ژل رستیلن: انواع، ماندگاری و عوارض فیلر Restylane

یکی از پرطرفدارترین فیلر‌های پوستی که از آزمایش‌‌ها سربلند بیرون‌ آمده‌، ژل رستیلن است که برای داشتن چهره‌ای جوان‌تر و دست‌هایی زیباتر، به کار برده می‌شود. رستیلن، توسط شرکت Q-Med، که یک شرکت سوئدی متعلق به Galderma است؛ ساخته شده است. رستیلن، یک ژل تزریقی شفاف، متشکل از اسید هیالورونیک می‌باشد که یک ماده طبیعی است که در بدن انسان، وجود دارد. ژل رستیلن، با BDDE، که ماده‌ای است که به تشکیل شبکه‌ای از اسید هیالورونیک کمک می‌کند، پیوند داده شده است تا یک ژل فیلر، با ماندگاری طولانی‌تری ایجاد نماید. رستیلن، مبتنی بر مواد غیر حیوانی و عاری از پروتئین حیوانی، ساخته شده است و نیازی به انجام پیش آزمایش، برای تست آلرژی ندارد. اگر می‌خواهید در مورد انواع محصولات رستیلن، مدت زمان ماندگاری، عوارض جانبی و … بدانید، خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با ماندگاری مناسب

انواع ژل رستیلن و کاربرد آن‌ها

انواع ژل رستیلن و کاربرد آن‌ها

دسته‌ای از محصولات رستیلن وجود دارند که برای درمان مشکلات نواحی مختلف بدن، گاهی اوقات باهم همپوشانی دارند. محصولات خانواده رستیلن، برای افراد بالای ۲۱ سال، مناسب شناخته شده است و برای موارد زیر استفاده می‌شوند:

 1. رستیلن با صاف کردن چین و چروک‌های صورت و حجم دادن به لب‌ها، نتایج طبیعی را به دست می‌‌دهد.
 2. فیلرهای رستیلن سیلک و کیس از دسته رستیلن‌ها برای برجسته‌سازی لب‌ها و صاف کردن خطوط اطراف آ‌ن‌ها به کار برده می‌شوند.
 3. فیلرهای رستیلن لیفت و کانتور برای گونه‌ها، ناحیه میانی صورت و پشت دست‌ها را پرتر می‌نماید که باعث می‌شود، ظاهری طبیعی‌تر و جوان‌تر داشته باشند.
 4. رستیلن ریفاین و رستیلن دیفاین، با ارائه نتایج طبیعی، برای خطوط خنده مناسب هستند که به شما امکان می‌دهند تا شکل طبیعی خود را حفظ کنید.

این موارد بدان معناست که شما نتایجی با حداقل تهاجم ممکن و از نظر بالینی، اثبات شده و ظاهر طبیعی، به دست می‌آورید تا به شکل ظاهری که می‌خواهید، برسید.

رستیلن سیلک

رستیلن سیلک

رستیلن سیلک، یک ژل تزریقی صاف و شفاف است که از اسید هیالورونیک (HA) تشکیل شده است. HA یک قند طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. فیلرهای HA، از جمله، رستیلن سیلک، حاوی HA است که برای ماندگاری بیشتر در بدن، نسبت به HA طبیعی، تغییر یافته است. رستیلن سیلک،حاوی 3/. درصد لیدوکائین، برای کاهش درد در هنگام تزریق است.

رستیلن کیس

رستیلن سیلک، به لب‌ها و خطوط اطراف دهان تزریق می‌گردد تا به طور موقت لب‌ها را پر کرده و به صاف شدن خطوط اطراف دهان، در افراد بالای ۲۱ سال کمک کند.

رستیلن سیلک، با یک سوزن بسیار ظریف یا یک کانول کوچک، با نوک صاف به لب‌های شما تزریق می‌شود تا پری لب‌ها را افزایش دهد. همچنین می‌توان آن را با یک سوزن بسیار ظریف به پوست تزریق کرد تا به صاف کردن چین و چروک‌های اطراف دهان (خطوط اطراف دهان)، کمک نماید.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ خاردار: عوارض، ماندگاری و قیمت آن

رستیلن کیس

رستیلن کیس

ژل رستیلن با BDDE که ماده‌ای است که به تشکیل شبکه‌ای از اسید هیالورونیک کمک می‌کند، پیوند داده شده است تا یک ژل فیلر، با ماندگاری طولانی‌تری ایجاد نماید. فیلرهای HA، از جمله، رستیلن کیس، حاوی HA است که برای ماندگاری بیشتر در بدن، نسبت به HA طبیعی، تغییر یافته است. رستیلن کیس،حاوی 0/3 درصد لیدوکائین، برای کاهش درد در هنگام تزریق است.

رستیلن کیس

رستیلن کیس، به لب‌ها و خطوط اطراف لب بالایی تزریق می‌گردد؛ تا به طور موقت، لب‌ها را پر کرده و به صاف شدن چین و چروک‌های اطراف لب بالایی (خطوط دور دهان) در افراد بالای ۲۱ سال، کمک کند. همانند محصولات قبلی رستیلن، رستیلن کیس نیز برای اطمینان از کارکرد مناسب و ایمن بودن آن، در یک تحقیق بالینی، قبل از تایید برای استفاده در همه افراد، آزمایش شده‌ است. رستیلن کیس، به طور موقت، به لب‌ها حجم می‌دهد و به صاف کردن چین و چروک‌های بالای لب‌ شما، کمک می‌نماید.

رستیلن لیفت

رستیلن لیفت

رستیلن لیفت، (قبلاً Perlane-L) با لیدوکائین، یک ژل تزریقی شفاف متشکل از اسید هیالورونیک به اضافه لیدوکائین است که غیر‌حیوانی و عاری از پروتئین حیوانی می‌باشد. در نتیجه برای تزریق این ژل آزمایش آلرژی ضروری نیست. رستیلن لیفت، با لیدوکائین نیز، حاوی 0/3 درصد لیدوکائین است. لیدوکائین موجود در رستیلن لیفت، برای کاهش درد ناشی از تزریق فیلر، اضافه شده است.

رستیلن لیفت

رستیلن لیفت، یک فرمول ماندگارتر در مقایسه با رستیلن معمولی که 12 ماه دوام می‌آورد را ارائه می‌دهد. این نوع فیلر، در درجه اول، در شرایطی استفاده می‌شود که گیرنده مایل باشد که به گونه‌های خود و یا قسمت پشت دست خود، حجم بیشتری بدهد. در حالی که بسیاری از مردم، تصور می‌کنند که فیلرهای گونه، برای تزریق در نیمه بالایی صورت و استخوان گونه به کار برده می‌شود، محصولاتی مانند رستیلن لیفت را می‌توان برای پر کردن هر قسمت از گونه استفاده کرد. بسیاری از افراد، با مشاهده حداقل نشانه‌ها و علائم پیری، شروع به استفاده از فیلرهای ظریف برای پر کردن ناحیه گونه خود می‌نمایند.

رستیلن ریفاین

رستیلن ریفاین

رستیلن ریفاین، یک فیلر پوستی است که به زیر پوست (صورت)، تزریق می‌شود. این فیلر، هنگامی که در جای خود قرار بگیرد، به صاف شدن خطوط خنده شما کمک می‌کند. به گونه‌ای که به رفع چین و چروک‌ها و چین‌هایی که ممکن است در کناره‌های بینی شما ایجاد شوند و به سمت گوشه‌های دهان شما کشیده‌ شوند، کمک می‌نماید. رستیلن ریفاین، از اسید هیالورونیک که به پوست رطوبت، حجم و خاصیت ارتجاعی می‌بخشد و مقدار کمی لیدوکائین ساخته شده است؛ که یک بی‌حس کننده موضعی رایج برای بی حس‌کردن پوست است. رستیلن ریفاین، با استفاده از فرآیندی به نام تکنولوژی XpresHAn، ساخته شده است و ژلی صاف و قابل تزریق ایجاد می‌کند که می‌تواند ظاهری طبیعی و نرم به پوست شما بدهد.

بیشتر بخوانید: عمل برداشتن پوست اضافی پشت پلک و باز کردن پشت چشم

رستیلن ریفاین

رستیلن ریفاین، از طریق یک سوزن کوچک به پوست صورت تزریق می‌گردد؛ تا چین و چروک‌های صورت را صاف کند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر به پوست بدهد. برای اکثر افراد، این روش فقط ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

رستیلن دیفاین

رستیلن دیفاین

رستیلن دیفاین، مواد مشابه ریفاین را دارد اما با این تفاوت که به بهبود ظاهر چانه شما کمک می‌کند. همچنین خطوط خنده، چین و چروک‌ها و خطوط طبیعی صورت را که ممکن است به دلیل افزایش سن ایجاد شوند، درمان می‌نماید. رستیلن دیفاین، برای درمان همه انواع چین و چروک‌ها آزمایش نشده است.

رستیلن کانتور

رستیلن کانتور

رستیلن کانتور، یک فیلر پوستی است که به زیر پوست صورت، تزریق می‌شود. هنگامی که این فیلر در جای خود قرار بگیرد، به بازیابی حجم میانی صورت شما کمک می‌کند. رستیلن کانتور، همچنین ممکن است برای افزایش دادن پری گونه‌های شما نیز استفاده شود.

مانند بقیه محصولات رستیلن، رستیلن کانتور نیز از اسید هیالورونیک (HA) و مقدار کمی لیدوکائین ساخته شده است. رستیلن کانتور با BDDE که ماده‌ای است که به تشکیل شبکه‌ای از اسید هیالورونیک کمک می‌کند، پیوند داده شده است تا یک ژل فیلر، با ماندگاری طولانی‌تری ایجاد نماید. بر اساس گزارشات، ۱۲ هفته پس از درمان اولیه، حجم وسط صورت شما افزایش می‌یابد و گونه‌ها را پر می‌کند.

مزایای فیلر رستیلن

بسیاری از افراد، درمان‌های مبتنی بر رستیلن را دوست دارند؛ زیرا یکی از سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها، برای حجم دادن به صورت و از بین بردن علائم ناخواسته پیری است. این فیلر‌ها، بافت نواحی مختلفی را هدف قرار می‌دهند و راهی ثابت شده برای جوانسازی پوست به شیوه سریع و ایمن تلقی می‌شود.

در اینجا ۴ مزیت عالی این نوع فیلر، ذکر شده است:

 1. این یک فیلر چند کاره است. از این فیلر، می‌توان برای رفع تعدادی از نگرانی‌ها، از کاهش حجم صورت گرفته تا پوست چروک و زبر دست‌ها، استفاده کرد. علاوه‌براین، تزریق‌ این فیلرها می‌توانند به اجزای گود افتاده صورت حجم بدهند و خطوط لبخند، خطوط ماریونت و خطوط اطراف بینی را از بین ببرند. همچنین یک راه عالی برای پرحجم کردن لب‌های نازک است.
 2. نتایج آن طولانی مدت هستند. شما می‌توانید نتایج عالی ژل رستیلن را تقریباً بلافاصله مشاهده کنید و این نتایج بین ۶ تا ۱۲ ماه دوام خواهند داشت؛ اگرچه مدت زمان دوام آن، به ناحیه تحت درمان و نحوه مراقبت از پوست شما بستگی دارد. این امر ژل رستیلن را به گزینه‌ای مقرون به صرفه تبدیل می‌کند، زیرا از بسیاری از فیلرها بیشتر دوام می‌آورد و نیاز به دفعات تجدید کمتری دارد.
 3. تزریق این ژل یک درمان بی خطر است. ژل رستیلن، مورد تایید FDA است و از آنجایی که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است، خطر عوارض جانبی اندکی دارد. همچنین، از آنجایی که رستیلن، حالت‌های چهره را بی‌حرکت نمی‌کند یا بر حالت‌های چهره تأثیر نمی‌گذارد، به نتایج بسیار طبیعی‌تری منجر می‌شود.
 4. از بافت حیوانی استفاده نمی‌شود. هیچ بافت حیوانی در فرمولاسیون رستیلن، استفاده نشده است. این بدان معناست که، دیگر نگران هیچ گونه عارضه مرتبط با آلرژی حیوانات یا خطر انتقال بیماری‌های حیوانی نخواهید بود.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل رستیلن

رستیلن، یک انتخاب مناسب برای درمان ضد پیری برای بسیاری از بیماران است و برای کسانی که از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه‌ای از آنچه فیلر می‌تواند به دست آورد، دارند کارآمد است. بااین‌حال، شما نباید با رستیلن، درمان شوید؛ اگر:

 • باردارید یا در دوران شیردهی هستید.
 • زیر۲۱ سال هستید.
 • مستعد کبودی هستید.
 • اخیراً سایر درمان‌های پوستی مانند لایه برداری شیمیایی یا لیزر، انجام داده‌اید.

همچنین در صورت داشتن آلرژی شدید با سابقه واکنش‌های شدید (آنافیلاکسی)، حساسیت به لیدوکائین یا پروتئین‌های باکتریایی گرم مثبت که برای ساخت اسید هیالورونیک استفاده می‌شوند، مستعد خونریزی یا اختلالات خونریزی هستید، از مصرف آن خودداری کنید. ایمنی استفاده از رستیلن، در دوران بارداری یا شیردهی، مورد مطالعه قرار نگرفته است.

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق فیلر رستیلن

آمادگی‌های لازم پیش از تزریق فیلر رستیلن

رستیلن نیازی به آزمایش قبلی ندارد، اما قبل از درمان باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید. قبل از درمان از مصرف دوزهای بالای مکمل‌های ویتامین E، آسپرین و سایر داروهای ضد‌التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن خودداری کنید؛ زیرا ممکن است میزان کبودی یا خونریزی در محل تزریق را افزایش دهند. همچنین، اگر قبلاً دچار تبخال صورت شده‌اید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید؛ او ممکن است برای به حداقل رساندن عود مجدد تبخال، دارو تجویز کند.

اگر سابقه اسکار یا اختلالات رنگدانه‌ای پوست دارید، به پزشک خود اطلاع دهید زیرا این عوارض ممکن است با فیلرهای اسید هیالورونیک هم ایجاد شوند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سایر درمان‌های زیبایی (به عنوان مثال، لیزر و لایه برداری شیمیایی) هستید به پزشک خود اطلاع دهید؛ زیرا خطر احتمالی بروز التهاب، در محل تزریق وجود دارد.

اگر داروهایی مصرف می‌کنید که پاسخ ایمنی بدن شما را کاهش می‌دهند یا بر خونریزی تأثیر می‌گذارند، مانند آسپرین یا وارفارین، به پزشک خود اطلاع دهید. زیرا این داروها ممکن است خطر کبودی یا خونریزی در محل تزریق ژل را افزایش دهند. استفاده از این محصولات، در محل‌های تزریق ژل، با زخم‌های پوستی، جوش، بثورات، کهیر، کیست یا عفونت، باید تا زمان بهبودی کامل به تعویق بیفتد.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت آقایان: لیفت ابرو و پیشانی

نحوه تزریق ژل رستیلن

پس از اینکه تصمیم به تزریق یکی از محصولات رستیلن گرفتید، پزشک احتمالاً ممکن است در طول عمل شما اقدامات زیر را انجام دهد:

 • پوست شما قبل از درمان، تمیز می‌شود.
 • از کرم یا پمادی به نام بی‌حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه‌ای که ژل را دریافت می‌کنید استفاده می‌کند.
 • تزریق
 • پزشک، این روش را با انجام اولین تزریق و سپس مکث کردن، آغاز می‌کند.
 • بی حس شدن، که بخشی از رستیلن کانتور است تا ناحیه اطراف تزریق شما را بی‌حس نماید.
 • نشان داده شده است که بخش بی‌حس کننده رستیلن کانتور، درد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • ممکن است کمی ناراحتی، با تزریق ژل ایجاد شود.
 • پزشک، تزریق رستیلن را تا زمانی که درناحیه تحت درمان نتایج دلخواه مشخص شود؛ ادامه خواهد داد.
 • پس از اتمام تزریق، پزشک ممکن است ناحیه تحت درمان را به آرامی ماساژ دهد.
 • اطمینان حاصل کند که ژل پرکننده پوست، به طور یکنواخت توزیع شده و طبیعی به نظر می‌رسد.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل رستیلن

 • تا شش ساعت پس از درمان، از دست زدن به ناحیه تحت درمان، خودداری کنید تا در زمانی که ناحیه بی‌حس است، به طور تصادفی به پوست خود آسیب نرسانید. پس از آن، ناحیه مورد نظر را می‌توان به آرامی با آب و صابون شستشو داد.
 • در ۲۴ ساعت اول، باید از ورزش‌های سخت (شدید) پرهیز کنید و یا آنها را به حداقل برسانید. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید یا دمای شدید اجتناب کنید و یا آن را به حداقل برسانید. قرار گرفتن در معرض هر یک از اینها ممکن است باعث شود، ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است، به طور موقت قرمز، متورم و یا تحریک شود. اگر هر یک از این موارد را تجربه کردید، می‌توانید از کیسه یخ برای تسکین استفاده کنید.
 • از مصرف آسپرین، NSAID، داروهای رقیق کننده خون و دوزهای بالای مکمل‌های ویتامین E، تا یک هفته پس از درمان خودداری کنید. این عوامل، ممکن است کبودی و خونریزی را در محل تزریق افزایش دهند.

ماندگاری ژل رستیلن

اثرات رستیلن، به طور کلی شش ماه طول می‌کشد و به تدریج در بدن ناپدید می‌شود. اگر ۴ ماه و نیم یا ۹ ماه پس از اولین درمان، مجدداً تحت درمان قرار بگیرید، اثرات رستیلن می‌تواند تا ۱۸ ماه ادامه یابد.

عوارض احتمالی پس از تزریق

شایع ترین عوارض جانبی رستیلن عبارتند از تورم، قرمزی، درد، کبودی، سردرد، حساسیت، ایجاد توده، خارش در محل تزریق و اختلال در عملکرد دست‌ها. بر اساس گزارش بیماران، بیشتر این علائم قابل تحمل بوده و در کمتر از یک هفته برطرف شده است.

عوارض جانبی جدی اما نادر رستیلن، شامل عفونت‌های با تأخیر، عود فوران‌های تبخال و نکروز سطحی در محل تزریق است. همچنین، احتمال اندک خطر تزریق ناخواسته به رگ خونی وجود دارد که اگر رخ دهد، می‌تواند منجر به عوارض جدی‌تر و دائمی شود از جمله، ناهنجاری‌های بینایی، کوری، سکته مغزی، دلمه‌های موقت یا زخم‌های دائمی پوست. مانند تمام روش‌های تزریق در پوست، خطر عفونت نیز وجود دارد.

هزینه تزریق فیلر رستیلن

تزریق فیلر رستیلن، یک روش سفارشی بر اساس نیازهای خاص شما است؛ بنابراین هزینه آن از یک بیمار، به بیمار دیگر متفاوت است. به طور کلی، هزینه تزریق رستیلن، مانند هزینه روش‌های مشابه است.

جمع بندی

جمع بندی

رستیلن، یک فیلر پوستی شناخته شده و محبوب، با محصولات فرعی مختلف است که برای درمان‌ها و مناطق خاص استفاده می‌شود. برای اینکه تصمیم بگیرید چه نوع فیلر رستیلنی برای شما مناسب است و مطمئن شوید که این روش توسط یک متخصص انجام می‌شود، این کار را به متخصصان ما در رهیا بسپارید.

سؤالات متداول

رستیلن کانتور، چه تفاوتی با رستیلن لیفت دارد؟

تفاوت اصلی در طراحی اتصالات عرضی و ویسکوزیته است. Restylane Lyft، برای بلند کردن و حفظ شکل خود طراحی شده است، در حالی که Restylane Contour برای بلند کردن و کانتور کردن و انعطاف‌پذیری طراحی شده است و اجازه می‌دهد حالت صورت طبیعی و خطوط گونه‌ها نرم‌تر دیده شود.

آیا تزریق فیلر رستیلن درد دارد؟

اولین تزریق شما ممکن است کمی دردناک باشد و به لطف لیدوکائین که در هر تزریق، وجود دارد به علاوه دیگر داروهای ضد دردی که پزشک شما استفاده می‌کند، احتمالاً تزریق‌های بعدی کمتر درد خواهند داشت.

آیا برای رسیدن به نتیجه مطلوب، به بیش از یک درمان نیاز خواهم داشت؟

شما باید اهداف درمانی و برنامه ریزی خود را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر از اثرات درمانی راضی نیستید؛ ممکن است برای دستیابی به نتیجه مطلوب، نیاز به درمان مجدد، داشته باشید.

آیا بر روی رستیلن مطالعه شده‌ است؟

رستیلن، در چین و چروک‌های صورت، مانند خطوط از بینی تا گوشه‌های دهان (چین‌های بینی و دهان) و در لب‌ها، مورد مطالعه قرار گرفته است. محصولات رستیلن، با فناوری XpresHAn™ رستیلنDefyne، رستیلنRefyne و رستیلنKysse) تنها فیلرهایی هستند که در یک مطالعه بالینی نشان داده است که به حفظ حرکات و نحوه بیان کمک می‌کند.

تفاوت بین رستیلن دیفاین و رستیلن ریفاین چیست؟

آنها در کاربردهای مشخص شده و درجه تصحیح خطوط، متفاوت هستند. در حالی که ریفاین، برای نرم کردن خطوط متوسط و ایجاد لیفت متوسط طراحی شده است، دیفاین، برای رفع خطوط و چین‌های عمیق و افزایش دادن حجم، طراحی شده است.

کدام فیلر بیشتر ماندگاری دارد؟

بسیاری از جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند که ژوویدرم و رستیلن، بادوام ترین و ماندگارترین فیلرهای موجود هستند. هر دوی این فیلر‌ها، حاوی اسید هیالورونیک هستند و برای صاف کردن چین و چروک‌ها و خطوط، مفید می‌باشند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *