کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو ممکن است بنا به دلایل بسیاری برای برخی از افراد مناسب نباشد. دلایلی همچون طاسی و نداشتن بانک مو برای استخراج فولیکول‌ها، کاشت مو را دشوار می‌کنند. سر کاملاً طاس برای کاشت مو، مناسب در نظر گرفته نمی‌شود. اگر تعداد فولیکول کافی روی پشت گردن نداشته باشید یا موهای‌تان خیلی کم‌پشت باشد، ناحیه اهدا یا بانک مویی ندارید که موهای لازم برای پیوند از آن‌جا برداشته شود. درمان‌های زیبایی یا پزشکی مختلفی برای درمان ریزش موی غیرارثی یا غیرژنتیک وجود دارد. بهتر است با متخصص مشورت کنید تا ایشان مناسب‌ترین روش درمان را با توجه به علت ریزش مو پیشنهاد بدهند.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو همراه با تخفیف

آیا کاشت مو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

کاشت مو بدون بانک مو

وجود بانک مو برای جراحی کاشت مو بسیار مهم است، چرا که اگر  بانک مویی وجود نداشته باشد، جراحی کاشت مویی هم انجام نخواهد شد. با این‌ حال کاشت مو بدون بانک مو کاملاً غیرممکن نیست، هرچند درمان در این حالت پیچیده‌تر می‌شود.

بر اساس نظر پزشک می‌توان از روش‌ BHT (Body Hair Transplant) استفاده کرد، که در آن از موی بدن برای کاشت استفاده می‌شود. به علاوه می‌توان از پروتزهای مصنوعی برای احیای موهای فرد نیز استفاده کرد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند؟

با وجود پیشرفت تکنولوژی‌های کاشت مو، همچنان برخی افراد به دلیل شرایط خاص خود امکان کشت مو را ندارند.

کاشت مو برای همه درمان مؤثری نیست و تمام متقاضیان بانک موی ایده‌آلی ندارند. کاشت مو را صرفاً در صورتی می‌توان انجام داد که به طور طبیعی طاس باشید، موهای‌تان ریخته و کم‌پشت شده باشد یا در اثر آسیب‌دیدگی دچار ریزش مو شده باشید. بیماران مبتلا به آلوپسی و بدون الگوی مشخص (DUPA) یا آلوپسی منتشر شونده، معمولاً موهای سالمی ندارند. به همین دلیل این گروه از بیماران متقاضیان مناسبی برای کاشت موی موفق در نظر گرفته نمی‌شوند. استفاده از موی افراد مرده نیز برای کاشت مو مناسب نیست. موهای کاشته‌شده نیز مانند موهای سالم به مرور زمان کم‌پشت می‌شوند. موارد دیگری که باعث ضعیف شدن بانک مو می‌شوند، عبارتند از:

  • ابتلا به آلوپسی سیکاتریسیل
  • کم‌پشتی مو
  • متقاضیانی که سن‌شان کمتر از 25 یا 27 سال است.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل عوارض مصرف دخانیات بر روی کاشت مو و ابرو

روش‌های کاشت مو بدون بانک مو

مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام بررسی ایده‌های مختلف باید در نظر بگیرید، مشورت با پزشک متخصص پیش از شروع درمان یا امتحان کردن روش‌های جایگزین است. علم مدرن و درمان‌های زیبایی مو پیوسته در حال پیشرفت و بهتر شدن‌ هستند و امروزه روش‌های شگفت‌انگیز بسیاری در دسترس است.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو از بدن (BHT) یا کاشت موی بدن در سر (BHHT)، روشی برای کاشت مو است که در آن از همان تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) استفاده می‌شود و بنابراین نیازی به بخیه زدن ندارد. علت نام‌گذاری روش BHT این است که بانک مو در این روش پشت سر نیست، بلکه موهای لازم برای کاشت از بخش دیگری از بدن گرفته می‌شوند.

چون بانک مو می‌تواند هر بخشی از بدن، مانند ریش، قفسه سینه، پشت بدن، شکم، پا و بازو باشد، ضخامت، جهت و تاب موهای پیوندی تفاوت بسیاری با هم دارند. به‌علاوه موهای کاشته‌شده معمولاً بلندتر از 5 سانتی‌متر نمی‌شوند و فردی که کاشت مو را به این روش انجام می‌دهد، همیشه باید موهایش را در همین حد بلند نگه دارد. کاشت مو به روش BHT می‌تواند برای درمان طاسی بسیار گسترده روش موفقی باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت چگونه است؟

کاشت مو با روش HRT

کاشت مو با روش HRT

کاشت مو به روش HRT (Hair Restoration Treatment) یک روش کاملاً غیر تهاجمی برای کاشت مو می‌باشد که جایگزین مناسبی برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند. در این روش پزشک با اسکن موها و پوست سر شما نوعی پروتز کاملاً شبیه به ساختار موهای شما تولید کرده و آن را روی سر و یا بین موهای شما نصب می‌کند.

یکی از مزایای این روش، شباهت بافت موهای پروتز با جنس و بافت موهای خودتان است و شما بدون سپری کردن هیچگونه دوره نقاهتی می‌توانید فوراً به زندگی روزمره خود بازگردید. به علاوه این روش با کلاه گیس‌های مصنوعی که به راحتی از سر جدا می‌شوند و باعث عرق کردن و ناراحتی شما می‌شوند کاملاً متفاوت است و می‌توانید به راحتی استحمام کرده و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

کاشت مو با روش سلول‌های بنیادی

کاشت مو با روش سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول‌های بنیادی که برای درمان ریزش موی پیشرفته به کار برده می‌شود، تکنولوژی نوینی است که در آن از سلول‌های بنیادی خود بیمار استفاده می‌شود. سلول‌های بنیادی نوع خاصی از سلول‌های بدن هستند که می‌توانند بسیاری از گونه‌های سلولی متفاوت را در فرایند رشد بافت از هم متمایز کنند. این سلول‌ها را می‌توان «سلول‌های مادر» نامید، چون از قابلیت تقسیم و تولید انواع سلول‌های بدن برخورداراند.

در روش کاشت مو با سلول‌های بنیادی، از قابلیت رشد سلول‌های بنیادی برای تحریک رشد مو بهره گرفته می‌شود. سلول‌های بنیادی در این عمل از طریق میکرو تزریق، درون فولیکول‌های مو تزریق می‌شوند. سلول‌های تزریق‌شده در ناحیه دریافت‌کننده تقسیم می‌شوند تا سلول‌های جدیدی تولید کنند و دوباره شاهد رشد دسته‌های مو باشیم.

بایستی در نظر داشته باشید که این روش همچنان روشی تازه و نوین محسوب شده و در مراحل آزمایشی قرار دارد و هنوز به صورت گسترده و در سطح وسیع اجرا نشده است.

آیا کاشت مو بدون بانک مو (یا با بانک موی ضعیف) احتمال موفقیت دارد؟

 

احتمال موفقیت کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو علی‌رغم ضعیف بودن بانک مو می‌تواند موفق باشد و نتایجی دائمی را به دست بدهد، البته اگر توسط جراح کاشت موی باتجربه و به‌خصوص برای درمان آلوپسی آندروژنیک یا طاسی با الگوی مردانه انجام شود. اکثر بیماران شش تا نه ماه پس از جراحی کاشت مو نتیجه درمان را مشاهده می‌کنند؛ البته برخی برای مشاهده نتیجه باید 12 ماه صبر کنند. لازم به ذکر است که موهای کاشته‌شده دو تا شش هفته پس از جراحی می‌ریزند. ریزش مو در این زمان پدیده‌ای عادی است و موهای ریخته‌ شده جای خود را به موهای ضخیم و پرپشت می‌دهد.

رضایت بیماران از کاشت مو با بانک موی ضعیف متغیر است و به پزشک انجام‌ دهنده عمل بستگی دارد. نتیجه کاشت مو تابعی از مهارت‌ها و تخصص پزشک و تکنولوژی‌های در دسترس است. به‌علاوه نتایج تمام بیماران با هم یکسان نیست و نتیجه به وضعیت خاص هر بیمار بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو در زنان باردار

آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است؟

کاشت مو با بانک موی دیگران

موهای گرفته‌ شده از فرد دیگر را نمی‌توان روی سر دیگری کاشت، حتی اگر بیمار خواهر، برادر، مادر، پدر یا فرد دیگری با بافت‌های سازگار باشد. این کار ممکن نیست، چون هر فولیکول مو به تنهایی یک عضو است و هر کدام از فولیکول‌های مو به تنهایی می‌تواند ایجاد ناسازگاری کند. حتی اگر بافت‌ها بی‌حس به نظر برسند، احتمال پس زدن بدن حتی در پیوند عضوهای بزرگ ناچیز باقی می‌ماند. سه هزار عضو، در کاشت موی سه هزار گرافت مو پیوند زده می‌شوند. بنابراین خطر ناسازگاری بافت بسیار بالاست.

هزینه‌ی روش های‌کاشت مو بدون بانک مو

هزینه‌ی هرکدام از روش‌های ذکر شده متفاوت است. به طور مثال روش کاشت BHT به دلیل سختی مراحل کار و مدت زمانی که به استخراج فولیکول‌ها از بدن اختصاص می‌یابد، هزینه‌ی بیشتری نسبت به روش‌های متداول کاشت مو دارد. برای کسب اطلاع از هزینه‌ی انواع روش‌های کاشت مو و دریافت مشاوره رایگان، خواهشمندیم تا با شماره تلفن و واتساپ ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

وقتی بحث کاشت مو با بانک موی ضعیف مطرح می‌شود، بسیار مهم است پزشک معتبری را انتخاب کنید که در زمینه کاشت مو تخصص داشته باشد. متقاضیان طاس یا با بانک موی ضعیف، باید با پزشکان درباره روش‌های ممکن کاشت مو مشورت کنند. با استفاده از تکنیک‌هایی که در این مقاله توضیح‌ داده ‌شد، می‌توان نتایج رضایت‌بخشی را برای این گروه از متقاضیان ایجاد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های کاشت مو و شروع درمان همین امروز با ما تماس بگیرید و سؤالاتتان را مطرح کنید.

پرسش‌های پرتکرار

بهترین بانک مو برای آقایان چه بخشی از بدن است؟

موی ریش به دلیل ضخامتی که دارد، بهترین مو برای کاشت موی بدن در سر است. تا هزار گرافت را می‌توان از ریش استخراج کرد. البته اگر گرافت‌های بیشتری از ریش گرفته شوند، لکه‌های بدون مو در ریش ایجاد می‌شوند.

آیا روش کاشت مو BHT برای خانم‌ها نیز مؤثر است؟

در این روش کاشت به دلیل استفاده از موهای بدن و خاصیت متفاوت آنها، موهای کاشت شده رشد کمی داشته و به بلندی موهای عادی سر نمی‌شوند. از این رو این روش برای بانوانی که موهای خود را بلند می‌کنند روش مناسبی نیست.

چرا پشت گوش‌ها و پس سر بهترین ناحیه‌ی بانک مو می‌باشد؟

بانک موی ایده‌آل پشت گوش‌ها و پس سر است. بانک مو یا ناحیه دارای موهای دائمی در برابر دی‌ هیدروتستوسترون (DHT) مقاوم است. دی‌هیدروتستوسترون هورمونی است که موجب ریزش مو می‌شود و عامل طاسی مردانه به شمار می‌آید. رشد موی دائمی در این ناحیه‌ها تحت تأثیر دی‌ هیدروتستوسترون قرار نمی‌گیرد، چون این موها عمدتاً از اثر آندروژن DHT در امان هستند.

آیا با بانک موی خیلی ضعیف هم می‌توان نتیجه‌ی مطلوبی از کاشت مو دریافت کرد؟

بله، با بانک موی ضعیف هم می‌توانید موهای‌تان را در حد رضایت‌بخشی پرپشت کنید، البته به شرطی که جراح متخصص کاشت مو عمل را انجام بدهد. حتی با بانک موی ضعیف هم می‌توانید جراحی کاشت مو را انجام بدهید. جراح متخصص کاشت مو می‌تواند از بخش‌های دیگری از بدن به عنوان بانک مو استفاده کند.

کاشت مو به روش BHT چقدر زمان می‌برد؟

از آنجایی که در این روش بایستی با دقت بالا و بررسی همه جانبه، فولیکول‌های مشابه با موی سر را از بدن استخراج کرد، این فرآیند ممکن است بیشتر از کاشت موی عادی به طول بیانجامد، زیرا که مدت زمان بیشتری برای استخراج گرافت‌های مو لازم است.

آیا تکنیک کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی هم اکنون قابل اجرا می‌باشد؟

اگرچه کاشت مو با سلول‌های بنیادی خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند یا از طاسی رنج می‌برند، اما نکته مهم این است که این روش همچنان در مرحله آزمایش است و توسط سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار نگرفته است. بنابراین هرگونه ادعای مبنی بر کاشت مو به روش سلول‌های بنیادین ادعایی دروغین است.

مزایای کاشت مو با روش BHT چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت موی بدن (BHT) این است که موهای دیگر بخش‌های بدن از نظر ژنتیکی در برابر دی‌ هیدروتستوسترون آسیب‌پذیر نیست؛ حال آن‌که موهای سر در طاسی با الگوی مردانه تحت تأثیر دی‌ هیدروتستوسترون می‌ریزند.

افرادی که طاسی شدید دارند و امیدشان را برای داشتن موهای پرپشت، پس از گرفتن نتایج نامناسب از کاشت مو به روش اشتباه از دست داده‌اند، می‌توانند با این روش به خواسته‌شان برسند. کاشت موی BHT تکنیکی بدون بخیه است و درد شدیدی ندارد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *