تزریق ژل لب مدل چاک‌دار: نحوه تزریق، ماندگاری و قیمت

تزریق ژل لب مدل چاک‌دار روشی مدرن است برای افرادی که می‌خواهند لب‌های تو پر داشته باشند و نمی‌توانند به کمک کانتور و آرایش و استفاده از برق لب‌های حجم دهنده لب به آن برسند.

برخلاف روش‌های قدیمی تزریق ژل لب که باعث بزرگ‌شدن کل لب می‌شد، در این روش یک شیار یا چاک در میان لب پایینی ایجاد می‌شود.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با تاثیرگذاری و ماندگاری بالا

لب چاک‌دار چیست؟

لب چاک‌دار چیست؟

در تکنیک لب چاک‌دار، ژل به روشی خاص به درون لب پایین تزریق می‌شود.

در این روش ژل به گونه‌ای به درون لب تزریق می‌گردد که یک فاصله بین لب بالا و پایین به وجود می‌آورد و یک شکاف در لب پایین ایجاد می‌شود. در نتیجه فاصله‌ی کوچکی بین دو لب ایجاد می‌شود.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل لب چاک‌دار

تمامی افراد بالای 21 سال می‌توانند ژل لب چاک‌دار تزریق کنند؛ اما بهتر است قبل از انجام این کار حتماً با پزشک مشورت نمایند چرا که داشتن چهره‌ای قرینه مسئله بسیار مهمی است. هر تغییری که دکتر بخواهد بر روی لب‌های شما ایجاد کند باید با دیگر قسمت‌های چهره شما هماهنگ باشد. به همین دلیل پزشک باید تصمیم بگیرد که آیا تزریق لب چاک‌دار با چهره و انتظارات شما مطابقت دارد یا خیر.

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق ژل لب چاک‌دار

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق ژل لب چاک‌دار

چند روز قبل از تزریق ژل لب باید از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E و مکمل‌های حاوی روغن ماهی خودداری کنید. تمامی این داروها باعث رقیق‌شدن خون می‌شوند و احتمال افزایش خون‌ریزی در زمان تزریق را بالا می‌برند به همین دلیل باید حتماً از مصرف آن‌ها پرهیز نمایید.

در  صورتی که باید به‌صورت روزانه از این داروها مصرف کنید، بهتر است قبل از قطع مصرف آن‌ها با پزشک مشورت نموده تا متوجه شوید در قدم بعدی چه کاری باید انجام دهید.

نیازی به گفتن نیست که در روزهای قبل از تزریق ژل به‌خصوص در شب قبل از آن به‌هیچ‌عنوان نباید نوشیدنی‌های الکلی مصرف نمایید. چرا که الکل باعث افزایش خون‌ریزی، تورم و کبودی لب‌ها می‌شود.

در صورت داشتن عفونت فعال مانند داشتن آکنه در اطراف لب‌ها و یا دیگر انواع عفونت، بهتر است تا زمان برطرف‌شدن آن‌ها برای تزریق ژل صبر نمایید.

همچنین درصورتی‌که نوبت تزریق واکسن و یا نوبت دندان‌پزشکی دارید بهتر است تزریق ژل لب را به بعد از این پروسه‌ها موکول کنید، چرا که تمامی این‌ها باعث افزایش سطح باکتری در بدن شما می‌شوند. به طور حتم نمی‌خواهید در روز قبل از تزریق ژل به عفونت دچار شوید.

بیشتر بخوانید: ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

نحوه تزریق ژل لب چاک‌دار

این روش نیز مانند دیگر روش‌های بزرگ کردن لب؛ به کمک ژل انجام می‌شود. اما تزریق ژل برای داشتن لب‌های چاک دار به روشی خاص انجام می‌گردد. در این روش ژل به‌گونه‌ای تزریق می‌شود که بین لب بالا و پایین یک حفره ایجاد می‌شود.

برای رسیدن به‌ظاهر دلخواه شما یک نخ بخیه را به‌صورت عمودی در قسمت میانی لب پایین قرار می‌دهیم. با این کار یک خط بر روی لب ایجاد می‌شود. سپس ژل در هر دو طرف لب تزریق می‌گردد. بعد از ثابت‌ شدن ژل یک شیار ظریف و نیمه دائمی بر روی لب‌ها ایجاد می‌شود و لب حالت چاک‌دار به خود می‌گیرد.

برای حفظ تعادل میان لب‌ها، به لب بالا و خطوط اطراف لب نیز کمی ژل تزریق می‌شود که به لب برجستگی بیشتری می‌دهد. از این طریق لب‌ها به تعادل زیبایی می‌رسند و لب بالا کمی کوچک‌تر از لب پایینی می‌شود.

تمامی این پروسه چیزی بین 30 دقیقه تا 1 ساعت زمان می‌برد.

مراقبت‌های لازم پس از تزریق ژل لب چاک‌دار

مراقبت‌های لازم پس از تزریق ژل لب چاک‌دار

بعد از تزریق ژل باید مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است را رعایت نمود:

  • بعد از تزریق ژل ممکن است لب‌ها ورم کنند، به همین دلیل و برای کاهش میزان تورم بلافاصله بعد از تزریق بر روی لب‌ها یخ قرار دهید. البته میزان این تورم در هر فرد متفاوت است.
  • علاوه بر پماد بی‌حسی که بر روی لب‌ها زده می‌شود، برخی از ژل‌های لب نیز حاوی بی‌حسی می‌باشند. به همین دلیل باید انتظار بی حس‌شدن زبان و لب‌ها را داشته باشید. اما این بی‌حسی موقتی است و ظرف یک تا دو ساعت از بین می‌رود.
  • برای 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق ژل از ورزش‌ کردن خودداری کنید. ورزش‌ کردن باعث بالا رفتن سطح فشار خون شده و ممکن است باعث افزایش کبودی و تورم لب‌ها شود.
  • قبل و بعد از پروسه آب زیادی بنوشید. آب کمک می‌کند تا بدن با سرعت بیشتری بهبود یابد. علاوه بر این باعث می‌شود تا سمومی که در بدن جمع شده‌اند دفع شوند.
  • داشتن رژیم غذایی سالم. خوردن غذاهای سالم در روزهای بعد از تزریق ژل ضروری می‌باشد. در طی این دوران باید میوه و سبزیجات زیادی مصرف کنید، چرا که این مواد کمک می‌کنند بدن سریع‌تر به حالت نرمال بازگردد. علاوه بر این خوردن غذاهای سرخ شده و تند باعث بالارفتن فشارخون خواهد شد.
  • قرار گرفتن در محیط‌های گرم بعد از تزریق ژل لب توصیه نمی‌شود، چرا که باعث افزایش تورم و کبودی لب‌ها خواهد شد. به همین دلیل در طی دو روز بعد از تزریق ژل سعی کنید در اتاقی که دمای مناسبی دارد بمانید. واضح است که در این دوران باید از رفتن به سونا نیز خودداری نمایید.
  • درصورتی‌که می‌خواهید برای موقعیت خاصی ژل لب تزریق کنید، این کار را یک یا دو هفته قبل از برنامه مورد نظر انجام دهید.
  • قرار دادن یک بالش مرتفع‌تر در زیر سر به کاهش میزان زیادی از تورم و کبودی‌های لب کمک می‌کند. در زمان خوابیدن خون بیشتری به درون سر وارد می‌شود. به همین دلیل بالا نگه‌ داشتن سر باعث کاهش فشار و در نتیجه کاهش تورم لب‌ها می‌شود. همچنین از خوابیدن بر روی صورت در دوران بهبودی پرهیز کنید. این کار باعث می‌شود مشکلات زیادی برای لب‌ها به وجود بیاید.
  • تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل لب از آرایش‌ کردن پرهیز نمایید، چرا که ممکن است باعث بروز عفونت شود. سعی کنید در این مدت اطراف لب‌ها را تمیز نگه دارید.

ماندگاری نتیجه تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

ماندگاری نتیجه تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

بلافاصله بعد از تزریق ژل به لب می‌توانید نتیجه آن را ببینید. عوارض ناشی از این پروسه که شامل کبودی و تورم لب‌ها می‌شود ظرف چند روز برطرف خواهد شد.

تکنیک ژل لب چاک‌دار بین 6 تا 12 ماه دوام خواهد داشت، البته در برخی موارد ممکن است در این فاصله به ترمیم ژل نیاز پیدا شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از تزریق ژل و فیلر | بایدها و نبایدها

عوارض تزریق ژل لب چاک‌دار

محصولات مناسب برای ژل لب چاک‌دار

این یک پروسه بی‌خطر است. با این‌ حال همانند تمامی پروسه‌های پزشکی احتمال بروز برخی عوارض وجود دارد. بیشتر بیماران بعد از تزریق ژل کمی التهاب و ورم خواهند داشت؛ اما این عارضه طی چند روز برطرف خواهد شد. علاوه بر این احتمال کمی کبودی، خونریزی و درد وجود دارد. در یک مورد در استرالیا بعد از تزریق ناخواسته ژل به درون رگ‌های خونی؛ فرد دچار آسیب‌دیدگی عروقی شد. این حادثه به‌شدت نادر می‌باشد؛ اما در صورت بروز ممکن است منجر به نکروز بافت شود. شناختن کامل آناتومی صورت و تزریق صحیح ژل خطر بروز این آسیب‌ها را کاهش می‌دهد. به‌ هر حال درصورتی‌ که بعد از تزریق ژل مشکلی به وجود آید ژل باید سریعاً حل شود.

محصولات مناسب برای ژل لب چاک‌دار

ما تلاش می‌کنیم بهترین برندهای ژل که برای شما مناسب می‌باشند را به شما معرفی کرده و کمک کنیم بهترین آن‌ها را انتخاب نمایید. نوع ژل انتخابی نقش مهمی را در موفقیت‌آمیز بودن این پروسه ایفا می‌کند.

هدف از تزریق ژل لب چاک‌دار داشتن لب‌هایی زیبا، طبیعی و قرینه می‌باشد. رایج‌ترین ژل‌های استفاده شده در این تکنیک شامل Juvederm Ultra Plus ،Prollenium Versa و Restylane Silk می‌شود. درصورتی‌ که به دنبال لب‌های برجسته‌تر و پُر تر هستید بهتر است از برندهایی نظیر ژل Juvederm و Versa استفاده کنید.

برای افراد با سن بالاتر که می‌خواهند چروک‌های اطراف لب خود را نیز برطرف نمایند استفاده از ژل لب رستالین-سیلک (Restylane Silk) کمک‌کننده می‌باشد.

هزینه تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

همانند دیگر پروسه‌های زیبایی هزینه تزریق ژل لب نیز به عواملی نظیر محلی که زندگی می‌کنید، نتیجه‌ای که می‌خواهید از تزریق ژل بگیرید، نوع ژل تزریقی و میزان ژل مصرفی بستگی دارد. (بیشتر افراد به یک واحد ژل نیاز دارند، اما درصورتی‌که فرد بخواهد لب‌های بزرگ‌تری داشته باشد به ژل بیشتری نیاز می‌شود.) این را هم در نظر داشته باشید برای رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است به تزریق‌های ترمیمی نیاز شود.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب مدل روسی چگونه انجام می‌شود؟ | بررسی ماندگاری و هزینه

نتیجه‌گیری

برای دستیابی به لب‌هایی زیبا، روش‌های بسیاری وجود دارند که یکی از آن‌ها تزریق ژل به روش چاک‌دار است. در این شیوه غیرتهاجمی، ظرافت کار و تبحر پزشک شما می‌تواند نتیجه‌ای چشمگیر در ظاهر لب‌های شما ایجاد کند.

پیش از تصمیم‌گیری قطعی برای انجام این تزریق، توصیه مؤکد ما آن است که با پزشکی حاذق مشورت کنید تا با توجه‌ به ایده‌آل مدنظر شما و همین‌طور فرم کلی و ویژگی‌های فیزیکی صورت شما، بهترین گزینه و روش ممکن را پیش روی شما گذارد.

سؤالات متداول

آیا لب چاک‌دار طبیعی است؟

برخی از افراد به‌صورت طبیعی لب‌هایی چاک‌دار دارند که می‌توان آن را به کمک تزریق میزان کمی ژل برجسته‌تر نمود. برای افرادی که این حالت را ندارند پزشک در طول تزریق ژل یک نخ یا رشته را در مرکز لب پایینی قرار می‌دهد و یک فاصله بین لب پایین و بالا ایجاد می‌کند تا حالت لب را تغییر دهد.

بعد از تزریق ژل لب چاک‌دار چگونه می‌توان خوابید؟

توصیه می‌شود در طی 24 ساعت اولیه بعد از تزریق بر روی کمر خوابیده و سر خود را در حالت مرتفع‌تری قرار دهید. تا یک هفته بعد از پروسه از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید.

آیا می‌توان بعد از تزریق ژل ورزش کرد؟

خیر. برای ورزش‌ کردن بعد از تزریق ژل باید 24 تا 48 ساعت صبر نمایید. این کار از میزان تورم و کبودی لب‌ها می‌کاهد و خطر بروز عفونت را کاهش می‌دهد. انجام برخی تمرینات بسیار سبک مشکلی پیش نخواهد آورد؛ اما از انجام تمرینات سنگین‌تر خودداری کنید.

آیا بعد از تزریق ژل لب به تزریق مجدد ژل نیازی است؟

برای رسیدن به نتیجه دلخواه افراد باید هر 6 تا 12 ماه یک‌ بار تزریق ژل را تکمیل کنند. بسته به ژل استفاده شده و سن فرد این زمان در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

چرا لب‌ها بعد از تزریق ژل در صبح‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌رسند؟

این بخشی از تورم باقی‌ مانده از تزریق ژل می‌باشد. در طول روز به دلیل جاذبه تورم لب‌ها کاهش می‌یابد.

آیا نوشیدن آب باعث بزرگ‌تر شدن لب‌های چاک‌دار می‌شود؟

خیر، نوشیدن آب باعث بالاتر رفتن میزان آب جذب شده توسط ژل لب نمی‌شود و سایز و اندازه لب را تغییری نمی‌دهد. برای داشتن لب‌هایی بزرگ‌تر به تزریق ژل بیشتری نیاز است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *