مادلینگ صورت با فیلر، بوتاکس، چربی و نخ | عوارض و هزینه‌ها

انحناهای صاف و مرتب صورت یکی از ویژگی‌های صورت جوان، شاداب و زیباست. سوپرمدل‌ها را به داشتن چنین صورت‌هایی می‌شناسیم؛ به همین دلیل درمانی غیرجراحی که خطوط و انحناهای تعریف‌کننده صورت را اصلاح کند و لیفت صورت را انجام بدهد، به مادلینگ غیرجراحی صورت معروف است. پزشک زاویه‌های صورت را از خط فک تا گونه‌ها و چانه در مادلینگ صورت اصلاح می‌کند و کانتورینگ صورت را انجام می‌دهد. در این مقاله تکنیک‌هایی مانند تزریق ژل، چربی و بوتاکس یا لیفت با نخ را ارزیابی می‌کنیم که برای مدلینگ غیرجراحی صورت به کار برده می‌شوند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق چربی با تاثیرگذاری ماندگار

مادلینگ صورت چیست؟

مدلینگ صورت عمل کانتورینگ غیرجراحی صورت است که برای بانوان و آقایان در تمام گروه‌های سنی مناسب است. مادلینگ صورت با هدف ایجاد هماهنگی بین گونه، چانه، بینی، لب‌ها و خط فک انجام می‌شود. متخصص زیبایی ترکیبی از ژل‌ها یا فیلرها و سموم عصبی را در هر کدام از ناحیه‌های فوق تزریق می‌کند تا صورتی کانتورینگ‌ شده با اجزای هماهنگ خلق شود.

تمرکز اصلی در مادلینگ صورت بر روی کانتورینگ گونه‌ها، فک و چانه است. شکل بینی و لب‌ها نیز در مادلینگ صورت اصلاح می‌شود.

این روش در تلاش است تا تقارنی شبیه به صورت سوپر مدل‌ها به شما بدهد و همچنین نسبت‌های مختلف صورت را به عدد طلایی نزدیک تر کند. این روز‌ها این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است و با تزریق فیلر، ژل، چربی، بوتاکس و یا لیفت با نخ انجام می‌شود. برای افزایش جذابیت صورت می‌توان از لیفت ابرو و پیشانی، کشیدن چشم، لیفت گردن و لیفت بینی نیز در کنار مادلینگ صورت استفاده کرد تا زوایای صورت به زیبایی خود را نشان دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین راه برای درمان و رفع کک و مک صورت چیست؟

مزایای مدلینگ صورت

مزایای مدلینگ صورت

کانتورینگ غیرجراحی صورت نتایجی فوق‌العاده را از طریق ایجاد تناسبات بی‌نقص در صورت و بهبود زیبایی طبیعی خلق می‌کند. دوران نقاهت مادلینگ صورت برخلاف عمل‌های تهاجمی بسیار کوتاه است یا اصلاً نیازی به استراحت کردن پس از درمان ندارید. به‌علاوه نتایج مادلینگ صورت نیز تقریباً آنی است.

تغییرات طبیعی

درمان‌های مادلینگ صورت نتایجی مؤثر دارند که می‌توان آنها را برای حفظ نتیجه تکرار کرد. درمان‌های مادلینگ صورت آن‎قدر ساده و مؤثراند که مراجعین را ترغیب می‌کنند آنها را بارها و بارها تکرار کنند. چنین درمان‌هایی با هدف تغییر دادن ظاهر انجام نمی‌شوند، بلکه فقط ظاهر فعلی را بهبود می‌دهند.

تزریق راحت و بدون درد

درمان‌های شامل تزریق ژل و فیلر معمولاً تحت بی‌حسی موضعی با استفاده از کرم بی‌حس‌کننده انجام می‌شوند تا  بیمار دردی را حین درمان حس نکند. درد با توجه به موضع درمان معمولاً بسیار اندک است یا درمان کاملاً بدون درد است. به‌علاوه اکثر ژل‌های تزریقی حاوی لیدوکائین هستند یا می‌توان لیدوکائین را به ژل اضافه کرد؛ وجود لیدوکائین ناراحتی ناشی از تزریق را در حد چشمگیری کاهش می‌دهد. ضمناً تزریق ژل رطوبت از دست‌رفته را فوراً بازیابی می‌کند، صورت را چاق می‌کند و موجب رشد کلاژن جدید می‌شود.

نتایج سریع و موثر

اکثر بیماران پس از درمان‌های غیرجراحی مدلینگ صورت به دلیل زیباتر شدن، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند. از آن‌جا که نتایج مدلینگ صورت آنی است و پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست، بیماران با رضایت کلینیک را ترک می‌کنند. چه درمان غیرجراحی بینی را انجام داده باشید، چه ژل برای برجسته کردن لب تزریق کرده باشید، در هر حال اندکی پس از درمان متوجه تغییر چهره‌تان خواهید شد. هر کدام از درمان‌های مدلینگ صورت را می‌توان ظرف کمتر از 10 دقیقه انجام داد، بنابراین با حداقل وقفه به زندگی روزمره‌تان برمی‌گردید.

دوران نقاهت کم و خطر پایین

مزیت دیگر مادلینگ صورت این است که دوران نقاهت پس از درمان‌های غیرجراحی مادلینگ صورت بسیار کوتاه است یا اصلاً نیازی به استراحت کردن ندارید. لازم نیست برای طی کردن دوران نقاهت طولانی و رفع ورم مرخصی بگیرید؛ می‌توانید فوراً برنامه روزمره‌تان را از سر بگیرید.

عوارض شدید به ندرت بروز می‌یابد، به‌خصوص اگر پزشک زیبایی با تجربه و آموزش‌ دیده درمان را انجام بدهد. اگر قصد انجام درمان‌های غیرجراحی را دارید، حتماً به متخصص حرفه‌ای و مجربی مراجعه کنید که از دانش و تجربه فراوانی در زمینه درمان‌های غیرجراحی برخوردار است.

سریع با هزینه‌ی مناسب

برخلاف زمانی که می‌خواهید درمان جراحی انجام بدهید، برای درمان غیرجراحی مادلینگ صورت لازم نیست روزهای متوالی را صرف آماده شدن برای درمان کنید، فرم‌های بی‌پایان امضا کنید یا مرخصی طولانی بگیرید. به‌علاوه درمان‌های مدلینگ صورت به سرمایه‌گذاری مالی کلانی نیاز ندارند، از همه مهم‌تر، این درمان‌ها سرمایه‌گذاری هیجانی کلانی را طلب نمی‌کنند و لازم نیست وقت زیادی برای‌شان بگذارید.

مادلینگ صورت برای چه افرادی مناسب است؟

 

مادلینگ صورت برای چه افرادی مناسب است

برای مادلینگ صورت از روش‌های کم خطری استفاده می‌شود که انجام آن را تقریباً برای همه ممکن می‌سازد. به طور کلی خانم‌ها و آقایان جوان، علاقه‌مند به انجام مادلینگ صورت هستند تا نقاط مثبت و جذابیت‌های صورت خود را بیشتر به نمایش بگذارند. روش‌های مادلینگ صورت برای چروک‌ها عمیق و درمان افتادگی پوست آنچنان کارآمد نیست، اما می‌تواند چروک‌های جزئی و سطحی را به خوبی برطرف کند.

افرادی که مناسب مادلینگ صورت نیستند:

 • خانم‌ها و آقایان زیر 18 سال
 • خانم‌های باردار و شیرده
 • افرادی که پوست افتاده‌ای دارند.
 • افرادی که بیماری‌های خونی دارند.

آمادگی‌های قبل از مادلینگ صورت

آمادگی های قبل از مادلینگ صورت

متخصص زیبایی درباره ناحیه‌هایی از صورت که می‌خواهید درمان کنید و اهداف زیبایی‌تان در جلسه مشاوره اولیه با شما صحبت می‌کند. همچنین متخصص پرونده پزشکی‌تان را بررسی می‌کند و درمان‌های جایگزین را پیشنهاد می‌دهد.

پیش از مادلینگ صورت:

 • یک هفته پیش از فرآیند از مادلینگ صورت از خوردن داروهای رقیق کننده خون و مکمل‌ها خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن و استفاده از مشروبات الکلی را متوقف کنید.
 • صورت خود را وکس نکنید.
 • صورت خود را دکلره نکنید.
 • از یک هفته قبل از مصرف پمادهای موضعی خودداری کنید.

روش‌های مادلینگ صورت

روش‌های متفاوتی برای مدلینگ صورت وجود دارند که گاهاً دکتر شما با توجه به تشخیص ممکن است از چند روش برای مادلینگ صورت استفاده کند.

مدلینگ صورت با فیلر و ژل

مدلینگ صورت با فیلر و ژل

ژل و فیلر برای درمان‌های زیبایی صورت کاربرد دارند و در پوست تزریق می‌شوند. فرمولاسیون ژل‌های تزریقی به گونه‌ای است که چین و چروک‌های ناخوشایند را به روشی مؤثر کمتر می‌کنند، به صورت حجم می‌دهند، اثر کانتورینگ دارند و پوست را دوباره جوان می‌کنند. پرطرفدارترین انواع ژل‌های تزریقی بر پایه هیالورونیک اسید تهیه می‌شوند؛ هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد.

بیشتر بخوانید: میکرونیدلینگ صورت چیست

ژل در مادلینگ صورت در ناحیه‌های زیر تزریق می‌شود:

 • تزریق ژل در گونه: یکی از مشخص‌ترین و برجسته‌ترین اجزای صورت یک مدل استخوان‌های برآمده و خوش‌حالت گونه است. ژل با هدف بهبود انحناهای ظریف و افزایش حجم گونه‌ها تزریق می‌شود. این اثر به نوبه خود موجب لیفت صورت می‌شود.
 • تزریق ژل در چانه و خط فک: چانه و خط فک بقیه اجزای صورت را قاب می‌گیرند و نقش مهمی در شکل دادن به صورت دارند. اصلاح چانه ضعیف یا خط فک نامشخص تقارن صورت را بهبود می‌دهد و حتی به رفع افتادگی غبغب کمک می‌کند.

درمان زیبایی غیرجراحی چانه و فک روشی کم‌تهاجمی برای صاف و منظم کردن انحناهای صورت، متعادل ساختن ناهماهنگی‌ها و مشخص‌تر کردن اجزای صورت است. متخصص زیبایی تزریق را به شکلی انجام می‌دهد که صورت حالت زنانه‌تر یا مردانه‌تری پیدا کند.

 • کانتورینگ بینی: برخی افراد بنا به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که جراحی انجام ندهند. اگر شما هم نمی‌خواهید بینی‌تان را دست تیغ تیز جراح بدهید، عمل بینی با روش‌های غیرجراحی می‌تواند مشکل بینی‌تان را برطرف کند.

شاید برآمدگی، فرورفتگی یا جای زخم روی بینی‌تان وجود دارد یا بینی‌تان پس از یک جراحی بینی ناموفق بدشکل و نامنظم شده یا نوک بینی‌تان صاف شده است. تمام این عوارض را می‌توان با رینوپلاستی غیرجراحی از طریق تزریق ژل برطرف کرد.

 • تزریق فیلر در لب: شکل لب دلخواه‌تان هر طور که باشد، می‌توانیم نتایج مورد نظرتان را با بهره‌گیری از روش‌های جراحی و غیرجراحی مختلف خلق کنیم.

مادلینگ صورت با تزریق چربی

مادلینگ صورت با تزریق چربی

چربی در مادلینگ صورت عمدتاً در چانه و خط فک تزریق می‌شود. تزریق چربی در این ناحیه مشکل عقب‌رفتگی چانه، افتادگی غبغب یا نامشخص بودن خط فک را برطرف می‌کند. متخصص زیبایی برای آن‌که به این ناحیه دسترسی پیدا کند، برش کوچکی را در امتداد حاشیه فک پایین، زیر چانه و شیارهای دور غبغب و فک ایجاد می‌کند. هنگام تزریق چربی به گونه، پزشک باید مراقب باشد تا به رگی که از روی خط فک و ماهیچه‌ی گونه (عضله ماستر) عبور می‌کند آسیبی وارد نشود. به همین جهت چربی باید از کنار و از سمت پایین صورت تزریق شود.

مدلینگ صورت با بوتاکس

مدلینگ صورت با بوتاکس

برخی پزشکان از بوتاکس برای کانتورینگ خط فک یا لاغر و خوش‎فرم کردن صورت استفاده می‌کنند. وقتی متخصص بوتاکس را در عضله‌های مشخص شده فک تزریق می‌کند، صورت واقعاً ظریف می‌شود و حالت زنانه‌تر و متقارن‌تری پیدا می‌کند. عضله‌هایی که برای جویدن به کار می‌روند در اثر تکرار کردن تزریق به مرور زمان ضعیف‌تر می‌شوند و در نتیجه خط فک کوچک‌تر می‌شود.

به علاوه از بوتاکس می‌توان برای دیگر قسمت‌های صورت نیز استفاده کرد. برای مثل می‌توان با تزریق بوتاکس به گونه‌ها از افتادگی و شل شدن تدریجی آنها جلوگیری کرد و زاویه‌ی زیباتری را در صورت ایجاد کرد.

مادلینگ صورت با نخ

مادلینگ صورت با نخ

استفاده از نخ برای زاویه‌سازی صورت یکی از بهترین و کم خطرترین روش‌های زاویه سازی صورت است که نتایج خوبی را نشان می‌دهد. پزشک با وارد کردن نخ‌های مخصوص خود جذب لایه‌ی زیرین پوست را بالا کشیده و بخیه می‌زند و حالت کشیدگی به صورت شما می‌دهد.

از این روش می‌توان برای اصلاح فرم بینی، اصلاح خط فک و چانه و همچنین لیفت گونه و پیشانی نیز استفاده کرد. به علاوه لیفت با نخ یکی از روش‌های مؤثری است که می‌توان آن را به طور ترکیبی در کنار دیگر روش‌ها به کار برد.

مدلینگ صورت مردانه

مدلینگ صورت مردانه

عمل‌های زیبایی در پی پیدایش رسانه‌های اجتماعی پرطرفدارتر شده‌اند. این تغییر موجب شده است که مردان بیشتری با هدف دستیابی به چهره‌ای مردانه‌تر به درمان‌های زیبایی روی بیاورند.

چانه و خط فک برجسته و زاویه‌دار غالباً نشانه صورت مردانه در نظر گرفته می‌شود، همچنین تصور عمومی این است که بینی مردان کمی  بزرگ‌تر و مشخص‌تر از بینی خانم‌هاست. پوست صاف و جوان نیز در سراسر جهان جزء جذابیت‌های بارز بانوان و آقایان به شمار می‌آید.

به لطف توسعه تکنیک‌ها و درمان‌هایی که امروزه برای تزریق ژل و بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) وجود دارد، می‌توان درمان‌های زیبایی را برای ایجاد تغییراتی انجام داد که در عین جزئی و طبیعی بودن چهره را متحول می‌کنند.

تزریق ژل در چانه و خط فک بدون شک محبوب‌ترین درمان زیبایی تزریقی برای آقایان است. تزریق در این نقاط نیم‌رخ آقایان را متعادل‌تر می‌کند و برای افرادی ایده‌آل است که می‌خواهند چهره‌ای مردانه‌تر با فک زاویه‌دارتر داشته باشند.

با توجه به موقعیت مشخصی که بینی روی صورت دارد، شکل بینی صورت را فوراً مردانه‌تر یا زنانه‌تر می‌کند. بینی مردانه صاف، خوش‎فرم و متناسب با بقیه صورت است. همچنین بینی مردانه کمی بزرگ‌تر از بینی زنانه است، البته خیلی بزرگ‌تر نیست. طبیعی بودن نتیجه برای آقایان بسیار مهم است، چون هرچه بینی ظریف‌تر و خوش‏فرم‌تر شود، زنانه‌تر به نظر می‌رسد.

مراقبت‌های بعد از مادلینگ صورت

پس از مادلینگ صورت بایستی مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا از عوارض احتمالی به دور باشید:

 • از ماساژ دادن صورت خود بپرهیزید.
 • حداقل تا 24 ساعت از آرایش کردن و استفاده از کرم‌های عطری خودداری کنید.
 • در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید و ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • تا دو هفته از فعالیت‌های شدید جسمی و ورزش کردن خودداری کنید.
 • می‌توانید برای کم کردن التهاب و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • برای مصرف مسکن حتماً از پزشک خود اجازه بگیرید.

عوارض احتمالی مادلینگ صورت

از آنجایی که مادلینگ صورت یک فرآیند کم تهاجمی و کم خطر است، عوارض جانبی بسیار کمی نیز دارد. از جمله عوارض احتمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی و التهاب
 • سوزش
 • خارش
 • تورم
 • نامتقارن شدن صورت
 • جابجا شدن فیلر یا ژل
 • کبودی
 • عفونت
 • نکروز بافت در صورت مسدود شدن رگ‌های خونی

ماندگاری فرآیندهای مدلینگ صورت

هر کدام از روش‌های مادلینگ صورت ماندگاری متفاوتی دارند، اما در نهایت ماندگاری هیچ کدام از این روش‌ها بیشتر از 18 ماه نیست. کم ترین زمان ماندگاری نیز متعلق به بوتاکس است که از 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

بیشتر بخوانید: رفع لاغری صورت با تزریق چربی

هزینه‌ی مادلینگ صورت

هزینه‌ی نهایی مادلینگ صورت با توجه به روش انتخابی شما متغیر است. هرکدام از روش‌ها نیز با توجه به مواد انتخابی (برند ایرانی یا خارجی) و تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه‌ی متفاوتی خواهند داشت. به علاوه منطقه شما، هزینه‌ی  بی حسی و شرایط کلینیک مورد نظر شما می‌تواند بر هزینه‌ی نهایی مادلینگ صورت مؤثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی‌های لازم می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

سخن آخر

با گسترش محبوبیت زاویه سازی یا مادلینگ صورت در میان سنین جوان تر، روش‌های جوان سازی پوست مثل تزریق ژل، فیلر، چربی و یا لیفت با نخ که پیشتر برای از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده می‌شدند، اکنون در زاویه سازی و مدلینگ چهره نیز به کار برده می‌شوند. این روش‌ها نسبت به روش‌های جراحی و یا ایمپلنت گونه کم تهاجمی تر هستند و تأثیرات قابل قبولی دارند. اگر قصد دارید تا چهره‌ی خود را خاص تر کرده و زوایای صورت خود را بهبود ببخشید، می‌توانید از روش‌های مادلینگ چهره برای زاویه سازی صورت خود بهره ببرید. فراموش نکنید که برای انجام هرگونه تزریق و اقدامات زیبایی حتماً از کلینیک‌های مجاز و پزشکان مجرب کمک بخواهید.

پرسش‌های پرتکرار

بهترین روش برای مدلینگ صورت چیست؟

بهترین روش برای مادلینگ صورت استفاده از انواع فیلرها است که بسیار مؤثر است.

در مادلینگ صورت، تزریق در کدام نقاط صورت انجام می‌گیرد؟

متداول‌ترین ناحیه‌هایی که تزریق بر روی آنها انجام می‌شود، عبارت است از:

 • گونه‌ها: تزریق در گونه‌ها با هدف مشخص‌تر کردن گونه‌ها، ایجاد اثر لیفت و دوباره برجسته کردن استخوان گونه انجام می‌شود.
 • فک: تزریق خط فک را مشخص‌تر و قوی‌تر می‌کند.
 • چانه: تزریق در چانه با هدف از بین بردن غبغب، مشخص کردن فک و بهبود تناسبات پایین صورت از جمله اصلاح نیم‌رخ انجام می‌شود.
 • شقیقه: تزریق در شقیقه انحناهای صورت را دوباره صاف و منظم می‌کند و بخش فوقانی صورت را متعادل می‌کند.
 • لب‌ها: برای غنچه‌ای کردن لب‌ها.

آیا مدلینگ صورت می‌تواند جایگزین مناسبی برای عمل جراحی پلاستیک بینی باشد؟

بله بنا بر تشخیص پزشک شما به جای عمل تهاجمی جراحی بینی می‌توانید از روش‌های کم تهاجمی لیفت با نخ و تزریق فیلر بهره ببرید.

البته در نتایجی که با رینوپلاستی غیرجراحی می‌توان به آنها دست یافت، محدودیت‌هایی وجود دارد. رینوپلاستی غیرجراحی نمی‌تواند بینی را کوچک‌تر کند، اما تعادل بین پل و نوک بینی را بهتر می‌کند تا بینی زیباتر شود. عمل زیبایی غیرجراحی بینی مشکلات تنفسی را بهبود نمی‌دهد و انحراف شدید تیغه بینی را اصلاح نمی‌کند؛ این مشکلات را باید با عمل جراحی برطرف کرد. به‌علاوه رینوپلاستی غیرجراحی عملی موقتی است که ماندگاری نتایجش، با توجه به نوع و مقدار ژل تزریق‌شده، شش تا بیست و چهار ماه است. می‌توان تزریق را تکرار کرد یا جراحی زیبایی بینی را برای دستیابی به نتایجی دائمی‌تر انجام داد.

آیا فیلر ممکن است جابجا شود؟

ممکن است فیلر تزریق‌شده جابه‌جا شود و از محل تزریق به سمت دیگری از بدن حرکت کند. هرچند جابه‌جایی فیلر ممکن است، این عارضه جانبی بسیار نادر است و با مراجعه به متخصص مجرب می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

جراحی مادلینگ صورت چگونه است؟

بخش میانی صورت، بینی، فک‌ها و چانه طی عمل جراحی جابه‌جا می‌شوند تا ناهماهنگی‌ها، عدم‌ تقارن‌ها، نقص‌های نیم‌رخ و ظاهر صورت اصلاح شوند.

روش جراحی برگشت پذیر نیست و به نوعی مادلینگ دائمی صورت محسوب می‌شود.

مدلینگ صورت گرد چگونه است؟

صورت‌های گرد عموماً غبغب داشته و چانه های گرد تری دارند. برای رفع این موضوع با استفاده از نخ می‌توان غبغب را لیفت کرده و با فیلر چانه و خط فک را زاویه دار کرد. همچنین می‌توان برای زاویه سازی گونه نیز از بوتاکس و فیلر استفاده کرد.

مادلینگ صورت لاغر چگونه است؟

برای مادلینگ صورت‌های لاغر با گونه‌های فرو رفته ممکن است علاوه بر تزریق خط فک و چانه تزریق گونه هم نیاز باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *