تزریق ژل به گونه: مراقبت ها، ماندگاری، عوارض و هزینه

اگر گونه‌های کم حجمی دارید، ممکن است به فکر تزریق فیلر به گونه‌ها افتاده باشید. از این روش زیبایی می‌توان برای حجم دادن به گونه‌ها، فرم دادن به صورت و از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده کرد.

تزریق ژل به گونه با استفاده از فیلر‌های پوستی روشی سریع است به بلافاصله بعد از تزریق، افزایش حجم گونه‌ها قابل مشاهده است. در این روش، فیلر در قسمت میانی صورت تزریق می‌شود تا گونه‌ها پر تر و برجسته تر دیده شوند. فیلر‌هایی که در صورت به کار می‌روند، حاوی هیالورونیک اسید هستند، که یک ماده ایمن بوده و استفاده از آن بی‌خطر و تایید شده می‌باشد.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف ویژه

در این مقاله به سوالات شما درباره مزایای تزریق ژل به گونه پاسخ داده خواهد شد، همچنین به مراقبت‌های بعد از تزریق، هزینه‌ها و هر آنچه که باید از این روش بدانید؛ پرداخته می‌شود.

دلایل تزریق ژل به گونه

فیلر‌های گونه، حجم قسمت بالایی و اطراف استخوان گونه را افزایش می‌دهند. این کار باعث می‌شود که استخوان گونه برجسته تر به نظر برسد. ممکن است به دلایل زیر ترجیح دهید که از فیلر گونه استفاده کنید:

 • برجسته گردن گونه‌ها
 • افزایش دادن حجم گونه‌ها
 • جوان‌تر به نظر رسیدن
 • از بین بردن چین و چروک‌ها
 • صاف کردن خطوط صورت

بیشتر بخوانید: عوارض کاشت ابرو چیست

مزایای تزریق ژل به گونه

بدون شک تزریق ژل یا فیلر به گونه‌ها، مزایای زیادی دارد. این روش نه تنها باعث برجستگی گونه‌ها می‌شود بلکه از آنجایی که باعث لیفت قسمت میانی صورت می‌شود، می‌تواند ظاهری جوان‌تر و زیباتری را به شما هدیه دهد. سایر مزایا این روش عبارتند از:

 1. حداقل زمان دوران نقاهت، به دلیل عدم نیاز به جراحی. شما می‌توانید بعد از تزریق بدون هیچ مشکلی به فعالیت‌های روزانه خود برگردید و برنامه‌های روزانه خود را ادامه دهید.
 2. فیلر‌ها دائمی نیستند؛ در نتیجه اگر می‌خواهید فقط این روش را آزمایش کنید تا ببینید که برای شما مناسب است یا خیر و یا اینکه اگر از نتایج راضی نبودید، می‌توانید آن را ادامه ندهید.
 3. یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده فیلر‌ها این است که می‌توان آن‌ها را به راحتی با هیالورونیداز ( آنزیمی که به طور طبیعی در بدن وجود دارد) حل کرد؛ در نتیجه اگر می‌خواهید آثار فیلر را از بین ببرید یا برای ایجاد ظاهری طبیعی تر و ظریف‌تر آثار فیلر را کاهش دهید؛ مشکلی نخواهد بود.
 4. تزریق فیلر به گونه‌ها بی‌خطر است، به طوری که احتمال بروز عفونت و ایجاد عوارض جدی بعد از تزریق بسیار کم است.
 5. نوع و مقدار فیلر با توجه به خواسته‌های زیبایی شما قابل کنترل است.
 6. تزریق ژل به گونه می‌تواند تیرگی زیر چشم را کاهش دهد، زیرا گاهی اوقات تیرگی زیر چشم به دلیل افتادگی گونه‌ها ایجاد می‌شود.
 7. فیلر‌ها علاوه بر حجم دادن به گونه، می‌توانند فرورفتگی محل شقیقه و خطوط کنار لب را نیز از بین ببرند.
 8. این روش در مقایسه با روش‌ها جراحی، ارزان‌تر است و نتایج بعد از تزریق قابل مشاهده هستند.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به گونه

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به گونه

تزریق فیلر گونه برای افرادی مناسب است که:

 • حداقل ۲۱ سال سن داشته باشند.
 • در سلامتی کامل به سر ببرند.
 • سیگاری نباشند.
 • سابقه بیماری مزمن نداشته باشند.

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می‌برید یا اینکه یکی از شرایط زیر را دارید؛ تزریق فیلر برای شما مناسب نیست:

 • آلرژی به مواد به کار رفته در فیلر‌های پوستی
 • اختلالات خونی مانند هموفیلی یا تالاسمی
 • بیماری‌های خودایمنی
 • برخی عفونت‌ها مانند عفونت‌های دندان، گوش، بینی، گلو یا مشکلات معده (گاستروانتریت)
 • برخی بیماری‌های پوستی
 • سل

بیشتر بخوانید: روشهای تقویت مو

آمادگی پیش از تزریق ژل به گونه

تا ۲ هفته قبل از عمل، از مصرف دارو‌های رقیق کننده خون، مثل آسپرین خودداری کنید.

اگر طبق نسخه پزشک، مجبور به مصرف دارو‌های رقیق کننده خون هستید، باید قبل از تزریق فیلر این نکته را به پزشک اطلاع دهید. در این صورت ممکن است پزشک مراحل بیشتری را برای آماده کردن شما، قبل از تزریق فیلر، طی کند.

قبل از تزریق فیلر، ساختار و ظاهر گونه‌های شما کاملاً بررسی می‌شوند تا مشخص شود که این روش برای شما مناسب است یا خیر. با این کار مشخص می‌شود که آیا این روش می‌تواند نتایج مورد نظر شما را ایجاد کند یا خیر. هنگامی که همه چیز کاملاً بررسی شد، درمان با رضایت بیمار، شروع می‌شود.

روش تزریق ژل به گونه

روش تزریق ژل به گونه

در ابتدا، شما روی یک سطح استریل شده، دراز می‌کشید. ممکن است پزشک در محل تحت درمان، از بی‌حسی موضعی استفاده کند، البته ممکن است در ترکیبات فیلر مورد استفاده، داروی بی‌حس کننده به کار رفته باشد. سپس به آرامی و به تدریج، فیلر به زیر پوست در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. از آنجایی که در این روش، در هر سمت صورت فیلر فقط از یک نقطه تزریق می‌شود، کبودی، تورم و عوارض عروقی کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از کبودی و تورم شدید، توصیه می‌شود که چند روز قبل از درمان، از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

بعد از تزریق فیلر و ماساژ دادن صورت توسط پزشک، گونه‌های حجم می‌گیرند و تغییرات آن‌ها قابل مشاهده هستند.

این امر باعث می‌شود که درمان طبق انتظارات بیمار پیش برود. این روش درمانی، حداکثر ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و معمولاً اکثر بیماران هیچ دردی را احساس نمی‌کنند. نتایج حاصل از این روش آنی هستند و از آنجایی که این روش با تورم و کبودی ناچیزی همراه است، شما می‌توانید بعد از درمان با کمترین وقفه به فعالیت‌های روزانه خود برگردید. پس از تزریق، عمده نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند. حدود یک تا دو روز طول می‌کشد تا فیلر به خوبی در صورت شما جا بیفتد.

مراقبت های پس از تزریق ژل به گونه

پس از تزریق فیلر، باید به این نکته توجه داشته باشید که فیلر به یک تا دو روز زمان نیاز دادن تا به خوبی در صورت شما جای بگیرد. نکاتی وجود دارند که با رعایت آن‌ها بعد از تزریق فیلر، می‌توانید به بهبودی سریع‌تر و جلوگیری از ایجاد عفونت کمک کنید. این نکات عبارتند از:

 • روی صورت یا گونه‌های خود نخوابید.
 • به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت از انجام ورزش یا فعالیت‌های سنگین مثل بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • از حمام آب داغ یا شستن صورت با آب داغ خودداری کنید. استفاده از آب گرم مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 • به مدت ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید و از وارد کردن هرگونه فشاری به صورت خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از مصرف نوشیدنی‌های الکلی اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از تورم، می‌توان کمپرس یخ را روی آن ناحیه قرار دهید.

نتایج و ماندگاری تزریق ژل به گونه

نتایج و ماندگاری تزریق ژل به گونه

درمان به وسیله فیلر‌های پوستی، موقتی است و نتایج حاصل از این روش نهایتاً تا ۱۸ ماه دوام خواهند داشت. نتایج حاصل از بزرگ کردن گونه‌ها با فیلر، ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگار خواهد بود و بعد از آن فیلر در بدن تجزیه می‌شود.

بهترین نکته‌ای که درباره این روش وجود دارد این است که، شما می‌توانید بلافاصله بعد از از بین رفتن فیلر‌های قبلی، مجدداً فیلر تزریق کنید. همچنین این روش برای افرادی که می‌خواهند قبل از جراحی یک دید کلی نسبت به نتایج داشته باشند نیز مناسب است.

خطرات و عوارض

تزریق ژل به گونه یک روش کم خطر و غیر تهاجمی با حداقل زمان بهبودی است. عوارض رایج تزریق ژل به گونه‌ها، شامل تورم، کبودی و قرمزی در ناحیه تزریق می‌شود. معمولاً احتمال ایجاد آلرژی یا عفونت، بعد از استفاده از تمام انواع فیلر‌ها بسیار کم است. سایر عوارض جانبی کمتر رایج عبارتند از:

 • جا به جا شدن فیلر
 • مرگ بافت به دلیل انسداد جریان خون
 • آسیب رسیدن به رگ‌ها یا شریان‌ها
 • از دست دادن بینایی

همچنین ممکن است فیلر تزریق شده به محل دیگری از صورت شما جا به جا شود و ظاهری برآمده ایجاد کند یا باعث نامتقارن شدن صورت شود. در این صورت پزشک می‌تواند با تزریق یک ماده دیگر، فیلر را از بین ببرد یا اینکه شما می‌توانید صبر کنید تا فیلر خود به خود در بدن تجزیه شود. تزریق ژل به گونه توسط شخصی که مهارت و تجربه کافی را ندارد؛ احتمال بروز عوارض به ویژه عوارض نادر را افزایش می‌دهد.

محصولات مناسب تزریق ژل به گونه

تمام برند‌های فیلر‌های پوستی، مدل‌های مختلفی از ژل و فیلر را با اندازه ذرات متفاوت تولید می‌کنند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و نیز ناحیه تحت درمان، فیلر یا ژل مناسب را انتخاب کنید. بسته به نیاز‌ها و خواسته‌های بیمار و نیز نوع پوست هر فرد، باید از فراورده‌های مختلف هیالورونیک اسید استفاده کرد.

فیلر‌های فوق‌العاده‌ای برای افرادی که پوست بسیار نازکی دارند وجود دارد و این افراد می‌توانند با استفاده از این فیلر‌ها به صورت خود حجم دهند. همچنین فیلر‌های رستیلن (Restylane) یا ژوویدرم (Juvéderm) برای لیفت صورت مناسب هستند. همچنین می‌توان برای رسیدن به نتیجه دلخواه، چند مدل از محصولات فیلر را به صورت ترکیبی استفاده کرد.

هزینه تزریق ژل به گونه

هزینه تزریق ژل به گونه، بستگی به نوع فیلر مورد نیاز و نیز مقدار فیلر مورد نیاز دارد. بنابراین هزینه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

تفاوت میان تزریق ژل به گونه و جراحی گونه

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های جراحی لیفت گونه با تزریق ژل به گونه، مدت زمان ماندگاری نتایج است. نتایج حاصل از لیفت گونه با جراحی، ممکن است تا چندین دهه دوام داشته باشد. فیلر‌های پوستی قادر به ایجاد نتایج با ماندگاری طولانی نیستند و نتایج حاصل از آن‌ها نهایتاً تا دو سال باقی خواهند ماند.

جراحی لیفت گونه به یک دوره استراحت نیاز دارد، اما بعد از تزریق فیلر به گونه نیازی به استراحت نیست. اکثر بیماران می‌توانند روز بعد از تزریق فیلر به فعالیت‌های عادی خود برگردند.

لازم به ذکر است هزینه جراحی لیفت گونه بسیار بیشتر از تزریق ژل به گونه‌ها می‌باشد.

بهترین راه برای فهمیدن اینکه جراحی لیفت گونه برای شما مناسب‌تر است یا تزریق فیلر که با تحریک کلاژن سازی همراه است؛ این است که به یک پزشک مراجعه کنید و از او مشاوره بگیرید. روش درمان مناسب شما، به شرایط شما و نتایجی که مورد نظرتان است بستگی دارد.

برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با کارشناسان کلینیک ره یا تماس بگیرید.

نتیجه گیری

تزریق ژل به گونه یک عمل زیبایی نسبتاً ساده است. نتایج حاصل از این روش می‌تواند بین ۶ تا ماه تا ۲ سال باقی بماند.

برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید حتماً به پزشکی مراجعه کنید که تجربه و مهارت کافی را در این زمینه داشته باشد و نیز دارای مجوز باشد.

از آنجایی که خطر بروز عوارض جدی بعد از تزریق فیلر وجود دارد؛ لازم است که حتماً با پزشک درباره نگرانی‌ها و انتظارات خود صحبت کنید و دستورالعمل‌های بعد از تزریق فیلر را رعایت کنید تا پزشک بتواند بهترین روش برایتان انتخاب کند و احتمال بروز عفونت و سایر عوارض را کاهش دهد.

سؤالات متداول

آیا تزریق ژل به گونه درد دارد؟

ممکن است احساسی شبیه گزیدگی را احساس کنید، اما تزریق فیلر معمولاً درد ندارد.

چه زمانی نتیجه تزریق ژل به گونه قابل مشاهده است؟

فیلر‌های پوستی عملکردی فوری دارند، در نتیجه شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق، نتایج را مشاهده کنید.

آیا تزریق ژل به گونه سن را بالا می‌برد؟

استفاده از فیلر‌های پوستی به دلیل ایجاد افزایش حجم در استخوان گونه و نیز اعمال تغییراتی در صورت، باعث می‌شود که سن افراد زیر ۳۵ سال بیشتر از چیزی که هست به نظر برسد.

آیا می‌توان بعد از تزریق ژل به گونه، لبخند زد؟

معمولاً بعد از تزریق فیلر، به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت، ناحیه تحت درمان دچار تورم می‌شود. این عامل ممکن است خندیدن را برایتان دشوار کند. اما خوشبختانه، این تورم حداکثر پس از یک هفته از بین خواهد رفت و شما می‌توانید مثل سابق لبخند بزنید.

اگر مجدداً فیلر تزریق نکنیم چه می‌شود؟

از آنجایی که اثرات فیلر در طی ماه‌ها یا سال‌ها از بین می رود، در صورت عدم تجدید تزریق فیلر‌ها، ناحیه تحت درمان به حالت اول خود بازخواهد گشت.

آیا فیلر تزریق شده به گونه به مرور زمان باعث افتادگی صورت می‌شود؟

فیلر‌های پوستی باعث کشیدگی و افتادگی پوست نمی‌شوند، زیرا به مرور زمان در بدن تجزیه می‌شوند. این اتفاق فقط در صورتی رخ می‌دهند که مقدار زیادی فیلر به پوست تزریق شده باشد.

چه مقدار فیلر به گونه‌ها تزریق خواهد شد؟

توصیه می شود حداقل ۱ میلی لیتر در هر جلسه برای ایجاد ظاهر بهتر تزریق شود. در صورت نیاز ممکن است پزشک تشخیص دهد مقدار فیلر بیشتری باید به گونه  تزریق شود.

آیا بعد از تزریق ژل به گونه نیاز به ترمیم می‌باشد؟

بله. نتیجه‌ی تزریق ژل به گونه دائمی نیست و در صورتی که از نتیجه‌ی آن راضی بودید می‌توانید به پزشک مراجعه کنید و نسبت به تزریق مجدد ژل گونه اقدام کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *