کاشت ابرو بدون جراحی روش‌ها و پاسخ به نگرانی های شما

امروزه که بسیاری از زیباجویان انواع جراحی‌های زیبایی را پذیرفته‌اند، عده‌ای دیگر همچنان از عوارض جراحی و بیهوشی واهمه دارند. برخی نیز به علت مشکلات جسمی و شرایط خاص امکان انجام جراحی را ندارند.

بااین‌حال برخی از افراد همچنان به دنبال روش‌های کاشت ابرو بدون نیاز به جراحی هستند، چرا که ممکن است به داورهای بیهوشی حساسیت داشته و یا خواستار روشی با کمترین میزان عوارض جانبی باشند.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو با قیمت عالی

امروزه روش‌های مختلفی برای زیباتر و پرتر نشان‌ دادن ابرو استفاده می‌شوند. برخی از این روش‌ها مانند تاتو و میکروبلیدینگ به طور موقت ظاهر ابروها را بهبود می‌بخشند و برخی از روش‌ها مانند تزریق پی آر پی و مزوتراپی باعث رویش مجدد ابروها می‌شوند. اما آیا روش‌های کاشت ابرو بدون جراحی می‌توانند به‌اندازه کاشت ابرو مؤثر باشند؟

روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو

روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو

روش‌های غیر جراحی به طور معمول نیازمند نگهداری و مراقبت می‌باشند، اما عوارض کمتری دارند. در میان این روش‌ها برخی نتیجهٔ فوری دارند و در برخی دیگر برای دیدن نتیجه کامل باید تا یک ماه منتظر ماند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت ابرو چقدر است؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در میکروپیگمنتیشن برای پرکردن ابرو از نقطه‌های کوچک رنگ استفاده می‌شود، این روش شبیه به روش‌های سنتی تاتو کردن می‌باشد. پزشک برای وارد کردن رنگ به لایه میانی پوست از دستگاه تاتو یا وسیله‌ای خودکار مانند استفاده می‌کند.

میکروبلیدینگ روشی غیرتهاجمی است که از دستگاهی با یک سوزن بسیار ظریف استفاده می‌کند تا بریدگی‌هایی بسیار کوچک شبیه به بریدگی با کاغذ بر روی پوست ایجاد کند. هر بریدگی شبیه به یک تار مو خواهد بود و به ابرو ظاهری پر و لیفت شده می‌دهد.

هر دوی این روش‌ها بی‌خطر هستند و افراد به‌ندرت دچار عوارض جانبی می‌شوند، حتی اگر عوارضی نیز باشد بسیار ضعیف خواهد بود. کبودی، تورم و قرمزشدن پوست عوارضی هستند که افراد پس از میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ تجربه خواهند کرد، که بیشتر به دلیل دستگاهی که استفاده می‌شود رخ می‌دهند.

در هر دوی این روش‌ها، فرد باید هر 3 تا 6 ماه یک‌بار ابروی خود را ترمیم نماید. گاهی ممکن است تأثیر آن تا یک سال نیز باقی بماند؛ اما نتیجه کاشت ابرو دائمی می‌باشد.

تزریق پی آر پی

تزریق پی آر پی

پی آر پی، پلاسمای غنی شده با پلاکت می‌باشد. غلظت پلاکت‌ها و در نتیجه غلظت فاکتورهای رشد در پلاسمای غنی شده 5 تا 10 برابر بیشتر از حد معمول می‌باشد.

پی آر پی ابرو روشی جدید است که در آن با استفاده از پلاسمای غنی شده موجب رشد مجدد موهای ابرو می‌شوند. این روش برای افرادی که به دلیل برداشتن زیاد ابروها، داشتن استرس و یا افزایش سن ابروهای کم پشتی دارند، بسیار مناسب می‌باشد. برای گرفتن نتیجه کامل از پی آر پی باید این پروسه را هر 6 تا 12 ماه یک‌بار تکرار نمایید.

مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در آن با تزریق ویتامین، آنزیم‌ها، عصاره‌های گیاهی و هورمون‌ها به جوان‌سازی پوست و کشیده‌شدن پوست کمک کرده و همچنین چربی‌های اضافه را برمی‌دارند. علاوه بر درمان چروک‌های پوستی و برداشتن چربی‌های اضافه، از مزوتراپی برای درمان ریزش موی ناشی از آلوپسی نیز استفاده می‌شود. در این روش عصارهٔ طبیعی گیاهان، ویتامین‌ها و یا داروهایی نظیر فیناستراید یا ماینوکسیدیل مستقیماً به سر تزریق می‌گردد.

بیشتر بخوانید: ورزش و فعالیت بدنی سنگین بعد از کاشت ابرو

مزوتراپی بایستی چندین جلسه تکرار شود تا اثرگذاری مطلوب داشته باشد و نهایتاً تا 18 ماه ماندگاری دارد.

آیا کاشت ابرو نوعی جراحی محسوب می‌شود؟

کاشت ابرو یک جراحی کم تهاجمی است، که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از کف سر بیمار و کاشت آن‌ها در ابرو می‌شود. پس به‌صورت تکنیکی نوعی جراحی می‌باشد.

اگرچه ما عموماً جراحی را با زخم چاقوی جراحی، بخیه و خونریزی می‌شناسیم، اما کاشت ابرو عملاً یک نوع جراحی کم تهاجمی است و عوارض خیلی کمی دارد و نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. از این‌ رو، اگر اضطراب جراحی کاشت ابرو را دارید، بایستی بگوییم که این جراحی با آنچه که تصور می‌کنید خیلی متفاوت است. پزشکان در تلاش‌اند تا با استفاده از روش‌های مدرن کاشت ابرو سرعت و سهولت کاشت ابرو را لحظه‌به‌لحظه افزایش دهند.

مزایای کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو

ابروها یکی از مهم‌ترین بخش‌های صورت هستند و باید همیشه ظاهری مرتب و آراسته داشته باشند. به همین دلیل است که افراد همیشه تلاش می‌کنند تا ابروهای آن‌ها خوب به نظر برسد.

 • به کمک کاشت ابرو، ظاهر ابروها برای همیشه به‌صورت دلخواه شما تغییر خواهد کرد. علاوه بر این نتیجهٔ کاشت ابرو دائمی می‌باشد.
 • با کاشت ابرو، ابروهایی طبیعی با ظاهری زیبا خواهید داشت.
 • با کاشت ابرو در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده و دیگر لازم نیست به جلسات ترمیم میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ بروید.
 • به‌صورت کلی این روش از هر نظر دردسر کمتری دارد و لازم نیست برای خرید محصولات ابروی گران‌قیمت به خود استرس دهید.
 • کل پروسه در طی یک جلسه انجام می‌شود.
 • هیچ‌گونه عوارضی ندارد.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

در تمامی پروسه‌های کاشت ابرو، فولیکول‌های سالم مو از قسمتی از بدن برداشته می‌شوند و دوباره در ناحیه ابروها و یا خط مژه کاشته می‌شوند. کاشت ابرو دائمی است و به ابروها ظاهری طبیعی‌تر می‌دهد. روش‌های مختلف کاشت ابرو در جزئیات با هم تفاوت دارند و با پیشرفت تکنولوژی این روش‌ها به‌صورت کم تهاجمی و بدون تهاجمی درآمده‌اند.

کاشت ابرو به روش FUE

 • استخراج واحد فولیکولی یا FUE شامل 3 مرحله می‌شود. استخراج فولیکول، آماده‌کردن محلی که فولیکول مو در آن کاشته می‌شود و کاشت مجدد فولیکول.
 • هر واحد فولیکولی به‌صورت مستقیم از پوست کف سر برداشته می‌شود.
 • پانچ‌ها و سوراخ‌های محل کاشت مو در این روش در ابتدا به‌صورت دستی ایجاد می‌شدند و همچنان نیز کل فولیکول‌های موردنیاز در طی یک جلسه برداشته می‌شوند.
 • برخلاف روش قدیمی FUT که یک نوار بلند و باریک از مو از پشت سر برداشته می‌شد؛ در این روش برای برداشتن فولیکول‌های مو از سوراخ‌های بسیار کوچکی استفاده می‌شود که هیچ جای زخمی از خود باقی نمی‌گذارد.

بیشتر بخوانید: عوارض کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو به روش Super FUE

این روش شبیه به روش FUE معمول می‌باشد با این تفاوت که مدرن‌تر است و برای برداشت و کاشت فولیکول‌های مو از دستگاه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. علاوه بر این در این روش یک دستگاه اسکنر به پزشک کمک می‌کند تا در حین کاشت، به ابرو حالت دهد.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

در این روش فولیکول‌های مو یک‌به‌یک به کمک یک پانچ کوچک از پوست خارج می‌شوند. سپس فولیکول‌ها فریز شده و کاشته خواهند شد. بریدگی‌های لازم برای کاشت بسیار ظریف و کوچک هستند، به‌گونه‌ای که هیچ جای زخمی از خود باقی نمی‌گذارند.

کاشت ابرو به روش SUT

این یک روش مؤثر است که برای برداشتن فولیکول‌های مو و سپس کاشت آن‌ها از یک دستگاه اتوماتیک استفاده می‌شود. به همین دلیل هیچ جای زخمی ایجاد نمی‌گردد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید تمامی روش‌های ذکر شده برای کاشت ابرو استفاده می‌شوند و همهٔ آن‌ها عوارض بسیار کمی دارند. به همین دلیل برای هر افرادی که به دنبال کاشت ابرو به روش غیر جراحی می‌باشند بسیار مفید هستند.

چه کسانی کاندید روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو مناسب هستند؟

در برخی موارد افراد شرایط ویژه‌ای دارند و یا از پروسه کاشت می‌ترسند و نمی‌خواهند که تحت جراحی کاشت ابرو قرار گیرند به همین دلیل می‌توانند از دیگر روش‌های جایگزین استفاده کنند.

 • بیمارانی که توقعات غیرواقع‌گرایانه دارند.
 • بیمارانی با ریزش موی ادامه‌دار
 • بیمارانی با سن خیلی کم
 • زنان باردار
 • زنان در دوران شیردهی
 • بیمارانی با مشکلات قلبی
 • بیمارانی که به داروهای بی‌حسی و بیهوشی آلرژی دارند.

این افراد بهتر است به‌جای استفاده از روش‌های کاشت ابرو از دیگر روش‌های جایگزین استفاده نمایند.

معایب روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو

اگرچه روش‌های غیرجراحی عوارض بسیار کمی دارند؛ اما بسیار گران هستند و به مراقبت احتیاج دارند.

نگهداری مرتب

کاشت ابروی بدون به جراحی نیازمند مراقبت و توجه می‌باشد. برای بالابردن دوام ابروها و حالت طبیعی آن‌ها باید از آن‌ها به‌خوبی مراقبت نمایید. باگذشت زمان سریع‌تر می‌توانید روتین مراقبتی خود را انجام دهید و این کم‌کم برای شما تبدیل به یک عادت می‌شود.

برای این روش‌ها باید هزینه بیشتری پرداخت کنید

روش‌های غیر جراحی نوعی سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شوند. برخی از این روش‌های ترمیم ابرو دوره ماندگاری مشخصی ندارند و باید به‌صورت مرتب ترمیم شوند. به همین دلیل ترمیم ابروها با روش‌هایی غیر از کاشت ابرو در طولانی‌مدت هزینه بیشتر در پی خواهد داشت.

علاوه بر این:

 • ممکن است شما از استفاده از دیگر روش‌ها و محصولات جایگزین خسته شوید.
 • ممکن است نتوانید بهداشت نواحی اطراف ابرو را به‌خوبی رعایت کنید.
 • ممکن است به دلیل مشکلات شخصی نتوانید دیگر روش‌ها را کامل کنید.
 • ممکن است به محصولات تقویت ابرو حساسیت داشته باشد.

سخن پایانی

در پایان این نوشتار لازم است تا بر این نکته مهم تأکید کنیم که هیچ‌کدام از روش‌های غیر جراحی کاشت ابرو نمی‌توانند نتیجه و ماندگاری روش‌های کاشت ابرو با جراحی را داشته باشند، پس اگر به دنبال یک روش مؤثر و ماندگار هستید، کاشت ابرو به روش‌های کم تهاجمی مثل FUE ،Super FUE ،Micrograft و SUT می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای روش‌های سنتی قدیمی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کلینیک ما در تماس باشید و در جلسه مشاوره رایگان ما شرکت کنید تا ما بهترین و مناسب‌ترین روش را متناسب با خصوصیات شما پیشنهاد کنیم.

سؤالات متداول

آیا می‌توان بعد از میکروبلیدینگ کاشت ابرو انجام داد؟

بله، میکروبلیدینگ و تاتو مانع انجام کاشت ابرو نمی‌شوند، اما بافت اسکار (جای زخم) ناشی از این روش‌ها می‌تواند باعث کاهش رشد مجدد تارهای ابرو شود. به همین دلیل برای کاشت ابرو بعد از میکروبلیدینگ باید حداقل یک ماه صبر کنید.

عوارض جانبی کاشت ابرو چیست؟

 • کبودی خفیف
 • تورم خفیف
 • خون‌ریزی کم
 • زخم‌های بسیار کوچک ناشی از کاشت ابرو

تمامی عوارضی که ذکر شد بسیار خفیف هستند و در طی زمان کمی بر طرف خواهند شد.

آیا کاشت ابرو بهتر از میکروبلیدینگ است؟

دوام میکروبلیدینگ بسیار کم‌تر از کاشت است و ظاهر طبیعی نیز ندارد و باید هر 1 تا 3 سال یک‌بار آن را ترمیم نمایید. این یک روش ارزان‌تر اما موقتی است.

آیا روگین (Rogaine) باعث رشد مجدد ابروها می‌شود؟

روگین یا ماینوکسیدیل روشی مؤثر برای رشد مجدد مو محسوب می‌شود؛ اما پوست اطراف ابرو در مقایسه با پوست سر نازک‌تر و حساس‌تر می‌باشد، به همین دلیل بهتر است از این ماده برای ابروهای خود استفاده نکنید، چرا که ممکن است باعث حساسیت پوست اطراف آن شوید.

آیا سرم‌های ابرو واقعاً تأثیرگذار هستند؟

سرم‌های ابرو در حقیقت باعث رشد سریع‌تر و ضخیم‌تر ابروها نمی‌شوند. این سرم‌ها بیشتر از مواد تقویتی و مرطوب‌کننده ساخته شده‌اند. پس اگر به دنبال این هستید که ابروهایتان سالم باشند و کمی تقویت شوند می‌توانید از این سرم‌ها استفاده کنید.

چه محصولات خانگی باعث ضخیم شدن ابروها می‌شوند؟

 • روغن نارگیل به رشد مو و سلامت آن کمک می‌کند.
 • روغن زیتون. مطالعات بر روی حیوانات نشان داده است که استفاده از روغن زیتون رشد مو را تحریک می‌کند.
 • روغن نعنا
 • آلوئه‌ورا
 • روغن رزماری
 • روغن استوخدوس
 • پیاز
 • موز نارس

آیا کاشت ابرو بدون بی‌حسی امکان‌پذیر است؟

در فرایند کاشت ابرو بی‌حسی موضعی به بیمار داده می‌شود و به طور عمومی این فرایند بدون درد است، اما بایستی در نظر داشت که حتی فرایند غیر جراحی مثل مزوتراپی و تزریق پی آر پی نیز پس از تأثیر پماد بی‌حسی انجام می‌شود. به‌طورکلی هرگونه فرایند کاشت ابرو بدون بی‌حسی موضعی با پماد بی‌حسی ممکن نیست مگر استفاده از محلول‌های تقویتی.

برخی درمان‌های خانگی برای تقویت و جلوگیری از ریزش ابرو کدام‌اند؟

 • رژیم غذایی متعادل.
 • آهن. آنمی فقر آهن یکی از دلایل رایج ریزش مو است که بر روی ابروها نیز اثر می‌گذارد.
 • بیوتین
 • پرهیز از اصلاح؛ وکس کردن و بند انداختن ابرو
 • روغن کرچک
 • سرم ابرو
 • بیماتوپروست. نوعی محلول زیبایی مربوط به ابرو و مژه که بر اساس شواهد بسیار مؤثر می‌باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *