ژل پرفکتا چیست؟ | بررسی مزایا و محصولات برتر

ژل‌های پرفکتا فیلرهایی از جنس هیالورونیک اسید (HA) هستند که در فرانسه تولید می‌شوند. مجموعه پرفکتا دارای ۵ محصول مختلف است. هر یک از محصولات پرفکتا به طور خاص برای درمان مناطق مختلف ساخته شده‌اند. محصولات پرفکتا در بینی، لب‌ها و گونه‌ها قابل استفاده هستند. این محصولات می‌توانند علائم پیری، مانند: خطوط ریز اطراف چشم‌ها و لب‌ها، چین و چروک‌های عمیق کنار بینی و دهان و نیز افتادگی و کاهش حجم صورت را درمان کنند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با استفاده از بهترین مواد و کمترین قیمت

محصولات پرفکتا

محصولات پرفکتا

محصولات پرفکتا حاوی ژل هیالورونیک اسید دوفازی غیر حیوانی تثبیت شده هستند و اندازه ذرات ژل در محصولات مختلف با توجه به محل درمان متفاوت است. هر نوع حاوی 20 میلی گرم در میلی لیتر اسید هیالورونیک است و محصولات پرفکتا در پنج فرمول موجود هستند که عبارتند از:

پرفکتا فاین لاین (Perfecta Fine Lines)  – مناسب برای خطوط ریز و چین و چروک‌های سطحی

پرفکتا فاین لاین (Perfecta Fine Lines) 

محصول پرفکتا فاین لاین، در اولین لایه پوست که درم نام دارد تزریق می‌شود و برای درمان چین و چروک‌های سطحی مناسب است. همچنین می‌توان خطوط پنجه کلاغی دور چشم و خطوط اطراف لب را درمان کند. اثرات این نوع معمولا چهار تا شش ماه دوام پیدا می‌کند. پرفکتا فاین لاین، دارای ۰.۵ میلی لیتر (۲۰ میلی گرم در میلی لیتر، ۱۸۰۰۰۰ ذره ژل در میلی لیتر) هیالورونیک اسید است.

پرفکتا درم (Perfecta Derm) – مناسب برای ایجاد تغییرات متوسط در صورت و کانتورینگ لب

پرفکتا درم

پرفکتا درم در لایه میانی درم تزریق می‌شود و می‌توان چین و چروکی‌هایی با عمق متوسط را برطرف کرده و برای رفع خط اخم هم مناسب باشد. همچنین می‌توان از آن برای از بین بردن خطوط اطراف چشم و حجیم کردن لب نیز استفاده کرد. اثرات پرفکتا درم، حداکثر شش تا دوازده ماه باقی می‌ماند. پرفکتا درم دارای ۱ میلی لیتر (۲۰ میلی گرم در میلی لیتر، ۹۰۰۰۰ ذره ژل در میلی لیتر) هیالورونیک اسید است.

پرفکتا دیپ (Perfecta Deep) – مناسب برای خطوط و چین و چروک‌های عمیق و حجیم کردن لب

پرفکتا دیپ (Perfecta Deep)

پرفکتا دیپ در عمیق‌ترین لایه درم تزریق می‌شود و می‌توان به وسیله آن عمیق‌ترین چین و چروک‌ها، مثل خطوط عمیق کنار بینی، را درمان کرد. همچنین می‌توان از پرفکتا دیپ برای کانتور صورت و حجم دادن به گونه‌ها استفاده کرد. البته پرفکتا دیپ برای حجیم کردن لب‌ها نیز قابل استفاده است و نتایج حاصل از آن می‌تواند هشت تا دوازده ماه دوام پیدا کند. پرفکتا دیپ دارای ۱ میلی لیتر هیالورونیک اسید است.

پرفکتا ساب اسکین (Perfecta SubSkin) – مناسب برای افزایش حجم فک، چانه، گونه و جوانسازی دست‌ها

پرفکتا ساب اسکین (Perfecta SubSkin)

پرفکتا ساب اسکین را می‌توان از طریق تزریق یا کانولا استفاده کرد. بهترین کاربرد این نوع درمان فرورفتگی‌های شدید پوست و از بین بردن جای زخم‌های عمیق است. همچنین می‌توان از پرفکتا ساب اسکین برای حجم دادن به گونه‌ها، فک و چانه نیز استفاده کرد. نتایج حاصل از این روش دوازده تا هجده ماه دوام دارد.  پرفکتا ساب اسکین دارای 3 میلی لیتر هیالورونیک اسید است.

پرفکتا کامپلیمنت (Perfecta Compliment) – مناسب برای لایه سطحی درم

پرفکتا کامپلیمنت (Perfecta Compliment)

پرفکتا کامپلیمنت پنجمین نوع پرفکتا است و در لایه سطحی درم تزریق می‌شود که برای لایه برداری پوست مناسب است. نتایج این روش می‌تواند چهار تا شش ماه دوام داشته باشد. پرفکتا کامپلیمنت دارای ۰.۸ میلی لیتر هیالورونیک اسید است.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به باسن | مزایا، ماندگاری و قیمت

مزایای ژل پرفکتا

مزایای ژل پرفکتا

هیالورونیک اسید یک ماده تزریقی بدون خطر محسوب می‌شود، زیرا به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شود. این ماده به ندرت آلرژی ایجاد می‌کند. با وجود اینکه محصولات پرفکتا هنوز تائیدیه FDA را دریافت نکرده‌اند، اما جزو برند‌های معتبر فیلر‌های پوستی محسوب می‌شوند.

اگر از نتیجه تزریق فیلر راضی نبودید؛ پزشک می‌تواند اثرات فیلر را با تزریق هیالورونیداز از بین ببرد. محصولات پرفکتا از بسیاری از فیلر‌های پوستی حاوی هیالورونیک اسید، مقرون به صرفه‌تر است. نکته مهمی که درباره فیلر‌ها وجود دارد این است که بعد از تزریق، دوران نقاهت بسیار کوتاه است. بنابراین، می‌توانید حتی یک شب قبل از روز مورد نظر، فیلر را تزریق کنید.

ژل پرفکتا برای چه کسانی مناسب است؟

این نوع فیلر‌ها برای افرادی مناسب است که:

  • وضعیت سلامتی خوبی دارند.
  • بیش از ۲۱ سال سن دارند.

اگر شرایط زیر را دارید؛ محصولات پرفکتا برایتان مناسب نیست:

  • باردارید یا در دوران شیردهی هستید.
  • زیر۲۱ سال هستید.
  • به هیالورونیک اسید یا مشتقات آن حساسیت دارید.

نحوه تزریق ژل پرفکتا

نحوه تزریق ژل پرفکتا

در مرحله اول شما باید با پزشک خود درباره روش درمان صحبت کنید. در طی جلسه مشاوره، پزشک انتظارات شما و نیز سابقه پزشکیتان را بررسی می‌کند. از آنجایی که ممکن است تزریق فیلر‌ها خطراتی به همراه داشته باشند، لازم است که حتما قبل از درمان سابقه پزشکی خود را به پزشک درمیان بگذارید. برخی از حساسیت‌های پوستی و بیماری‌های عصبی یا داروها می‌توانند نتایج  را تحت تاثیر قرار دهند.

در روز درمان، ابتدا ناحیه مورد نظر استریل می‌شود و قبل از شروع تزریق در ناحیه مورد درمان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. پزشک از یک سرنگ استریل از پیش پر شده و یک سوزن نازک (یا کانول بلانت) برای تزریق مقدار دقیق فیلر به پوست، استفاده می‌کند. عمق تزریق به نوع فیلر و نتایج مورد نظر بستگی دارد. تزریق سطحی فیلر، خطوط و چین و چروک‌های ریز را از بین می‌برد و تزریق عمیق معمولا برای حجم دادن به یک ناحیه کاربرد دارد.

فیلر‌های حاوی هیالورونیک اسید پرفکتا به دلیل غلظتی که دارند؛ به راحتی در پوست پخش می‌شوند و از این طریق ظاهری طبیعی ایجاد می‌کنند. این روش درمانی، به تنهایی می‌تواند نتایج سریع و خوبی را روی چین و چروک‌های صورت ایجاد کند. اکثر افراد فقط به یک جلسه درمانی برای دستیابی به نتایج دلخواه خود، نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: فیلر بینی؛ مزایا، عوارض و مراقبت‌ها

مراقبت‌های پس از تزریق ژل پرفکتا

مراقبت‌های پس از تزریق ژل پرفکتا

برای به حداقل رساندن تورم توصیه می‌شود که برای چند دقیقه کمپرس یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. پزشک هر گونه مراقبت متناسب با شرایطتان را به شما آموزش می‌دهد. توصیه می‌شود تا ۲۴ ساعت پس از تزریق آرایش نکنید و از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش، دمای زیر صفر درجه سانتی‌گراد، سونا و حمام ترکی به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از تزریق خودداری کنید.

تا شش ساعت بعد از تزریق به صورت خود دست نزنید و حواستان باشد تا زمانی که پوست بی‌حس است، به طور اتفاقی به آن آسیب نرسانید. سپس می‌توانید ناحیه درمان شده را به آرامی با آب و صابون بشویید.

  • در ۲۴ ساعت اول، باید از ورزش‌های شدید پرهیز کنید و یا آن‌ها را به حداقل برسانید.
  • از مصرف آسپرین، NSAID، چای، داروهای رقیق کننده خون و دوزهای بالای مکمل‌های ویتامین E، تا یک هفته پس از درمان، خودداری کنید. زیرا این مواد، احتمال خونریزی در محل تزریق را افزایش می‌دهند.

عوارض احتمالی ژل پرفکتا

اکثر عوارض ناشی از این روش خفیف تا متوسط بوده و حداکثر تا یک هفته طول می‌کشند. معمولاً بیمارانی که فیلر تزریق می‌کنند، قرمزی کوتاه مدت، حساسیت، سفتی، تورم، توده‌ها و برآمدگی‌ها در محل تزریق را تجربه می‌کنند. بعد از تزریق فیلر معمولا کبودی رخ نمی‌دهد؛ اما در صورت ایجاد کبودی، ممکن است چند روز طول بکشد تا کبودی از بین برود. این روش هم مانند تمام درمان‌های تزریقی با احتمال عفونت همراه است.

عوارض جانبی جدی اما نادر تزریق فیلر، شامل عفونت‌، تبخال و نکروز سطحی در محل تزریق هستند. همچنین، احتمال اندک، خطر تزریق ناخواسته به رگ خونی وجود دارد که اگر رخ دهد، می‌تواند منجر به عوارض جدی‌تر و دائمی شود؛ از جمله ناهنجاری‌های بینایی، کوری، سکته مغزی، دلمه‌های موقت یا زخم‌های دائمی پوست.

بیشتر بخوانید: ژل پاژ چیست و چه عوارضی دارد؟

نتایج و ماندگاری ژل پرفکتا

نتایج و ماندگاری ژل پرفکتا

نتایج حاصل از فیلر‌های پرفکتا دائمی نیستند. ماندگاری طولانی مدت اثرات به عمق تزریق و نوع فیلر بستگی دارد. نتایج تزریق این فیلر‌ها می‌تواند تا ۱۸ ماه در مناطقی مانند چانه یا گونه باقی بماند. در نواحی پویاتر صورت مثل لب‌ها، نتایج تا ۶ ماه باقی خواهد ماند.

هزینه ژل پرفکتا

هزینه تزریق به ناحیه تحت درمان و مقدار فیلر مورد نیاز برای رفع مشکل شما بستگی دارد. همچنین مانند هر روش دیگری همچون تزریق چربی، میزان تخصص پزشک و محل کلینیک هم نقش کلیدی در تعیین میزان هزینه‌ها دارد.

سؤالات متداول

آیا فیلر‌های پوستی پرفکتا ایمن هستند؟

بله، محصولات پرفکتا برای استفاده در سراسر صورت و دست بسیار ایمن هستند. این فیلر‌ها عوارض جانبی بسیار پایینی دارند و از سال 2007 دارای نشان CE برای استفاده در اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی هستند. این فیلر‌ها در بیش از ۷۰ کشور جهان ثبت شده‌اند و در حال استفاده هستند.

هر چند وقت یک بار باید فیلرهای پوستی را تزریق کرد؟

بازه زمانی بین نوبت‌های تزریق پرفکتا، بسته به نوع محصول، ناحیه تحت درمان و تفاوت‌های فردی افراد؛ می‌تواند متفاوت باشد. پزشکان معمولا یک جدول زمانی تهیه می‌کنند و روند تغییرات و میزان ماندگاری نتایج را در هر فرد بررسی می‌کنند و از این طریق بهترین زمان برای تجدید تزریق فیلر را تعیین می‌کنند.

آیا فیلر پرفکتا مورد تایید FDA است؟

پرفکتا به طور رسمی توسط MHRA در بریتانیا تایید شده است، اما FDA هنوز آن را برای استفاده در آمریکا تائید نکرده است.

آیا تزریق فیلر پرفکتا دردناک است؟

تزریق فیلر پرفکتا مانند هر فیلر دیگری کمی ناراحت کننده است، اما در حین تزریق از داروی بی‌حس کننده استفاده می‌شود.

آیا پرفکتا دیپ حاوی لیدوکائین است؟

بله، پرفکتا دیپ، یک اسید هیالورونیک دوفازی BDDE با پیوند متقابل ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر با لیدوکائین است.

فیلر پرفکتا چگونه در پوست احساس می‌شود؟

بسته به ناحیه تحت درمان، احساس می‌تواند متفاوت باشد. به دلیل وجود فیلر و تورم پس از تزریق، احتمالاً ناحیه پرتر از حد معمول به نظر می‌رسد. همچنین ممکن است گاهی اوقات تزریق فیلر‌ها با حساسیت همراه باشد؛ به ویژه اگر در گونه‌ها یا نزدیک شقیقه‌ها تزریق شده باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *