افراد با ریزش مو سکه‌ای می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند یا نه؟

ریزش مو سکه‌ای یا آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. اکثر افرادی که از آلوپسی آره آتا رنج می‌برند دچار ریزش موی سکه‌ای شکل می‌شوند. این عارضه می‌تواند هم مردان و هم زنان را مبتلا کند و حدود 2 تا 3 درصد از جمعیت در طول زندگی خود به این بیماری مبتلا می‌شوند. اگرچه ریزش سکه‌ای موهای سر نسبت به سایر انواع ریزش موی سکه‌ای رایج‌تر است، آلوپسی آره آتا ممکن است در موهای بدن و یا حتی ابرو نیز اتفاق بیفتد.

کلینیک ره یا: کاشت ابرو با تخفیف عالی

کاشت ابرو تحت شرایط خاصی برای افرادی با ریزش موی سکه‌ای امکان پذیر است. در این مقاله این شرایط و نحوه‌ی کاشت ابرو برای این افراد را بررسی می‌کنیم.

آیا می‌توان برای عارضه آلوپسی آره آتا، کاشت ابرو انجام داد؟

آیا می توان برای عارضه آلوپسی آره آتا، کاشت ابرو انجام داد

اصولاً کاشت مو در ناحیه‌ای که دچار ریزش مو شده امکان پذیر است. این امر به ویژه زمانی صادق است که موها دیگر با همان تراکم رشد نکنند و  طاسی ایجاد شود. با این حال، ریزش مو سکه‌ای باید به طور کامل درمان شود؛ در غیر این صورت، این خطر وجود دارد که سیستم ایمنی به فولیکول‌های تازه پیوند شده نیز حمله کند و ریزش مو دوباره اتفاق بیفتد. متخصص، ناحیه طاسی را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود که خطر حمله مجدد سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو پیوند شده وجود ندارد. همچنین یک کلینیک کاشت مو خوب و معتبر هرگز شما را برای انجام کاشت مو تحت فشار قرار نمی‌دهد. در موارد آلوپسی آره آتا، کاشت مو می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد، اما فقط در شرایط خاصی مناسب است. در شرایط نامناسب، بیشتر از اینکه فایده داشته باشد، می‌تواند ضرر داشته باشد. کاشت مو را می‌توان در موارد نیاز، به صورت موضعی اعمال کرد. اما این کار به ندرت انجام می‌شود. اکثر بیمارانی که برای این درمان انتخاب می‌شوند، بانک موی ضعیف و موضعی دارند، ریزش موهایشان پایدار شده و سابقه نسبتاً طولانی آلوپسی آره آتا (بیش از یک سال) دارند، که همگی اینها، احتمال رشد مجدد مو در ناحیه آسیب دیده را ضعیف می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل عوارض مصرف دخانیات بر روی کاشت مو و ابرو

چه نوع روشی برای کاشت ابرو برای افراد مبتلا به ریزش موی سکه‌ای استفاده می‌شود؟

روش کاشت ابرو برای افراد مبتلا به ریزش موی سکه‌ای

برای افراد مبتلا به ریزش موی سکه‌ای، فولیکول‌ها از محل اهدا کننده در پشت سر به روش FUE (کاشت مو با روش fue) تهیه می‌شوند. سپس آن‌ها را به منطقه آسیب دیده پیوند می‌زنند. رشد موها در محل جدید خود به تدریج طی 10 الی 12 ماه کامل می‌شود و نتایج کاشت عالی به همراه خواهد داشت. کاشت ابرو باید همیشه پس از ارائه اطلاعات کامل و دقیق در مورد ماهیت آلوپسی آره آتا به بیمار و به ویژه احتمال عود آن در آینده، انجام شود. با این حال، بیماران باید آگاه باشند و این خطر را بپذیرند که موهای کاشته شده در هر زمان مستعد ریزش مجدد هستند. به همین دلایل، بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا به ندرت کاندید کاشت ابرو می‌باشند.

روش کاشت ابرو برای ریزش مو سکه‌ای چگونه انجام می‌شود؟

اگر تصمیم خود را برای کاشت ابرو گرفته‌اید، می‌توانید موارد زیر را انتظار داشته باشید:

  • در ابتدا متخصص سوابق پزشکی شما را یادداشت می‌کند و نواحی که دچار ریزش شده است را بررسی می‌کند.
  • سپس متخصص نواحی اهدایی را بررسی می‌کند، که فولیکول‌های کاشت مو را از آنجا استخراج کند. معمولاً نواحی درگیر، پوست سر، دست و پاها هستند. در کاشت ابرو به روش FUE، گرافت‌های مو با استفاده از دستگاه میکروپانچ از پوست استخراج می‌شوند و پس از مراحل خاصی فولیکول‌های مو به صورت دانه دانه در قسمت ابرو کاشته می‌شوند.
  • فرم ابروها توسط داوطلب یا خود متخصص معین خواهد شد.
  • هنگامیکه تمامی فولیکول‌های مورد نیاز کاشته شد، متخصص آن ناحیه را به طور کامل تمیز می‌کند و مطمئن می‌شود که هیچ نشانه‌ای از خونریزی وجود ندارد.
  • سپس بیمار با آموزش چند دستورالعمل بعد از عمل به خانه مرخص می‌شود.

نتایج کاشت ابرو برای افراد با ریزش مو سکه‌ای

نتایج کاشت ابرو برای افراد دارای ریزش مو سکه ای

هنگامیکه تحت درمان با کاشت مو برای آلوپسی آره آتا قرار دارید، می‌توانید شاهد رشد ابروهای کاملاً ضخیم و سالم خود باشید.  رنگدانه این موها طبیعی و به رنگ ابروهایتان خواهد بود و نیازی به استفاده از مواد آرایشی دیگر نخواهید داشت. شکل و طرح کلی صورت شما را کاملاً زیبا می‌کند و به هیچ وجه ویژگی‌های طبیعی صورت شما را تغییر نمی‌دهد، بنابراین از آنجایی که پیوند در ابعاد کم انجام می‌شود، ابروها کاملاً با کل صورت هماهنگ می‌شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت چگونه است؟

هزینه کاشت ابرو برای افراد با ریزش مو سکه‌ای

هزینه کاشت ابرو برای افرادی که دچار آلوپسی آره آتا هستند به میزان خالی شدن ابرو و تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت ابرو بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان مبلغ دقیقی برای آن در نظر گرفت.

برای اطلاع از هزینه‌ کاشت ابرو بهتر است برای مشاوره‌ی حضوری به کلینیک مراجعه کنید.

سؤالات متداول

بعد از درمان ریزش موی سکه‌ای برای کاشت ابرو چقدر باید صبر کنم؟

اکثر افراد باید یک سال کامل مرتب تحت نظر و درمان پزشک باشند. پس از آن نیز بیمار برای جراحی پیوند ابرو مورد ارزیابی مجدد قرار می‌گیرد.

درصد موفقیت کاشت ابرویی که دچار ریزش سکه‌ای شده چقدر است؟

کاشت ابرو در اکثر موارد موفقیت آمیز است. با این وجود، میزان موفقیت در چنین مواردی حدود 75 درصد است که یک نتیجه فوق العاده است. در نتیجه، برای انتخاب آگاهانه، باید درک کاملی از موفقیت این روش داشته باشید. در برخی شرایط، اگر بررسی‌ها به درستی انجام نشود، ممکن است موهای خود را از دست بدهید.

ریزش مو سکه‌ای، چگونه روی مو و ابرو تأثیر می‌گذارد؟

زمانیکه شما مبتلا به ریزش مو سکه‌ای هستید، سلول‌های سیستم ایمنی بدن شما، فولیکول‌های مو را احاطه کرده و به آن حمله می‌کنند (بخشی از بدن که مو می‌سازد). این حمله به فولیکول مو باعث ریزش موها می‌شود.

آلوپسی آره آتا چگونه تشخیص داده می‌شود؟

تشخیص این عارضه، عمدتاً بالینی است. “تریکوگرام” به نشان دادن آناژن دیستروفیک و افزایش فازهای تلوژن موها کمک می‌کند. “تریکوسکوپی” و “بیوپسی” نیز تشخیص ریزش مو سکه‌ای را تأیید می‌کند. بیوپسی ترشح لنفوسیتی و دژنراسیون مو را نشان می‌دهد.

آیا راهی برای پیش‌بینی پیشرفت ریزش مو سکه‌ای وجود دارد؟

این عارضه غیرقابل پیش‌بینی است و بنابراین ممکن است هیچ درمانی برای این دسته از بیماران مناسب نباشد؛ زیرا نرخ رشد مجدد برای برخی از بیماران بین 8 تا 68 درصد متغیر است، که بسته به شدت بیماری و میزان ریزش مو و سن بیمار، برخی درمان‌ها ممکن است انجام شوند.

آیا آلوپسی آره آتا قابل درمان است؟

بله، این بیماری قابل درمان است و موها می‌توانند دوباره رشد کنند.

راه حل درمان ریزش موی سکه‌ای چیست؟

ریزش موی سکه‌ای را می‌توان با تزریق استروئید، تزریق PRP، درمان‌های موضعی، داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی درمان کرد.

آیا بیمه هزینه‌های کاشت ابرو برای ریزش موی سکه‌ای را پوشش می‌دهد؟

آلوپسی آره آتا از نظر پزشکی ناتوان‌کننده نبوده و افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا معمولاً در سلامت کامل هستند. بنابراین بیمه معمولاً هزینه‌های کاشت ابرو و مو را پوشش نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو در زنان باردار

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *