کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

تراشیدن موی سر برای کاشت مو یکی از دلایلی است که افراد دارای ریزش مو یا پیشانی بلند، درباره جراحی کاشت مو مردد می‌شوند. چون ممکن است دلتان نخواهد که برای کاشت مو، موهای خودتان را بتراشید.

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر برای کسانی پیشنهاد می‌شود که به دنبال کاشت مو هستند و در عین حال نمی‌خواهند موهایشان را بتراشند. کاشت مو بدون تراشیدن موی سر همچنین مزایای دیگری دارد که می‌خواهیم در این مقاله درباره آن صحبت کنیم. این روش‌ها به طور خاص برای کسانی مناسب است که دلشان نمی‌خواهد برای کاشت مو، موهای خودشان را بتراشند و دو روش برای این موضوع وجود دارد که بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

کلینیک ره یا: کاشت مو با بهترین تخفیف ممکن

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

از جمله مزایای این روش عبارتند از:

 • نیازی به تراشیدن موهای خودتان نیست.
 • محل بانک مو در زیر موهایتان مخفی می‌شود.
 • می توانید سریعاً به کارهای خودتان برگردید.
 • کسی متوجه کاشت مویتان نمی‌شود.
 • فرایند ریکاوری بعد از جراحی کاشت مو در این روش ساده است.

بیشتر بخوانید: ریزش مو سکه ای (آلوپسی)

کاندیداهای مناسب کاشت موی بدون تراشیدن چه کسانی هستند؟

کاندیدهای مناسب کاشت موی بدون تراشیدن

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر بیشتر توسط گروهی از بیماران، به خصوص زنانی ترجیح داده می‌شود که دلشان نمی‌خواهد موهایشان را برای آمادگی کاشت مو بتراشند. کسانی که ریزش موی نقطه‌ای دارند و یا در کاشت مو به کمتر از 3,000 گرافت مو نیاز دارند، کاندیداهای مناسبی برای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر هستند. به‌علاوه وضعیت سلامتی مناسب فرد نیز برای انجام این جراحی ضروری است.

آمادگی‌های لازم قبل از کاشت مو بدون تراشیدن

پزشک قبل از کاشت مو بدون تراشیدن موی سر، ابتدا مو و پوست سر را برای تعیین عامل ریزش مو معاینه می‌کند تا ببیند که آیا گزینه مناسبی برای این روش هستید یا خیر. وی پس از تعیین این موضوع، تعداد گرافت مورد نیاز برای رفع کچلی سرتان را تعیین می‌کند. ظاهر نهایی متقاضی تحت تاثیر این گام است و به همین دلیل هم مهمترین مرحله کاشت مو بدون تراشیدن موی سر محسوب می‌شود. نتیجه کار تا حد زیادی به رعایت موارد احتیاطی قبل از جراحی بستگی دارد، بنابراین باید به دقت از دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشکتان پیروی کنید.

پزشک از شما می‌خواهد تا قبل از کاشت مو بدون تراشیدن موی سر از مصرف دخانیات و بعضی داروهای خاص رقیق کننده خون که ممکن است دوره ریکاوری را آهسته کند، خودداری کنید؛ چرا که عوارض مصرف دخانیات پس از کاشت مو سنگین خواهد بود.

انواع روش‌های کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

دو گزینه مختلف برای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر وجود دارند:

 1. کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر
 2. کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر

بسته به ویژگی‌های موهایتان و نتیجه مد نظرتان می‌توانید از یکی از این دو روش استفاده کنید. حتماً از جلسه مشاوره برای آشنایی بیشتر با گزینه‌ها و انتخاب مناسب ترین گزینه استفاده کنید.

کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر

کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر

در کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر، نیازی به تراشیدن هیچ قسمتی از سر نیست. این روش بخصوص برای کسانی که موهای کم پشتی دارند و کندن و کاشت فولیکل‌های مو در اطراف موهایشان ساده‌تر است، گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

حتی قسمت بانک مو هم تراشیده نمی‌شود و این یعنی ظاهر موهایتان به هیچ وجه بهم نمی‌خورد. اما این را هم باید بدانید که با روش کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر، نهایتاً امکان کاشت 1,500 گرافت در هر جلسه و 3,000 گرافت در دو جلسه وجود دارد. در روش کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر از ابزار پانچ پیچیده‌ای برای بیرون کشیدن گرافت مو از محل بانک مو استفاده می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توان فولیکل‌های مو را بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف، بیرون کشید. سپس گرافت‌های برداشته شده برای فرایند کاشت آماده می‌شود. معمولاً برای حداکثرسازی نرخ موفقیت، از قلم Choi برای کاشت فولیکل‌ها در محل کاشت استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک و مرکز کاشت مو

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر چیست؟

دستیابی به نتایج دلخواه بدون آنکه کسی متوجه کاشت مو شود، یکی از بزرگترین مزایای کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر است. پوست زخم و جای زخم اندک در محل بانک مو و محل کاشت مو توسط موهای بیمار پوشیده می‌شود. همه آنچه که بعد از کاشت مو به این روش با آن مواجه می‌شوید، پرپشت شدن موهایتان است.

معایب کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر چیست؟

از معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد گرافت موی کاشته شده محدود است.
 • اگر به بیش از 1,500 گرافت نیاز داشته باشید، به دو جلسه درمان نیاز خواهید داشت.
 • مالیدن دارو بر روی آن سخت تر است.

کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر به تخصص بالا، زمان و هزینه بیشتری در مقایسه با روش‌های سنتی کاشت مو نیاز دارند.

کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر

به‌علاوه امکان کاشت مو بدون تراشیدن نواحی خاص سر نیز وجود دارد. در این روش، محل بانک مو تراشیده می‌شود و گزینه بسیار مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند در هزینه‌ها صرفه جویی کنند و به گرافت‌های بیشتری نیاز دارند.

در کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر، محل بانک مو برای استخراج فولیکل‌های مو تراشیده می‌شود و جراح فرایند استخراج فولیکل‌ها را شروع می‌کند و آن را در محلولی قرار می‌دهد که ماندگاری آن را افزایش می‌دهد؛ سپس می‌توان این گرافت‌ها را بدون نیاز به تراشیدن موی محل انتقال در آن کاشت. جراح، گرافت‌های مو را به دقت در اطراف موهای خودتان می‌کارد تا به طبیعی ترین نتایج ممکن دست پیدا کند.

مزایای کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر

کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر

تنها بخشی از پشت سرتان کوتاه می‌شود و می‌توان تعداد گرافت‌های بیشتری را بدون آنکه ظاهر کلی موهایتان تحت تاثیر قرار بگیرد، استخراج کرد. می‌توانید محل زخم‌های ناحیه انتقال را با موهای خودتان بپوشانید و تقریباً مشخص نخواهد بود که تحت جراحی کاشت مو قرار گرفته‌اید.

معایب کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر چیست؟

مالیدن دارو به محل انتقال کمی سخت تر است. کاشت مو با تراشیدن نواحی خاص سر به تخصص بالا، زمان طولانی تر و هزینه نسبتاً بالاتری در مقایسه با روش‌های کاشت موی معمولی برخوردار است، اما هزینه آن در مقایسه با کاشت مو بدون تراشیدن هیچ قسمتی از موهای سر کمتر است. اگرچه محل انتقال تراشیده نمی‌شود، اما تراشیده شدن محل بانک مو باعث می‌شود که در مقایسه با روشی که هیچ قسمتی از سر در آن تراشیده نمی‌شود، کمی مشخص‌تر باشد و دیگران تا حدی متوجه آن شوند.

انواع تکنیک‌های مورد استفاده در کاشت مو بدون تراشیدن

روشهای استفاده شده برای کاشت مو بدون تراشیدن عبارتند از:

 • FUE: کاشت مو بدون تراشیدن به روش FUE (UFUE) مشابه با روش استاندارد کاشت موی FUE است، که فقط در آن موهای سرتان تراشیده نمی‌شود.
 • DHI: کاشت موی مستقیم (DHI) به روش FUE تغییریافته توسط کمپانی DHI Global Medical Group گفته می‌شود. پزشکان در روش DHI از یک ابزار قلم مانند برای استخراج و کاشت همزمان فولیکول مو استفاده می‌کنند.
 • نیوگرافت: نیوگرافت (NeoGraft) به روش نیمه خودکار کاشت موی FUE برای ترمیم مو به وسیله استخراج واحد فولیکولی (با استفاده از روش نیوگرافت) بدون نیاز به تراشیدن کل سرتان گفته می‌شود؛ البته باز هم به تراشیدن بخشی از موهایتان نیاز خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

مراقبت‌های بعد از کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

ریکاوری و مراقبت‌های بعد از کاشت مو بدون تراشیدن موی سر مشابه فرایند نرمال کاشت مو است. باید موهایتان را اولین بار در مطب و به صورت حرفه ای بشویید. خودتان می‌توانید موهایتان را بعد از سه روز و با شامپوی بسیار ملایم بشویید. باید روتین مرتب مصرف مکمل‌های ویتامین و یک رژیم غذایی سالم را در برنامه خود بگنجانید.

عوارض کاشت مو بدون تراشیدن سر

کاشت مو بدون تراشیدن مو بدون عوارض هم نیست و اتفاقاً در مقایسه با روش‌های کاشت موی عادی از عوارض بیشتری برخوردار است. نتراشیدن موها هم خود روند جراحی و هم مراقبت‌های بعد از کاشت مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عوارض و مشکلات احتمالی کاشت مو بدون تراشیدن موی سر می‌تواند عبارت باشد از:

 • احتمال آسیب دیدگی فولیکل‌های سالم مو: عدم کنترل کافی پزشک بر ابزار و فولیکل‌های بانک مو، امکان آسیب دیدگی فولیکل‌های سالم در طول کاشت مو بدون تراشیدن موی سر را افزایش می دهد.
 • ریزش مو (شاک لاس): ترومای وارد بر پوست سر می‌تواند باعث شود که شاهد ریزش مو باشید. شاک لاس به محل انتقال محدود نمی‌شود و می‌تواند فولیکل‌های نقاط دیگر را نیز تحت تاثیر قرار دهد و با ایجاد ریزش در نقاط دیگر، عملاً نتراشیدن موهایتان را بی معنی کند.
 • موی بلند می‌تواند منجر به آسیب دیدگی فولیکل‌های کاشته شده شود: فولیکل‌های موی کاشته شده بسیار ظریف هستند و به مراقبت‌های ویژه ای نیاز دارند. موهای بلند بیماران در بسیاری از موارد کاشت مو بدون تراشیدن موی سر به گرافت‌ها می‌چسبند و آن‌ها را از پوست جدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کاشت و ترمیم مو به روش HRT

تفاوت کاشت موی معمولی با کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

کل فرایند کاشت موی عادی و کاشت مو بدون تراشیدن موی سر با هم مشابه است، و حتی مراقبت‌های بعد از جراحی نیز مثل همدیگر است، اما تنها تفاوت میان این دو روش آن است که در کاشت موی معمولی، محل بانک مو و محل انتقال برای استخراج و کاشت مو تراشیده می‌شود. در کاشت مو بدون تراشیدن موی سر، تنها بخشی از محل بانک مو که با موهای اطرافش پوشانده می‌شود، تراشیده خواهد شد. هیچ بخشی از سر در کاشت مو بدون تراشیدن قسمتی از سر، تراشیده نمی‌شود، اما به غیر از این دیگر تفاوتی بین این روش‌ها وجود ندارد. کاشت مو بدون تراشیدن موی سر عمدتاً با روشهای DHI و FUE انجام می‌شود و کاشت موی معمولی با استفاده از روش‌های FUE، روش Sapphire FUE، روش کاشت موی مستقیم و … ممکن خواهد بود. همچنین هزینه کاشت مو بدون تراشیدن موی سر در مقایسه با کاشت موی معمولی بیشتر است.

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن چقدر است؟

همانطور که گفته شد، هزینه کاشت مو بدون تراشیدن موی سر در مقایسه با روش‌های سنتی کاشت مو کمی گرانتر است. این موضوع به دلیل سخت‌تر شدن فرایند و طولانی‌تر شدن زمان انجام آن در نتیجه عدم تراشیدن موهای سر است، اما همین هزینه هم در بین افراد مختلف با هم متفاوت است. ویژگی‌های جسمانی و ساختار مویی متفاوت در میان افراد، و همچنین روش استفاده شده برای انجام این کار روی هزینه کاشت مو موثر است. اگر به دنبال مناسب ترین گزینه و ارزانترین روش کاشت مو بدون تراشیدن موی سر هستید، باید به دیدن پزشکتان بروید.

سوالات متداول

کدام گزینه برای زنانی که نمی‌خواهند موهایشان را بتراشند، مناسب‌تر است؟

بلند بودن موی زنان باعث می‌شود که کاشت مو بدون تراشیدن موی ناحیه انتقال گزینه مناسب‌تری به شمار رود. اگرچه محل بانک مو در این روش تراشیده می‌شود، اما به راحتی با موهای اطرافش پوشیده می‌شود.

مدت زمان درمان در روش کاشت مو بدون تراشیدن موی سر چقدر است؟

بعد از جراحی کاشت مو باید زمانی را صرف ریکاوری بعد از جراحی کنید. زمان لازم برای ریکاوری بعد از جراحی کاشت مو بدون تراشیدن مو در مقایسه با روش‌های سنتی کاشت مو کمی طولانی‌تر است، چرا که مالیدن دارو و نظافت محل درمان کمی سخت‌تر است. ترمیم محل بانک و محل انتقال مو حدود 2 هفته طول می‌کشد.

طول موهایتان در این روش باید چقدر باشد؟

استفاده از این روش در مردان با طول موی 7 سانتی متر و زنان دارای موهای کوتاه ممکن است.

کدام روش کاشت مو بدون تراشیدن موی سر بهتر است؟

جواب این سوال با توجه شرایط بیمار و نتایج مد نظرش تعیین می‌شود.

آیا بعد از جراحی کاشت مو بدون تراشیدن موی سر کسی متوجه انجام این جراحی می‌شود؟

اگر کاشت مو توسط یک متخصص مجرب انجام شود، کسی متوجه انجام جراحی نمی‌شود.

آیا درد جراحی کاشت مو بدون تراشیدن موی سر در مقایسه با روش‌های سنتی کمتر است؟

درد روش‌های مختلف زیاد با هم متفاوت نیست و هر دوی آن‌ها با استفاده از ماده بیحسی انجام می‌شود.

آیا نتیجه کاشت مو بدون تراشیدن موی سر طبیعی است؟

بله، استفاده از موی خودتان در این فرایند باعث می‌شود که نتیجه آن نیز طبیعی باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *