اصلاح ابرو بعد از کاشت: اصلاح ابرو کاشت شده با قیچی، موچین و نخ

اگر می‌خواهید کاشت ابرو انجام دهید، باید نحوه مراقبت و حالت دادن به ابروها را تغییر دهید. موهای کاشته شده در ناحیه ابرو، مانند موهای طبیعی ابرو نیستند، بلکه رفتار آن‌ها مانند موهای سر شما خواهند بود، به این معنی که شاید نیاز به تلاش بیشتری برای مرتب نگه داشتن ابروهایتان وجود داشته باشد. به طور معمول، موهای کاشته شده چند هفته پس از جراحی می‌ریزند و پس از چند ماه دوباره شروع به رشد می‌کنند. همچنین ممکن است چندین ماه یا حتی تا یک سال طول بکشد تا شما به نتایجی که انتظار داشتید برسید. در این مدت باید به خوبی روش‌های مراقبت بعد از کاشت ابرو را دانسته  و با دقت و حوصله بیشتری آن‌ها را اصلاح کنید. بسته به رشد ابروهایتان می‌توانید بعد از 2 ماه آن‌ها را کوتاه کنید. در این مقاله به روش‌های اصلاح ابرو بعد از کاشت می‌پردازیم و به شما یاد خواهیم داد که چگونه این کار را با دقت انجام دهید.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو با تخفیف ویژه

روش مناسب اصلاح ابرو بعد از کاشت: بررسی انواع روش‌های اصلاح ابرو

روش مناسب اصلاح ابرو بعد از کاشت

چه کاشت ابرو انجام داده باشید یا نه، هنگام اصلاح ابرو، «روش کوتاه کردن» بر «روش کندن» ترجیح داده می‌شود، زیرا به شما امکان می‌دهد تراکم مو را در شکل دلخواه خود حفظ کنید.

پس از کاشت ابرو باید به این نکات توجه کنید:

  • هرگز نباید موهای ابرو را بکنید، به خصوص اگر کاشته شده باشند. به جای آن، شما باید روش صحیح اصلاح را برای موهایی که بدفرم و از کادر ابرو خارج شده‌اند، بیاموزید.
  • مناسب ترین زمان برای کوتاه کردن ابرو 2 ماه بعد از کاشت ابروست. البته این موضوع می‌تواند برای هر فرد بسته به میزان رشد ابروها متغییر باشد.
  • ابروی کاشته شده را نباید تا یک سال رنگ کرد.
  • لیفت ابرو و زدن هرگونه مواد شیمیایی تا یک سال ممنوع است.

به طور کلی روش‌های مختلفی برای کوتاه کردن ابروها وجود دارند که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت ابرو چقدر است؟

اصلاح ابرو بعد از کاشت با قیچی

اصلاح ابرو بعد از کاشت با قیچی

برای اصلاح ابرو به یک برس ابرو و یک قیچی ابرو نیاز دارید. ممکن است موهای به هم ریخته‌ای در ناحیه پلک بالایی چشم داشته باشید. اشکالی ندارد که این موها را تا ناحیه ابروی مورد نظر خود بردارید. هر چیزی که در ناحیه ابروی مورد نظر باشد باید با قیچی کوتاه شود. یک شانه ابروی تمیز بردارید و ابروها را به سمت پایین برس بزنید. کمی از طول اضافی موها را با احتیاط کوتاه کنید. سپس موها را به سمت بالا برس بزنید و یک بار دیگر کمی از موهای زائد را کوتاه کنید. می‌توانید این مراحل را تا زمانی که از ظاهر ابروهایتان راضی شوید تکرار کنید، اما همیشه سمت چپ و راست ابرو را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که با یکدیگر مطابقت دارند. این روش، یکی از ایمن‌ترین روش‌های کوتاه کردن ابرو است که فولیکول‌های مو را تحریک نمی‌کند و فقط طول تارهای مو را کوتاه می‌کند و به همین ترتیب به رشد خود ادامه می‌دهند.

اصلاح ابرو با تیغ

اصلاح ابرو با تیغ

این یک روش مناسب دیگری برای کوتاه کردن ابروها است. تیغ، فولیکول‌های مو را نمی‌کند و فقط آن‌ها را کوتاه می‌کند، بنابراین گرافت‌های مو دست نخورده باقی می‌مانند.

تیغ‌های ابرو بسیار ایمن و کم خطر هستند، تنها بایستی مراقب باشید تا پوست خود را با تیغ خراش ندهید و بسیار با احتیاط نواحی اطراف ابرو را تمیز کنید. تیغ ابرو راه حلی آسان برای افرادی است که نمی‌توانند به راحتی از شانه و قیچی برای اصلاح درست ابروهای خود استفاده کنند. به علاوه تیغ ابرو می‌تواند یک راه حل سریع نیز باشد. حتماً به خاطر داشته باشید که در روزهای ابتدایی پس از عمل کاشت ابرو، استفاده از تیغ می‌تواند التهاب پوست شما را افزایش دهد. پس در استفاده از آن جانب احتیاط را رعایت کرده و قبل و بعد از استفاده آن را ضدعفونی نمایید.

بیشتر بخوانید: ورزش و فعالیت بدنی سنگین بعد از کاشت ابرو

اصلاح ابرو با نخ بعد از کاشت

اصلاح ابرو با نخ بعد از کاشت

بند انداختن ابرو، ریشه را از بین می‌برد و به فولیکول مو آسیب می‌رساند که منجر به ریزش مکرر مو می‌شود و این در حالی است که بند انداختن یکی از روش‌های محبوب اصلاح ابرو است. استفاده از نخ برای اصلاح ابرو نیز یکی از آن دسته روش‌هایی است که موجب از ریشه در آمدن تارهای ابرو می‌شود. بنابراین این روش توصیه نمی‌گردد.

اصلاح ابرو با موچین بعد از کاشت

اصلاح ابرو با موچین بعد از کاشت

اگر بعد از کاشت ابرو، ابروها با موچین گرفته شوند، تارهای مو همراه با ریشه مو یکجا کنده می‌شوند. بنابراین، موچین یکی از روش‌های دیگر اصلاح ابرو است که باید تا یک سال که ریشه ابروها با موفقیت در بافت ابرو ثبات پیدا می‌کنند، از آن اجتناب کرد.

اصلاح ابرو با وکس و موم بعد از کاشت

اصلاح ابرو با وکس و موم بعد از کاشت

اصلاح ابرو با وکس و موم نیز یکی از روش‌های محبوب اصلاح ابرو است، اما همانند روش‌های دیگر مثل استفاده از موچین و بند، موها را از ریشه در آورده و امکان دارد که به فولیکول‌های تازه کاشته شده صدمه بزند. بهتر است از آرایشگر خود بخواهید تا این کار را انجام دهد.

علاوه بر این وکس و موم عموماً مواد گرمی هستند که روی پوست قرار داده می‌شوند و ممکن است پوست را ملتهب کنند. بعد از کاشت ابرو، پوست تا چند هفته ملتهب است بنابراین استفاده از وکس نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.

چگونه ابروهای خود را بعد از کاشت اصلاح کنیم؟

دانستن نحوه کوتاه کردن ابروها پس از پیوند ابرو ضروری است تا بتوانید آن را به درستی و بدون آسیب رساندن به ناحیه مورد نظر انجام دهید. برای خلاص شدن از شر موهایی که بیشتر رشد کرده‌ند و فرم طبیعی ابروها را می‌شکنند، کافی است مرتباً آنها را کوتاه کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید تا این کار را به درستی انجام دهید، در اینجا نکات کلیدی را برای نشان دادن ابروهای زیبا در هر زمان توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: عوارض کاشت ابرو چیست

از الگوهای ابرو استفاده کنید

الگوهای ابرو

اگر خیلی ماهر نیستید می‌توانید به استفاده از الگوهای ابرو متوسل شوید. این الگوها (شابلون) پلاستیک‌های چسبنده با طرح‌های مختلف هستند. عموماً از این الگوها برای طراحی ابرو استفاده می‌شود، اما می‌تواند چهارچوب خوبی به شما بدهد تا حالت درست و زیبای ابروهایتان از بین نرود و از روی اشتباه قسمتی را قیچی نکنید. این الگوها روی ابروها قرار می‌گیرند و موهایی که از شابلون بیرون زده‌اند باید کوتاه شوند.

از شانه ابرو برای مرتب کردن ابروهایتان استفاده کنید

یکی از مراحلی که برای آگاهی از نحوه کوتاه کردن ابروها پس از پیوند ابرو انجام می‌شود، شانه (مسواک) زدن ابرو است. این یکی از مراحل کلیدی است که پیرایش ابرو را تسهیل می‌کند. با برس مخصوص ابرو یا با مسواک باید موها را به سمت بالا شانه کنیم تا موهای ابرو جدا شوند. برای نتیجه بهتر، می‌توانیم در جهت مخالف رشد مو و بعداً به صورت عمودی شانه بزنیم. در صورتی که استفاده از شابلون‌ را ترجیح می‌دهید، اصلاح به همین ترتیب انجام می‌شود و موهایی که باید در بالای پلاستیک کوتاه شوند باقی می‌ماند. می‌توانید برای نرم تر شدن تارهای ابرو از ژل، صابون و یا روغن‌های مناسب ابرو استفاده نمایید. لازم به ذکر است که مصرف هرگونه سرم یا روغن تقویتی ابرو تنها با نظر و اجازه پزشک قابل اجراست.

تارهای بیرون زده را اصلاح کنید

برای کوتاه کردن موهای ابرو باید از قیچی خاصی استفاده کرد تا آسیبی به ابرو نرسد. برای این منظور می‌توانید از قیچی نوک گرد استفاده کنید تا آسیبی به چشم‌ها نیز نرسد. موهای بهم ریخته ابرو که از کادر ابرو بیرون زده‌اند، همان موهایی هستند که باید کوتاه شوند. مطمئناً این موهای کاشته شده است که باید بیشتر کوتاه کنیم، زیرا موهای کاشته شده سریع‌تر از موهای طبیعی فرد رشد می‌کنند.

سخن پایانی

ریزش ابرو ممکن است در وهله اول شما را به کاشت ابرو سوق دهد، اما این سوال مطرح می‌شود که: آیا می‌توانید موهای کاشته شده را اصلاح و کوتاه کنید؟ در بیشتر موارد، کندن گهگاهی موهای به هم ریخته ابرو باید خوب باشد. اما، شما باید مدتی بعد از کاشت صبر کنید و دست از کندن موها بردارید، زیرا این کار نتایج جراحی شما را خنثی می‌کند. بهترین راه برای کوتاه کردن ابروها این است که از یک قیچی استفاده کنید و آن‌ها را با دقت کوتاه کنید.

سوالات متداول

آیا می‌شود بعد از کاشت، ابرو را بند اصلاح کرد؟

در حقیقت هر ابزاری که موجب کندن فولیکول‌های مو شود بایستی تا مدتی کنار گذاشته شوند، زیرا که ممکن است گرافت‌های مو را جدا کرده و دوباره ابروهایتان را کم پشت کند. بند انداختن نیز باعث کنده شدن موها می‌شود؛ بنابراین حداقل 12 ماه تا اصلاح ابرو با نخ صبر کنید.

چه زمانی می‌توان ابروها را بعد از کاشت رنگ کرد؟

یک سال پس از کاشت ابرو می‌توان ابروها را رنگ کرد.

آیا می‌توان برای برداشتن ابرو بعد از کاشت از موچین استفاده کرد؟

هر ابزاری که باعث کندن ریشه و گرافت موی کاشت شده شود، مورد تایید پزشکان نمی‌باشد؛ زیرا که این مسئله ممکن است باعث بازگشت ابروی شما به حالت قبل شود. برای برداشتن ابرو با ابزارهایی مثل موچین حداقل 12 ماه صبر کنید.

آیا می‌توان از وکس یا موم برای برداشتن ابروها بعد از کاشت استفاده کرد؟

به طور کلی اصلاح و مرتب کردم ابرو با موم یا وکس می‌تواند باعث از دست دادن بخشی از گرافت‌های سالم و کاشت شده شود. به علاوه داغی وکس نیز پوست ابروی ملتهب را آزرده‌تر می‌کند. بهتر است از روش جایگزین برای اصلاح ابرو خود استفاده کنید که احتمال آسیب به پوست ابرو و فولیکول‌های مو را به حداقل برساند.

آیا می‌توان از دستگاه‌های بند انداز برقی برای برداشتن ابرو بعد از کاشت استفاده کرد؟

این دستگاه‌ها مکانیزمی شبیه به اصلاح با نخ دارند و موها را از ریشه می‌کنند. بنابراین بهتر است تا 12 ماه بعد از کاشت از این دستگاه‌ها استفاده نکنید.

چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توانم ابروهای خود را کوتاه کنم؟

این موضوع درافراد مختلف متفاوت است، زیرا موهای کاشته شده با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کنند و ممکن است در مدت کوتاهی بسیار بلندتر از موهای عادی ابرو شوند. توصیه می‌شود هر ماه 2 یکبار ابروهای خود را اصلاح کرده و این کار را حدوداً یک ماه بعد از کاشت آغاز کنید.

آیا می‌توان از صابون ابرو یا ژل ابرو و سرم‌ های تقویتی بعد از کاشت استفاده کرد؟

عموماً یک ماه پس از کاشت ابرو استفاده از سرم‌های تقویتی یا انواع ژل‌ها ( آلوئه ورا و ..) مانعی ندارد، اما برای این مورد حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *