ورزش بعد از کاشت ابرو

ورزش و فعالیت بدنی سنگین بعد از کاشت ابرو

اگر قصد کاشت ابرو دارید و می‌خواهید ورزش را نیز ادامه دهید، موارد مهمی در زمینه‌ی مراقبت بعد از کاشت ابرو و دوران نقاهت آن وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. در این مقاله، درباره‌ی ورزش بعد از کاشت ابرو به طور کامل صحبت می‌شود تا بعد از این عمل بهتر تصمیم بگیرید و نتیجه‌ی خوبی از کاشت ابروی خود بگیرید.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو با تخفیف عالی

چه زمانی بعد از کاشت ابرو می‌توانم ورزش کردن را شروع کنم؟

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو ساده و راحت است، اما کوتاه مدت نیست. برای اینکه گرافت‌ها به خوبی بهبود یابند و ریشه در بیاورند، باید حداقل 1 ماه بعد از کاشت ابرو به باشگاه نروید، وزنه‌برداری نکنید و ورزش‌های سنگین انجام ندهید. اما ورزش‌های سبک‌تر را می‌توانید زودتر و بعد از گذشت 5 روز مجدداً شروع کنید.

همیشه متوقف کردن ورزش به مدت طولانی ساده نیست. به منظور کمک به شما برای مراقبت از خودتان، خوش اندام ماندن و هدر نرفتن هزینه‌ای که برای مو و ظاهرتان کرده‌اید، در اینجا توصیه‌هایی برای ورزش کردن بعد از کاشت مو آورده شده است.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش BHT

ورزش‌های سبک بعد از کاشت ابرو

ورزش‌های سبک بعد از کاشت ابرو

ورزش سبک مانند پیاده‌روی را معمولاً می‌توان یک هفته بعد از عمل شروع کرد، به شرطی که باعث کشیده شدن پوست اطراف ناحیه‌ی کاشت نشود.

ورزش‌های سنگین بعد از کاشت ابرو

ورزش‌های سنگین بعد از کاشت ابرو

به منظور عدم ایجاد اسکار، قبل از شروع هر کار سنگین‌تر از پیاده‌روی، صبر کنید تا ناحیه‌ی ابرو کاملاً بهبود یابد. وقتی می‌خواهید ورزشتان را مجدداً شروع کنید، کمی سبک‌تر از قبل شروع کنید و به تدریج شدت آن را افزایش دهید.

اگر ورزشتان سنگین است، مثلاً وزنه‌برداری می‌کنید یا اجسام سنگین را بلند می‌کنید، باید بیشتر صبر کنید تا پوست سر و گرافت‌های موی کاشته شده کاملاً بهبود یابند. تعریق و فشار می‌تواند روی رشد ابروی کاشته شده تأثیر منفی داشته باشد؛ به همین دلیل زمانی که تازه کاشت ابرو انجام داده‌اید باید ورزش را به حداقل برسانید.

شنا کردن بعد از کاشت ابرو

شنا کردن بعد از کاشت ابرو

بهتر است تا زمانی که محل کاشت و محل اهدا کننده کامل بهبود نیافته‌اند از شنا کردن خودداری کنید. این امر کمک می‌کند تا از تحریک ناشی از مواد شیمیایی موجود در استخر و عفونت باکتریایی پیشگیری شود.

بیشتر بخوانید: روشهای درمان ریزش مو

ورزش‌های تیمی بعد از کاشت ابرو

ورزش‌های تیمی بعد از کاشت ابرو

برای پیوستن به تیمتان برای ورزش باید بیشتر از حد معمول صبر کنید؛ مخصوصاً اگر ورزش‌های پربرخورد بازی می‌کنید. ورزش‌هایی مانند فوتبال یا راگبی می‌توانند در صورت برخورد با حریف، آسیب زیادی به محل کاشت ابرو وارد کنند. باید بعد از بهبود ابروهای کاشته شده کمی صبر کنید و بعد ورزش تیمی را مجدداً شروع کنید.

رابطه‌ی جنسی بعد از کاشت ابرو

رابطه‌ی جنسی باید حداقل 7 روز بعد از عمل کاشت ابرو باشد. فعالیت زیاد، تعریق و فشاری که ممکن است به ناحیه‌ی ابرو وارد شود، می‌تواند به ناحیه‌ی اهدا کننده صدمه بزند و دوران بهبودی را طولانی‌تر کند. بنابراین توجه داشته باشید که تا قبل از 7 روز بعد از عمل رابطه‌ی جنسی نداشته باشید.

چه موقع می‌توان به روتین ورزشی عادی بازگشت؟

معمولاً روند بهبودی بعد از یک ماه کامل می‌شود و بازگشت به روتین ورزشی عادی مشکل‌ساز نخواهد بود. اما باید توجه داشته باشید که شرایط هر فردی متفاوت است و برای تشخیص بهترین زمان بازگشت بهتر است با پزشک کاشت ابروی خود مشورت کنید.

چرا زمانبندی مناسب ورزش کردن بعد از کاشت ابرو مهم است؟

زمانبندی مناسب ورزش کردن بعد از کاشت ابرو

وقتی که زمان و هزینه‌ی خود را صرف کاشت ابرو می‌کنید، قاعدتاً می‌خواهید نتیجه طبق انتظارتان عالی باشد. به منظور تضمین موفقیت عمل، باید روزها و هفته‌های بعد از کاشت از نواحی آسیب‌دیده به خوبی مراقبت کنید.

دلایل متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند چرا اطلاع از زمانبندی دقیق و عوامل مهم در ورزش کردن بعد از کاشت ابرو ضروری هستند:

  • به منظور محافظت از گرافت‌های موی جدید در زمان حساس بعد از عمل. مراقبت دقیق از فولیکول‌های تازه کاشته شده برای نتیجه‌گیری عالی و موفقیت طولانی مدت کاشت ضروری است.
  • به منظور کاهش احتمال ایجاد اسکار در ناحیه‌ی ابرو
  • همانند هر نوع عملی، اطلاع از این موارد درباره‌ی ورزش می‌تواند در سرعت و نحوه‌ی بازگشت به وضعیت عادی مؤثر باشد.

خیلی مهم است که برای بازگشت به فعالیت‌های شدید یا ورزش‌های سنگین عجله نکنید. همچنین وقتی که مجدداً به باشگاه یا روتین ورزشی خود بازگشتید، موارد دیگری نیز هست که باید رعایت کنید.

عوارض زود ورزش کردن بعد از کاشت ابرو

جابجایی یا آسیب رسیدن به گرافت‌ها در مرحله‌ی بهبودی به خاطر زود ورزش کردن می‌تواند روی موفقیت جراحی کاشت ابرو تأثیر بگذارد. افزایش گردش خون با ورزش کردن نیز می‌تواند باعث خونریزی گرافت‌ها شده و عرق کردن نیز می‌تواند باعث عفونت بریدگی‌ها شود.

عرق می‌تواند باعث خارش نیز شود. خاراندن می‌تواند باعث جابجایی گرافت‌ها شود، بنابراین باید بعد از کاشت ابرو تا حد ممکن از آن اجتناب کرد. ورزش کمتر برابر است با تعریق کمتر و در نتیجه خارش کمتر.

وقتی که برای یک عمل زیبایی وقت و پولتان را صرف می‌کنید، بهتر است صبر کنید تا مطمئن شوید که ورزش کردن خطری ندارد. با این کار احتمال دستیابی به نتایج دلخواهتان بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک و مرکز کاشت مو

سؤالات متداول

آیا باید قبل از بازگشت به باشگاه از پزشک کاشت ابروی خود مشاوره بگیرم؟

به عنوان بخشی از روند کاشت ابرو و مراقبت‌های بعد از کاشت، مشاور شما می‌تواند در زمینه‌ی طول دوران نقاهت و زمان بازگشت به روتین ورزشتان شما را راهنمایی کند.

آیا باید بعد از کاشت ابرو ورزش را برای همیشه ترک کنم؟

خیر. نیازی به ترک آن برای همیشه نیست؛ همانطور که گفته شد بعد از گذشت یک ماه می‌توانید به روتین ورزشی عادی خود بازگردید.

آیا تعریق بعد از ورزش کردن باعث خراب شدن نتیجه‌ی کاشت ابرو می‌شود؟

خیر. باعث خراب شدن کامل نتیجه‌ی کاشت ابرو نمی‌شود، اما احتیاط شرط عقل است.

چه ورزش‌هایی بیشترین آسیب را به کاشت ابرو وارد می‌کنند؟

هرچه ورزش سخت‌تر باشد تأثیر آن روی ابروی کاشته شده بدتر خواهد بود.

زودترین زمانی که می‌توانم بعد از کاشت ابرو ورزش را شروع کنم چه موقع است؟

تا 5 روز بعد از عمل هیچ ورزشی نکنید.

اگر بعد از ورزش کردن ابروهای کاشته شده‌ام خونریزی کند چه کاری باید انجام دهم؟

اولین اقدام این است که به پزشکتان مراجعه کنید. در زمانی که منتظر هستید تا نوبتتان شود، به ناحیه‌ای که دچار خونریزی شده فشار وارد نکنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *