تزریق ژل به پیشانی | مزایا، نحوه تزریق، عوارض و هزینه + فیلم

اخم کردن و بالا بردن مکرر ابروها می‌تواند باعث ایجاد خطوط و چین و چروک‌های پیشانی شود. تزریق فیلر سبب از بین رفتن چین و چروک صورت می‌شود. تزریق ژل یک درمان موقت اما موثر است و با حجیم کردن لایه‌های پوستی باعث رفع چین و چروک و خطوط پیشانی می‌شود.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با بهترین کیفیت

مزایای تزریق ژل به پیشانی

مزایای تزریق ژل به پیشانی

تزریق ژل به پیشانی مزایای زیادی دارد:

 • بهبود فرم پیشانی: با تزریق فیلرهای پوستی به پیشانی می‌توان برجستگی پیشانی را افزایش داد و ظاهر پیشانی را بهبود بخشید. فیلرهای پوستی می‌توانند حجم پوست پیشانی را افزایش دهند. یک متخصص پوست باتجربه می‌تواند از فیلرها برای تغییر شکل پیشانی و افزایش حجم پیشانی استفاده کند. تزریق ژل برای رسیدن به نتایج طبیعی و ظریف با توجه به شکل ظاهر و ساختار صورت انجام می‌شود.
 • کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک‌های استاتیک: خطوط استاتیک را نمی‌توان به طور موثر با فیلرهای پوستی از بین برد. این خطوط در طول زمان ایجاد می‌شوند و برای کاهش ظاهر آنها می‌توان از مقدار بسیار کمی ژل برای پر کردن قسمت خالی زیر خط استفاده کرد. این کار همچنین برای صاف کردن ظاهر پیشانی موثر است.
 • تقارن صورت: یکی دیگر از مزایای فیلرهای پیشانی، ایجاد تقارن صورت است. جای زخم ناشی از تصادفات و آسیب‌ها ممکن است باعث ایجاد ظاهر نامتقارن شود. تزریق فیلر می‌تواند به برخی نواحی خاص حجم دهد و در نتیجه باعث ایجاد تقارن شود.

بیشتر بخوانید: عوارض کاشت ابرو چیست

تزریق ژل به پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق ژل به پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

زنان 40 تا 50 ساله می‌توانند با تزریق ژل برای کاهش عمق و ظاهر چین و چروک و جوان کردن پوست علائم پیری را برطرف کنند. تزریق ژل برای اصلاح یا بهبود شکل پیشانی در هر سنی امکان پذیر است. زنان 20 تا 30 ساله می‌توانند از فیلر برای ایجاد تقارن در صورت استفاده کنند. برای تزریق ژل باید به طور کلی در سلامت کامل باشید. بهتر است در صورت بارداری یا شیردهی از تزریق ژل خودداری کنید.

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق ژل به پیشانی

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق ژل به پیشانی

بعد از تزریق فیلر به طور طبیعی ممکن است در ناحیه درمان تورم ایجاد شود. میزان تورم می‌تواند متفاوت باشد. با انجام موارد زیر می‌توانید به کاهش تورم و کبودی احتمالی بعد از تزریق کمک کنید:

 • مصرف الکل را حداقل 24 ساعت قبل از درمان تزریقی به حداقل برسانید. الکل می‌تواند با رقیق کردن خون کبودی را افزایش دهد. بهتر است حداقل 3 روز قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.
 • قبل از درمان از مصرف برخی مکمل ها و داروها خودداری کنید. بهتر است حداقل یک هفته قبل از تزریق از هر گونه عامل رقیق کننده خون خودداری کنید تا کبودی به حداقل برسد.
 • مصرف داروهای NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) مانند آسپرین، ادویل، آلو، نوپرین، بافرین، ایبوپروفن و غیره را متوقف کنید. مصرف تیلنول مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 • تمام مکمل های گیاهی مانند روغن ماهی، جینکو، جینسینگ، علف چای، سیر و غیره را متوقف کنید. استفاده از مولتی ویتامین مشکلی ندارد.
 • همیشه در مورد سابقه حساسیت و داروهای فعلی که مصرف می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید.
 • مصرف خوراکی آرنیکا مونتانا را قبل از درمان شروع کنید. آرنیکا مونتانا یک مکمل طبیعی است که که به کاهش تورم و کبودی کمک میکند. شروع مکمل از روز قبل از عمل و ادامه بعد از عمل توصیه می‌شود.
 • چند روز قبل و بعد از درمان از مصرف غذاهای شور خودداری کنید چون سدیم اضافی باعث حفظ آب بدن میشود و میتواند تورم را بدتر کند.
 • حداقل دو روز قبل از درمان از هرگونه موبر ( از بین بردن موهای زائد با موچین، اپیلاسیون و غیره) خودداری کنید. اگر قصد انجام هر گونه درمان لایه برداری شیمیای یا لیزر درمانی را دارید به پزشک خود اطلاع دهید چون ممکن است باعث تحریک احتمالی در محل درمان شود.
 • اگر سابقه تبخال دارید باید به پزشک خود اطلاع دهید. این خطر وجود دارد که درمان منجر به شیوع بیماری شود بنابراین ممکن است پزشک برای شما Valtrex تجویز کند.
 • اگر تحت درمان درمان سرکوب کننده سیستم ایمنی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر میبرد به پزشک خود اطلاع دهید چون شرایط ایمنی در این گروه مطالعه نشده و نباید درمان تزریقی انجام دهند.

روش تزریق ژل به پیشانی

ابتدا ممکن است برای پیشانی از بی حس کننده موضعی استفاده شود. قبل از درمان برای مدت کوتاهی روی ناحیه مورد نظر یخ قرار دهید. ژل با استفاده از یک سوزن ظریف به پیشانی تزریق می‌شود. سپس ناحیه تزریق با یک گاز فشار داده می‌شود. این درمان تزریقی شامل تزریق فیلر حاوی هیالورونیک اسید در قسمت‌هایی از پیشانی است که نیاز به حجم بیشتری دارند. اگر از ژل برای از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده می‌کنید، تزریق مستقیما به چین و چروک‌ها انجام می‌شود تا پوست آن ناحیه حجیم شود. اگر از ژل برای کانتور کردن پیشانی استفاده می‌کنید، پزشک مشخص می‌کند که برای ایجاد شکل دلخواه، تزریق باید به چه قسمت‌هایی انجام شود. تزریق فیلرهای پیشانی بین 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و نیاز به زمان کمی دارد.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به پیشانی

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به پیشانی

بلافاصله پس از تزریق ژل پیشانی به صورت خود دست نزنید و از انجام حرکات ورزشی خودداری کنید تا فیلر در جای مناسب قرار گیرد. بهتر است از هر چیزی که ممکن است با پیشانی شما تماس پیدا کند و باعث بدشکل شدن آن شود خودداری کنید.

توجه به مراقبت‌های پس از درمان بسیار مهم است؛ به خصوص اگر احساس می‌کنید مشکلی وجود دارد. به هر گونه کبودی یا درد توجه کنید، چون تشخیص زود هنگام اصلی ترین راه برای برطرف کردن مشکل است. در صورت نیاز به مشاوره برای هر گونه نگرانی یا سوال مطرح شده همیشه از پزشک خود یک شماره تماس خارج از ساعت کاری دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: روشهای تقویت مو

پس از تزریق به موارد زیر توجه کنید:

 • تا چهار ساعت آرایش نکنید.
 • تا 24 ساعت ورزش سنگین انجام ندهید.
 • تا 24 ساعت از محصولات آرایشی اسیدی استفاده نکنید.
 • تا یک هفته از رفتن به سونا و انجام یوگای گرم خودداری کنید.

همچنین توصیه می‌شود از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید. اگر چه ممکن است این موارد بر نتایج درمان شما تاثیری نداشته باشند، اما خطر کبودی و تورم در ناحیه آسیب دیده را افزایش می‌دهند و روند بهبودی طولانی‌تر می‌شود.

نتایج و ماندگاری تزریق ژل به پیشانی

نتایج و ماندگاری تزریق ژل به پیشانی

اثر تزریق فیلر بلافاصله قابل مشاهده است. تورم ناشی از تزریق ژل حدودا 2 تا 3 روز بعد از تزریق برطرف میشود. البته ممکن است 2 تا 4 هفته بعد از تزریق همچنان کمی تورم وجود داشته باشد.

نتیجه تزریق 4 هفته بعد از درمان قابل بررسی است و اگر خطوط به اندازه کافی از بین نرفته باشند می‌توانید مجددا تزریق را تکرار کنید. معمولا افراد به سه تزریق نیاز دارند.

نتایج تزریق فیلر معمولا بسته به حجم، ضخامت و محل تزریق و همچنین سبک زندگی شخصی بین 6 تا 18 ماه ماندگار است. در دراز مدت راه حل های مختلفی برای به حداکثر رساندن نتایج تزریق فیلر پیشانی وجود دارد. حفظ روتین مراقبت از پوست، سبک زندگی سالم همراه با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش به حفظ بهترین حالت پوست شما کمک میکند.

عوارض احتمالی تزریق ژل به پیشانی

اگر تزریق فیلر توسط یک متخصص باتجربه انجام شود یک درمان ایمن و غیر تهاجمی است. با این حال همچنان احتمال برخی عوارض جانبی وجود دارد از جمله:

عوارض جانبی شایع عوارض جانبی خطرناک
کبودی حساسیت
آریتمی ایجاد توده ها یا برآمدگی های سخت
عفونت عفونت جدی
تورم فلج عصبی
ایجاد برجستگی های کوچک آسیب بافتی
عدم تقارن از دست دادن بینایی

عوارض جانبی شایع تزریق فیلر پیشانی شامل کبودی، عفونت، تورم، ناهمواری و توده و برجستگی است. این عوارض در عرض یک تا دو هفته پس از تزریق برطرف می‌شوند. با توجه به اینکه ممکن است فیلر در زیر پوست جابجا شود، در مواردی که از فیلر پیشانی برای کانتورینگ استفاده می‌شود احتمال ایجاد عدم تقارن وجود دارد. دلیل این مسئله می‌تواند نازک‌تر بودن پوست پیشانی نسبت به لب باشد. برای مثال چون لب‌ها ضخیم‌تر هستند، به نظر می‌رسد که بهتر می‌توانند فیلر را نگه‌دارند.

تزریق فیلر پیشانی (به ویژه در قسمت پایین پیشانی، جایی که ممکن است خطوط اخم را مشاهده کنید)، جزو تزریق‌های پرخطر محسوب می‌شود. شریان‌های زیادی در این ناحیه به صورت نامرئی در زیر پوست جریان دارند، بنابراین اگر فیلر به طور تصادفی به یکی از این شریان‌ها تزریق شود، می‌تواند منجر به نکروز شده و با انسداد جریان خون باعث مرگ بافت پوست شود.

اگر ژل پیشانی درست تزریق نشود، می‌تواند منجر به کوری شود. بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند که برای این کار احتیاط کنید، چون خطر جدی آمبولیزاسیون شریان فوق اوربیتال یا شاخه های آن که منبع تغذیه چشم هستند وجود دارد.

در مجموع توصیه میشود که فیلر پیشانی را به عنوان یک راه حل موقت در نظر بگیرید. تزریق ژل باعث کشیدگی پوست پیشانی میشود و در صورت ایجاد کشیدگی بیش از حد ممکن است باعث از بین رفتن پوست اطراف ابروها و پلک های بالایی شود.

برندهای مناسب تزریق ژل به پیشانی

برندهای مناسب تزریق ژل به پیشانی

فیلرهای موقت و زیست تخریب‌پذیر مانند اسید هیالورونیک برای خطوط و چین و چروک‌های پیشانی بهترین انتخاب هستند. برندهای تجاری زیادی وجود دارند که هر کدام محصولات متنوع زیادی دارند. ژل خاص انتخاب شده به عوامل مختلفی مانند شدت چین و چروک، خاصیت ارتجاعی و سن پوست شما بستگی دارد.

دو فیلر هیالورونیک که می‌توانند به طور موثر خطوط و چین و چروک ها را برطرف کنند Juvederm و Restylane هستند. این دو برند  محصولات متفاوتی برای کاهش چین و چروک ها در نواحی مختلف صورت دارند.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم یکی دیگر از فیلرهای زیست تخریب پذیر است و برای خطوط متوسط تا شدید مناسب است. Radiesse هم یک برند تجاری است که معمولا استفاده میشود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

هزینه تزریق ژل به پیشانی

هزینه درمان شما به فیلری که انتخاب میکنید، نیازهای فردی شما، مکان و پزشکی که برای درمان به آن مراجعه میکنید بستگی دارد. بنابراین هزینه کلی تزریق فیلر پیشانی بر اساس عوامل ذکر شده متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

چین و چروک‌ها و خطوط پیشانی را می‌توان به طور موثر با فیلرهای اسید هیالورونیک استاندارد از بین برد. این مواد ژل مانند می‌توانند ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها را نرم کنند، رطوبت پوست را جذب و حفظ کنند و تولید کلاژن را برای جوانسازی پوست تحریک کنند. با این حال مراجعه به یک پزشک با تجربه برای تزریق فیلر بسیار مهم است چون پیشانی ناحیه بسیار حساسی است.

 سوالات پرتکرار

آیا میتوان به جای بوتاکس از فیلر برای تزریق به پیشانی استفاده کرد؟

بوتاکس با پر کردن چین و چروک ها ظاهر آن را کاهش نمیدهد بلکه با کاهش فعالیت اضافی ماهیچه ها و رفع چین و چروک ها نتایج فیلر را تکمیل میکند.

آیا میتوان تزریق فیلر را با سایر روش های ضد چروک ترکیب کرد؟

بسیاری از بیماران از ترکیب فیلرهای تزریقی با سایر درمان های کم تهاجمی نتیجه خوبی میگیرند. به عنوان مثال استفاده از فیلر همزمان با برخی از عوامل نوروپراکسیک مانند بوتاکس دیسپورت یا زئومین رایج است.

چه میزان فیلر برای پیشانی لازم است؟

چین و چروک‌های پیشانی یکی از نشانه‌های پیری در زنان و مردان است. معمولا افراد به حدود 4 تا 10 تزریق نیاز دارند.

آیا تزریق ژل به پیشانی درد دارد؟

پس از تزریق ناحیه مورد نظر ماساژ داده می‌شود. تزریق فیلر ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود اما دردناک نیست.

آیا میتوان انواع فیلرها را ترکیب کرد؟

بله. اگرچه ترکیب فیلرهای مختلف برای یک ناحیه در یک جلسه توصیه نمیشود اما میشود از ژل های مختلف در جلسات درمانی متعدد استفاده کرد.

آیا می‌توان میکرونیدلینگ را با فیلر ترکیب کرد؟

با توجه به اینکه هر دو روش غیر جراحی هستند در صورتی که نکات لازم را رعایت کنید ترکیب آنها بی خطر خواهد بود. این دو روش همچنین میتوانند باعث ایجاد پوستی صاف و لطیف شوند.

آیا ممکن است فیلرهای تزریق شده از طریق پوست قابل مشاهده باشند؟

فیلرهای اسید هیالورونیک ژل های شفافی هستند. اگر فیلرها خیلی سطحی یا به میزان زیاد تزریق شوند ممکن است نور را انعکاس دهند و یک رنگ مایل به آبی ایجاد شود که از طریق پوست قابل مشاهده است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *