عمل چشم روباهی و کشیدن گوشه چشم: روش،‌ ماندگاری،‌ عکس قبل و بعد

ممکن است افرادی، من جمله افراد مشهوری را دیده باشید که عنوان چشم بادومی؛ وحشی و فریبنده داشته باشند که چشم روباهی نامیده می‌شوند. هرچند تغییر ظاهر یک شخص تا به این حد در گذشته رویا به نظر می‌رسید، اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی این کار (نسبتاً) آسان شده است.

با انجام درمان‌های کم تهاجمی یا جراحی چشم روباهی می‌توانید به ظاهر چشم روباهی دست یابید. اگرچه جراحی نتایج دائمی را به همراه دارد و به نظر ایده خوبی می‌رسد، اما با مشکلات، دوره نقاهت قابل توجه و البته هزینه‌های خیلی بالایی همراه است. در عوض می‌توانید روش‌های بدون جراحی با دوره نقاهت پایین یا بدون دوره نقاهت و هزینه درمانی مقرون به صرفه‌تر را انتخاب کنید. این یعنی بهره‌مند شدن از ظاهر یکسان بدون عوارض ذکر شده در جراحی.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت پلک و ابرو با قیمت مناسب

عمل چشم روباهی یا کشیدن گوشه چشم چیست؟

عمل چشم روباهی یا کشیدن گوشه چشم

چشمان روباهی اساساً چشمانی بادامی شکل و زاویه‌دار است و شبیه به چیزی که این روزها در افراد مشهور می‌بینید می‌باشد. در این روش، بخش داخلی چشم‌ها به سمت پایین و بخش بیرونی به سمت بالایی کشیده می‌شود و ظاهری جذاب و مرموز را ایجاد می‌کند.

لیفت چشم روباهی می‌تواند روشی ظریف برای دیگر مشکلات چشم‌ها به جز زیبایی، مانند افتادگی ابرو، عدم تقارن و پایین آمدن پلک باشد. مثلاً، فقط یک ابرو باید لیفت شود تا تقارن ایجاد گردد، این روش می‌تواند به عنوان ابزاری برای لیفت پلک‌های افتاده استفاده گردد که می‌تواند در صورت بالا رفتن سن ظاهری با طراوت‌تر و بینایی بهتری ایجادکند.

مزایای ایجاد چشم روباهی

مزایای ایجاد چشم روباهی

مزایای بسیاری برای ایجاد چشم روباهی وجود دارند که عبارتند از:

 • ایجاد چشمان جذاب، بی‌نظیر و بادامی شکل
 • ایجاد حالت جوانی در چشم‌ها
 • در میان جوانان و افراد مسن محبوب است.
 • برای آقایان و بانوان انجام می‌شود.
 • تقویت اعتماد به نفس

بیشتر بخوانید: اندولیفت غبغب

باید توجه کنید که ماهیت دائمی بودن درمان تنها تفاوت در مزایا برای درمان جراحی و بدون جراحی است. تمامی این مزایا می‌تواند از طریق روش‌های جایگزین بدون جراحی و غیرتهاجمی بدست آید.

روند انجام عمل چشم روباهی

روند انجام عمل چشم روباهی

روش چشم روباهی موارد منع مصرف کمی دارد. افرادی که می‌خواهند این درمان را انجام دهند نباید باردار، شیرده یا سیگاری فعال باشند. بیماری‌های خاصی ممکن است مانع از انجام این عمل برای برخی افراد شود. مثلاً بیماری‌های زمینه‌ای مانند اختلال سیستم ایمنی، دیابت، مشکلات گردش خون و غیره از این نوع بیماری‌ها هستند. پزشکان در طی جلسه مشاوره بیماران را بررسی می‌کنند تا از بی‌خطر و مؤثر بودن این روش مطمئن شوند.

روش‌های جراحی در مقایسه با روش‌های غیر جراحی معمولاً منع مصرف بیشتری دارند و این مورد یکی از دلایلی است که بیماران در سراسر جهان درمان‌های جایگزین را ترجیح می‌دهند.

در صورتی که هیچ کدام از گزینه‌های درمانی بعد از معاینه اولیه مناسب شما نبود، پزشک به شما در این مورد اطلاع می‌دهد.

روش‌های بدون جراحی برای ایجاد چشم روباهی

هرچند روش جراحی تنها روشی است که نتایج دائمی دارد، اما ممکن است دلایلی داشته باشید که از جراحی اجتناب کنید. دلیل هر چه باشد، روش‌های زیادی برای افرادی که نمی‌خواهند جراحی انجام دهند وجود دارد.

هرچند این روش‌ها دائمی نیستند، اما نتایج عالی را ارائه می‌دهند. این درمان‌ها از ایجاد دوران نقاهت طولانی مدت مربوط به جراحی اجتناب می‌کنند و مراقبت پس از درمان بسیار کمتری نیز دارند.

افراد بسیاری این درمان‌های جایگزین را به خاطر این ویژگی‌ها بهتر از جراحی چشم می‌دانند و در حقیقت به دلیل موقتی بودن آن‌ها همیشه می‌توانید ظاهر سابق خود را داشته باشید، اما در جراحی این امکان وجود ندارد.

لیفت با نخ برای ایجاد چشم روباهی

لیفت با نخ برای ایجاد چشم روباهی

این روش بدون جراحی است که تمامی پزشکان در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند تا بدون انجام روش‌های جراحی، ظاهری با چشمان روباهی به شما بدهند. در این درمان از سوزن‌ها و نخ‌های خاصی استفاده می‌شود که در زاویه‎ای درست به داخل پوست وارد می‌گردند.

این درمان‌ها دائمی نیستند و بعد از مدتی جذب می‌شوند، با این حال اثرات مفید آنها بیش از خود نخ‌ها باقی می‌ماند. زیرا کلاژن و الاستین سازی بدن تحریک می‌شود و جوانسازی پوست را تحریک می‌کند.

این درمان کم تهاجمی است و با عوارض جانبی شدیدی روبرو نمی‌شوید. اما در جراحی امکان ایجاد عوارض جانبی زیاد است. در حقیقت، بلافاصله بعد از درمان می‌توانید به سر کار بروید و کارهای خود را انجام دهید، اما نکاتی برای مراقبت پس از درمان وجود دارد که می‌تواند به جلوگیری از عوارض احتمالی و دست یابی به نتایج بهتر کمک کند.

دوره بهبودی برای لیفت با نخ جزئی است. ممکن است مقداری کبودی و ورم برای 24 تا 48 ساعت اول داشته باشید، اما می‌توانید اکثر کارهای روزانه خود را بلافاصه دوباره شروع کنید. باید از مالیدن صورت تا حد امکان و تا یک هفته پس از درمان اجتناب کنید تا از برجسته شدن اتفاقی نخ‌ها پیشگیری کنید. دیگر فعالیت‌هایی که ممکن است مجبور شوید 1تا 2 هفته پس از درمان از آنها اجتناب کنید شامل خوابیدن به پهلو، ورزش شدید و سونا می‌شوند.

احتمال کمی وجود دارد که بعد از درمان ورم، درد و آزردگی داشته باشید که در کل خود به خود بعد از مدتی رفع می‌گردد. احتمال ایجاد عفونت نادر است و اصولاً به خاطر مراقبت پس از درمان نامناسب یا مراجعه به پزشک بی‌تجربه است.

هزینه این درمان توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود، اما هزینه‌های این درمان بسیار زیاد نیست و از نظر اقتصادی روش درمانی به صرفه‌ای است.

بیشتر بخوانید: لیفت گردن بدون جراحی

تزریق فیلر

تزریق فیلر و ژل

تزریق دقیق فیلرها ( یا حتی لیفت با نخ در این روش)، می‌تواند چشمان روباهی بدون عوارض و مراقبت‌ها بعد از عمل جراحی را ایجاد کند؛ بعد از تزریق، نتایج سریع ایجاد می‌شوند، اما در بین درمان‌های موجود یکی از کم ماندگارترین درمان‌ها هستند و بعد از مدتی جذب بدن می‌گردند.

اگر می‌خواهید اثرات درمان ماندگارتر گردد، هر زمان پزشک مشخص کرد یا حس کردید اثرات درمان ناپدید می‌شود، باید این فرایند را تکرار کنید. باید توجه کنید که با تکرار درمان نتایج به نوعی متمرکزتر شده و فاصله بین هر جلسه درمانی بیشتر می‌گردد.

مراقبت بعد از درمان جزئی است و شامل اجتناب از گرما، فشار، مصرف الکل، برخی داروها و سیگار کشیدن برای مدتی می‌شود. ماساژ دادن ناحیه تحت درمان نیز باعث تداخل در تزریق و ایجاد نتایج نامناسب می‌گردد.

خطرات مرتبط با این درمان به صورت زیر هستند و هرچند احتمال روی دادن آنها کم است، اما باز هم می‌توانند روی دهند. این

عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • خونریزی، کبودی، قرمزی، درد و ورم
 • آسیب به پوست که می‌تواند باعث ایجاد جای زخم (اسکار) گردد.
 • در موارد شدید، عفونت که می‌تواند منجر به نکروز (مرگ پوست عفونی) گردد.
 • برجستگی یا توده زیر پوست
 • بی‌حسی
 • جوشی که شبیه به آکنه است.
 • بثورات و خارش

این موارد چیزهایی هستند که برای مراقبت پس از درمان باید به آنها توجه کنید:

 • ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید (مثلاً سونا یا سولاریوم) قرار ندهید.
 • در چند شب اول روی نواحی درمان شده فشار وارد نکنید (مثلاً تا حد امکان به پشت بخوابید).
 • تا 24 ساعت از انجام ورزش‌های شدید اجتناب کنید.
 • از نوشیدن الکل تا 24 ساعت اجتناب کنید.
 • از AHA، درمان با ویتامین C/رتینول یا آرایش با پایه روغنی استفاده نکنید.
 • از اصلاح صورت، وکس صورت، لایه برداری با AHA یا گلیکولیک، IPL یا درمان‌های با پایه انرژی و میکرودرم ابریژن تا 2 هفته پس از درمان اجتناب کنید.

در مورد هزینه، این نوع درمان‌های تزریقی در میان ارزانترین گزینه‌های موجود هستند. اما توجه کنید که هزینه آنها نیز توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

روش تزریقی و بدون جراحی دیگری وجود دارد که برای تضمین ایجاد چشمان روباهی که می‌خواهید استفاده می‌شود. این درمان و نتایج تزریق بوتاکس بسیار شبیه  تزریق ژل است. به صورتی که هر دو در یک گروه درمانی قرار می‌گیرند. تزریق بوتاکس دائمی نیست. در حقیقت، در مقایسه با دیگر درمان‌های ذکر شده در این بخش، کوتاه ترین دوره اثر را دارند.

می‌توانید بعد از یک تا دو هفته نتایج را مشاهده کنید و تا زمانی که  اثرات تزریق بوتاکس ناپدید شوند، چند ماهی نیز ماندگار خواهند بود. برخلاف تزریق ژل که تا چند ماه پس از جذب آن توسط بدن به واسطه کلاژن سازی از اثرات آن بهره‌مند می‌شوید (بنابراین دوره اثربخشی طولانی‌تر می‌گردد)، بعد از از بین رفتن سم بوتاکس، اثری باقی نمی‌ماند.

همانند دیگر درمان‌ها، احتمال بروز عوارض مربوط به این روش درمانی وجود دارد:

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در صحبت کردن و بلعیدن
 • مشکلات تنفسی

بلافاصله بعد از درمان می‌توانید اکثر کارها و فعالیت‌های خود را دوباره انجام دهید، مگر اینکه پزشک دستورات دیگری داده باشد.

برای کاهش قرمزی، ورم یا کبودی:

 • تا 12 ساعت ناحیه تحت درمان را فشار ندهید و نمالید.
 • به مدت 3 تا4 ساعت دراز نکشید.
 • تا 24 ساعت از فعالیت شدید بدنی پرهیز کنید.

بوتاکس به دلایل مختلف و به مدت طولانی در درمان زیبایی استفاده می‌شود. این درمان یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌های زیبایی است که می‌توانید به آن امیدوار باشید. از آنجایی که این درمان زیبایی به حساب می‌آید، هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. اما جای نگرانی در مورد هزینه‌ها وجود ندارد.

لیزر لایه برداری پوست

لیزر لایه برداری پوست

هدف از استفاده از لیزر لایه بردای پوست، تحریک کلاژن سازی با استفاده از لیزر در اطراف چشم است. این درمان برای افتادگی پلک مناسب است، زیرا کلاژن از دست رفته را جایگزین می‌کند که معمولاً اولین منبع افتادگی پلک‌ها است.

لیزر لایه بردار اغلب برای پوست پلک پایین استفاده می‌شود، اما می‌تواند به طور مؤثر روی پلک بالا نیز اثر کند، ریتیدوز را کاهش داده و کیفیت پوست را بهبود بخشد. این کار منجر به سفت شدن پوست شده و بدون انجام جراحی، ظاهر چشم روباهی را ایجاد می‌کند.

بعد از درمان، پوست درمان شده متورم، قرمز و حساس می‌شود. با این حال، بعد از چند ساعت بهتر و در عرض چند روز ترمیم می‌شود. برای کاهش درد و آزردگی می‌توانید از پک یخ استفاده کنید، مگر اینکه پزشک توصیه کند که این کار انجام نشود.

نتایج این درمان تا چند سال باقی می‌ماند، اما دائمی نیستند، زیرا پوست به طور طبیعی سالخورده می‌گردد.

در میان درمان‌های بدون جراحی، این گزینه گرانترین درمان است، اما ماندگاری نتایج، هزینه آن را به صرفه می‌کند. فقط توجه کنید هزینه‌های این درمان را بیمه پرداخت نمی‌کند، بنابراین قبل از شروع درمان، در مورد هزینه‌ها سوال کنید.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

اولتراپی

اولتراپی

اولتراپی (Ultherapy) نیز برای ایجاد چشمان روباهی استفاده می‌شود. این درمان از فناوری بدون جراحی اولتراسوند برای شروع کلاژن سازی و سفت کردن پوست استفاده می‌کند. اولتراپی از پالس‌های انرژی گرمایی به منظور لیفت و سفت کردن پوست صورت، گردن و قفسه سینه استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد این روش در حال تبدیل به یکی از محبوب‌ترین روش‌های لیفت بدون جراحی است.

اولتراپی با انرژی اولتراسوند متمرکز، نواحی زیر پوست را هدف می‌گیرد و با استفاده از گرمای مناسب به تولید کلاژن کمک می‌کند. انرژی گرمایی اپلیکاتور عمق متفاوتی را هدف می‌گیرد و روی سه لایه، عضله، پوست و چین و چروک سطحی اثر می‌گذارد. این امر منجر به ایجاد لیفت مؤثر در صورت می‌گردد و می‌تواند باعث ایجاد چشمان روباهی شود.

احساس گرما و گزگز معمولاً بلافاصله بعد از درمان رفع می‌گردد. نواحی پوست درمان شده گاهی می‌تواند برای ساعت‌ها بعد از درمان قرمز شود و احساس کوتاه مدتی مانند گزگز، ورم و حساسیت به لمس نیز ایجاد گردد. در موارد نادر، ممکن است مقداری بی حسی یا کبودی وجود داشته باشد، اما این موارد معمولاً چند روز پس از درمان رفع می‌شوند.

این درمان، مانند لیزر درمان، از پیشرفته‌ترین درمان‌ها در زمینه زیبایی است و هزینه‌های آن بیشتر از رویکردهای بدون جراحی معمولاً برای چشم روباهی می‌شود. عدم پوشش بیمه به خاطر ماهیت زیبایی این درمان ممکن است مشکل دیگری باشد که شما باید در نظر بگیرید.

عمل چشم روباهی

عمل چشم روباهی

علی‌رغم مزایای متعدد روش‌های بدون جراحی و راحتی در کاربرد آنها، ممکن است هنوز تمایل به روشی دائمی برای داشتن چشمان روباهی داشته باشید: مثلاً جراحی. بسته به ساختار صورت، پزشک ممکن است بلفاروپلاستی، کانتوپلاستی (عمل چشم گربه‌ای) یا ترکیبی از دو روش را برای رفع مشکل شما، ترجیح دهد.

نتیجه جراحی پلک ماندگاری بالایی دارند. اما معمولاً مقداری درد در این جراحی وجود دارد، ورم و کبودی نیز ممکن است ایجاد گردد. توجه کنید که بعد از این درمان دوره نقاهت شدیدی نیاز است و اکثر بیماران بعد از 10 تا 14 روز می‌توانند در اجتماع حضور داشته باشند. با این حال، ممکن است چند ماه تا بهبودی کامل طول بکشد.

هرچند نتایج مناسب از این درمان‌ها انتظار می‌رود، اما ضمانتی وجود ندارد. در برخی شرایط، ممکن است با یک درمان جراحی به بهترین نتایج نرسید و نیاز به جراحی دیگری داشته باشید که با در نظر گرفتن مشکلات این روش، می‌تواند عارضه جدی باشد.

پزشک در مورد مراقبت‌هایی که باید داشته باشید، دستورات خاصی خواهد داد.

درد، کبودی و ورم بعد از جراحی طبیعی است، اما باید بعد از 7 تا 10 روز رفع شوند. سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید و در ابتدا تا حد امکان استراحت کنید. بیماران باید از ورزش کردن، مالیدن چشم‌ها یا آرایش کردن به مدت یک هفته اجتناب کنند.

در برخی موارد، بیماران ممکن است متوجه تغییری در بینایی خود شوند، اما باید موقتی باشد و بینایی طبیعی بدون مداخله پزشکی باز می‌گردد.

بعد از جراحی توصیه می‌شود که از ایجاد فشار روی چشم‌ها تا حد ممکن خودداری کنید، مثلاً از نگاه کردن زیاد به گوشی، مطالعه یا تماشای تلویزیون پرهیز کنید. تا چند هفته پس از جراحی از لنز استفاده نکنید.

پس از جراحی کانتوپلاستی، بهبودی کامل معمولاً بین 2 تا 4 هفته ایجاد می‌شود، در طی این دوره باید از دستورات پس از عمل جراح پیروی کنید و در جلسات معاینه بعد از جراحی حتماً شرکت کنید. جراحان خوب مطمئن می‌شوند که اسکار بسیار کم مشهود باشد و در تاخوردگی طبیعی پلک مخفی می‌گردد.

هیچ جراحی بدون خطر نیست. همانند تمامی روش‌ها، خطرات و عوارضی در این درمان نیز وجود دارد. در زیر فهرستی از رایج‌ترین خطراتی که ممکن است روی دهد آورده شده است:

 • خونریزی
 • عفونت
 • جای زخم
 • پارگی کوچک در رگ‌های خونی
 • نتایج نامتقارن

با این حال، باید توجه کنید که درمان جراحی شامل بیشترین میزان و شدت عوارض جانبی در میان گزینه‌های درمانی موجود برای دست یابی به چشمان روباهی است. اگر دیگر درمان‌های جایگزین را در نظر دارید، می‌توانید از بسیاری از این عوارض اجتناب کنید ( اما توجه کنید که این درمان‌ها نیز عوارض جانبی احتمالی خود را خواهند داشت).

هزینه عمل چشم روباهی و کشیدن گوشه چشم‌

هزینه درمان جراحی به ساختار صورت و مقدار کاری که نیاز است انجام شود تا ظاهر چشمان روباهی را ایجاد کند، بستگی دارد. دیگر عوامل مانند: دستمز دپزشک، هزینه‌های کلینیک، منطقه جغرافیایی شما و غیره هستند.

باید توجه کنید که جراحی چشم روباهی کاملاً هدف زیبایی دارد و شرکت بیمه احتمالاً هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد. بنابراین قبل از شروع درمان عامل دیگری نیز برای در نظر گرفتن دارید.

در میان تمامی گزینه‌های درمانی در دسترس، انجام جراحی چشم روباهی گرانترین آنها است. این درمان ارزان نیست و هزینه‌های آن برای اکثر بیمارانی که می‌خواهند این درمان را انجام دهند، تعیین کننده است.

کلام آخر درباره عمل چشم روباهی و کشیدن گوشه چشم

داشتن چشمان روباهی ترند زیبایی جدیدی است که بسیاری می‌خواهند آن را انجام دهند. این کار شامل ایجاد چشمان بادامی شکل و کج می‌گردد که به چشمان ظاهری جذاب و فریبنده می‌دهد. این درمان می‌تواند هم از طریق جراحی و هم گزینه‌های درمانی بدون جراحی انجام شود.

درمان جراحی در این مورد سخت‌تر و گرانتر است و به دوره نقاهت و مراقبت پس از درمان بیشتر نیاز دارد؛ با این حال، نتایج دائمی هستند. به عبارت دیگر، گزینه‌های بدون جراحی نتایج فوری همراه با عوارض جانبی کمتر و دوره نقاهت قابل چشم پوشی را به همراه دارند. اما نتایج آنها ماندگار نیستند و هر چند ماه باید تکرار شوند.

بر اساس ساختار صورت و نیاز‌های درمانی شما، پزشک به شما کمک می‌کند تا در مورد اینکه کدام درمان (یا ترکیب کدام درمان‌ها) برای شما مناسب است، تصمیم بگیرید.

سوالات پرتکرار

لیفت چشم روباهی چیست؟

این یک اصطلاح است که برای روش‌های جراحی و بدون جراحی به منظور لیفت گوشه‌های چشم و ایجاد ظاهر چشم روباهی استفاده می‌شود.

آیا عمل چشم روباهی بی‌خطر است؟

بله. هرچند دوره نقاهت طولانی دارد و مراقبت پس از عمل شدیدی باید انجام شود، اما این درمان در کل بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود.

آیا عمل چشم روباهی دردناک است؟

خیر. شما بی‌حسی و آرام بخش دریافت می‌کنید، بنابراین بدون در نظر گرفتن درمان انتخابی شما، در طی درمان دردی حس نمی‎‌کنید. با این حال، ممکن است بعد از درمان درد خفیف حس کنید که معمولاً خود به خود رفع می‌گردد.

نتایج تا چه زمانی ماندگار هستند؟

بسته به ماهیت درمان با جراحی یا بدون جراحی شما، نتایج می‌توانند از ماه‌ها تا سال‌ها (و در برخی موارد برای همیشه) ماندگار شوند.

روش‌های ایجاد چشمان روباهی چیست؟

این کار می‌تواند شامل روش‌های جراحی مانند بلفاروپلاستی؛ کانتوپلاستی، لیفت با نخ، تزریق فیلر و بوتاکس، لیزر درمانی و اولتراپی به منظور رسیدن به نتایج دلخواه شود.

بهترین روش برای ایجاد فرم چشم روباهی کدام است؟

ما اعتقاد داریم که بهترین گزینه‌های در دسترس روش‌های غیرتهاجمی هستند که می‌توانند تأثیر یکسانی را بدون ایجاد عوارض زیاد مربوط به رویکرد جراحی ایجاد کنند. عمل چشم روباهی در کلینیک ره یا با تزریق فیلر و نخ‌های لیفت انجام می‌شود. این عمل توسط پزشکان خوش نام و مجرب انجام می‌گیرد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *