رفع فرورفتگی شقیقه‌ها: پر کردن شقیقه‌ها با فیلر، ژل و چربی

با افزایش سن، بافت نرم در اطراف چشم‌ها و شقیقه‌ها کاهش پیدا کرده و چربی در این قسمت جابه‌جا می‌شود و در نتیجه ساختار صورت تغییر پیدا می‌کند. تغییر در ناحیه لبه خارجی ابروها، سبب افتادگی در این قسمت نیز می‌شود. در این حالت امکان دارد پلک فوقانی چشم سنگین و افتاده به نظر رسیده و رگ‌های خونی نیز بیشتر قابل مشاهده می‌شوند. جهت رفع فرورفتگی شقیقه‌ها و علائم سالخوردگی در اطراف چشم و بخش فوقانی صورت می‌توان از روش پر کردن شقیقه با تزریق چربی، ژل یا فیلر استفاده کرد. درمان فرورفتگی شقیقه سبب رفع افتادگی ابروها و بهبود ظاهری چشم‌ها می‌شود.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف ویژه

مزایای پر کردن شقیقه‌ها

مزایای پر کردن شقیقه‌ها

پر کردن شقیقه با ژل یا فیلر دارای مزایای زیادی می‌باشد. این مزایا شامل:

جوان‌سازی صورت شما

شقیقه‌ها تأثیر بسیار زیادی بر تعادل و ساختار صورت دارند. پر کردن شقیقه با فیلر یا چربی سبب جوان‌سازی صورت متقاضی خواهد شد. تزریق ژل سبب بازیابی حجم و درمان فرورفتگی شقیقه شده و باعث بهبود زیبایی ظاهری از قسمت خط رویش مو تا چشم‌ها می‌شود.

نتیجه‌بخشی نسبتاً خوبی دارد

نتیجه تزریق فیلر یا ژل مانند جراحی دارای تاثیر دائمی نمی‌باشد، ولی اثر این روش درمانی دارای ماندگاری زیادی است. بسته به مقدار ژل تزریق شده، امکان دارد نتایج برای مدت حدود 12 ماه ماندگار باشد.

ابروها را لیفت می‌کند

فرورفتگی در قسمت شقیقه می‌تواند سبب افتادگی ابروها شود. پر کردن شقیقه با فیلر سبب بالا رفتن و لیفت ابروها خواهد شد.

فرآیندی سریع و بدون ریکاوری است

رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با ژل روشی سریع و بدون ریکاوری محسوب می‌شود. در برخی از افراد، نتیجه درمان چند روز پس از تزریق قابل مشاهده است. شما می‌توانید پس از درمان فعالیت‌های روزانه و شغلی خود را ادامه دهید. امکان دارد ورم خفیف در ناحیه تزریق ایجاد شود. این حالت پس از چند روز رفع می‌شود. به طور کلی درمان فرورفتگی شقیقه با چربی یک روش سریع به شمار می‌رود.

جای زخم و بیهوشی ندارد

رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با ژل نیازی به برش ندارد و پس از درمان نیز جای زخم ایجاد نخواهد شد. این مطلب برای افرادی که به افزایش حجم و بهبود تعادل در ساختار صورت (بدون زمان بهبود طولانی یا ایجاد جای زخم) تمایل دارند، بسیار حائز اهمیت است.

پر کردن شقیقه با فیلر به عنوان یک روش غیر جراحی نیازی به هیچ گونه بی‌هوشی عمومی ندارد. امکان دارد درد خفیفی در زمان درمان ایجاد شود ولی درد ایجاد شده در این روش نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر بسیار کم می‌باشد.

روش‌های رفع فرورفتگی شقیقه و پر کردن آن

روش‌های رفع فرورفتگی شقیقه

جهت درمان فرورفتگی شقیقه، به جایگزینی کلاژن و افزایش حجم نیاز می‌باشد. فیلرهایی مانند فیلر اسید هیالورونیک و رادیس جهت جوان‌سازی صورت به شقیقه‌ها تزریق می‌شوند. البته به علت مقدار رگ‌های خونی در ناحیه شقیقه و نوع این رگ‌ها، تزریق در این قسمت دشوار می‌شود.

یک تزریق اشتباه در این ناحیه می‌تواند منجر به نابینایی شود. به این منظور بایستی پیش از درمان، با پزشک مورد نظر در ارتباط با خطرات این روش مشورت کنید. جهت پر کردن شقیقه با تزریق چربی یا ژل بایستی به پزشک معتبر و با تجربه مراجعه شود.

بیشتر بخوانید: اندولیفت غبغب

رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با تزریق فیلر یا ژل

رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با تزریق فیلر یا ژل

انواع مختلف فیلر با ساختارها و مزایای مختلف جهت تزریق به شقیقه‌ها وجود دارند. برای انتخاب بهترین نوع فیلر، بایستی ماندگاری، مواد تشکیل‌دهنده، خطرات و عوارض هر نوع فیلر بررسی شود.

بیشتر پزشکان ترجیح می‌دهند که از فیلرهای اسید هیالورونیک استفاده کنند، چرا که پس از تزریق، قابلیت تغییر نتیجه درمان وجود دارد. دو نوع فیلر پلی ال-لاکتیک اسید و کلسیم هیدروکسی‌ آپاتیت نیمه دائمی هستند و قابلیت خارج کردن آن وجود ندارد.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد، ولی با افزایش سن میزان آن کاهش پیدا می‌کند. ژل‌های اسید هیالورونیک در بازیابی اسید هیالورونیک از دست رفته در ناحیه شقیقه و آبرسانی به پوست موثر هستند. بافت ژل سبب بازیابی حجم از دست رفته شده و باعث حفاظت از بافت‌هایی می‌شود که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند.

انواع برند ژل و کاربرد آن‌ها:

 • ژوویدرم یکی از مشهورترین برندهایی فیلر اسید هیالورونیک محسوب می‌شود.
 • رستیلن یکی دیگر از فیلرهای اسید هیالورونیک به شمار می‌رود. این فیلر جهت درمان فرورفتگی شقیقه بسیار موثر است.
 • تئوسیال یکی از فیلرهای اسید هیالورونیک است که برای پر کردن شقیقه استفاده می‌شود. جهت پر کردن شقیقه با ژل، انواع تئوسیال Ultra Deep، تئوسیال Ultimate یا RHA4formulas به این منظور توصیه می‌شوند. تزریق ژل تئوسیال برای حدود یک تا دو سال ماندگار است.
 • فیلر بلوترو ولوم (Belotero Volume) یکی دیگر از فیلرهای اسید هیالورونیک است که معمولاً برای افزایش حجم در ناحیه شقیقه و همچنین فک، گونه‌ها، چانه، بینی یا لب‌ها استفاده می‌شود. به طور متوسط، این فیلر برای حدود دو سال ماندگار است.
 • ژل ریدیس در برخی از متقاضیان سبب دستیابی به نتیجه ماندگارتری می‌شود. این ژل از جمله ژل‌های کلسیم هیدروکسی‌ آپاتیت است که برای رفع فرورفتگی شقیقه مناسب است.
 • ژل بلافیل یک نوع فیلر پلی‌متیل متاکریلات محسوب می‌شود. این ماده در بدن تجزیه نمی‌شود. در نتیجه تاثیرات این ژل بسیار بیشتر از ژل‌های اسید هیالورونیک ماندگار و ممکن است برای 5 سال دوام داشته باشد.
 • جهت پر کردن شقیقه با فیلر می‌توان از برند اسکالپترا استفاده کرد. این فیلر سبب جایگزینی کلاژن و بازیابی حجم از دست رفته می‌شود.

رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با تزریق چربی

رفع فرورفتگی شقیقه با تزریق چربی

جهت رفع فرورفتگی در ناحیه شقیقه می‌توان از روش پر کردن شقیقه با تزریق چربی استفاده کرد. به این منظور، چربی از دیگر قسمت‌های بدن استخراج و تصفیه شده و سپس جهت افزایش حجم به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. پزشک از یک کانولای مخصوص جهت استخراج چربی از قسمت‌هایی مانند ناحیه داخلی ران، ناحیه تحتانی شکم، بازوها و چانه استفاده می‌کند. این روش با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام شده و پس از جایگیری چربی سبب دستیابی به نتیجه بلندمدت می‌شود.

تزریق چربی برای هر نوع میزان از فرورفتگی شقیقه مناسب می‌باشد و در مقایسه با تزریق فیلر، در بلندمدت سبب صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

درمان فرورفتگی شقیقه با چربی می‌تواند سبب دستیابی به نتیجه فوری و قابل توجه و بهبود هماهنگی ساختار صورت و رفع فرورفتگی‌ها و خطوط عمیق شود.

آمادگی‌های لازم قبل از تزریق فیلر برای رفع فرورفتگی شقیقه‌ها

پیش از استفاده از روش درمان فرورفتگی شقیقه، بایستی به موارد زیر توجه شود:

 • متقاضی بایستی از لحاظ سلامت جسمانی در وضعیت مناسبی باشد.
 • عدم مصرف سیگار سبب دستیابی به نتایج بهتری می‌شود، چرا که مصرف سیگار می‌تواند سبب کاهش سرعت بهبود پس از تزریق و بروز علائم سالخوردگی مانند چین و چروک و عدم دستیابی به نتیجه رضایت بخش شود.
 • شخص باید از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون شامل آسپیرین و برخی از مکمل‌ها خودداری کند.
 • امکان دارد برخی از افراد مبتلا به آلرژی‌های شدید، کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر نباشند.
 • پیش از تزریق فیلر، پزشک سابقه پزشکی متقاضی را بررسی کرده و در ارتباط با استفاده یا عدم استفاده از این روش برای متقاضی تصمیم‌گیری می‌کند.

فرآیند تزریق فیلر یا ژل برای رفع فرورفتگی شقیقه‌ها

فرآیند تزریق فیلر یا ژل برای پر کردن شقیقه‌ها

تزریق ژل یا فیلر توسط متخصص انجام می‌شود. به این منظور:

 1. ناحیه مورد نظر جهت تزریق، به طور کامل با الکل و محلول تمیزکننده پاک می‌شود تا از عدم وجود مواد آرایشی یا باکتری بر روی پوست اطمینان حاصل شود.
 2. جهت کاهش درد ناشی از تزریق، از ماده بی‌حسی موضعی یا تزریق لیدوکائین استفاده می‌شود. برخی از فیلرها مانند ریدیس دارای لیدوکائین یا دیگر مواد بی‌حس‌کننده می‌باشند.
 3. یک سرنگ استریل حاوی فیلر مورد نظر، برای تزریق آماده می‌شود.
 4. پزشک به آرامی سوزن را در ناحیه مورد نظر وارد کرده و فیلر را در شقیقه تزریق می‌کند. امکان دارد احساس سوزش مختصری در زمان وارد شدن سوزن ایجاد شود.
 5. پزشک سوزن را از ناحیه مورد نظر خارج کرده و هر گونه ترشحات یا خون را از ناحیه تزریق پاک می‌کند.
 6. امکان دارد پزشک جهت اطمینان از عدم وجود توده یا برآمدگی، در محل مورد نظر از ماساژ استفاده کند.
 7. این روش در هر دو طرف صورت در ناحیه شقیقه مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان دارد بسته به نتایج مورد نظر متقاضی، به چند مرتبه تزریق در هر ناحیه نیاز باشد.

بیشتر بخوانید: لیفت گردن بدون جراحی

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر، ژل یا چربی

بهبود در وضعیت ظاهری صورت پس از تزریق بلافاصله قابل مشاهده است. امکان دارد مقداری درد یا فشار در ناحیه شقیقه پس از تزریق احساس شود. البته این حالت موقتی است و معمولا پس از 24 ساعت رفع می‌شود. اقدامات مراقبتی پس از تزریق فیلر، ژل یا چربی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • پس از تزریق فیلر، از مصرف مکمل‌هایی که حاوی روغن ماهی و ویتامین E هستند خودداری کنید. این مواد می‌توانند سبب افزایش احتمال بروز کبودی شوند.
 • از ورزش بلافاصله پس از تزریق فیلر یا چربی بایستی خودداری شود، چرا که ممکن است سبب بروز درد و کبودی شود.
 • از خوابیدن بر روی شقیقه‌ها یا وارد کردن هر گونه فشار بر این ناحیه برای مدت چند روز پس از تزریق اجتناب کنید. به این منظور بایستی به پشت بخوابید به شکلی که صورت به طرف بالا باشد.
 • از انجام ورزش سنگین بایستی تا حدود 48 ساعت پس از درمان خودداری شود.
 • تا زمان رفع هر گونه درد و ورم بایستی از لمس شقیقه‌ها خودداری کنید.
 • جهت کاهش احتمال عفونت، به طور مداوم و به آرامی (حداقل یک بار در روز) شقیقه‌های خود را شستشو دهید.
 • پس از درمان، توصیه می‌شود جهت آب‌رسانی از سرم دور چشم و جهت محافظت در برابر آسیب ناشی از نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده شود.

ماندگاری فیلر، ژل و چربی

ماندگاری فیلر، ژل و چربی

تاثیرات فیلرهای اسید هیالورونیک مانند ژوویدرم و رستیلن بین شش تا 12 ماه ماندگار می‌باشد. اثرات تزریق این فیلرها به تدریج در طول شش ماه کاهش پیدا می‌کند.

فیلرهای پلی متیل متاکریلات از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند و اثرات ناشی از تزریق این فیلرها دارای ماندگاری بیشتری است و ممکن است برای 5 سال ماندگار باشد.

معمولاً ماندگاری انواع ژل‌ها یا فیلرها با یکدیگر متفاوت است. می‌توانید در این مورد از پزشک خود کسب اطلاع کنید.

پس از رفع فرورفتگی شقیقه‌ها با چربی، رگ‌های خونی در ناحیه تحت درمان رشد می‌کنند. میزان رشد این رگ‌های خونی، مقدار ماندگاری این روش درمانی را تعیین می‌کند. به طور کلی 60 تا 80 درصد از چربی تزریق شده ماندگار است و اثر درمان در حدود 2 ماه پس از تزریق نشان‌ دهنده نتیجه بلندمدت تزریق چربی می‌باشد. در طول دو ماه اول پس از تزریق، مقداری از چربی توسط بدن جذب می‌شود. مقدار چربی باقیمانده برای مدت سال‌ها ماندگار است.

عوارض تزریق فیلر، ژل و چربی برای پر کردن شقیقه‌ها

عوارض تزریق فیلر، ژل و چربی برای پر کردن شقیقه‌ها

تزریق فیلر، ژل یا چربی معمولاً یک روش ایمن محسوب شده و دارای عوارض جزئی مانند درد و کبودی موقت می‌باشد. عوارض ناشی از این روش خفیف هستند و معمولاً پس از 1 تا 2 هفته رفع می‌شوند و شامل:

 • ورم
 • قرمزی
 • درد
 • کبودی
 • راش پوستی
 • خارش

یکی از عوارض تزریق فیلر، انسداد رگ خونی توسط فیلر یا ژل می‌باشد. طبق گزارشات، برخی از عوارض تزریق فیلر یا چربی در شقیقه، نابینایی و آمبولی ریه می‌باشند.

هزینه تزریق فیلر، ژل و چربی به شقیقه

هزینه تزریق به طور کلی بستگی به برند ژل انتخاب شده دارد و با توجه به میزان واحد مورد نیاز شما و برند ژل متفاوت است. تزریق چربی به دلیل نیاز به استخراج و تصفیه چربی بدن نسبت به تزریق فیلر گران‌تر است. به طور کلی هزینه نهایی به منطقه، کلینیک و تخصص پزشک بستگی نیز دارد. برای اطلاع از هزینه‌های تزریق انواع ژ‌ل و فیلر می‌توانید با واتساپ، اینستاگرام و شماره تلفن‌های ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

فرورفتگی شقیقه می‌تواند بر ظاهر شخص تاثیر منفی بگذارد. درمان فرورفتگی شقیقه با تزریق ژل، فیلر یا چربی یک روش موثر و سریع محسوب می‌شود. رفع فرورفتگی شقیقه به زمان بهبودی کمی نیاز دارد و نتیجه درمان نیز دارای ماندگاری زیادی است و به همین دلیل این روش از محبوبیت زیادی برخوردار است. در صورت فرورفتگی شقیقه‌ها می‌توانید با ما تماس گرفته و ما بهترین روش درمانی را به شما ارائه می‌دهیم. استفاده از این روش سبب جوان‌سازی و بهبود تعادل در وضعیت ظاهری صورت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

سوال‌های رایج در مورد پر کردن شقیقه با ژل، فیلر یا چربی

آیا پر کردن شقیقه با ژل، فیلر یا چربی دردناک است؟

این روش باعث بروز درد نمی‌شود. پیش از تزریق ژل، ناحیه مورد نظر در صورت متقاضی به میزان کافی بی‌حس خواهد شد. امکان دارد مقدار مختصری درد ایجاد شود. به طور کلی استفاده از این روش درمانی بسیار قابل تحمل محسوب می‌شود.

آیا می‌شود فیلر را خارج کرد؟

نتیجه تزریق فیلرهایی که با اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند، توسط آنزیمی به نام هیالورونیداز قابل تغییر است. تزریق این آنزیم در ناحیه مورد نظر سبب حل شدن ذرات اسید هیالورونیک می‌شود.

آیا تزریق ژل یا فیلر در لیفت صورت موثر است؟

به طور کلی پر کردن شقیقه می‌تواند باعث لیفت ابرو و لیفت پلک شود. اما اگر به دنبال لیفت هستید می‌توانید گزینه‌های دیگری مثل لیفت پیشانی و ابرو یا بلفاروپلاستی را امتحان کنید.

علت فرورفتگی شقیقه‌ها چیست؟

علت فرورفتگی شقیقه‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کاهش وزن
 • افزایش سن
 • ورزش بیش از حد
 • ابتلا به بیماری
 • اعتیاد

آیا تزریق فیلر برای رفع فرورفتگی شقیقه و تزریق بوتاکس در پیشانی به صورت همزمان امکان‌پذیر است؟

در صورت بروز فرورفتگی شقیقه‌ها امکان دارد حجم در دیگر قسمت‌های صورت کاهش پیدا کرده باشد. شما می‌توانید روش‌های مختلف زیباسازی را جهت جوان‌سازی صورت به همراه درمان فرورفتگی شقیقه مورد استفاده قرار دهید. متخصصین جراحی پلاستیک و زیبایی می‌توانند به صورت همزمان از روش‌های مختلف مانند تزریق بوتاکس و فیلر برای بهبود زیبایی ظاهری استفاده کنند.

چه نوع ژل یا فیلری برای رفع فرورفتگی شقیقه مناسب‌تر است؟

فیلرهای دارای تراکم بالا مانند ریدیس، رستیلن و ژوویدرم ولوما گزینه‌های مناسبی برای درمان فرورفتگی شقیقه هستند.

چه زمانی فرورفتگی شقیقه‌ها بروز می‌کند؟

روند فرورفتگی شقیقه‌ها معمولاً در اواسط دهه سوم زندگی آغاز شده و از چهل سالگی به بعد بیشتر قابل توجه می‌باشد. امکان دارد روند فرورفتگی شقیقه‌ها در افرادی که به طور مرتب در فعالیت‌های ورزشی مانند دویدن شرکت کرده و از رژیم غذایی سالم و کم‌چربی استفاده می‌کنند، تشدید شود.

آیا آقایان هم می‌توانند از فیلر شقیقه استفاده کنند؟

بسیاری از روش‌های جوان‌سازی صورت علاوه بر شقیقه‌ها در قسمت‌هایی مانند زیر چشم‌ها، قسمت میانی صورت و گونه‌ها، خط فک، چانه، لب‌ها و خطوط دور دهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پزشک با تجربه در کلینیک ما در جهت افزایش زیبایی ظاهری در مردان و بهبود تعادل در صورت در عین حفظ ظاهر طبیعی دارای مهارت می‌باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *