واحدهای تزریق شده تاثیر زیادی بر هزینه کل می‌گذارد.

کلام آخر

بوتاکس اغلب روش‌ درمانی موثری برای درمان این عارضه محسوب می‌شود و کیفیت زندگی افراد مبتلا به تعریق بیش از حد را به شدت بهبود می‌بخشد. این تزریق‌ها ممکن است پرهزینه بوده و تحت پوشش بیمه نباشند، اما در صورتی که بدن شما به درمان‌های دیگر نظیر داروهای ضد تعریق پاسخ مناسب ندهد، تزریق بوتاکس گزینه خوبی به شمار می‌آید.

سوالات متداول

چند جلسه تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز دارم؟

به منظور تکمیل درمان تعریق زیر بغل تنها یک جلسه کافی است، اما ممکن است پزشک از شما درخواست کند که 1 تا 2 هفته بعد برای بررسی نتیجه مجدد به کلینیک مراجعه کنید.

آیا بوتاکس برای زیر بغل مورد تایید FDA قرار گرفته است؟

بله، بوتاکس به منظور درمان تعریق بیش از حد مورد تایید FDA قرار گرفته است.

اثر بوتاکس چه زمانی ظاهر می‌شود؟

شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بوتاکس به فعالیت عادی خود بازگردید و همچنین 2 تا 4 روز طول می‌کشد تا نتایج را مشاهده کنید و پس از 2 هفته نتیجه کلی نمایان می‌شود.

هرچند وقت یکبار باید این تزریقات تکرار شود؟

ممکن است لازم باشد که هر۶ ماه یکبار این روش درمانی را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: از بین بردن غبغب

آیا بوتاکس زیر بغل بوی عرق را متوقف می‌کند؟

تزریق بوتاکس زیر بغل می‌تواند بوی زیر بغل را کاهش داده یا متوقف کند. از آنجا که بوتاکس می‌تواند فعالیت غدد عرق را از بین ببرد، می‌تواند بوی بد ناشی از عرق را به دلیل کاهش فعالیت باکتری‌ها کاهش دهد.

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل ضرر دارد؟

خیر. تزریق بوتاکس توسط سوزن کوچک انجام می‌گیرد و موجب کاهش هرگونه عارضه ناشی از تعریق بیش از حد می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *