کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟ مراقبت‌ها و ماندگاری آن چگونه است؟

جوهر استفاده شده در هنگام تاتو کردن ابرو، ظاهر غیرطبیعی و نامناسبی به ابروهای فرد می‌دهد. اگرچه نتیجه این روش دائمی نیست، اما ماندگاری تتو در بین 4 تا 10 سال است، بنابراین باید بعد از پاک شدن بخشی از آن، تاتوی ابرو را ترمیم کرد. به‌علاوه با کمرنگ‌تر شدن رنگ تتوی ابرو، ظاهرش از قبل هم غیرطبیعی تر خواهد شد. باید خوشحال باشید که امکان کاشت ابرو بر روی تاتوی ابرو ممکن است. اگر به دنبال کاشت ابرو بر روی تاتوی ابرو هستید، تا آخر این مقاله با ما بمانید و مطالب آن را به دقت بخوانید.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو توسط کادر مجرب

آیا کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟

آیا کاشت ابرو بر روی تاتو ممکن است؟

بله، امکان کاشت ابرو بر روی تتو وجود دارد، اما باید حداقل یک ماه منتظر بمانید تا علائم زخم به طور کلی از بین بروند. این ویژگی‌ها به بیماران در حفظ شکل طبیعی ابرو زمانی که کاشت ابرو مطابق انتظارات پیش نرفته باشد یا پیوند بعضی از فولیکلها موفق آمیز نباشد، کمک می‌کند. ممکن است بین موهای کاشته شده، شاهد جای خالی شوید که با تتو پوشانده می‌شود.

گاهی اوقات ابروهای کاشته شده بعد از گذشت 3 الی 4 ماه، با شوک و ریزش مواجه می‌شوند؛ بنابراین با تاتوی ابرو می‌توان به حفظ ظاهر طبیعی ابروها کمک کرد.

آیا باید تاتوی ابرو را قبل از کاشت ابرو پاک کرد؟

[sv slug=”alert”]پاک کردن تتوی قدیمی می‌تواند باعث آسیب دیدگی پوست و محدودیت جریان خون به فولیکل ابروهای کاشته شده شود؛ بنابراین توصیه می‌شود که قبل از کاشت ابرو، ابروهایتان را تاتو نکنید. به‌علاوه حذف تتو با لیزر می‌تواند بافت ابرویتان را تحت تأثیر قرار دهد و جای زخم آن باقی بماند.[sv slug=”alert1″]

معمولاً توصیه پزشکان به عدم پاکسازی تتوی ابرو برای انجام کاشت ابرو است، زیرا علاوه بر پرهزینه بودن، می‌تواند به بافت این ناحیه آسیب بزند و آن را حساس تر کند. در صورت پاکسازی تاتوی ابرو، حداقل از یک ماه تا چهل روز صبر کنید تا علائم زخم نیز از بین بروند.

تتوی ابرو با کمک رنگهای طبیعی انجام می‌شود و این رنگ در طول زمان از بین می‌رود. به‌علاوه برای تغییر شکل ابروها به یک حالت دائمی، شاید لازم باشد تا تاتوی قسمتی که از فرم ابروی کاشته شده بیرون مانده است، را پاک کنید. اگر ابرویتان را تتو کرده بودید و الان به دنبال کاشت ابرو هستید، بهتر است ابتدا کاشت ابرو را انجام دهید و بعد از تثبیت نتایج، قسمت‌های باقی مانده را بعد از گذشت یک سال از کاشت ابرو و به کمک لیزر پاکسازی کنید.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل عوارض مصرف دخانیات بر روی کاشت مو و ابرو

نکات مهم قبل از کاشت ابرو روی تاتو

نکات مهم قبل از کاشت ابرو روی تاتو

تتو ممکن است باعث ایجاد التهاب و زخم بر روی بافت پوست ابروی شما شده باشد.

قبل از اقدام به کاشت ابرو:

 • تا از بین رفتن التهاب و زخم پوست ابرو صبر کنید.
 • با نظر پزشک خود از پمادهای ترمیم کننده زخم و ضد التهاب استفاده کنید.
 • از انجام لیزر برای پاک کردن تتو خودداری کنید.
 • از حمام کردن، رفتن به استخر و سونا خودداری کنید تا مانع از التهاب پوست ابرو و مرطوب شدن آن شوید.
 • یک هفته پیش از کاشت ابرو، از خوردن داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی کاشت ابرو بعد از تاتو چیست؟

اگر کمتر از یک ماه بین تتوی ابرو و کاشت ابرو فاصله باشد، احتمالاً ریزش فولیکل‌ها و عدم دستیابی به نتایج بهینه بالا می‌رود. تورم پوست هنوز از بین نرفته و زخم‌های کوچکی در ناحیه وجود دارند که همگی به پس زدن فولیکل‌های مویی منجر می‌شوند. به‌علاوه شکل تاتو می‌تواند با شکل ابرویتان مطابقت نداشته باشد و لازم شود که اول، تتوی ابرو را پاک کنید.

بعضی از خطرات احتمالی کاشت ابرو عبارتند از:

 • امکان رد بعضی از گرافت‌های پیوند زده شده وجود دارد و این موضوع با ریزش مو در نقاط مختلف ابرو همراه می‌شود.
 • استفاده از ماده بی‌حسی می‌تواند منجر به جابجایی و غیرعادی بودن وضعیت ابرو در طول فرایند، و احتمالا بدشکلی ابروی طراحی شده شود.
 • رشد مو در جهات و با بافتهای مختلف

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت چگونه است؟

به‌علاوه امکان بروز بعضی مشکلات ناشی از التهاب پوست نیز وجود دارد:

 • عفونت
 • التهاب و عفونت فولیکل‌های مویی
 • باقی ماندن جای زخم
 • خونمردگی و تورم

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه دقیق کاشت ابرو با توجه به چند فاکتور تعیین می‌شود:

 • کجا زندگی می‌کنید؟
 • به چند گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟
 • ویژگی‌های جراحی مثل زمان مورد نیاز در مرکز و نوع بیحسی یا بیهوشی مورد استفاده

به همین دلیل نمی‌توان مقدار ثابتی برای آن در نظر گرفت.

اگر دلتان بخواهد که تتوی قدیمی ابرویتان را از بین ببرید، باید هزینه لیزر حذف تتو را نیز بپردازید.

جمع بندی

کاشت ابرو یک روش مؤثر در پر کردن و شکل دهی به ابرو است و این روش ترمیمی مثل کاشت مو شامل کندن فولیکل یا یک نوار فولیکلی از بانک مو و کاشت آن در ابرو می‌شود. داشتن تتوی ابرو مشکل خاصی در فرایند ایجاد نمی‌کند؛ در واقع حتی به بهبود نتایج نیز کمک می‌کند. اگر قبلاً تاتوی ابرو انجام داده‌اید و الان به دنبال کاشت ابرو هستید، بهتر است تا برای دستیابی به یک ظاهر طبیعی و بهترین نتایج، با پزشکتان مشورت کنید.

سؤالات متداول

آماده سازی لازم برای کاشت ابرو بر روی تاتو به چه شکل است؟

به آماده سازی خاصی نیاز نیست و تنها باید با پزشکتان درباره زاویه درست و شکل مناسب ابرو مشورت کنید. یک جراح حرفه‌ای باید طرح تتوی ابرو را با الگوی کاشت ابرو تنظیم کند.

برای کاشت ابرو، چقدر باید از تتوی ابرو گذشته باشد؟

پوست قسمت ابرو بعد از تاتو هنوز متورم است و جای زخم آن فوری از بین نمی‌رود؛ بنابراین فولیکل‌های جدید در آن زنده نمی‌مانند. بنابراین توصیه می‌شود تا حداقل یک ماه بین تتوی ابرو و کاشت ابرو فاصله بیاندازید.

آیا می‌توان کاشت مو را مطابق با شکل تتوی ابرو انجام داد؟

بله، یک جراح ماهر می‌تواند شکل کاشت ابرو را مطابق با شکل تاتوی ابرو انجام دهد.

میزان موفقیت کاشت ابرو چقدر است؟

روش جراحی یک گزینه بسیار ایمن با نرخ موفقیت بالا (در حدود 95 تا 98 درصد) است.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو در زنان باردار

آیا کاشت ابرو از میکروبلیدینگ بهتر است؟

زمان و هزینه مورد نیاز برای میکروبلیدینگ از کاشت ابرو پایین تر است، اما ماندگاری و ظاهر طبیعی آنها نیز قابل مقایسه نیستند. باید ابروهایتان را هر 1 تا 3 سال ترمیم کنید؛ یعنی گزینه ارزان تر، گزینه موقتی تری هم هست.

آیا تتو باعث ریزش مو می‌شود؟

همانطور که احتمالاً با فرایند تاتو آشنایی دارید، سوزنهای تتو سوراخ‌های ریزی را برای تزریق جوهر در پوست ایجاد می‌کنند، و بنابراین پوست در حالت نرمال قرار ندارد، بلکه زخم‌های کوچکی در پوست وجود دارد. در نتیجه دستیابی به بهترین نتایج و تراکم مو می‌تواند کمی سخت باشد و شاید به چند جلسه نیاز باشد.

آیا انجام کاشت ابرو روی ابروهای تاتو شده، در دوره بارداری و شیردهی ممکن است؟

توصیه می‌شود که در دوره بارداری تحت کاشت هر گونه مو، مثل کاشت ابرو قرار نگیرید. به بیمارانمان توصیه می‌کنیم تا یک الی دو سال بعد از زایمان و اتمام شیردهی، برای کاشت ابرو و مو منتظر بمانند.

چه روشی برای تقویت رشد مو های ابرو پیشنهاد میکنید؟

تزریق پی آر پی در ابروز به بهبود رشد کمک می‌کند و بعضی نفرات برای افزایش تراکم ابروهایشان تحت جلسه دوم تزریق نیز قرار می گیرند.

بعد از کاشت ابرو روی تتو تا چه مدت نباید ابروها را اصلاح کرد؟

بعد از فرایند کاشت تا یک سال از کندن تارهای ابرو با موچین خودداری کنید و تنها با قیچی ابرو‌های خود مرتب کنید.

چه مدت بعد از کاشت ابرو روی تتو میتوان ابرو ها را رنگ کرد؟

به مدت یک سال بعد از کاشت ابرو از تماس هرگونه ماده شیمیایی با ابروهای کاشت شده خودداری کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *