لیفت چشم بدون جراحی

لیفت چشم بدون جراحی | بررسی روش ها و هزینه

لیفت چشم یک روش ساده، بی خطر و تأثیرگذار است که از متدهای متعددی برای بالا بردن چشم‌ها و دادن جلوه‌ای بهتر به آن‌ها استفاده می‌نماید. با وجود اینکه عمل‌های جراحی زیادی برای لیفت چشم وجود دارد، اما روش‌های بدون جراحی نیز به سرعت در حال افزایش هستند. تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی از جمله روش‌های بدون جراحی هستند که می‌توانند بدون ایجاد هیچگونه برشی، ظاهر لیفت شده‌ای به پوست و چشم بدهند.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت پلک و ابرو همراه با مزایای زیاد

اینکه برای لیفت چشم خود از چه روشی استفاده نمایید به نیازهای شما، سلامت کلی بدن و بودجه شما وابسته است. بهتر است در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایید.

مزایای لیفت چشم بدون جراحی

مزایای لیفت چشم بدون جراحی

لیفت چشم و گوشه چشم، خطوط و چین و چروک اطراف چشم و همین طور افتادگی آن را برطرف می‌کنند و بدین ترتیب جلوه زیباتری به چشم می‌دهد. دیگر مزایای لیفت چشم بدون جراحی عبارتند از:

رفع نقایص بدون عوارض

روش‌های لیفت چشم بدون جراحی، افتادگی پلک و سایر ایرادات چشم‌ را برطرف می‌نمایند و عوارض یا ناراحتی خاصی ایجاد نمی‌کنند. قبل از انجام لیفت چشم، با یک بی‌حس کننده موضعی ناحیه مورد نظر را بی‌حس می‌کنند و یا از تزریق بیهوشی استفاده می‌نمایند. درنتیجه فرد می‌تواند بدون هیچگونه احساس ناراحتی به نتیجه‌ی دلخواه خود برسد.

بدون دوران نقاهت

پس از انجام لیفت چشم بدون جراحی فرد می‌تواند خودش به تنهایی به خانه برگردد. لیفت چشم ممکن است با کمی قرمزی همراه باشد که خفیف است و با گذشت چند روز برطرف می‌شود. دیگر عوارض خفیف پس از گذشت چند روز ناپدید خواهند شد.

در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود

کسی دوست ندارد ساعت‌های طولانی را در مراکز درمانی سپری کند. لیفت چشم بدون جراحی از این نظر مشکل ساز نیست و کل فرآیند لیفت چشم طی چند دقیقه تمام می‌شود. بنابراین می‌توانید هم به فعالیت‌ها و مشغله‌های خود بپردازید و هم از مزایای لیفت چشم بهره ببرید.

ماندگاری طولانی

هدف از لیفت چشم بدون جراحی نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی ماندگاری طولانی نتایج و ظاهری بهتر می‌باشد. لیفت چشم بدون جراحی دقیقاً همین هدف را دنبال می‌کند. با این روش تغییرات ظاهری مثبت خیلی سریع ایجاد می‌شوند و به مدت طولانی دوام می‌آورند.

لیفت چشم برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت چشم بدون جراحی تکنیکی است که برای حذف پوست اضافه و ذخایر چربی پلک‌های بالا یا پایین و لیفتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش‌های غیر جراحی لیفت چشم باعث بهبود ظاهر پلک بالا و پایین می‌شوند و پوست اضافی پلک را بالا می‌کشند. این روش‌ها همچنین باعث رفع چین و چروک و تیرگی‌های دور چشم نیز می‌شوند. بنابراین در صورتی که هر کدام از مشکلات ذکر شده در بالا را دارید می‌توانید کاندیدای مناسبی برای لیفت چشم بدون جراحی باشید.

لیفت چشم بدون جراحی در این موارد توصیه نمی‌شود:

  • سیاهی زیر چشم که علت آن به پلک مرتبط نیست.
  • افراد سیگاری
  • افراد مبتلا به خشکی چشم یا دیگر بیماری‌های چشم

روش های لیفت چشم بدون جراحی کدامند؟

از روش‌های زیر می‌توان برای لیفت چشم بدون جراحی استفاده کرد:

لیفت چشم با نخ

لیفت چشم با نخ

لیفت چشم با نخ یک روش کم تهاجمی است که بدون ایجاد هیچگونه برشی می‌تواند جلوه‌ی بهتری به صلبیه، پلک‌های بالا و ابروها بدهد. برای جلوگیری از هرگونه درد یا ناراحتی قبل از لیفت چشم با نخ یک بی‌حسی موضعی در بخش بیرونی چشم تزریق می‌شود. سپس نخ با استفاده از کانولا که در واقع یک سوزن توخالی می‌باشد به زیر پوست وارد می‌شود که این فرآیند کمتر از نیم ساعت زمان می‌برد.

نخ‌های لیفت به شکل مخروط های کوچکی هستند که  قابل تجزیه‌اند و از گوشه‌های بیرونی چشم وارد پوست می‌شوند. با کشیدن نخ‌ها چشم و پلک بالایی نیز کشیده شده و افتادگی بافت آن ناحیه برطرف می‌گردد و چشم‌ها لیفت می‌گردند. همچنین این نخ‌ها باعث افزایش حجم و تولید کلاژن می‌شوند و زیبایی چشم را دوچندان می‌کنند. تا چند هفته بعد از لیفت چشم ذرات کلاژن به بازسازی ادامه می‌دهند. به مرور زمان نخ تجزیه و متابولیزه شده و از بین می‌رود. نتایج لیفت چشم با نخ بلافاصله قابل مشاهده هستند، اما نتیجه نهایی بعد از چند هفته خود را نشان می‌دهد.

لیفت چشم با تزریق ژل

لیفت چشم با تزریق ژل

فیلرهای پوستی مانند ژل اسید هیالورونیک برای لیفت چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین منظور ژل در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و منجر به لیفت چشم می‌گردد. ماندگاری این روش ممکن است تا چند سال باشد. تزریق سریع و طی چند دقیقه انجام می‌شود و دوران نقاهت ندارد. گاهی ممکن است با عوارض جزئی مانند قرمزی همراه باشد. همچنین برای حفظ نتایج ممکن است نیاز باشد تزریق ژل را تمدید کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل نورامیس

لیفت چشم با تزریق بوتاکس

لیفت چشم با تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع سم بوتولینوم نوع A می‌باشد که متعلق به گروهی از تزریقات آرایشی به نام نورومدولاتور است که با از کار انداختن عضلات زیرین، چین و چروک آن ناحیه را برطرف می‌کند. برای انجام لیفت چشم، بوتاکس به عضله کمپرسور تزریق می‌شود و موجب فلج شدن عضلات و در نتیجه لیفت چشم و گوشه‌های چشم می‌گردد. در مقایسه با فیلرهای پوستی بوتاکس سریعتر عمل می‌کند، اما برای حفظ نتایج باید بعد از 4 تا 6 ماه تمدید شود. همچنین ممکن است عوارضی مانند سردرد، بی حسی و اختلال در بلع به همراه داشته باشد.

لیزر تراپی

لیزر تراپی

لیزر تراپی به عنوان روشی برای جوانسازی پوست شناخته می‌شود که به وسیله لیزر ابلتیو یا فرسایشی چین و چروک اطراف چشم و لایه‌های بالایی پوست را می‌تواند برطرف کند. طی این روش سلول‌های جدیدتر و جوان‌تر جایگزین سلول‌های قدیمی می‌شوند و در نتیجه چشم لیفت می‌شود. دوران نقاهت لیزر تراپی در مقایسه با سایر روش‌های بدون جراحی بیشتر است و ممکن است تا ده روز با قرمزی و پوسته شدن همراه باشد.

لیفت چشم با پلاسما پن

لیفت چشم با پلاسما پن

پلاسما پن یک تکنولوژی جدید و نوظهور است که از پلاسما برای حذف پوست اضافه و افزایش تولید کلاژن استفاده می‌کند که مشابه جراحی سنتی است، اما به آموزش بیشتری نیاز دارد. این روش بی‌خطر است و تأثیر زیادی روی جوانسازی پوست دارد. نتایج آن حیرت انگیز و فوری هستند، مثلًا نتیجه لیفت چشم و برطرف شدن افتادگی پلک بلافاصله قابل مشاهده است؛ هر چند نتیجه نهایی بعد از 4 هفته خود را نشان می‌دهد. علاوه بر این این روش تا 3 سال ماندگاری دارد.

لیفت چشم با RF

لیفت چشم با RF

لیفت چشم با RF یک روش غیر تهاجمی است که طی آن امواج با فرکانس بالا برای بهبودی سریع و تولید کلاژن به درون پوست نفوذ می‌کنند. این روش جایگزین مناسبی برای جراحی است و برای افرادی که می‌خواهند نگاهی گیراتر و نافذتر داشته باشند و در عین حال نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند مناسب است.

لیفت چشم با میکرونیدلینگ

لیفت چشم با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که با ایجاد زخم‌های کوچک و کنترل شده تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک می‌کند و باعث سفت شدن پوست دور چشم و در نتیجه لیفت چشم می‌گردد.

بیشتر بخوانید: پف زیر چشم

مراقبت های لازم بعد از لیفت چشم بدون جراحی

برای مراقبت از خود بعد از لیفت چشم این اقدامات را انجام دهید:

  • از سه روز قبل از انجام لیفت چشم از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید تا میزان کبودی را به حداقل برسانید. داروهایی مانند آسپرین کودک، Aleve، موترین، مولتی ویتامین، ویتامین E و D و روغن ماهی کبودی را تشدید می‌کنند.
  • پس از لیفت چشم به مدت دو هفته از مصرف سیگار خودداری کنید.
  • تا 48 ساعت به ناحیه مورد نظر دست نزنید.
  • به مدت دو ماه محل مورد نظر را ماساژ ندهید و از ماساژ صورت نیز خودداری نمایید.
  • تا 24 ساعت دوش نگیرید.

بهترین روش برای لیفت چشم کدام است؟

هر کدام از روش‌های بدون جراحی لیفت چشم ویژگی‌های خاص خود را دارند که در جدول زیر به اختصار آورده شده‌اند. توصیه می‌کنیم جدول زیر را بخوانید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

روش مورد استفاده ماندگاری عوارض جانبی مشاهده نتایج
لیفت با نخ یک تا سه سال درد خفیف

تورم

موج دار شدن

گود شدگی و فرورفتگی

کبودی

خونریزی در ورودی و خروجی نخ

آماس

عدم قرینگی

بی حسی

عدم یکنواختی پوست

سه هفته یا بیشتر
فیلر پوستی و ژل  

6 ماه تا 5 سال

کبودی

قرمزی

تورم

درد

حساسیت

خارش

کهیر

بلافاصله پس از تزریق
بوتاکس 4 تا 6 ماه درد، تورم یا کبودی در محل تزریق

سردرد یا علائم مشابه آنفلوانزا

افتادگی پلک

کج شدن لب یا ترشح بزاق

خشکی چشم یا اشک

سه روز

 

لیزر تراپی بین 3 و 5 سال قرمزی

آکنه

عفونت

تغییر رنگ

اسکار

دو تا سه هفته
پلاسما پن حدود 3 سال درد، تورم ناحیه مورد نظر، قرمزی، افتادگی پوست 8 تا 12 هفته
RF 2 سال تورم ملایم و موقت، قرمزی، مور مور شدن بیشتر از 6 ماه
میکرونیدلینگ 3 تا 4 روز تورم کوتاه مدت، قرمزی و پوسته ای شدن 4 تا 6 هفته

هزینه لیفت چشم چقدر است؟

هزینه لیفت چشم بدون جراحی معمولاً به صرفه است و به روش مورد استفاده، تعداد جلسات و مدت زمان لازم، پزشک و موقعیت جغرافیایی بستگی دارد.

دیگر اقداماتی که می‌توان همزمان با لیفت چشم انجام داد

همزمان با لیفت چشم می‌توان از روش‌های دیگر  نیز استفاده کرد تا میزان اثر گذاری و زیبایی چشم دو چندان گردد. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یک نوع جراحی لیفت چشم است که طی آن چربی‌های اضافی پلک برداشته می‌شود. برای بلفاروپلاستی پلک بالا، جراح پلک را برش داده و کمی از پوست، ماهیچه و چربی اضافی را خارج می‌کند و سپس ناحیه مورد نظر را با بخیه می‌بندد. برای بلفاروپلاستی پلک پایین، زیر مژه‌ها یا داخل پلک برش داده می‌شود و چربی اضافی، ماهیچه‌ها و پوست افتاده خارج شده یا جا به جا می‌شوند. اگر  افتادگی پلک بالایی به سمت مردمک چشم باشد جراح، بلفاروپلاستی را همزمان با روشی تحت عنوان  پتوز (TOE-sis) انجام می‌دهد. از پتوز برای برطرف کردن افتادگی پلک و حذف پوست اضافی پلک استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: اصول مراقبت از پوست

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو یک عمل زیبایی است که برای بالا بردن ابروها، لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی از آن استفاده می‌شود. لیفت ابرو ظاهری زیبا به نواحی اطراف چشم، پیشانی و ابرو می‌دهد. در این روش جراح بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو را بالا می‌برد.

پیوند ابرو

پیوند ابرو

پیوند ابرو یک نوع جراحی است که برای پر کردن ابرو به کار می‌رود و نتایج آن دائمی هستند. جراح پلاستیک فولیکول‌های موی سر را برداشته و به ابروها انتقال می‌دهد. پیوند ابرو دوران نقاهت کمی دارد و نتیجه نهایی ممکن است بعد از چند ماه قابل مشاهده باشد.

سوالات متداول

آیا جراحی برای لیفت چشم بهتر است؟

با وجود اینکه نتایج جراحی دائمی است، اما روشی تهاجمی می‌باشد که دوران نقاهت زیادی دارد و هزینه آن بالاست.

آیا نتیجه لیفت چشم بدون جراحی طبیعی است؟

بله، نتیجه لیفت چشم با روش بدون جراحی طبیعی به نظر می‌رسد.

برای لیفت گوشه چشم به طور همزمان، لیفت ابرو بهتر است یا لیفت چشم؟

بسته به شرایط، متفاوت است. در بعضی موارد لیفت ابرو بهتر است.

برای انجام لیفت چشم بدون جراحی به چند جلسه  نیاز است؟

تعداد جلسه‌های لیفت چشم به ماندگاری نتایج بستگی دارد. در صورت کم شدن اثر اولیه باید لیفت را تکرار کرد.

آیا خطر لیفت چشم بدون جراحی بیشتر از جراحی است؟

خیر، خطر جراحی بسیار بیشتر از روش‌های بدون جراحی است.

آیا عمل بلفاروپلاستی دشوار است؟

خیر، بلفاروپلاستی روشی ساده و کم تهاجمی است که طی یک روز صورت می‌گیرد و کل پروسه معمولاً در کمتر از دو ساعت انجام می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *