شستشوی ابرو بعد از کاشت

نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت چگونه است؟ + فیلم و نکات مهم

بعد از کاشت ابرو به منظور دستیابی به بهترین نتایج و اجتناب از بروز مشکل، حتماً باید نحوه‌ی تمیز کردن و شستشوی ابرو بعد از درمان را بدانید. همچنین اطلاع از زمانبندی مناسب و دقیق و دانستن نحوه‌ی شستشوی روزانه‌ی صورت بعد از کاشت ابرو لازم است.

این مقاله را بخوانید تا این اطلاعات را در زمینه‌ی شستشو و حمام کردن بعد از کاشت ابرو به دست بیاورید.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو با بهترین تخفیف

بهترین زمان شستشو بعد از کاشت ابرو

اولین نکته‌ای که باید قبل از دانستن نحوه‌ی شستشوی ابرو بدانید این است که چه موقع می‌توانید برای اولین بار  آن را بشویید. بعد از کاشت ابرو، ناحیه‌ی ابرو نسبت به لمس بسیار حساس است. برای آسیب نرسیدن به ریشه‌های ابرو، این قسمت نباید در سه روز اول بعد از کاشت لمس شده یا شسته شود و آب به آن برسد. اولین شستشو باید زمانی باشد که ریشه‌های ابرو تثبیت شده باشند. فقط بعد از این زمان می‌توان با شستشوی ابرو به روند بهبودی کمک کرد. بهترین زمان برای انجام این کار بعد از 3 روز است.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش BHT

مواد شوینده مناسب برای شستن ابرو بعد از کاشت

همانطور که گفته شد، شستشو بعد از عمل برای بهبودی و حفظ بهداشت ناحیه‌ی ابرو ضروری است. شستشو با لوسیون و شامپویی که کلینیک به شما می‌دهد باعث مراقبت در زمان بهبودی و رشد ریشه‌های ابرو می‌شود. به منظور جلوگیری از گسترش پوسته‌های زخم، باید به این ناحیه بادقت، آب معدنی بدون گاز و تمیز اسپری شود. توجه داشته باشید که شوینده‌ی مناسب باید گلیسیرینه، بدون رنگ و بدون بو باشد.

دمای مناسب آب برای شستشوی ابرو بعد از کاشت

ابروها نباید با آب یخ یا داغ شسته شوند و همچنین فشار آب هم نباید زیاد باشد. ابروهای تازه کاشته شده باید با آب ولرم شسته شوند. شستن با دمای مناسب به برطرف شدن لکه‌ها و رشد سریع‌تر مو کمک می‌کند.

نحوه شست‌ و شوی ابرو بعد از کاشت

نحوه شست‌وشوی ابرو بعد از کاشت

بعد از اطلاع از زمانبندی مناسب، باید شست و شوی ابروهایتان را شروع کنید. اما شست و شوی آن در مراحل و زمان‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

اولین شست و شو بعد از کاشت

اولین شستشو در بهترین مرکز کاشت ابرو و 3 روز بعد از کاشت ابرو انجام می‌شود. این شستشو باید ملایم و بادقت و ظرافت انجام شود. ابروهای کاشته شده به راحتی می‌شکنند، چون هنوز در جای خود تثبیت نشده‌اند. بنابراین در زمان شستشوی ابروها باید بسیار دقت شود. حوله‌ای که برای خشک کردن صورت استفاده می‌شود باید نرم باشد و نباید آن را روی صورت کشید.

بیشتر بخوانید: روشهای درمان ریزش مو

فیلم اولین شستشوی ابرو بعد از کاشت

شست و شوی ابرو در خانه

بعد از شست و شوی اولیه‌ی ابرو، می‌توانید ابروهایتان را با دست و شوینده‌ی مناسب بشویید. در 10 روز اول بعد از کاشت ابرو، توصیه می‌شود که از روند شستشوی زیر پیروی کنید. ابتدا ابروهایتان را بشویید و سپس صورتتان را تمیز کنید. تا زمانی که شستشوی ابروها بعد از کاشت ابرو مهم است، باید به ترتیب زیر انجام شوند:

  • نرم کردن پوسته‌ها با لوسیون

ابتدا کف لوسیون را روی نواحی خاصی که گرافت‌ها کاشته شده‌اند بمالید. نمی‌توانید از هر مرطوب کننده/لوسیونی استفاده کنید. لوسیون را به آرامی روی محل مورد نظر بمالید و حتماً از آن به مقداری استفاده کنید که بتواند ناحیه‌ی مورد نظر را با یک لایه‌ی نازک بپوشاند. اجازه دهید که این محصول 30 تا 60 دقیقه باقی بماند (مدت زمان باقی ماندن محصول می‌تواند باتوجه به محصول متفاوت باشد؛ دستورات دقیق توسط پزشک یا برچسب روی محصول ارائه خواهد شد).

  • شستن لوسیون

بعد از سپری شدن این زمان، لوسیون را از روی ابروها و ناحیه‌ی کاشت با آب ولرم بشویید و برای ریختن آب از فنجان استفاده کنید.

  • شامپو زدن

مقدار کمی شامپو بردارید و قبل از استفاده آن را به صورت کف دربیاورید. سپس باید ناحیه را به آرامی ماساژ دهید و خیلی مراقب باشید که این کار ار با فشار انجام ندهید، چون می‌تواند باعث جابجایی گرافت‌های ابرو شود. همانند لوسیون باید شامپو را نیز کاملاً با آب ولرم از روی ابروها بشویید و برای این کار از لیوان یا پارچ استفاده کنید.

باید ناحیه‌ی اهدا کننده و کاشت را دوبار شامپو بزنید و بشویید تا کاملاً تمیز شوند. برای شستن فقط از نوک انگشتانتان استفاده کنید. ابروها را با ناخن نخراشید؛ این کار باعث کنده شدن گرافت‌های مو می‌شود.

  • خشک کردن ابروها

بعد از آب کشی کامل ابروها، نباید از حوله برای خشک کردن صورتتان استفاده کنید. حوله باعث سایش می‌شود و می‌تواند به گرافت‌های جدید شما آسیب بزند. این کار می‌تواند باعث جابجایی یا کنده شدن آن‌ها شود. بهترین و ایمن‌ترین راه برای خشک کردن ابرو بعد از شستشو، استفاده از دستمال کاغذی است. استفاده از دستمال توالت یا دستمال کاغذی نرم توصیه نمی‌شود، زیرا وقتی که خیس می‌شوند پاره شده و ممکن است خرده‌های آن به ابرو بچسبند. بهترین نوع دستمال کاغذی برای این منظور دستمال‌های ضخیم و جاذب است. برای اطمینان از اینکه ابروهایتان کاملاً خشک شده، با ملایمت زیاد به این ناحیه ضربات نرم بزنید.

زمانبندی شستشوی ابرو در خانه

از روز چهارم به بعد، به منظور مراقبت از ابروها، باید ناحیه‌ی ابروها روزانه شسته شود. پوسته‌‌ها باید تا قبل از 10 روز بعد از عمل بریزند. اگر هنوز پوسته‌های سرسختی وجود دارند، می‌توانید آن‌ها را با ملایمت با آب نرم کنید.

حمام رفتن و استحمام بعد از کاشت ابرو

ممکن است هر پزشکی زمانبندی مختلفی برای این کار داشته باشد، اما این مورد به نحوه‌ی حمام کردن شما بستگی دارد. اما به طور کلی توصیه می‌شود که تا 1 هفته بعد از کاشت ابرو استحمام نکنید و وقتی که دوش می‌گیرید به صورتتان فشار وارد نکنید و از ماساژ دادن ناحیه‌ی کاشت خودداری کنید.

چه موقع می‌توانم شستشوی ابروها را به صورت نرمال انجام دهم؟

شستشوی ابروها را به صورت نرمال

حدود 10 الی 14 روز زمان لازم است تا گرافت‌های تازه کاشته شده بعد از کاشت ابرو تثبیت شوند. باید از این مورد اطلاع داشته باشید، چون مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو و نقاهت، بازگشت به کار و سبک زندگیتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بعد از این مدت می‌توانید کم‌کم شستشوی نرمال ابروها را شروع کنید. اما توجه داشته باشید که ابتدا با پزشکتان مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک و مرکز کاشت مو

سؤالات متداول

اگر ابروها را بعد از کاشت به درستی نشوییم چه می‌شود؟

اگر ابروهایتان را نشویید، خطر ابتلا به عفونت و پوسته‌ریزی شدید که باعث از بین رفتن رنگدانه خواهد شد بالا می‌رود.

آیا باید بعد از کاشت ابرو از شامپوی زیادی استفاده کنم؟

خیر. باید از مقدار خیلی کمی شامپو استفاده کنید. استفاده از شامپوی زیاد می‌تواند باعث آسیب به ابروها شود و به داخل چشم نیز برود.

آیا می‌توانم ابروهایم را بعد از 24 ساعت بشویم؟

خیر. باید 3 تا 4 روز ابروهایتان را کاملاً خشک نگه دارید.

آیا می‌توانیم در روز کاشت ابرو بدون اینکه صورتمان را بشوییم دوش بگیریم؟

خیر. اگرچه صورتتان را نمی‌شویید، اما بخار و رطوبت حمام می‌تواند به ابروها آسیب برساند.

آیا شستن ابروها بعد از کاشت دردناک است؟

در روزهای ابتدایی بعد از کاشت ممکن است کمی دردناک باشد، اما فوراً بهتر خواهد شد.

آیا شستن ابروها خطر عفونت را افزایش می‌دهد؟

خیر. کاملاً برعکس است. انتخاب نحوه‌ی شستشوی درست و زمانبندی مناسب برای کاهش خطر عفونت ضروری است.

آیا کنده شدن گرافت موی ابرو هنگام شستشو طبیعی است؟

خیر. اگر از روش درست و شامپوی مناسب استفاده کنید این مورد رخ نخواهد داد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *