نخ اسکرو برای لیفت و رفع چروک های عمیق + تفاوت آن با سایر نخ ها

اگر به دنبال حجم دادن به نواحی مختلف صورت خود هستید، نخ‌های اسکرو، مخصوص لیفت، گزینه بسیار خوبی هستند. پلی‌دیوکسانون، ماده‌ای است که برای ساختن نخ‌های لیفت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخ‌های PDO مزایای خاصی دارند از جمله: نخ‌های بسیار ظریفی هستند که به‌ طور طبیعی در طول ۶ تا ۸ ماه در بدن جذب می‌شوند، البته نتایج به‌طور طبیعی، حدود ۱۸ ماه دوام می‌آورند و باعث تقویت تولید کلاژن و الاستین، در پوست می‌گردند.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت همراه با ماندگاری عالی

نخ‌های اسکرو چه نخ‌هایی هستند؟

نخ‌های اسکرو چه نخ‌هایی هستند؟

نخ‌های اسکرو، به شکل یک یا دو نخ در هم تنیده، به سوزن مخصوص لیفت، وارد می‌شوند. نخ‌های اسکرو، تأثیر زیادی در حجم‌دهی نواحی فرورفته در پوست دارند. نخ‌های اسکرو، از پلی‌دیوکسانون ساخته شده‌اند و از نوع نخ‌های PDO محسوب می‌شوند.

چرا باید از نخ اسکرو استفاده کنم؟

هدف از لیفت با نخ مناسب ترین نخ
جوانسازی و سفت شدن پوست PDO مونو
لیفت متوسط صورت نخ اسکرو یا کاگ PDO
لیفت متوسط صورت همراه با بهبود بافت و الاستیسیته PLA یا PCA
لیفت صورت و رفع افتادگی شدید پوست جراحی لیفت صورت

مونو: نخ‌های مونو، اغلب برای خطوط روی گردن، افتادگی گردن، پیشانی و زیر چشم استفاده می‌شوند. این نخ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با یک “نقطه اتصال” در زیر پوست وصل شوند. گرچه نخ‌های مونو، در تحریک تولید و سنتز کلاژن مفید هستند، اما نخ‌های مونو به طور کلی بیشتر برای سفت کردن پوست مؤثر هستند، اما تأثیر زیادی روی لیفت پوست، ندارند.

نخ اسکرو تورنادو: این نخ‌ها، تأثیر زیادی در حجم دادن به نواحی فرورفته پوست دارند. به طور طبیعی، نخ‌های در هم تنیده تأثیر بیشتری نسبت به نخ‌های تکی دارند و معمولاً برای لیفت عمومی صورت، استفاده می‌شوند.

نخ دندانه‌دار: نخ‌های دندانه‌دار اساساً رشته‌های تکی هستند، اما خارهایی دارند که برای چسباندن نخ به سطح زیرین پوست طراحی شده‌اند. این خارها، معمولاً بخشی از نخ هستند که با برش یا قالب گیری ایجاد می‌شوند و به عنوان یک ساختار پشتیبان برای لیفت بافت‌های افتاده، استفاده می‌شوند. بر خلاف نخ‌های صاف تکی، نخ‌های دندانه‌دار، نیازی به نقاط اتصال ندارند. در مورد نخ‌های دندانه‌دار، کلاژن سازی در اطراف نخ‌ها و خا‌رهای آنها، انجام می‌شود. و این امر، آن را برای لیفت فک و لاغری صورت مؤثرتر می‌کند.

هر نوع نخ، مکانی دارد و انتخاب نخ مناسب برای نیاز خاص بیمار، برای دستیابی به نتیجه مطلوب و همچنین مدیریت انتظارات شما، حیاتی است.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو با نخ

انواع نخ اسکرو

انواع نخ اسکرو

 • نخ اسکرو مونو: نوعی نخ تکی پیچ خورده است که بر روی یک سوزن پیچیده می‌شود.

نخ اسکرو مونو

 • مولتی اسکرو: هنگام در هم تنیدگی دو نخ، تأثیر بیشتری نسبت به نخ تکی اسکرو دارد. نخ‌های اسکرو، معمولاً برای لیفت عمومی صورت استفاده می‌شوند.

کاربردهای نخ اسکرو چیست؟

کاربردهای نخ اسکرو

برای ایجاد یک صورت V شکل، نخ‌های اسکرو به معکوس کردن نواحی فرورفته کمک می‌کنند و یک لیفت صورت غیر جراحی را به ما ارائه می‌دهند. آنها اغلب برای مناطقی از پوست با افتادگی عمیق مناسب هستند. از آنجایی که نخ به جای حلقه زدن، به اطراف سوزن پیچ خورده است، مقدار بیشتری از نخ، در زیر پوست قرار می‌گیرد. این امر، باعث تولید کلاژن و الاستین بیشتری در مقایسه با نخ‌های صاف مونو، می‌شود.

بنابراین برای چین‌های اطراف بینی و دهان، سفت کردن پوست زیر خط فک، خطوط عمیق در بین دو ابرو و رفع فرورفتگی‌های پوست استفاده می‌شود. قرار دادن نخ‌های اسکرو، می‌تواند کمی چالش‌ برانگیزتر از نخ‌های صاف مونو باشد، با این حال تکنیک قرار دادن نخ‌ها بدون در نظر گرفتن نوع و اندازه نخ‌ها، یکسان است.

بیشتر بخوانید: لیفت بینی با نخ

چگونه باید برای این روش درمانی آماده شوید؟

احتمالاً به شما توصیه می‌شود که، حداقل ۵ روز قبل از عمل، از مصرف الکل و دخانیات، خودداری کنید؛ به علاوه هر چیز دیگری که ممکن است خطر خونریزی یا کبودی را افزایش دهد، مانند:

 • ادویل و ایبوپروفن
 • آسپرين
 • اسیدهای چرب امگا ۳
 • چای سبز یا عصاره چای سبز

در روز عمل، پزشک با شما در مورد عوارض احتمالی صحبت می‌کند و در مورد دوران نقاهت، به شما  توصیه‌هایی می‌نماید.

روند لیفت با نخ اسکرو چگونه است؟

روند لیفت با نخ‌های اسکرو چگونه است؟

 • روی یک تخت دراز می‌کشید؛ سپس پزشک، صورت شما را با الکل ضدعفونی می‌کند. آنها یک بی‌حس کننده موضعی را با یک سوزن، به زیر پوست شما، تزریق می‌نمایند.
 • جراح شما یک برش کوچک با یک سوزن دیگری در پوست شما ایجاد می‌کند و سپس وسیله‌ای به نام کانولا را در این سوراخ کوچک قرار می‌دهد.
 • جراح شما نخ را در جای خود محکم می‌کند و کانولا را بیرون می‌کشد.
 • آنها با بریدن نخ و اطمینان از محکم بودن نخ در جای خود، کار را تمام می‌کنند.

مدت کوتاهی پس از عمل می‌توانید به خانه بروید.

مراقبت‌های بعدی عمل لیفت با نخ اسکرو

مراقبت‌های بعدی عمل لیفت با نخ اسکرو

این درمان، حداقل زمان بهبودی را نیاز دارد، اما هنوز کارهای زیادی وجود دارند که می‌توانید برای بهبودی بیشتر و گرفتن بهترین نتایج انجام دهید. برخی از بیماران، ممکن است پس از عمل لیفت با نخ، به دلیل بیهوشی، دچار حالت تهوع شوند. البته، این حالت، پس از نوشیدن مقدار کمی آب از بین می‌رود.

در اینجا موارد دیگری وجود دارند که باید بعد از درمان انجام دهید:

 • در صورت کبودی و یا تورم خفیف، در هفته اول، ناحیه تحت درمان را برای چند دقیقه به مدت چهار تا پنج بار در روز با یخ خنک نمائید.
 • حرکات صورت را به مدت یک روز، محدود کنید. پس از انجام این درمان، حتماً یک روز کامل استراحت نمائید.
 • شما می‌توانید که به هرجا می‌خواهید بروید، اما به مدت سه هفته هیچ فعالیت سنگین و یا بلند کردن اجسام سنگین، انجام ندهید.
 • می‌توانید پس از انجام عمل، در صورت لزوم از مسکن استفاده کنید. سعی کنید مسکن‌ها را بعد از غذا مصرف نمائید تا از حالت تهوع جلوگیری کنید.
 • بهتر است تا دو هفته بعد از درمان، از مصرف آسپرین خودداری کنید.
 • حداقل به مدت ۴۸ ساعت از آرایش کردن و یا کرم زدن به صورت خودداری کنید.
 • شما نباید نوشیدنی را با نی بنوشید و حداقل به مدت یک هفته، مایعات بنوشید و غذاهای نرم، مصرف کنید.
 • حداقل به مدت دو هفته، باید از جویدن آدامس خودداری کنید.
 • احساس درد خفیف در دو روز اول پس از عمل طبیعی است؛ و به تدریج کاهش می‌یابد.
 • سعی کنید به مدت یک هفته، سر خود را بالا نگه دارید.
 • حداقل به مدت سه هفته، از کشیدن پوست صورت، ماساژ، اسکراب یا لایه برداری پوست خودداری کنید. همچنین، نباید حداقل تا ۱۲ ساعت بعد، صورت خود را بشویید یا لمس کنید.
 • دستورالعمل‌های مراقبتی را که پزشک، در مورد زخم‌های برش به شما می‌دهد، رعایت کنید.
 • توصیه می‌شود که برای جلوگیری از تورم، به پشت بخوابید. از کشیدن پوست یا فشار دادن بر روی صورت خود اجتناب کنید؛ زیرا ممکن است منجر به ناهماهنگی نخ‌ها شود.
 • حداقل تا دو هفته پس از انجام لیفت با نخ PDO، از انجام هرگونه درمان دندانپزشکی خودداری نمائید.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای گردن

در صورت درد یا تورم غیر معمول، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید تا درمان مناسب را فوراً انجام دهد.

ماندگاری عمل لیفت با نخ اسکرو چقدر است؟

نتایج لیفت با نخ اسکرو، معمولاً بین ۱۸ تا ۲۴ ماه دوام دارد. نخ‌های موجود در پوست به مدت 4 تا 6 ماه، قبل از اینکه توسط فرآیند طبیعی هیدرولیز جذب شوند؛ باقی خواهند ماند. به این ترتیب، نخ‌ها، پوست شما را برای تمام این دوره می‌کشند و سفت می‌کنند، پس از آن، پوست در جای خود باقی می‌ماند و کلاژن به تولید خود ادامه می‌دهد.

هزینه متوسط روش لیفت با نخ اسکرو چقدر است؟

هزینه واقعی لیفت با نخ اسکرو بستگی به مکان، سطح علمی جراح پلاستیک شما، مدت و  پیچیدگی جراحی پلاستیک دارد.

سوالات متداول

روش لیفت با نخ اسکرو چقدر طول می‌کشد؟

بسته به مناطقی که باید با کمترین میزان درد، درمان شوند؛ این روش حداقل یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد.

تمرکز اصلی نخ‌های اسکرو بر چیست؟ لیفتینگ یا جوانسازی؟

نخ‌های اسکرو، می‌توانند به ناحیه مورد نظر در پوست، حجم بیشتری بدهند. این نخ‌ها، برای معکوس کردن نواحی فرورفته پوست، برای کمک به دستیابی به صورتی با شکل V و برای لیفت متوسط صورت، بهترین هستند.

کدام نوع از نخ‌ها ماندگاری بیشتری دارند؟ مونو یا اسکرو؟

هر دوی آنها تقریباً تا 12 تا 18 ماه دوام خواهند داشت.

آیا نخ‌های اسکرو، در صورت شما باقی می‌مانند؟

نخ‌ها بعد از حدود ۶ ماه در زیر پوست شما جذب می‌شوند. اگر به فکر انجام عمل لیفت با نخ، هستید با پزشک خود صحبت کنید. آنها قادر خواهند بود در مورد اهداف شما و اینکه آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر، با شما مشورت نمایند.

چه زمانی پس از درمان، دوش گرفتن مناسب است؟

توصیه می شود حداقل تا ۱۲ ساعت پس از درمان، از دست زدن، خیس کردن و شستن صورت خودداری کنید. حتی پس از آن، بهتر است حدود سه هفته بعد از درمان، ناحیه تحت درمان را اسکراب نکنید و یا ماساژ ندهید.

آیا لیفت صورت با نخ اسکرو، درد دارد؟

مانند هر درمان غیر جراحی دیگری، که نیاز به استفاده از سوزن برای تزریق مواد به لایه‌های عمیق‌تر پوست دارد. ممکن است کمی احساس درد، کشش و سفتی وجود داشته باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *