علت سیخ، تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو و خواب غیر طبیعی آن

ابروها در چهره افراد بسیار تأثیرگذار هستند. اهمیت داشتن یک ابروی طبیعی باعث شده تا برخی از خانم‌ها به جای سایر روش‌های زیبایی، کاشت ابرو را انتخاب کنند. ابروها، منطقه نسبتاً کوچک و حساسی است که برای انجام کار به دقت زیادی نیاز دارد، اما متأسفانه در صورت عدم مشورت با متخصصان ممکن است عوارضی پیش بیاید. ابروهای نامرتب، سیخ شده و تیز تیز ممکن است برای برخی از زیباجویان اتفاق بیفتد. بنابراین اگر نگران عوارض کاشت ابروی خود هستید، این مقاله را حتماً بخوانید. در اینجا سعی داریم تا به برخی از عوارض جانبی و شکست‌های احتمالی کاشت ابرو بپردازیم.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو توسط متخصصین

علت‌های سیخ، تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟

علت‌های سیخ، تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو

ابرو ممکن است پس از رشد آن‌ها نامرتب شود یا تارهای مو در جهت دیگری رشد کنند. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که زاویه پیوندهای موی کاشته شده بیش از حد معمول باشد. پزشک ممکن است گرافت‌های مو را به روشی نادرست پیوند زده باشد که باعث شده است به روشی غیر معمول بیرون بیایند. البته گاهی اوقات نیز ممکن است به دلیل جنس موهای بیمار باشد. موهای ضخیم و فرفری، نتیجه چندان خوبی را از خود به جای نمی‌گذارند. دلیل دیگر آن، سهل‌انگاری جراح در عمل پیوند است. جراح زیبایی باید از فولیکول‌های مویی استفاده کند که بسیار شبیه به تارهای ابرو و بافت آن است. برخی از تارهای مو ممکن است بسیار ضخیم و برای کاشت ابرو نامناسب باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت ابرو چقدر است؟

برای رفع این مشکل چه کنیم؟

برای رفع سیخ، تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو چه کنیم

متأسفانه کار چندانی برای رفع این عارضه نمی‌توان کرد، زیرا موهای کاشته شده دائمی هستند. به احتمال زیاد زاویه‌ای که روی آن کاشته شده‌اند، کج است که ابروها را شبیه سوزن می‌کند. برای دریافت بهترین درمان، به یک پزشک ماهر مراجعه کنید تا گرافت‌های موجود را خارج کرده و سپس با زاویه‌ای مناسب‌تر، مجدد موها را پیوند بزند. همچنین می‌توانید به طور کلی یک عمل پیوند مجدد و از نو انجام دهید که در آن این گرافت‌ها را می‌توان برداشت و پیوندهای جدید را کاشت. برای اینکه ابروهایی زیباتر داشته باشید، می‌توانید نکات زیر را برای بهبود ظاهر طبیعی ابروها دنبال کنید:

  • این موها را کوتاه نگه دارید تا اثر زاویه کج را کاهش دهید.
  • دو هفته پس از عمل از هدبند یا بانداژ روی ابروهای خود استفاده کنید (ترجیحاً در طول شب). نباید خیلی سفت باشد، اما فشار کافی برای حفظ زاویه مناسب را ایجاد کند.
  • پس از مشورت با پزشک از ژل ابرو یا سایر محصولات آرایشی مناسب استفاده کنید.
  • یک پزشک حرفه‌ای را برای انجام این روش و اطمینان از بهترین نتایج انتخاب کنید.
  • می‌توانید درمان خود را یک بار دیگر تکرار کنید تا مطمئن شوید که بهترین نتایج را به دست آورده‌اید.
  • کرم‌ها و پمادهای تجویز شده باید تا سه هفته بعد از جلسه پیوند استفاده شود.

[sv slug=”alert”]بهتر است در کندن موهای غیرعادی ابروهای خود بسیار مراقب باشید، زیرا ممکن است بر نتیجه درمان تأثیر بگذارد. کندن برخی از موهای سیخ شده ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما مراقب باشید که فرم ابروهای خود را به هم نریزید.[sv slug=”alert1″]

برای پیشگیری از تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو چه کنیم؟

برای پیشگیری از تیز تیز و نا مرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو چه کنیم؟

در واقع مشاوره با یک کلینیک معتبر یا یک پزشک متخصص در مورد این روش، عوارض احتمالی آن، سابقه پزشکی بیمار و همکاری با یک تیم ماهر، دریافت بهترین نتیجه را تضمین می‌کند.

بیشتر بخوانید: ورزش و فعالیت بدنی سنگین بعد از کاشت ابرو

سخنان پایانی در مورد کاشت ابرو

کاشت ابرو نتایج طولانی مدت و رضایت بخشی را به همراه دارد. با این حال، نتایج ممکن است متفاوت باشند، و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این امر حتی برای روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است. برخی از این روش‌ها ممکن است منجر به نامرتب و سیخ شدن ابروها شوند، برخی از تارهای مو ممکن است بیرون زده و ظاهر ناخوشایندی به ابروهای شما ببخشند. اگر با هر مشکلی مواجه شده‌اید یا ظاهری غیرمعمول در ابروهای خود مشاهده می‌کنید، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

سوالات متداول

میزان موفقیت کاشت ابرو چقدر است؟

به طور کلی، این جراحی بسیار ایمن است و درصد موفقیت بالایی دارد، در حد 95 تا 98 درصد، مگر اینکه بیماری یا مشکل پوستی زمینه‌ای وجود داشته باشد که در زمان مشاوره قابل بررسی باشد.

ارتباط بین تراکم ابرو و ظاهر نامرتب آن چیست؟

برخی از کلینیک‌ها برای دستیابی به نتایج بهتر، تراکم پیوند ابرو را افزایش می‌دهند. متأسفانه، تراکم بالاتر منجر به نامرتب و تیز تیز شدن ابروها در هنگام رشد می‌شود، زیرا تارهای مو در زوایای مناسب کاشته نشده‌اند تا به زیبایی رشد کنند. راه حل این است که با پزشکان حرفه‌ای در مورد تراکم ابروی خود مشورت کنید.

آیا باید ابروهای کاشته شده را کوتاه کرد؟

در حالیکه بیشتر ابروها وقتی حدود 1 سانتی‌متر بلند یا کوتاهتر شوند، دیگر رشد نمی‌کنند، موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین به جز در مواردی که بخواهید ابروهای واقعاً بلند و پرپشتی داشته باشید، باید هر از گاهی موهای ابروی کاشته شده را کوتاه کنید تا به خوبی مرتب و زیبا به نظر آیند.

چند فولیکول مو برای کاشت ابرو مورد نیاز است؟

برای صاف و پر به نظر رسیدن، هر ابرو معمولاً به حدود 400 تار مو نیاز دارد. بنابراین تعداد مورد نیاز برای پیوند به حجم فعلی ابروهایتان بستگی دارد.

آیا افرادی که موهای ناصاف یا فرفری دارند پیوند ابروی نامرتب خواهند داشت؟

در اصل پاسخ منفی است، زیرا تارهای مو به تا یک سانتی متر حالت فر ندارند، بنابراین می‌توان از آن‌ها برای کاشت ابرو استفاده کرد. با این حال، افرادی که موهای فوق العاده مجعد دارند ممکن است در کاشت ابرو دچار عوارضی شوند.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

کاشت ابرو یک عمل در مطب است که با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. نیازی به بیهوشی عمومی نخواهید داشت. درد و ناراحتی با دارو کنترل می‌شود تا بتوانید آرام شوید. درد معمولاً حداقل است و بسیاری از بیماران در طول عمل می‌خوابند، به موسیقی گوش می‌دهند یا تلویزیون تماشا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: عوارض کاشت ابرو چیست

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *