مزوتراپی غبغب چیست؟ مزایا، روش و هزینه

مزوتراپی غبغب چیست؟ مزایا، روش و هزینه

اگر در اطراف چانه و گردن خود چربی انباشته شده دارید، در اصل غبغب دارید که می‌تواند خجالت‌آور باشد. خوشبختانه روش “مزوتراپی” برای از بین بردن غبغب، کارایی بسیار دارد. مزوتراپی شامل یک سری تزریقات ساده است که به از بین بردن بافت چربی کمک می‌کند. به این فرآیند تجزیه چربی “لیپولیز” نیز می‌گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه از بین بردن غبغب با روش کم تهاجمی مزوتراپی، ادامه مطلب را بخوانید.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل همراه با تخفیف ویژه

مزوتراپی غبغب چیست؟

مزوتراپی شامل تزریق دارویی است که چربی ناحیه چانه و یا گردن را در خود حل می‌کند. اسید دئوکسی کولیک، معروف به “کیبلا”، دارویی است که پزشک، به قسمت پایین چانه شما تزریق می‌کند تا غبغب را از بین ببرد. هنگامی که کیبلا به چربی زیر چانه تزریق می‌شود، سلول‌های چربی را از بین برده و در نتیجه باعث کاهش محسوس غبغب می‌گردد. ماده فعال کیبلا، اسید دئوکسی کولیک ساختگی می‌باشد.

مزایای مزوتراپی غبغب چیست؟

مزایای مزوتراپی غبغب چیست؟

به کاهش یا از بین بردن غبغب کمک می‌کند.

اسید دئوکسی کولیک مصنوعی استفاده شده در مزوتراپی، دیواره‌های سلول‌های چربی را که در چانه، گردن و فک هستند، از بین می‌برد. سلول‌های چربی در این حالت، دیگر نمی‌توانند چربی را جذب کنند و به جای آن، با جذب چربی توسط بدن به مواد زائد تبدیل شده، متابولیزه می‌شوند و در نهایت از بین می‌روند. این فرآیند منجر به کاهش یا از بین رفتن غبغب می‌شود.

عوارض کمی دارد.

خطر بروز عوارض جانبی در مزوتراپی، در مقایسه با سایر درمان‌های رفع غبغب، کمتر است. اسید دئوکسی کولیک مورد استفاده در این روش، به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین بدن به احتمال زیاد درمان را بدون آنکه دچار عارضه شود، می‌پذیرد. به کمک این روش درمانی، می‌توانید بدون عوارض جدی یا نیاز به زمان بهبودی طولانی، به نتایجی مشابه با جراحی دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: از بین بردن غبغب

دردناک نیست.

اگرچه ناحیه زیر چانه، ناحیه‌ای حساس برای درمان است، اما مزوتراپی با حداقل تهاجم و بدون نیاز به جراحی، نسبتا بدون درد است. تنها ممکن است در طول جلسه درمان کمی احساس گرما کنید. با این حال، می‌توان قبل از تزریق، یک کرم بی‌حس‌کننده روی ناحیه اعمال کرد و پس از تزریق نیز برای کاهش حساسیت، می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

جوانسازی ظاهر افراد

به علت توانایی اسید دئوکسی کولیک در شکستن ساختار سلول‌های چربی و جلوگیری از ذخیره آن‌ها زیر پوست، کمک شایانی به رفع غبغب می‌کند. به همین ترتیب و با رفع غبغب، ظاهری جوان‌تر خواهید داشت.

یک روش غیرتهاجمی است.

تکنیک‌های لیفت گردن و لیپوساکشن را می‌توان برای رفع غبغب استفاده کرد، اما این روش‌ها خطرات بیشتری نسبت به این درمان دارند. سایر درمان‌ها نیز اغلب به بیهوشی عمومی نیاز دارند که خود خطراتی را به همراه دارد. مزوتراپی به عنوان یک درمان غیرتهاجمی، خطرات کمتری داشته و معمولا بدون دردسر انجام می‌شود. در کل، با وجود خطرات کمتر، می‌توانید به نتایجی مشابه با جراحی‌ و روش‌های تهاجمی دست پیدا کنید!

روشی سریع است.

 روند اجرای این درمان سریع است. البته که برخی از افراد ممکن است به جلسات درمانی اضافی نیاز داشته باشند، اما تمامی جلسات درمانی، به میزان همان جلسه اول، سریع انجام خواهند شد.

نتایج طولانی مدت دارد.

از آنجایی که این درمان سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر را از بین می‌برد، دیگر احتمال تشکیل غبغب کم می‌شود. نتایج درمان نیز حداکثر تا شش ماه بعد مشاهده خواهند شد. همچنین باید بدانید که در اصل نیازی به جلسات درمانی بیشتر نخواهید داشت، زیرا سلول‌های چربی تخریب شده توسط اسید دئوکسی کولیک دیگر نمی‌توانند بازسازی شوند.

کاندیدهای مناسب مزوتراپی غبغب چه کسانی هستند؟

کاندیدهای مناسب مزوتراپی غبغب چه کسانی هستند؟

افراد مناسب برای مزوتراپی غبغب شامل افرادی می‌شوند که بین 19 تا 65 سال سن دارند و نیز افرادی که سالم بوده و سیگاری نیستند و هیچ جای زخمی در ناحیه درمان ندارند.

آمادگی‌های لازم برای مزوتراپی غبغب

بسته به وضعیت سلامت شما، پزشک معمولاً توصیه‌های لازم را در مورد نحوه آماده شدن برای جلسه مزوتراپی غبغب از قبل به شما می‌گوید. در ادامه، لیستی از آمادگی‌های لازم جهت انجام مزوتراپی غبغب را مشاهده خواهید کرد:

  • 24 ساعت قبل از مزوتراپی، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید.
  • حداقل 24 ساعت قبل از مزوتراپی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
  • برای چند روز (حدود 3 الی 4 روز) قبل از درمان، در معرض تابش نور خورشید نباشید. به این ترتیب از هیپرپیگمانتاسیون ناحیه درمان جلوگیری خواهید کرد.
  • در صورت امکان از مصرف داروهای مسکن خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث کبودی یا خونریزی در طول جلسه مزوتراپی شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی موی سر بعد از کاشت مو طبیعی

نحوه انجام مزوتراپی غبغب

نحوه انجام مزوتراپی غبغب

در طول این درمان، پزشک شما از سوزن‌های بسیار ظریفی برای تزریق کیبلا به مزودرم یا لایه میانی پوست شما استفاده می‌کند. این ترکیب، که با نام “سدیم دی اکسی کولیک اسید” شناخته می‌شود، چربی اطراف چانه و گردن را در خود حل می‌کند. سپس این چربی حل شده توسط متابولیسم بدن، به طور طبیعی از غبغب شما پاک می‌شود.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

حداقل 8 ساعت بعد از مزوتراپی، صورت خود را نشویید و نیز دوش نگیرید. همچنین از حمام آب گرم تا 48 ساعت بعد از درمان خودداری کنید. پس از دوره 48 ساعته، حمام کردن در هفته اول مجاز است اما تنها به مدت 15 دقیقه (که به رفع هر گونه کبودی که ممکن است رخ داده کمک کند).

عوارض مزوتراپی غبغب

در حالی که مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است، ممکن است برخی از عوارض جانبی را پس از درمان تجربه کنید، عوارضی چون:

  • تورم و قرمزی
  • کبودی
  • حساسیت در اطراف چانه و گردن
  • تغییر رنگ پوست
  • خارش
  • راش

توجه داشته باشید که این عوارض جانبی باید پس از درمان کاهش یابند. در نهایت، پزشک ممکن است بعد از هر جلسه درمانی، از شما عکس گرفته تا بتواند نتایج درمانی شما را پیگیری کند..

ماندگاری نتایج مزوتراپی غبغب چقدر است؟

نتایج درمان، شش ماه پس از آخرین جلسه درمانی قابل مشاهده خواهند بود. شما نیازی به جلسات درمانی بیشتر ندارید زیرا سلول‌های چربی تخریب شده توسط ماده مزو نمی‌توانند بازسازی شوند. نتایج این درمان دائمی بوده و تاثیر بسزایی در تقویت روحیه شما خواهد داشت.

هزینه مزوتراپی غبغب چقدر است؟

هزینه این روش به وضعیت غبغب شما بستگی دارد؛ زیرا در هر شرایط مقدار متفاوتی از ماده مزو برای تزریق مورد نیاز است. همچنین تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، بر قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.

روش‌های جایگزین

علاوه بر مزوتراپی غبغب می‌توان از روش‌های دیگری مانند اندولیفت غبغب و لیفت غبغب استفاده کرد. هر دوی این روش‌های کم تهاجمی بوده و برای رفع غبغب تاثیر زیادی دارند. نتیجه اندولیفت غبغب دائمی بوده و نتیجه لیفت غبغب بسته به متد لیفت می‌تواند از چند ماه تا چند سال ماندگاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

سوالات متداول

چربی غبغب بعد از مزوتراپی کجا می‌رود؟

این فرآیند باعث می‌شود سلول‌های چربی شکسته شده و وارد جریان خون شوند، و در آنجا سیستم بدن شما، مواد زائد طبیعی را از ناحیه تحت درمان خارج می‌کند.

نتایج مزوتراپی غبغب، چه زمانی قابل مشاهده‌اند؟

پس از 3 تا 4 جلسه درمانی نتایج قابل توجهی را خواهید دید.

آیا مزوتراپی غبغب تحت بیهوشی انجام می‌شود؟

خیر، اما قبل از شروع تزریق از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

مزوتراپی غبغب چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد.

در مزوتراپی غبغب به چند تزریق نیاز است؟

به طور متوسط، در یک جلسه درمانی، بیمار بین بیست تا پنجاه تزریق زیر چانه در هر جلسه درمانی دریافت می‌کند، اما تعداد تزریق‌های انجام شده ممکن است بسته به میزان چربی غبغب و نتیجه مد نظرتان متفاوت باشد.

فرق مزوتراپی و لیپوساکشن غبغب چیست؟

مزوتراپی از طریق یک سری تزریقات، چربی‌ها را حل می‌کند و نیازی به گذراندن دوران نقاهت ندارد. در روش لیپوساکشن، چربی غبغب با استفاده از کانولا از ناحیه ساکشن می‌شود و برای بهبودی نیاز به زمان دارید. همچنین هزینه عمل لیپوساکشن بالاتر است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *