کاشت مو با تراکم بالا، حداکثر تراکم کاشت مو چقدر است؟

بسیاری از مردم کاشت مو را به دلایل مختلف انجام می‌دهند و نیاز‌های متفاوتی نیز دارند. کاشت مو با تراکم بالا رویه‌ای جدید در دنیای کاشت مو است. در این مقاله، ما در مورد جراحی کاشت مو با تراکم بالا و نظرات جراحان برای اینکه آیا این روش برای بیمار مناسب است یا خیر توضیح می‌دهیم.

کلینیک ره یا: کاشت مو با تخفیف عالی

کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

تراکم موی خانم‌ها به طور طبیعی بین 14.23 و 43.37 فولیکول تراکم موی آقایان به طور طبیعی بین 9.58 تا 35.1 فولیکول در هر سانتی متر مربع می‌باشد.

در یک مورد کاشت موی متوسط، فولیکول‌ها برای تراکم خاص بین 30 تا 40 فولیکول در سانتی‌متر مربع کاشته می‌شوند. برای این تراکم، یک فرد حدود 2000 واحد فولیکول نیاز دارد تا ناحیه جلو و میانه سر که بی‌مویی زیادی داشته است را بپوشاند. این کار نتیجه طبیعی دارد که با مدل موهای طبیعی مخلوط می‌گردد. گاهی، بیمار و جراح ممکن است برنامه کاشت موی تراکم بالا را انتخاب کند، اما این کار آسان نمی‌باشد.

در صورت انتخاب تراکم بالا، تعداد واحدهای فولیکولی تا دوبرابر افزایش می‌یابند که یعنی تراکم واحدهای فولیکولی 60 تا 75 یونیت در هر سانتی‌متر مربع خواهد بود و در این موارد خاص، دو تا چهار واحد فولیکولی در خوشه‌های پیوندی نیاز می‌باشد. در این موقعیت به منظور ردیابی و ذخیره فولیکول‌های مو، کلینیک باید مجموعه‌ای گسترده برای پیوند مو داشته باشد تا بتوان بیشترین پیوند مو را با کمترین مقدار آسیب برداشت.

[sv slug=”alert”]در برخی موارد انجام پیوند با بیش از مثلاً 80 تار مو در سانتی متر مکعب ممکن نمی‌باشد. پیوند مو از ناحیه اهدا کننده پشت سر انتخاب می‌گردد. اگر موی پشت سر به اندازه کافی ضخیم نباشد، پزشک نمی‌تواند بیش از 40 پیوند برداشت کند.  علاوه بر آن کاشت بیشتر از 80 فولیکول در هر سانتی‌متر مربع باعث می‌شود خونرسانی به فولیکول‌ها به خوبی انجام نشود و درصد موفقیت کاشت مو کمتر می‌شود.[sv slug=”alert1″]

بیشتر بخوانید: ریزش مو سکه ای (آلوپسی)

مزایای کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

  • اکثر بیماران خواستار کاشت مو با تراکم بالا هستند و بیماران با بی‌مویی شدید نیز کاشت مو را به عنوان گزینه درمانی انتخاب می‌کنند، زیرا پوشش موی جذابی را می‌خواهند که به لطف پیشرفت تکنولوژی این مهم قابل دستیابی است.
  • نتایج نهایی به موی طبیعی و سبک موی بیمار نزدیک‌تر است. علاوه بر این، برای افرادی که در مراحل اولیه ریزش مو هستند نیز مفید است، زیرا فرایند کاشت مو را بدون اینکه مشهود باشد، تسریع می‌کند و ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌گردد.
  • تعداد زیادی پیوند مو در این روش استخراج می‌شود و می‌تواند روی احتمال موفقیت آمیز بودن نتایج نهایی تاثیر بگذارد.

این روش می‌تواند برای بانوانی که مبتلا به ریزش مو هستند نیز مفید باشد و ظاهر طبیعی‌تری ایجاد کند، زیرا بانوان معمولاً تراکم بالاتری نسبت به آقایان دارند. اگرچه این روشی تاثیرگذار است، اما باید واجد شرایط باشید تا انجام روش کاشت مو با تراکم بالا برای شما مفید باشد.

روش کاشت مو با تراکم بالا برای چه افرادی مناسب است؟

روش کاشت مو با تراکم بالا برای چه افرادی مناسب است؟

تراکم کاشت مو برای هر شخص، بسته به ویژگی‌های موی بیمار، سلامت ناحیه اهدا کننده، کیفیت موی اهدایی و دیگر موارد متفاوت است. باید عوامل بسیاری را در نظر گرفت.

به همین دلیل است که قبل از انجام این کار باید با پزشکی مجرب مشورت کنید. در طی جلسه مشاوره، پزشک جمجمه را معاینه کرده، نواحی اهداکننده و گیرنده را بررسی می‌کند و رویکردی را انتخاب می‌کند که بهترین نتیجه را به همراه دارد.

در مورد مبتلایان به بی‌مویی شدید یا طاسی کامل، به مواردی بستگی دارد. اگر یک فولیکول مسدود، ناپدید یا آسیب دیده باشد یا برای سالها موی جدید نساخته باشد، موی جدید نمی‌تواند از آن رشد کند، اما اگر فولیکول هنوز دست نخورده باشد، بله، امکان رشد مجدد مو یا بهبود سلامتی موهای نازک موجود وجود دارد. به‌علاوه، این مورد به ناحیه اهدا کننده بستگی دارد، اگر ناحیه اهدا کننده مناسب باشد و تراکم رضایت بخشی داشته باشد، می‌توانند کاشت مو با تراکم بالا را انجام دهند.

به طور معمول، افرادی که نیاز به کاشت خط یا تاج مو دارند و ریزش موی آنها با دارو تثبیت شده است، برای انجام کاشت مو با تراکم بالا مناسب می‌باشند.

بیمارانی که ناحیه اهدا کننده آنها تراکم بالایی دارد، معمولاً برای انجام کاشت مو با تراکم بالا مناسب هستند، زیرا منابع فولیکولی قوی‌تری دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک و مرکز کاشت مو

قبل از انجام جراحی کاشت مو با تراکم بالا، چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

  • جراح از شما می‌خواهد که حداقل یک ماه قبل از انجام کاشت مو استفاده از ماینوکسیدیل را متوقف کنید. برای داشتن برنامه مناسب، نیاز به نظارت بر بی‌مویی و ریزش موی شما، باید مصرف ماینوکسیدیل متوقف گردد.
  • توصیه می‌شود که در روز جراحی دوش بگیرید تا بهداشت کاشت مو تضمین گردد.
  • بعد از جراحی، پیوندهای کاشته شده جدید نباید لمس یا فشار داده شوند. بنابراین سعی کنید تی شرت با یقه آزاد یا پیرهن دکمه دار استفاده کنید، تا در هنگام عوض کردن آنها مشکلی پیش نیاید.
  • به جای قهوه یا چای در صبحانه، آب پرتقال تازه یا شیر بنوشید، زیرا کافئین ممکن است خونریزی را افزایش دهد.
  • در روز جراحی از عطر و ادکلن استفاده نکنید.
  • یک هفته قبل از جراحی، الکل ننوشید و سیگار نکشید.
  • داروهای ویتامینی یا رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.

چه روشی برای کاشت مو با تراکم بالا مناسب است؟

چه روشی برای کاشت مو با تراکم بالا مناسب است؟

روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که می‌توانند به افزایش تراکم مو کمک کنند. مثلاً کاشت موی مستقیم (DHI)، روش کاشت موی ترکیبی FIT و FUT ،SUT و میکروگرافت از جمله این روش‌ها می‌باشند.

روش کاشت موی DHI

در کاشت موی DHI، پیوندها از ناحیه اهداکننده گرفته می‌شوند و بلافاصله به ناحیه‌ای که باید کاشته شوند، منتقل می‌گردند. قلم چویی (این قلم در روش کاشت موی DHI استفاده می‌گردد) که این روش را با آن انجام می‌دهند، فرایند کاشت مو را با نوک نازک و استوانه‌ای خود و ایجاد ناحیه‌ای آزاد، آسان می‌کند. روش DHI برای افرادی که خواستار تراکم بالا در ناحیه کاشت هستند توصیه می‌شود.

مشکلاتی مانند از دست دادن مو را نمی‌توان در اطراف ناحیه جراحی شده دید، زیرا فرایند برش دادن انجام نمی‌شود و فقط آسیب بافتی جزئی ایجاد می‌گردد. این روش برای افرادی که فرایند ریزش موی آنها تمام نشده است مناسب می‌باشد. حدود 3000 تا 4000 پیوند را می‌توان در روش DHI منتقل کرد و تقریبا 99% از آنها با موفقت رشد می‌کنند.

روش ترکیبی کاشت مو

روش FUT (انتقال واحد فولیکولی) می‌تواند با FIT (روش فولیکول مجزا) و FUE (استخراج واحد فولیکولی) که بسیار شبیه به FIT است، ترکب شود.

روش FUT یعنی استخراج نواری از مو از پشت سر. زخم ایجاد شده بخیه می‌گردد و پیوندهای مو در زیر میکروسکوپ از نوار استخراج می‌شوند. در روش FIT، فولیکول‌های مو توسط ابزار پانچ استخراج می‌گردند و آسیب و زخم کمتر در بافت به جا می‌گذارد. FUE حتی ملایم‌تر از FIT است، که یعنی هر فولیکول مو را تک به تک استخراج می‌کنند. در این روش امکان برداشت 3 تا 4 واحد نسبت به 1 تا 2 مو را می‌دهد.

بر این اساس، جراح می‌تواند به منظور رسیدن به تراکم کاشت بالاتر، روش‌های FUT را با FIT یا FUE ترکیب کند. بالاترین تعداد پیوند مو استخراج شده در روش ترکیبی 4000 تا 4500 گرافت مو است.

روش کاشت موی SUT

روش SUT نیاز به جراحی و برش ندارد و در یک جلسه تقریباً 14000 فولیکول کاشته می‌شوند که بیش از سه برابر دیگر روش‌ها است.

تمام فرایند توسط ابزارها و دستگاه‌های مدرن به صورت خودکار انجام می‌شود، بنابراین، امکان عفونت به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. به‌علاوه، این روش در مقایسه با روش‌های دستی و سنتی کارایی بالاتری دارد.

روش میکروگرافت کاشت مو

در این نوع جراحی کاشت مو از مته‌ای کوچک (پانچ الکتریکی) برای برداشتن پیوند مو از ناحیه اهداکننده (حاشیه موی اطراف سر) استفاده می‌شود و سپس به ناحیه دریافت کننده (ناحیه بی موی کف سر) منتقل می‌گردد. پانچ‌های میکروگرافت در مقایسه با پانچ FIT ظریف‌تراند. بنابراین گرافت‌های با کیفیت بالا را می‌توان استخراج و سپس منتقل کرد. بیش از 1000 واحد مو می‌تواند در یک جلسه 3 تا 4 ساعته استخراج گردد.

روش تامسنت در تسهیل میکروگرافت مو مفید است. خونریزی را می‌توان با استفاده از این روش در ناحیه اهداکننده، دریافت کننده و در روند میکروگرافتینگ کم کرد.

[sv slug=”alert”]برای دستیابی به نتایج مناسب در رابطه با جراحی بازیابی مو، این روش باید توسط جراح موی مجرب انجام شود. روش‌های خلاقانه و تجهیزات با کیفیت در موفقیت کاشت مو بسیار مؤثر هستند. بنابراین، مشورت با جراح حرفه‌ای برای یافتن مناسب‌ترین روش کاشت مو توصیه می‌گردد.[sv slug=”alert1″]

بعد از درمان، دوره بهبودی چگونه است؟

 دوره بهبودی بعد از کاشت مو با تراکم بالا

شما نیاز به یک روز مرخصی برای انجام کل درمان دارید. جراحی کاشت مو 6 تا 8 ساعت زمان ‌می‌برد. با این حال، اگر سه روز مرخصی کاری داشته باشید بهتر است. زیرا معاینه اولیه بعد از یک یا دو روز پس از جراحی انجام می‌شود و ممکن است مقداری ورم در صورت و سر داشته باشید که با کمک جراح کاهش می‌یابد.

باید به خاطر بسپارید که در ده روز اول، فولیکول موی کاشته شده بسیار آسیب پذیر است. پزشکان ما به شما توصیه می‌کنند که بعد از جراحی از هدبند استفاده کنید. بنابراین، نیازی به محافظت از سر در برابر آسیب احتمالی ندارید. نباید کلاه ایمنی استفاده کنید، باید تا حد ممکن تعرق نداشته باشید و نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.

بهتر است از مصرف سیگار و نوشیدن الکل اجتناب کنید و داروهای تجویز شده استفاده کنید تا از عفونت پیشگیری کنید. در روزهای اول مراقب باشید که موهای خود را لمس نکنید یا نخارانید.

بیشتر بخوانید: کاشت و ترمیم مو به روش HRT

کاشت مو تا چه مدت ماندگار است؟

بعد از بهبودی کامل، می‌توانید از رشد موهای جدید خود لذت ببرید. اگر این درمان را در کلینیکی معتبر با تیمی حرفه‌ای و ابزارهای پیشرفته انجام دهید، نتایج برای همیشه ماندگار خواهند بود.

بعد از جراحی کاشت مو با تراکم بالا، عوارض احتمالی چه هستند؟

عوارض بعد از جراحی کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم بالا ممکن است تأمین خون را تحت تأثیر قرار دهد و باعث شوک و ریزش موهای طبیعی اطراف گردد. به‌علاوه، ممکن است باعث ایجاد آسیب شدید یا انحراف جریان خون پوست سر شود که به طور بالقوه می‌تواند باعث ایجاد نکروز یا دیگر مشکلات جدی گردد. به همین دلیل تراکم مناسب کاشت مو برای هر فرد باید توسط پزشک متخصص تعیین شود.

برخی در فولیکول‌های خود عفونت یا التهاب دارند که به آن فولیکولیت گویند. آنتی بیوتیک و کمپرس گرم و سر می‌تواند این مشکل را برطرف کند. در آخر، روش‌های ذکر شده کم تهاجمی هستند و بعد از انجام، نمی‌توانند باعث ایجاد مشکلات جدی گردند.

هزینه کاشت مو با تراکم بالا چقدر است؟

قطعاً، هزینه بر اساس تراکم مورد نظر شما و تعداد پیوندهای استخراج شده افزایش می‌یابد. بنابراین در نظر داشته باشید که هزینه این درمان بیشتر از روش‌های معمول است. هزینه درمان میکروگرافت، SUT و DHI مقداری بالاتر هستند. زیرا از ابزار مدرن و کیفیت بالایی برای انجام درمان استفاده می‌شود. با این حال هزینه کاشت مو با تراکم بالا، به کلینیکی که انتخاب می‌کنید و ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد بستگی دارد.

سخن آخر در مورد کاشت مو با تراکم بالا

کاشت مو با تراکم بالا می‌تواند با استفاده از روش‌های ترکیبی، نتایج بهینه را به همراه داشته باشد و تعدادی واحد فولیکولی یا پیوند استفاده گردد تا بخش بی مو را پوشش دهد. با این حال، تمامی افراد نمی‌توانند تحت درمان‌های متعدد قرار گیرند. بنابراین سعی کرده‌ایم برای شما گزینه‌های مؤثر و کافی به وجود بیاوریم که بهترین نتایج را تضمین کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های بازیابی مو و اینکه کدام روش ممکن است برای شما و نیازتان بهترین باشد، با تیم ما تماس بگیرید.

سؤالات پرتکرار

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

اگر به دنبال راه‌حلی طولانی مدت هستید، کاشت مو با بیش از 60 پیوند در سانتی‌متر مکعب بالاترین حدی است که باید انتظار داشته باشید. جراح معتبر بیش از این مقدار را در نظر نمی‌گیرد، زیرا ممکن است بافت را تخریب کرده و نتایج منفی بدست آورد.

موفق‌ترین روش کاشت مو برای دستیابی به تراکم بالا کدام است؟

FUE روش پیشرفته بازیابی مو با جراحی است. این روش کم تهاجمی‌تر از روش‌های قدیمی کاهش مو است. این روش هیچ جای زخمی به جا نمی‌گذارد و به بخیه نیاز ندارد. بنابراین این روش را با فاصله زمانی کمتری می‌توانید تکرار کنید، تا به تراکم دلخواه خود برسید. با این حال، اگر می‌خواهید تراکم بالاتری داشته باشید، باید با پزشک مشورت کنید و او روش‌های ترکیبی یا دیگر گزینه‌های مناسب را پیشنهاد دهد.

حداکثر موی کاشته شده در یک جلسه چقدر است؟

تعداد پیوندهایی که بیمار نیاز دارد به شرایط او بستگی دارد. در یک جلسه بین 500 تا 6000  پیوند را می‌توان کاشت. کاشت موی مرسوم تقریباً حاوی 4000 پیوند است. با این حال، تمامی اینها به اندازه ناحیه‌ دریافت کننده بستگی دارد.

آیا خنک کردن پیوندها به ماندگاری آنها و رسیدن به تراکم بالاتر کمک می‌کند؟

در کل توصیه می‌شود که پیوندها در درمای پایین (1 تا 4 درجه) قرار گیرند تا ماندگاری آنها بهبود یابد. در مجموع به نظر می‌رسد که متابولسیم پیوندها که با کاهش دمای آنها همراه است، ممکن است ماندگاری پیوندها را بهبود بخشد. تحقیقات نشان می‌دهند که پس از سرد کردن، هیچ تأثیری در جراحی کاشت مو به وجود نمی‌آید.

چگونه می‌توانیم مقدار موفقیت کاشت مو را برای داشتن تراکم بالا افزایش دهیم؟

ماندگاری پیوندها بعد از کاشت مو معمولاً بین 90 تا 95% است. پزشکی با تجربه و مهارت کافی می‌تواند میزان موفقیت بالاتری را با روش‌ها و ابزار جدید، فراهم کند. برخی پزشکان ممکن است استفاده از محصولات مو را برای تضمین موفقیت کاشت مو توصیه کنند.

بهترین سن برای انجام کاشت مو با تراکم بالا چه سنی است؟

بهترین سن برای کاشت مو معمولاً بین 25 تا 30 سالگی است.

تراکم طبیعی مو چیست؟

تراکم مو تعداد واحدهای فولیکول مو در هر سانتی‌متر مکعب در پوست سر است. هر واحد فولیکولی از بیش از 5 ریشه مو تشکیل شده است. به طور متوسط، افراد دارای موی سالم و مستحکم، 70 تا 110 یونیت در هر سانتی‌متر مکعب در کف سر دارد. معمولاً، تراکم در تاج سر، پشت و بالای پوست سر بیشتر است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *