لیفت با نخ سیلوئت | مقایسه و انتخاب بهترین نخ برای لیفت صورت

همان‌طور که سن‌مان بالاتر می‌رود، استخوان‌های گونه پایین می‌آیند، خط فک دیگر خوش‌حالت نیست و گونه‌ها برجستگی خود را از دست می‌دهند. به این ناحیه مثلث جوانی هم می‌گویند.

نیروی جاذبه و زمان با مثلث جوانی نامهربان است، اما به کمک لیفت با نخ سیلوئت می‌توانیم اثر لیفت آنی ایجاد کنیم و صورت را خوش‎فرم‌تر کنیم.

در لیفت صورت با نخ سیلوئت که به لیفت صورت تک‌بخیه‌ای هم معروف است، از نخ جذبی دوطرفه برای لیفت پوست صورت، غبغب، رفع خط خنده، خط اندوه و ناحیه چشم استفاده می‌شود. نتایج لیفت صورت با نخ سیلوئت 18 ماه ماندگاری دارد.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با تخفیف ویژه

نخ سیلوئت چیست؟

نخ سیلوئت چیست

کلاژن پروتئینی طبیعی است که پوست را سفت، محکم و جوان نگه می‌دارد. هرچه سن بالاتر می‌رود، کلاژن ضعیف‌تر می‌شود و قدرتش را برای مقاومت در برابر اثرهای گرانشی که پوست را به طرف پایین می‌کشند، از دست می‌دهد. چربی زیر چانه و پایین گونه‌ها باعث ایجاد غبغب می‌شود.

نخ سیلوئت فناوری نوآورانه‌ای با اثر منحصر ب‎فرد دوگانه لیفت و بازسازی پوست صورت است که نتایجی طبیعی و تدریجی دارد. ساختار نخ بخیه‌ای مخروط‌دار موقعیت چربی و بافت‌ها را‌ تغییر می‌دهد. نخ نرم سیلوئت از ماده PLLA  (پلی‌ ال‌ لاکتیک اسید) تشکیل می‌شود.

نخ سیلوئت برای بانوان و آقایان مناسب است و برای لیفت و بازسازی بخش میانی صورت، غبغب و گردن به کار برده می‌شود. لیفت صورت با نخ سیلوئت درمانی کم‌تهاجمی است که برای رفع نشانه‌های پیری طراحی شده است و صورت را به شکلی طبیعی جوان و شاداب می‌کند. عملکرد منحصرب‎فرد دوگانه نخ سیلوئت علاوه بر لیفت آنی، تولید بلندمدت کلاژن را نیز به همراه دارد که به نوبه خود به افزایش حجم و بازیابی تدریجی و طبیعی شکل زیبای صورت کمک می‌کند.

لیفت با نخ سیلوئت برای جوان‌سازی صورت، درمانی 30 دقیقه‌ای است و از طریق بازتعریف انحناهای ظریف صورت، افزایش حجم و کانتورینگ، پوست را بلافاصله پس از درمان به مدت 18 الی 24 ماه دوباره زیبا و خوش‎فرم می‌کند.

بیشتر بخوانید: اندولیفت چیست

سازوکار اثرگذاری لیفت با نخ سیلوئت

سازوکار اثرگذاری لیفت با نخ سیلوئت

لیفت با نخ سیلوئت تمام چربی شل و افتاده را از طریق فناوری نوآورانه رو به بالا می‌کشد، درنتیجه موضع درمان از اثر لیفت و کانتورینگ برخوردار می‌شود. متخصص زیبایی، نخ بخیه جذبی را با سوزنی بسیار ظریف وارد لایه چربی می‌کند که فاقد پایانه عصبی است.

ابتدا کرم بی‌حسی موضعی به صورت زده می‌شود، که تقریباً یک ساعت طول می‌کشد تا اثر کند. سپس متخصص نخ سیلوئت را ماهرانه با سوزنی ظریف زیر پوست فرو می‌کند. فشار ملایمی برای شکل دادن و هدایت پوست اعمال می‌شود تا اثر لیفت آنی به دست بیاید. نخ سیلوئت را می‌توان برای ناحیه‌های مختلف صورت و گردن به کار برد تا نتیجه دلخواه به دست بیاید. لیفت با نخ تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد.

کدام ویژگی‌ها نخ سیلوئت را به نخی بهتر از بقیه نخ‌ها تبدیل می‌کند؟

کدام ویژگی‌ها نخ سیلوئت را به نخی بهتر از بقیه نخ‌ها تبدیل می‌کند؟

لیفت صورت با نخ بیش از 20 سال است که انجام می‌شود، اما به تازگی در صنعت زیبایی به رسمیت شناخته شده است. یکی از فاکتورهای مهم لیفت با نخ، انتخاب کردن نخ مناسب است. درهرحال درک درمان لیفت با نخ می‌تواند دشوار باشد، چون انواع مختلف نخ با قیمت‌های متفاوت در دسترس است که همگی با هم یکسان نیستند. اگر نخ مناسب انتخاب نشود، ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید.

بیشتر بخوانید: لیزر فول بادی شامل چه قسمت‌هایی می‌باشد

جنس و ماندگاری

منظور از نخ جذبی این است که نخ به مرور زمان تجزیه می‌شود و بدن آن را جذب می‌کند. مواد تمام نخ‌ها از گذشته برای زدن بخیه جراحی به کار برده شده‌اند.

نخ آپتوس از پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) و پلی‌ کپرولاکتون (PCL) تهیه می‌شود که 18 تا 24 ماه پس از درمان جذب می‌شود. نخ نرم سیلوئت فقط از PLLA تهیه می‌شود و ماندگاری آن حدود 12 ماه است.

نخ MINT و نخ‌های کره‌ای از پلی‌دی‌اکسانون (PDO) تولید می‌شوند و ظرف 3 تا 6 ماه جذب می‌شوند. به‌علاوه نخ PDO دارای سه نوع مونو، کاگ و اسکرو است؛ اما نخ سیلوئت و آپتوس فاقد این گونه‌ها است.

کلاژن‌سازی

چون نخ موجب تحریک تولید کلاژن می‌شود، انتخاب نخ با طول عمر بیشتر می‌تواند گزینه بهتری باشد. البته قابلیت نخ‌ها برای القای کلاژن‌سازی با هم متفاوت است.

ماده PLLA، موجب تولید مقدار بسیار زیادی کلاژن، اما فقط مقدار کمی الاستین می‌شود. کلاژن حمایت ساختاری پوست را تأمین می‌کند و الاستین به پوست خاصیت کشسانی می‌دهد و آن را سفت و محکم می‌کند.

PCL جوان‌سازی را در ناحیه گسترده‌تری انجام می‌دهد و بیشترین مقدار الاستین را تولید می‌کند.

PDO حداقل التهاب را تولید می‌کند و به همین دلیل پوست برای مدتی کوتاه محکم‌تر می‌شود، اما فقط باعث تولید مقدار کمی کلاژن می‌شود.

بافت سطحی

بافت نخ برای دستیابی به نتایج مؤثر بسیار مهم است.

در هر سانتی‌متر از نخ چند خار وجود دارد؛ برای مثال در هر سانتی‌متر از نخ آپتوس 4 خار وجود دارد، تا اطمینان حاصل شود که نخ محکم به بافت می‌چسبد و حرکت نمی‌کند. به‌علاوه خارها ساییدگی‌های کوچکی را در بافت ایجاد می‌کنند و پوست را تحریک به تولید کلاژن می‌کنند. خارها را می‌توان در یک جهت (یک‌طرفه)، دو جهت (دوطرفه) یا روبه‌روی هم و به صورت غیرجفتی در چند جهت (چندجهته) منظم کرد. نخ سیلوئت به‌جای خار، گره و مخروط دارد. این ادعا که سیستم گره و مخروط می‌تواند بافت را محکم‌تر نگه دارد، اثبات نشده است.

نخ صاف در ناحیه‌های دارای بافت نازک، مانند دور چشم به کار برده می‌شود، در این ناحیه‌ها نمی‌خواهیم که پوست روی سطح فشرده شود. بعضی نخ‌ها روی فنرهای مارپیچ تابانده یا بافته می‌شوند و در نتیجه ساختار و اثر متفاوتی بر پوست دارند.

اگرچه نخ آپتوس به عنوان یک نخ جذبی ضدپیری بهتر معروف شده است؛ نخ مورد استفاده برای درمان هر بیمار با توجه به ترجیح فردی، محل درمان، ماندگاری نتیجه دلخواه و هزینه درمان تعیین می‌شود.

ناحیه‌های قابل درمان با نخ سیلوئت

ناحیه‌های قابل درمان با نخ سیلوئت

 • کانتورینگ صورت: انحناهای ظریف صورت دوباره تعریف می‌شود، گونه‌ها پرتر می‌شود و پوست دوباره محکم می‌شود.
 • ناحیه پایین فک: خطوط صورت شکل واضح‌تری پیدا می‌کند.
 • گونه و استخوان گونه: گونه‌ها برجسته‌تر و خوش‎فرم‌تر می‌شود و خط خنده از بین می‌رود.
 • ابرو: چشم‌ها در اثر بالا رفتن لبه بیرونی ابروها بازتر می‌شود.
 • گردن: پوست گردن استحکام و زیبایی خود را بازمی‌یابد و صاف‌تر می‌شود.

مراقبت پس از لیفت با نخ سیلوئت

چند توصیه درباره مراقبت پس از درمان وجود دارد که به تسهیل دوران نقاهت و به حداقل رساندن عوارض جانبی بالقوه لیفت با نخ سیلوئت کمک می‌کند:

 • کمپرس سرد را در صورت لزوم بلافاصله پس از درمان روی صورت بگذارید. تا چند روز پس از درمان به‌طور متناوب از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت آرایش نکنید.
 • صورتتان را 3 تا 5 شب هنگام خواب رو به بالا نگه دارید و چند بالش زیر سر بگذارید.
 • صورتتان را به مدت 5 روز بدون مالش دادن و با ملایمت بشویید، اصلاح و خشک کنید.
 • به مدت دو هفته بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حمام آفتاب نگیرید.
 • ورزش، به‌ویژه ورزش‌های پربرخورد مانند دو به مدت دو هفته ممنوع است.
 • حرکات شدید صورت را به مدت دو هفته انجام ندهید.
 • سونا  یا حمام ترکی تا 3 هفته ممنوع است.
 • جراحی‌های دندان را سه هفته به تعویق بیاندازید.
 • ماساژ صورت و درمان‌های زیبایی صورت را چهار هفته به تأخیر بیندازید.
 • الکترولیز، وکس صورت یا استفاده از موبر را به دو هفته پس از درمان موکول کنید.

بیشتر بخوانید: سریع ترین روش لاغری بشناسید

ماندگاری نتایج لیفت با نخ سیلوئت چقدر است؟

اثر لیفت بلافاصله پس از درمان مشخص می‌شود و اثر جوان‌سازی پس از سه ماه قابل مشاهده خواهد بود. ماندگاری نتایج بیش از یک سال است و القای کلاژن‌سازی در اطراف نخ نتایج را بهبود می‌دهد.

متوسط هزینه لیفت با نخ سیلوئت چقدر است؟

هزینه واقعی لیفت با نخ سیلوئت به موقعیت جغرافیایی کلینیک، بورد تخصصی جراح پلاستیک و مدت زمان و گستردگی درمان بستگی دارد. همچنین هزینه لیفت با نخ سیلوئت تابعی از تعداد نخ‌های مورد استفاده است.

پرسش‌های پرتکرار

آیا متقاضی مناسبی برای لیفت با نخ سیلوئت هستم؟

اکثر بیماران شرایط لازم را برای لیفت غیرجراحی صورت دارند، البته لازم است که پیش از درمان برای مشاوره به متخصص مراجعه کنید تا ایشان وضعیت پوست‌تان را ارزیابی کنند. نوع بافت‌تان باید مناسب باشد تا نتیجه چشمگیری از لیفت با نخ بگیرید؛ همچنین باید بخش میانی صورت‌تان لاغر شده باشد و در نتیجه غبغب پیدا کرده باشید. همان‌طور که سن بالاتر می‌رود، لایه‌های چربی گونه‌ها اندک‌اندک محو می‌شود؛ در نتیجه پوست شل می‌شود و خط فک شکل زاویه‌دار و زیبای دوران جوانی را از دست می‌دهد. بسیاری از بیماران پس از عبور از مرز 30 یا 40 سالگی متوجه این تغییرات می‌شوند.

دوران نقاهت پس از لیفت با نخ سیلوئت چگونه است؟

دوران بهبود پس از لیفت با نخ سیلوئت 24 ساعت استراحت است و پس از آن می‌توانید فعالیت‌های سبک انجام بدهید. فعالیت‌های سنگین را می‌توانید پس از گذشت دو تا سه هفته ازسربگیرید. توصیه می‌شود تا چند روز رژیم غذایی مایع داشته باشید و حرکات صورت را محدود کنید.

چه مراقبت‌هایی پس از لیفت با نخ سیلوئت لازم است؟

توصیه‌های زیر را پس از لیفت با نخ سیلوئت رعایت کنید تا دوران نقاهت را راحت‌تر طی کنید و نتایج بهتری از درمان بگیرید:

 • پک سرد را در صورت لزوم بلافاصله پس از درمان روی صورت بگذارید.
 • تا 24 ساعت آرایش نکنید.
 • سرتان را به مدت 3 تا 5 شب روی چند بالش بگذارید و صورت‌تان را رو به بالا نگه دارید.
 • پزشک معالج راهنمای کامل‌تری را درباره مراقبت پس از لیفت با نخ سیلوئت در جلسه مشاوره در اختیارتان می‌گذارد.

لیفت با نخ سیلوئت عوارض جانبی دارد؟

لیفت با نخ سیلوئت نیز مانند هر درمان زیبایی دیگری می‌تواند عوارض جانبی شایعی مانند کبودی، ورم و درد جزئی به دنبال داشته باشد. سفتی یا فرورفتگی جزئی پوست تا چند روز پس از درمان تجربه می‌شود، اما معمولاً موقتی است.

لیفت با نخ سیلوئت چند نخ لازم دارد؟

معمولاً دو تا چهار نخ در هر طرف صورت گذاشته می‌شود تا اثر لیفت آنی به دست بیاید. نخ بخیه زیر سطح پوست در لایه چربی گذاشته می‌شود و مخروط‌ها نخ را قفل می‌کنند و بالا می‌کشند تا پوست بالا برود.

نتایج چه مدت پس از لیفت با نخ مشخص می‌شود؟

علاوه بر اثر لیفت که فوری و طبیعی است، اثر حجیم‌سازی پیشرونده در طول 18 ماه آینده مشاهده می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *