لیفت میدفیس: مزایا، روش‌ها و هزینه‌ مینی فیس لیفت

لیفت میدفیس، روشی است که برای جوانسازی گونه‌ها، خط فک و خط لبخند طراحی شده است. این روش برای افرادی که آمادگی لیفت کامل صورت را ندارند، اما همچنان خواهان بهبود ظاهری طبیعی هستند، ایده‌آل است. برای جوانسازی پوست، برخی از افراد ممکن است لیفت میدفیس را با لیفت پلک، تزریق فیلر یا روش دیگری انتخاب کنند. این روش بر روی گونه‌ها و گودی دور چشم تمرکز می‌کند. همچنین به از بین رفتن خطوط لبخند و لیفت گوشه‌های دهان کمک می‌کند. اگر هدف شما جوانسازی صورت خود بدون تحمل سختی‌های یک لیفت کامل صورت است، لیفت میدفیس ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. در این مقاله به بررسی مزایای لیفت میدفیس، روش‌ها و نکات مراقبت بعد از آن می‌پردازیم.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با تخفیف ویژه

لیفت میدفیس چیست؟

لیفت میدفیس چیست؟

لیفت صورت ممکن است به طور کامل قسمت‌های بالایی گونه و پلک پایینی صورت را که اغلب با افزایش سن افتاده می‌شوند، درمان نکند. با روند پیری، بیماران اغلب دچار افتادگی گونه‌ها یا کاهش حجم می‌شوند که در نتیجه ظاهری پیر به آن‌ها می‌دهد. لیفت میدفیس، یک روش کم‌تهاجمی است که تحدب طبیعی را به ناحیه گونه باز می‌گرداند و چروک‌های بیش از حد یا افتادگی پوست را کاهش می‌دهد. هدف این است که پوست افتاده و چربی گونه را بدون هیچ جای زخم قابل مشاهده لیفت کند. علاوه بر این، روش لیفت می‌تواند خطوط اطراف بینی و خط لبخند را از بین ببرد. در نتیجه این لیفت، ظاهری جوان و طبیعی خواهید داشت. تکنیک‌های مختلفی برای لیفت میدفیس بسته به نیاز بیمار وجود دارد. این شیوه، از طریق تکنیک‌های جراحی و غیرجراحی قابل انجام بوده و می‌تواند شامل اندولیفت، لیزر جوانساز، بوتاکس، لیفت با نخ و RF باشد.

تفاوت لیفت میدفیس با لیفت کل صورت

تفاوت لیفت میدفیس با لیفت کل صورت

ابتدا، درک اصطلاحات “بالای صورت”، “وسط صورت” و “پایین صورت” مهم است. به طور کلی، “بالای صورت” همه چیز بالای چشمان شماست (در درجه اول خط ابرو و پیشانی شما). اصطلاح قسمت میانی صورت، ناحیه‌ای از گوشه‌های چشم تا گوشه‌های دهان را توصیف می‌کند، بنابراین شامل بینی، گونه‌ها و ناحیه بالای لب بالایی شما می‌شود. در نهایت، “پایین صورت” شامل همه چیز زیر گوشه‌های دهان شما می‌شود. که شامل چین‌های بینی (خطوط خنده) و خط فک می‌شود. در بسیاری از موارد، لیفت پایین صورت ناحیه زیر چانه و گردن را نیز شامل می‌شود. اصطلاح لیفت صورت نیز اغلب اشتباه گرفته می‌شود. بیماران تمایل دارند تصور کنند که یک لیفت صورت معمولی هر سه این ناحیه از صورت را درمان می‌کند. در حقیقت، لیفت میانی صورت معمولاً یک سوم مرکزی صورت را درمان می‌کند (همه چیز زیر بالای گوش‌ها). از طرف دیگر، لیفت صورت (یا لیفت ابرو) یک روش جداگانه است، اگرچه بسته به نیاز بیمار اغلب می‌توان آن را همزمان با لیفت میدفیس انجام داد.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو با نخ

مزایای لیفت میدفیس

لیفت میدفیس، در کشیدن پوست اطراف گونه‌ها بسیار مؤثر است و اکثر افراد از نتایج آن راضی هستند. در اینجا به مزایای لیفت میانی صورت می‌پردازیم:

 • لیفت گونه انجام می‌دهد.
 • حجم صورت را افزایش می‌دهد.
 • عمق چین‌های نازولبیال یا همان خطوط خنده را که از گوشه‌های دهان تا بالای بینی کشیده شده‌اند، کاهش می‌دهد.
 • ظاهر توخالی بین بالای استخوان گونه و پلک پایینی را کاهش می‌دهد.
 • بهبود خط فک
 • روشی بسیار کم تهاجمی است، بهبودی آن سریع است، و برش‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند.
 • فوراً متوجه نتایج خواهید شد، اما با از بین رفتن تورم و کبودی، آن‌ها بهتر می‌شوند.

کاندید مناسب لیفت میدفیس

کاندید مناسب لیفت میدفیس

روش لیفت میدفیس، به جراحان مجرب اجازه می‌دهد تا علائم پیری را به شیوه‌ای ظریف و مؤثر برطرف کنند. بسیاری از افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند که بر روی گونه‌ها و ناحیه زیر چشم و همچنین چین‌های بینی اطراف بینی و دهان تمرکز دارد، در دهه سی و چهل سالگی قرار دارند. این روش می‌تواند خطوط در امتداد چانه و خطوط ماریونت آویزان شده را درمان کند. افراد سالمی که سیگار نمی‌کشند یا می‌خواهند برای مدت کوتاهی سیگار را ترک کنند، می‌توانند گزینه لیفت صورت را برای اصلاح گودی زیر چشم و افتادگی گونه‌هایشان، استفاده کنند.

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت میدفیس

شما باید تاریخچه پزشکی خود را به پزشک بگویید و سپس او صورت شما را معاینه می‌کند و از شما در رابطه با مناطقی که مایلید اصلاح کنید و نیز نگرانی‌های احتمالیتان خواهد پرسید.

شما باید چند نکته اساسی را دنبال کنید:

 • ترک سیگار
 • یک هفته قبل از عمل، نوشیدن الکل را متوقف کنید.
 • اجتناب از آسپرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی.

بیشتر بخوانید: لیفت بینی با نخ

روش‌های لیفت میدفیس

روش‌های لیفت میدفیس

لیفت میدفیس را می‌توان از طریق روش‌های جراحی و غیرجراحی انجام داد، اما معمولاً بیماران روش‌های کم‌تهاجمی‌تر و بدون توقف را ترجیح می‌دهند. روش جراحی، عوارض جانبی زیادی دارد و برای بهبودی به یک ماه نیاز دارد. برخی از روش‌های مؤثری که در کلینیک ما نیز انجام می‌شود را معرفی می‌کنیم.

لیفت میدفیس با اندولیفت

لیفت میدفیس با اندولیفت

اندولیفت، یک روش لیزر سرپایی با حداقل تهاجم است که در پزشکی زیبایی اندو بافتی (بینابینی) استفاده می‌شود. این یک درمان لیفتینگ بینابینی است که در طول موج 1470 نانومتر برای جوانسازی پوست بدون برش استفاده می‌شود. در حالی که اثرات این روش می‌تواند 1 تا 2 سال باقی بماند، برخی از بیماران و پزشکان، ماندگاری این روش را تا 5 سال نیز گزارش کرده‌اند.

لیفت میدفیس با لیزرجوانساز

لیفت میدفیس با لیزرجوانساز

لایه‌برداری با لیزر یک روش جوانسازی صورت است که از لیزر برای بهبود ظاهر پوست یا درمان عیوب جزئی صورت استفاده می‌کند. استفاده از این روش می‌تواند جوانسازی قسمت میانی صورت را افزایش دهد. به‌طور متوسط، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج لایه‌برداری پوست با لیزر، بین 3 تا 5 سال از انجام این عمل باقی بماند. ترکیب روش‌های اندولیفت و لیزر لایه‌بردار، می‌تواند نتایج بهینه‌ای را ارائه دهد.

لیفت میدفیس با فیلر و ژل

لیفت میدفیس با فیلر و ژل

می‌توان انواع مختلفی از فیلرهای پوستی را برای لیفت میدفیس انتخاب کرد. هنگامیکه ما شروع به از دست دادن چربی گونه‌های خود می‌کنیم، پوست افتاده می‌شود. پزشک با دقت فیلرهای پوستی را در نواحی مناسب یا صورت قرار می‌دهد تا از افتادگی بیشتر پوست جلوگیری کند. روش لیفت میدفیس کاملاً بصری بوده و تزریق محصول فیلر پوستی باید به دقت و به درستی انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. درمان‌های لیفت میدفیس به همراه تزریق فیلر، فوراً نتایج دلپذیری ایجاد می‌کند که به پوست لیفتی قابل مشاهده می‌دهد. یک تصور غلط رایج در مورد این درمان این است که برای به دست آوردن یک نتیجه خوب به فیلر زیادی نیاز دارید؛ در صورتی که برای انجام این روش به مواد زیادی نیاز ندارید. اثر فیلرهای پوستی می‌تواند تا یک سال و در برخی موارد تا دو سال باقی بماند.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای گردن

لیفت میدفیس با تزریق چربی

لیفت میدفیس با تزریق چربی

لیفت میدفیس را می‌توان با تزریق چربی به گونه‌ها ترکیب کرد، تا به بهبود پیری زودرس صورت با کمترین برش کمک کند. هنگامی که علائم کمی از پیری وجود دارد، گاهی اوقات می‌توان تزریق چربی را انجام داد. تزریق چربی شامل گرفتن چربی از نواحی دیگر بدن، معمولاً شکم یا ران است. نتایج آن نیز از سه تا شش ماه باقی خواهد ماند.

لیفت میدفیس با بوتاکس

لیفت میدفیس با بوتاکس

لیفت میدفیس با تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس)، تکنیکی برای اصلاح افتادگی قسمت میانی صورت است. تزریق بوتاکس، با تضعیف قدرت عضلات و منقبض کردن آن‌ها برای لیفت پوست، عدم تعادل ماهیچه‌های میانی صورت را دوباره تنظیم می‌کند. اثر ماندگار بوتاکس می‌تواند تا 6 ماه باشد. با یک روش تزریق زیر پوستی، بوتاکس به جای تزریق داخل عضله به داخل درم (پوست) تزریق می‌شود تا قدرت تضعیف‌کننده‌های هایپرکینتیک را کاهش دهد. روش تزریق زیر پوستی بوتاکس با موفقیت، باعث لیفت و جوانسازی صورت می‌شود.

لیفت میدفیس با مزوبوتاکس

تکنیک مزوبوتاکس، تزریق زیر پوستی ریز بوتاکس، یک رویکرد جوانسازی مطلوب در افرادی است که ظاهر طبیعی‌تری را ترجیح می‌دهند. روشی کارآمد و جذاب برای جوانسازی صورت، لیفتینگ میدفیس و کاهش چین و چروک‌های ریز در ناحیه دور چشم و گونه است.

لیفت میدفیس با نخ

لیفت میدفیس با نخ

در لیفت با نخ بر خلاف جراحی لیفتینگ معمولی، بیهوشی عمومی لازم نیست و پزشک می‌تواند در روز مراجعه بیمار به کلینیک این عمل را انجام دهد. زمان عمل کمتر از 30 دقیقه است. هیچ عارضه بعد از عمل وجود ندارد، به استثنای کبودی و تورم خفیف که ممکن است تا 1 یا 2 هفته طول بکشد و تقریباً هیچ جای زخم بعد از عمل باقی نمی‌ماند. استفاده از نخ‌های دندانه‌دار PDO برای لیفت صورت نسبت به روش‌های معمول جراحی ساده‌تر، سریع‌تر و کم تهاجمی‌تر است و این روش به طور همزمان حداقل به مدت 6 ماه نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد.

لیفت میدفیس با آر آف فرکشنال

لیفت میدفیس با آر آف فرکشنال

درمان با فرکانس رادیویی (RF) که سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی نیز نامیده می‌شود، یک روش غیرجراحی برای سفت کردن پوست است. این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست شما به نام درم است. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. در بیشتر موارد، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که درمان‌های سفت کننده پوست با RF بیش از 12 ماه با نگهداری و مراقبت مناسب از پوست ادامه داشته باشد. RF فرکشنال یک جایگزین عالی برای روش‌های جراحی برای افتادگی پوست قسمت میانی صورت است. می‌توان از آن به تنهایی یا در ترکیب با فیلرهای تزریقی برای بهبود قسمت وسط صورت استفاده کرد. این یک روش کم خطر بوده و حداقل زمان نقاهت با رضایت بالای بیمار را به همراه دارد.

مراقبت‌های لازم پس از لیفت میدفیس

مراقبت‌های لازم پس از لیفت میدفیس

بیماران مقداری کبودی و التهاب را تجربه می‌کنند، که ممکن است برای حدود دو هفته قابل توجه باشد. اگرچه تورم برای برخی می‌تواند کمی بیشتر طول بکشد. قرار دادن کمپرس یخ در نواحی متورم و بالا بردن سر به کاهش التهاب و کاهش هر گونه درد کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید در صورت نیاز از داروهای ضد درد استفاده کنید، که تیم ما در مورد تمامی این موارد، مشاوره‌های لازم را به شما عزیزان خواهد داد.

 • بهتر است دو هفته پس از جراحی از ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • بهتر است حداقل یک هفته از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت ناحیه تزریق را لمس نکنید یا مالش ندهید.
 • حداقل به مدت 12 ساعت آرایش نکنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید.

عوارض احتمالی لیفت میدفیس

روش‌های غیرجراحی لیفت میدفیس خطر و عوارض جانبی ندارند.

 • خونریزی
 • تاول
 • کبودی
 • خشکی پوست
 • عفونت
 • خارش پوست
 • توده یا عدم تقارن در صورت شما
 • پوسته پوسته شدن پوست.

 اگر متوجه مشکلات جدی‌تری شدید یا اگر علائم بیش از حد انتظار طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید.

ماندگاری لیفت میدفیس

ماندگاری لیفت میدفیس

اثر ماندگاری لیفت میدفیس بستگی به روشی دارد که برای لیفت خود استفاده کرده‌اید. لیفت میدفیس با جراحی اثرات طولانی‌تری دارد، اما عوارض بیشتر و زمان بهبودی طولانی‌تری خواهد داشت. به طور کلی اثرات روش‌های غیرتهاجمی می‌تواند بین 6 ماه تا 18 ماه باقی بماند. برای دستیابی به نتایج طولانی مدت، می‌توانید جلسات درمانی خود را گاهی تکرار کنید.

هزینه لیفت میدفیس

هزینه کلی بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع بیهوشی انتخاب شده و انجام روش‌های اضافی متفاوت است. در طول مشاوره، می‌توانیم هزینه‌ها را برای رسیدن به برآورد هزینه نهایی مشخص کنیم. علاوه بر این، بر اساس تکنیکی که انتخاب می‌کنید، هزینه ها ممکن است متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه انواع روش‌های لیف میدفیس می‌توانید با شماره تلفن، واتساپ و اینستاگرام ما در تماس باشید.

سخن پایانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های لیفت میدفیس یا تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این لیفت هستید یا خیر، حتما یک قرار ملاقات شخصی با پزشک خود تعیین کنید. همچنین می‌توانید تصویری از خود را در واتساپ ما ارسال کنید و از گزینه مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. اگر ایرادات جزئی زیبایی برای شما نگران کننده باشد، لیفت صورت یا مینی لیفت صورت فوق العاده مفید است. اگر گونه‌های شما شکل خود را از دست داده‌اند، لیفت میدفیس انجام می‌شود. باز هم اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

جای زخم‌ها در لیفت میدفیس کجا خواهد بود؟

نواحی اسکار به تکنیک مورد استفاده بستگی دارد. در مشاوره شما، پزشک در مورد تکنیک‌های مختلف، جایی که تزریق انجام می‌شود و سایر موارد توضیح می‌دهد. اگر لیفت نخ، فیلر و تزریق بوتاکس را انتخاب کنید، ممکن است اسکارهای سوزنی کوچکی داشته باشید که خیلی سریع خوب شده و باقی نمی‌مانند.

چه نوع بیهوشی برای لیفت میدفیس استفاده می‌شود؟

لیفت میدفیس، تحت آرامبخشی موضعی و به عنوان یک روش در مطب یا در یک محیط جراحی سرپایی انجام می‌شود.

عمل لیفت میدفیس چقدر طول می‌کشد؟

زمان انجام لیفت صورت بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

بعد از لیفت میدفیس چقدر درد خواهم داشت؟

بعید است که در طول بهبودی خود درد بیش از حدی را تجربه کنید. احساس سفتی در پوست شما ایجاد خواهد شد که ناشی از تورم است. درد را نیز می‌توان با داروهایی که پزشک تجویز می‌کند کنترل کرد.

آیا لیفت میدفیس به فک کمک می‌کند؟

لیفت میدفیس اغلب برای اصلاح ناهنجاری قسمت گونه‌ها انجام می‌شود، در جایی که گونه بالایی به پلک پایین می‌رسد. این لیفت، فک یا شلی گردن را اصلاح نمی‌کند، اما ممکن است کمی آن را بهبود بخشد.

آیا لیفت صورت تحت پوشش بیمه است؟

عمل‌های زیبایی مانند لیفت میدفیس، انتخابی در نظر گرفته می‌شوند و تحت پوشش بیمه نیستند.

در طول جراحی لیفت صورت چه اتفاقی می‌افتد؟

این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، اما می‌تواند با بی‌حسی موضعی همراه با آرامبخش نیز انجام شود. جراح ممکن است تصمیم بگیرد که برش‌هایی در پلک پایین مشابه برش‌های بلفاروپلاستی تحتانی ایجاد کند. در موارد دیگر، لیفت صورت را می‌توان با ایجاد برش‌هایی در موهای اطراف ناحیه شقیقه و داخل دهان یا استفاده از برش‌هایی در موهای بالای هر گوش انجام داد.

پس از ایجاد برش‌ها، عضلات و گوشت گونه‌ها به بالا کشیده شده و در آنجا فیکس می‌شوند. در طی این فرآیند از آندوسکوپ و ابزارهای ویژه برای کمک به جراح استفاده می‌شود. هنگامی که جراحی تمام شد، از بخیه برای بستن برش‌ها استفاده می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *