تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل و تخلیه آن

تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل و تخلیه آن

تزریق ژل روشی عالی و محبوب است که به بازگرداندن حجم از دست رفته در صورت و کانتور نواحی مختلف صورت که با گذشت زمان تحلیل رفته اند کمک می‌کند. با وجود اینکه معمولاً تزریق ژل موفقیت آمیز است گاهی اوقات ممکن است نتیجه مورد پسند فرد نباشد یا عوارض جانبی به همراه داشته باشد. مشکلاتی مانند قرارگیری نادرست ژل، تزریق بیش از حد، عدم تقارن، تغییر رنگ بافت یا تشکیل توده ممکن است رخ دهند. خوشبختانه از بین بردن ژل با تزریق آنزیم در صورتی که توسط پزشکی با تجربه انجام شود کاملاً ایمن و بدون درد است و مشکلات و عوارض تزریق ژل ایجاد شده‌اند اصلاح می‌شود. برای بیمارانی که از نتیجه تزریق ژل خود ناراضی‌اند تزریق آنزیم می‌تواند به از بین بردن ژل کمک کند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل بدون عوارض جانبی

تزریق آنزیم هیالورونیداز

تزریق آنزیم هیالورونیداز

برای از بین بردن ژل هیالورونیک اسید می‌توان از تزریق آنزیم هیالورونیداز کمک گرفت. بنابراین اگر ژل هیالورونیک اسید تزریق شده به صورتتان را دوست ندارید مجبور نیستید آن را تحمل کنید.

برخی از ژل‌هایی که به صورت تزریق می‌شوند غیرقابل حل هستند و می‌توانیم به فیلر ریدیس، اسکالپترا، بلافیل و سیلیکون مایع (Silikon-1000) (که برای موارد پزشکی دیگر به کار برده می‌شود) که نمی‌توان با استفاده از آنزیم هیالورونیداز آن‌ها را از بین برد، اشاره کنیم. البته از ژل‌های دائمی، نیمه دائمی و محرک‌های زیستی به اندازه ژل هیالورونیک اسید برای تزریق به بدن استفاده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: جوانسازی و زیبایی واژن: هزینه، مزایا و روش ها

دلایل تخلیه و از بین بردن ژل صورت

دلایل تخلیه و از بین بردن ژل صورت

علت‌های مختلفی برای تمایل افراد به تخلیه ژل وجود دارد. ممکن است فرد پس از تزریق دچار عوارض جانبی شده باشد یا صرفاً از نتیجه تزریق ژل خود ناراضی باشد. با از بین بردن ژل نتیجه به دست آمده از بین می‌رود و چهره فرد به ظاهر طبیعی خود باز می‌گردد. البته اگر در وهله اول تزریق ژل توسط پزشکی حرفه‌ای و با تجربه انجام شود دیگر نیازی به این کار نخواهد بود. برخی از رایج ترین علل تمایل افراد به از بین بردن ژل تزریق شده در زیر آورده شده است:

  • نارضایتی: فرد نتیجه حاصل از تزریق ژل را نمی‌پسندد.
  • قرار گیری نادرست ژل: این وضعیت ممکن است باعث شود چهره فرد غیرطبیعی به نظر برسد.
  • تزریق بیش از حد ژل: تزریق بیش از حد ممکن است باعث شود چهره فرد غیرطبیعی یا اغراق آمیز به نظر برسد.
  • نامتقارن شدن چهره: درصورتی که ژل به صورت نامتقارن به صورت تزریق شود هماهنگی خطوط طبیعی صورت به هم می‌ریزد و چهره فرد نامتعادل و نامنظم می‌شود.
  • تشکیل توده در زیر پوست: گرچه این مورد بسیار نادر است، اما تزریق ژل ممکن است منجر به ایجاد برجستگی یا توده در پوست فرد شود.
  • تغییر رنگ: اگر ژل بیش از حد نزدیک به سطح پوست تزریق شود ممکن است پوست دچار تغییر رنگ (از آبی روشن تا تیره)‌ شود. این پدیده بیشتر در اطراف چشم ها اتفاق می‌افتد.
  • عفونت یا گرانولوما: تزریق ژل ممکن است باعث شود بدن واکنش مضری نشان دهد. در چنین شرایطی برای پیشگیری از گسترش عفونت باید ژل تخلیه شود.
  • انسداد شریان اضطراری: در حالی که این مورد بسیار نادر است، اگر ژل خیلی نزدیک به شریان تزریق شود ممکن است باعث انسداد آن‌ها شود و در نتیجه پوست رنگ پریده، خیلی سفید یا خالدار شود که نشانه کمبود خونرسانی است.

همانطور که گفته شد تزریق ژل در صورتی که توسط فرد متخصص انجام شود کاملاً ایمن است. گرچه مشکلاتی که در بالا به آنها اشاره شد نادر هستند، اما در صورت بروز هریک از این عوارض یا در شرایط اضطراری به درمان نیاز خواهید داشت. از بین بردن ژل باید توسط پزشک متخصص که دانش کاملی از آناتومی صورت دارد انجام شود تا نتیجه ای کاملاً مطمئن و با دقت بالا حاصل شود.

تزریق آنزیم هیالورونیداز برای از بین بردن ژل

از آنزیم هیالورونیداز می‌توان برای درمان ژل تزریق شده به این نواحی استفاده کرد:

[sp_easyaccordion id=”9203″]

آمادگی‌های لازم برای تزریق آنزیم هیالورونیداز

پیش از تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل باید با پزشک مشورت کنید. پزشک پس از معاینه درباره تعیین نواحی که به تخلیه ژل نیاز دارند با شما صحبت می‌کند و نحوه درمان، خطرات و برنامه درمانی بعدی را برایتان توضیح می‌دهد.

پس از آن، تزریق آنزیم به عنوان تست انجام می‌شود، زیرا احتمال بسیار کمی وجود دارد که بدن به تزریق آنزیم هیالورونیداز واکنش نشان دهد. این تست شامل تزریق مقدار کمی از آنزیم در یکی از بازوهای فرد می‌شود. به این ترتیب اطمینان حاصل می‌شود که بدن فرد واکنش آلرژیکی به این آنزیم نشان نمی‌دهد. باید حدوداً 30 دقیقه در کلینیک منتظر بمانید تا نتیجه این تست مشخص شود.

تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل چگونه انجام می‌شود؟

نحوه تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل

می‌توان بر روی نواحی که قرار است تحت درمان قرار بگیرند 15 الی 20 دقیقه پیش از تزریق آنزیم کرم بی‌حس کننده اعمال کرد. سپس پزشک در ناحیه‌ی که دارای ژل ناخواسته است آنزیم هیالورونیداز را تزریق می‌کند و ممکن است برای اطمینان از توزیع یکنواخت آنزیم محل تزریق را به آرامی ماساژ دهد. در صورتی که بدن واکنش شدیدی مانند ورم کردن یا قرمزی نشان دهد احتمالاً لازم است مدتی در کلینیک بمانید تا مطمئن شوید که به آنافیلاکسی تبدیل نمی‌شود، گرچه احتمال بروز آن بسیار پایین است.

بیشتر بخوانید: بوتاکس خط خنده | قیمت، عوارض و ماندگاری

مراقبت‌های بعد از تزریق آنزیم برای از بین بردن فیلر

توصیه می‌شود برای جلوگیری از عفونت به مدت 6 ساعت هیچگونه مواد آرایشی بر روی نواحی تحت درمان قرار ندهید. با مصرف آنتی هیستامین می‌توان هر ورمی را کاهش داد. برای کاهش کبودی نیز می‌توانید قرص‌هایی که پزشک تجویز کرده است مصرف کنید.

عوارض تزریق آنزیم هیالورونیداز

درست مانند خطرات و عوارض جانبی مربوط به تزریق ژل، تزریق هیالورونیداز نیز بدون خطر نیست، زیرا ممکن است باعث ناراحتی موقتی، قرمزی، ورم کردن، کبودی و در موارد نادر آلرژی شود. اما به خاطر داشته باشید که اگر این تزریق تحت نظر پزشک متخصص انجام شود احتمال بروز این عوارض به حداقل می‌رسد. برخی دیگر از عوارض جانبی احتمالی تزریق هیالورونیداز در ادامه آورده شده‌اند:

  • سابقه واکنش آلرژیک به نیش زنبور نشان دهنده افزایش خطر واکنش آلرژیک به تزریق آنزیم هیالورونیداز است و باید به عنوان نشانه منع مصرف در نظر گرفته شود. علت این مسئله این است که سم موجود در نیش حشرات ممکن است حاوی هیالورونیداز باشد و این مکانیسم می‌تواند منبع ایجاد حساسیت در افراد مبتلا باشد.
  • درست مانند تزریق بیش از حد ژل به پوست، تزریق بیش از حد آنزیم هیالورونیداز نیز مضر است. به همین خاطر پزشکان ترجیح می‌دهند به آرامی و مرحله به مرحله پیش بروند تا بتوانند غلظت و حجم مناسبی از این آنزیم را تزریق کنند.

هزینه تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل چقدر است؟

هزینه این درمان به چند عامل بستگی دارد. این عوامل عبارتند از ناحیه‌ای که نیاز به تخلیه ژل دارد و وضعیت حال حاضر آن ناحیه. مقدار آنزیمی که برای از بین بردن ژل نیاز است نیز قطعاً عامل مهمی است.

همچنین برخی از عوامل دیگر نیز می‌توانند حائز اهمیت باشند،‌ مانند میزان مهارت پزشک مورد نظر و محل کلینیک درمانی.

بیشتر بخوانید: لیفت لب با نخ

سوالات پرتکرار

برای از بین بردن ژل چند جلسه لازم است؟

از بین بردن ژل معمولاً کار ساده‌ای است و تنها 1 تا 2  جلسه زمان می‌برد. با این وجود اگر با دو جلسه تزریق آنزیم هیالورونیداز نتیجه مورد نظر حاصل نشد، لازم است آزمایش MRI انجام دهید تا مشخص شود مشکل از ژل باقی مانده است یا علت چیز دیگری است.

آیا می‌توان در همان ناحیه‌ای که آنزیم تزریق شده است دوباره ژل تزریق کرد؟

بله، این کار کاملاً شدنی است. پس از تزریق آنزیم به یک ناحیه همچنان می‌توان به آن ناحیه ژل تزریق کرد. پس از اینکه ژل به طور کامل در آنزیم حل شد و از بین رفت می‌توان به آن ناحیه مجدداً ژل را این بار به اندازه و با دقت بیشتر تزریق کرد.

آیا می‌توان تمام ژل هایی را که به پوست تزریق می‌شوند با تزریق آنزیم از بین برد؟

خیر. تنها ژل‌هایی که از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند قابلیت این را دارند که در آنزیم هیالورونیداز حل شوند و از بین بروند. سایر ژل ها دائمی یا نیمه دائمی هستند و نمی‌توان آنها را با تزریق آنزیم از بین برد.

آیا آنزیم هیالورونیداز می‌تواند اسید هیالورونیک طبیعی را در خود حل کند؟

تزریق هیالورونیداز با دقت بالایی انجام می‌شود. به همین خاطر پیش از اینکه اسید هیالورونیک طبیعی را در خود حل کند ژل تزریق شده به آن ناحیه را حل کرده و از بین می‌برد.

پس از تزریق آنزیم چه مدت طول می‌کشد تا ژل از بین برود؟

تزریق آنزیم اثر فوری دارد. در برخی موارد این اثر در عرض 24 تا 48 ساعت قابل مشاهده است. اما ورم ناحیه تحت درمان که بر اثر فرآیند تزریق ایجاد می‌شود ممکن است باعث شود اثرات تزریق آنزیم بلافاصله آشکار نباشد.

چه مدت پس از تزریق هیالورونیداز می‌توان دوباره به آن ناحیه ژل تزریق کرد؟

در حالت ایده آل بهتر است حداقل یک هفته صبر کنید و بعد در ناحیه درمان شده ژل تزریق کنید. این اجازه می‌دهد تا ورم آن ناحیه کاهش یابد و آنزیم تزریق شده تخلیه شود و ژل جدید را در خود حل نکند.

آیا تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل دردناک است؟

این تزریق با حداقل درد ممکن همراه است. زیرا پیش از تزریق آنزیم از کرم بی حس کننده استفاده می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *