تزریق ژل لب مدل روسی چگونه انجام می‌شود؟ | بررسی ماندگاری و هزینه

تزریق ژل لب روسی روشی کم تهاجمی برای تزریق فیلر لب است که باعث افزایش ارتفاع لب به صورت افقی شده و در نتیجه لب‌هایی طبیعی‌تر، پرتر و بلندتر به ارمغان می‌آورد و باعث اردکی شکل شدن لب‌ها یا بیش از حد برجسته شدن لب‌ها نخواهد شد. این روش پیشرفته از تزریق عمودی (تزریق شیارهای لب) استفاده می‌کند که باعث می‌شود لب‌ها به جای برجسته شدن به طرف بیرون، کشیده‌تر شوند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل همراه با تخفیف و بهترین کیفیت

ژل لب روسی چیست؟

ژل لب روسی چیست

ژل لب روسی روشی است که در آن از تزریق به صورت عمودی به جای تزریق به صورت افقی استفاده می‌شود. این روش با کمک چندین تزریق جزئی انجام می‌شود که باعث خواهد شد لب شکل قلبی بگیرد و قسمت‌های نزدیک بوسه‌گاه (فیلتروم) و کمان کوپید لب برجسته‌تر خواهند شد و بقیه‌ی قسمت‌های لب تقریباً مثل قبل باقی خواهند ماند. در این روش خاص، لب شکل قلبی به خود می‌گیرد و مرکز آن، درست مانند عروسک‌های روسی، حجیم‌تر خواهد بود.

در تزریق لب روسی از مقدار کمتری فیلر استفاده می‌شود که در قسمت‌های بیشتری از لب تزریق خواهد شد. به جای تزریق مقدار زیادی فیلر به لب و سپس ماساژ دادن و پخش کردن آن، در روش روسی ژل کمتری به قسمت‌های بیشتری از لب تزریق می‌شود. این روش به جای حجیم‌تر کردن زیاد لب باعث لیفت لب می‌شود و در نتیجه برای کسانی که اولین بار از فیلر لب استفاده می‌کنند یا نتیجه‌ای طبیعی می‌خواهند، مناسب است.

مزایای مختص به کارگیری تکنیک ژل لب روسی

مزایای تکنیک ژل لب روسی

علاوه بر محبوبیت روز افزون بزرگ کردن لب و استفاده از ژل‌های تزریقی کم‌تهاجمی دیگر، تکنیک روسی یکی از پرطرفدارترین روش‌های تزریق فیلر است.

 • برطرف کردن نازکی و باریکی لب: فیلرهای لب که سابقاً به صورت افقی و عمیق تزریق می‌شدند، تنها باعث حجیم‌تر شدن لب می‌شدند و قسمت‌های دیگر لب را زاویه‌دارتر نمی‌کردند.
 • تقارن: اکثر افراد تا حدی دچار عدم تقارن هستند که کاملاً طبیعی است. تمرکز تکنیک لب روسی بر روی قسمت کمان کوپید و لبه‌های خارجی لب، که با نام مرز ورمیلیون لب نیز شناخته می‌شود، است که دو قسمت مهم در ایجاد تقارن در لب‌های فرد هستند.
 • ارتفاع مناسب فیلتروم: فیلتروم به فرورفتگی که از زیر بینی تا کمان کوپید قرار دارد گفته می‌شود و معمولاً در روش‌های سنتی تزریق ژل لب نادیده گرفته می‌شود. از آنجایی که تزریق ژل لب به روش روسی باعث برجسته شدن افقی لب می‌شود، می‌تواند باعث کوتاه شدن ارتفاع زیاد فیلتروم شده و ظاهری زیبا و مانند عروسک‌های روسی به صورت بدهد.
 • صاف کردن چروک‌های لب: خطوط پریورال که با نام خطوط سیگاری نیز شناخته می‌شوند، معمولاً در اطراف لب به صورت خطوط عمیق بلندی ایجاد می‌شوند که ناشی از افزایش سن، آسیب ناشی از نور خورشید و کم‌آبی هستند. به خاطر تمرکز بر برجسته کردن افقی لب، باعث برطرف شدن این چروک‌های سطحی نیز خواهد شد.
 • نتایج طبیعی: یکی از دلایل اصلی بازدارنده‌ی افراد برای تزریق ژل لب این است که برجسته شدن لب‌هایشان باعث ایجاد شکل نوک اردکی، خیلی برجسته و غیرطبیعی خواهد شد. تزریق ژل لب روسی باعث برجسته شدن خود لب و مرز ورمیلیون لب شده و مانند روش‌های کلاسیک بزرگ کردن لب باعث برجسته شدن لب به سمت بیرون نخواهد شد. این امر باعث می‌شود که نتیجه بسیار طبیعی بوده و به لب‌ها حجم دهد.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل لب روسی

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل لب روسی

 

کاندیدای مناسب تزریق ژل لب مدل روسی افرادی هستند که از سلامت کلی برخوردارند و می‌خواهند اندازه و شکل لبشان بهبود یابد، ولی لب‌هایشان مانند نتایج تزریق فیلر لب به روش سنتی و معمولی برجسته نشود و شکل نوک اردکی نگیرد و برجستگی طبیعی خود را حفظ نماید.

ژل لب روسی برای افرادی که اولین بار است که می‌خواهند از فیلر لب استفاده کنند مناسب‌تر است، زیرا این روش نیازمند لب‌های طبیعی و دست نخورده (فیلری به آن تزریق نشده باشد) است تا بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. اگر فردی قبلاً به لب‌هایش فیلر تزریق کرده باشد، برای انجام این روش باید فیلر را 6 هفته قبل از مراجعه برای این کار تجزیه کند. در روش‌های معمولی بزرگ کردن لب، فیلر در اطراف لب تزریق می‌شود که در تزریق ژل لب مدل روسی این قسمت‌ها مد نظر نیستند.

بهتر است اگر باردار هستید، عفونت دهانی فعالی مانند تبخال یا آفت دهان یا هرنوع زخم دیگری در دهان دارید، به ترکیبات فیلرهای پوستی حساسیت دارید، از تزریق فیلر لب خودداری کنید. علاوه بر این در صورت داشتن انتظارات غیر واقع‌بینانه و انتظار تغییرات چشمگیر که با کارکرد آناتومی  شما سازگار نیست، نباید این درمان را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به گونه: مراقبت ها، ماندگاری، عوارض و هزینه

آمادگی‌های لازم برای تزریق ژل لب روسی

اگر وقتی برای آمادگی دارید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. مشاوره: برای مشاوره نزد پزشکتان بروید تا مشخص شود که کاندید مناسبی برای تزریق فیلر لب روسی هستید و با پزشکتان آشنا شوید تا روند درمان راحت‌تر شود.
 2. برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید: توجه داشته باشید که تورم و کبودی از عوارض متداول فیلرها هستند و باید از مراجعه برای این کار در زمان رویدادهای مهم مانند ازدواج و تولد خودداری کنید.
 3. کرم بی‌حسی: اگر پزشکتان کرم بی‌حسی نداشته باشد، می‌توانید از داروخانه برای خودتان تهیه کنید تا در حین تزریق درد و ناراحتی احساس نکنید.
 4. رقیق کننده‌های خون: رقیق کننده‌های خون مانند: آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن، و داروهای گیاهی مانند: جینکو بیلوبا، جینسینگ، روغن بذر کتان، روغن کبد ماهی، روغن ماهی، ویتامین A و ویتامین E می‌توانند باعث بروز کبودی زیادی شوند. از مصرف این مواد 3 تا 5 روز قبل از مراجعه خودداری کنید.
 5. الکل: 1 تا 2 روز قبل از مراجعه از مصرف الکل خودداری کنید، زیرا باعث افزایش تورم و کبودی خواهد شد.
 6. تبخال: اگر قبلاً یا در حال حاضر روی چانه‌تان تبخال داشته یا دارید به پزشکتان اطلاع دهید؛ احتمالاً به شما توصیه شود که روز قبل از مراجعه والترکس مصرف کنید تا از بدتر شدن مشکل حین تزریق جلوگیری شود.

در این روش معمولاً فیلرهای غلیظی مانند فیلرهای هیالورونیک اسیدی از جمله ژل ژوویدرم و رستیلن استفاده می‌شود. هیالورونیک اسید یک ماده‌ی طبیعی در بدن است و در مفاصل نقش روان‌کنندگی و محافظتی دارد. هیالورونیک اسید خواص هیدروفیلیک (آب‌دوست) دارد و بعد از تزریق به لب حجم آن زیادتر می‌شود.

نحوه‌ی تزریق ژل لب روسی

نحوه‌ی تزریق ژل لب روسی

ابتدا لب‌ها با الکل ضدعفونی شده و با پماد لیدوکائین موضعی که 15 تا 20 دقیقه روی لب خواهد ماند، بی‌حس می‌شوند.

بعد از اینکه لب‌ها با دقت برای تزریق علامت زده شدند، فیلری بر پایه‌ی هیالورونیک اسید به صورت افقی در قسمت‌های مختلف لب تزریق می‌شود و برای این کار از سوزن ظریفی (20 میلی‌متر) استفاده می‌شود که وارد نقاط مشخص شده در مرز ورمیلیون لب شامل کمان کوپید که مرکز لب بالا است، کل لب و اورال کامیشر (شکاف دو طرف دهان) خواهد شد.

با هر بار تزریق، سوزن حاوی فیلر در لب بالا به طرف بالا و در لب پایین به طرف پایین کشیده می‌شود و برای این کار از متد تنتینگ استفاده می‌شود تا تقارنی در شکل کمان کوپید ایجاد شده و در مرکز لب پایین پُری طبیعی ایجاد شود.

بعد از کامل شدن پروسه‌ی تزریق، لب‌ها به‌ آرامی ماساژ داده و شکل داده می‌شوند تا ظاهری طبیعی و بی‌نقص حاصل شود.

به طور متوسط 1 الی 2 میلی‌لیتر فیلر زیبایی در هر جلسه تزریق می‌شود. مقدار فیلر به نتیجه‌ی مدنظر فرد و نقطه‌ی شروع تزریق بستگی دارد.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل لب روسی

هر درمانی که از سوزن استفاده کند کمی عوارض جانبی خواهد داشت. برای تسریع روند بهبود می‌توانید از یخ درمانی مانند استفاده از کیسه یخ بلافاصله بعد از تزریق ژل لب مدل روسی و تا 24 ساعت بعد از تزریق استفاده کنید. هدف استفاده از کیسه یخ تنگ کردن عروق خونی است که باعث کاهش خونرسانی به لبی که فیلر به آن تزریق شده خواهد شد. کاهش جریان خون باعث کاهش تولید سیگنال‌های التهابی شده و منجر به کاهش درد و تورم خواهد شد. به همین دلایل باید از محیط‌های گرم مانند: سونا و حمام داغ نیز اجتناب کرد، زیرا باعث افزایش جریان خون به لب خواهند شد. در نتیجه اجتناب از گرما تا 48 ساعت بعد از تزریق نیز می‌تواند تورم را کاهش دهد.

همچنین باید از فعالیت‌های بدنی شدید نیز خودداری کنید، چون ژل تزریق شده ممکن است در صورت شرکت شما در ورزش‌های سنگین یا استفاده از سونای بخار و داغ، جابجا شود. همچنین توصیه می‌شود که برای استفاده از لوازم آرایشی 30 دقیقه صبر کنید تا منافذ ایجاد شده توسط سوزن، بسته شوند و باکتری‌ها نتوانند وارد شوند. تحقیقات نشان داده که افزایش مصرف آب و کاهش مصرف سدیم و الکل باعث تسریع روند بهبودی شده و تورم را کم خواهد کرد.

گفته می‌شود که استفاده از آلوئه‌ورا و کرم آرنیکا می‌تواند به درمان کبودی جزئی کمک کند.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به پیشانی | مزایا، نحوه تزریق، عوارض و هزینه

نتیجه و ماندگاری تزریق ژل لب روسی

ماندگاری تزریق ژل لب روسی

نتایج تزریق ژل لب مدل روسی فوراً مشخص خواهد بود و لب‌ها بلافاصله بعد از تزریق برجسته شده و شکل خواهند گرفت، البته نتیجه و شکل نهایی تا زمانی که تورم و کبودی 1 تا 4 روز بعد از تزریق ژل لب روسی برطرف نشود مشخص نخواهد شد.

ماندگاری فیلر استفاده شده برای مدل روسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع فیلر یا ژل قطعاً عامل مهمی است چون عوامل جانبی روی مطلوبیت آن تأثیر خواهند داشت. فناوری‌های جانبی زیادی وجود دارند که برخی بهتر از برخی دیگر هستند. متابولیسم بدن فرد نیز عامل مؤثر دیگری است و فیلر در افراد لاغر زودتر تجزیه خواهد شد، زیرا همراه با کالری‌های مصرفی آن‌ها خواهد سوخت. نهایتاً باید سبک زندگی را در نظر بگیریم، زیرا افرادی که در فعالیت‌های بدنی سنگین شرکت می‌کنند فیلر را سریع‌تر متابولیزه خواهند کرد. بسته به نوع فیلر و واکنش شما به آن، ماندگاری لب‌های برجسته شده‌ی شما 6 الی 12 ماه خواهد بود.

خطرات و عوارض احتمالی تزریق ژل لب مدل روسی

اگر این کار توسط جراح زیبایی مجرب، ماهر و معتبر انجام شود، احتمال بروز عوارض جانبی نادر خواهد بود. با این حال هرگونه درمان کم‌تهاجمی خطرات و عوارض جانبی دارد که شامل تورم و اکیموز (به مدت 1 تا 4 روز)، خونریزی جزئی در قسمت تزریق، تحریکات پوستی و تغییر رنگ خواهد بود.

عوارض خطرناک‌تر نادر ممکن است در اثر ضدعفونی نکردن یا عدم رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل و فیلر ایجاد شوند. عفونت باکتریایی لب معمولاً در اثر استفاده از لوازم غیر استریل رخ می‌دهد و می‌توان با رعایت پروتکل‌های جراحی استاندارد از بروز آن جلوگیری کرد.

برخی از فیلرها باعث واکنش التهابی می‌شوند و این امر می‌تواند منجر به تشکیل توده‌های کوچک، گره و غده شود که به صورت کپسول‌های بافتی در اطراف فیلر دیده خواهند شد.

بهترین برندهای فیلر برای ژل لب مدل روسی

بهترین برندهای فیلر برای ژل لب مدل روسی

یکی از رایج‌ترین فیلرهای مورد استفاده، ژوویدرم ولومای شرکت آلرگان و ژل تئوسیال RHA 4 هستند. این فیلرها غلیظ‌ترین و سفت‌ترین فیلرهای موجود در بازار هستند. متخصصین توصیه می‌کنند که از ژل‌های نرم‌تر مانند رستیلن کیس استفاده نشود، زیرا فیلرهای نرم‌تر و ظریف‌تری هستند که توانایی تحمل فشارهای داخلی را ندارند. بسته به شکل و آناتومی طبیعی لب فرد، پزشک فیلری را انتخاب خواهد کرد که برای فرد مناسب‌ترین فیلر باشد.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به لب | راهنمای کامل به‌همراه مزایا و برندهای محبوب

همواره توصیه می‌شود که از فیلرهای هیالورونیک اسیدی استفاده شود، زیرا مزایای منحصر به فردی دارند که عبارتند از: توانایی زیست‌سازگاری بالا، ظاهر و احساس طبیعی و توانایی بازگشت‌پذیری در شرایط اورژانسی یا در صورت عدم رضایت فرد از نتایج.

هزینه‌ی تزریق ژل لب مدل روسی

هزینه‌ی تزریق ژل لب مدل روسی

هزینه تزریق ژل لب روسی به برند فیلر، میزان فیلر تزریق شده، تجربه و مهارت پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد. برای اطلاع از مقدار دقیق آن و دریافت نوبت می‌توانید با کلینیک ره یا تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

چرا این روش تزریق ژل لب مدل روسی نامیده می‌شود؟

ژل لب روسی از عروسک‌های روسی و لب‌های زیبای آن‌ها الهام گرفته است.

آیا می‌توان از تزریق ژل لب مدل روسی در کنار سایر عمل‌ها استفاده کرد؟

برجسته کردن فک و لیفت با نخ PDO معمولاً همراه با برجسته کردن لب انجام می‌شوند تا قسمت پایینی صورت را شکل دهند. بسیاری از افراد همراه با تزریق فیلر به لب از تزریق فیلر زیر چشم نیز استفاده می‌کنند تا علاوه بر لب‌ها قسمت‌های دیگر صورتشان هم جوان شود و صورتشان جوانی و برجستگی‌های زیبایی که داشته و در اثر افزایش سن و اثر گرانش از دست رفته را بازیابد.

آیا می‌توان از فیلرهای HA همراه با بوتاکس استفاده کرد؟

فیلرهای پوستی هیالورونیک اسیدی می‌توانند همراه با بوتاکس استفاده شوند و هر کدام وظیفه‌ی خود را انجام دهند. در حالیکه می‌توان از فیلر برای حجم دادن و پر کردن برخی از قسمت‌های صورت، مانند لب‌ها استفاده کرد، اما بوتاکس می‌تواند برای شُل کردن برخی از عضلات و کاهش چین و چروک استفاده شود تا فرد ظاهر جوان‌تری پیدا کند.

آیا تزریق ژل لب روسی درد دارد؟

گاهی اوقات تزریق ممکن است دردناک باشد، که نمی‌توان کاری کرد. با این حال پماد لیدوکائین موضعی 15 تا 20 دقیقه قبل از تزریق استفاده می‌شود تا ناراحتی و دردی نداشته باشید.

کی می‌توانم نتایج تزریق ژل لب مدل روسی خود را ببینم؟

نتایج بلافاصله مشهود خواهد بود، اما تورم و کبودی مانع دیده شدن شکل واقعی و نتیجه‌ی نهایی خواهد شد. یک هفته به لب‌هایتان فرصت دهید تا شکلشان تثبیت شود و نتیجه‌ی نهایی را به شما نشان دهند.

چه فیلری برای لب روسی بهتر است؟

فیلرهای هیالورونیک اسیدی (HA) برای بهبود شکل و حجم لب‌ها استفاده می‌شوند و مشکلاتی مانند: عدم تقارن، باریکی یا کم‌حجمی را برطرف می‌کنند. همچنین می‌توانید کمان کوپید را طبق سلیقه‌ی خود تغییر داده و لب‌هایتان را تغییر دهید.

آیا فیلر لب بعد از تزریق در لب احساس خواهد شد؟

چون بعد از چند روز لب‌هایتان بافت و نرمی طبیعی خود را باز خواهند یافت، بعد از این مدت ژل را در لب احساس نخواهید کرد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *