آیا لیفت با نخ درد، بخیه، خونریزی، کبودی، چرک و ورم دارد؟ جای آن می ماند؟

لیفت با نخ، روشی برای جوانسازی چهره و از بین بردن آثار پیری پوست در نواحی مختلف صورت و بدن است. لیفت با نخ روشی نوین در جوانسازی و زیبایی است که از دستاوردهای پیشرفته در زمینه زیبایی و جراحی پلاستیک استفاده کرده و در ترکیب با دانش و تجربه چندین ساله متخصصین برتر این حوزه، این فرصت را به ما میدهد تا با حداقل آسیب بافتی رویای دستیابی به نتایجی بسیار مطلوب با ماندگاری بالا را محقق کنیم.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت با نخ با بهترین مواد ممکن

اما حتی با وجود ایمنی بالا و بی خطر بودن روش لیفت با نخ، هنوز هم ممکن است برخی از افراد در مورد این روش نگرانی‌هایی داشته باشند و سؤالاتی مانند موارد زیر در ذهن داشته باشند:

 • آیا لیفت با نخ درد، بخیه، خونریزی، کبودی، چرک و ورم دارد؟
 • آیا جای لیفت با نخ می‌ماند؟

از اینرو، در این مقاله اصلی‌ترین نگرانی‌های متقاضیان لیفت با نخ به‌همراه پاسخ به این سؤالات و نگرانی‌ها ارائه شده، تا بتوانید تصمیم روشن‌تری در رابطه با انجام این روش درمانی بگیرید.

آیا لیفت با نخ درد دارد؟


به‌طور کلی میتوان گفت که لیفت با نخ دردناک نیست، اما از آنجایی که آستانه تحمل درد هر فردی با دیگری متفاوت است، ممکن است برخی از افراد نسبت به درد حساس‌تر باشند. برای اینکه بدانید که آیا لیفت با نخ درد دارد، باید درد حین عمل و بعد از عمل را در نظر بگیرید و بدانید که چگونه میتوانید هم خود شما و هم متخصص پوست با انجام دادن اقداماتی این درد را کاهش دهید.

آیا در طول عمل لیفت با نخ احساس درد خواهم داشت؟

احساس درد در طول عمل لیفت با نخ

لیفت یا اصلاح با نخ، روشی کم تهاجمی و بدون تروما (ایجاد آسیب بافتی) است که نسبتاً بدون درد در نظر گرفته میشود. با این حال، ایجاد سوراخی کوچک جهت جاگذاری نخ نیز نیاز به بی‌حسی دارد. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام میشود؛ که طی آن پزشک از سوراخی برای تزریق محلول بی حسی و وارد کردن نخ جهت کانتور صورت (زاویه‌سازی) استفاده میکند. با این حال، حین جاگذاری یا کاشت نخ، بیمار دردی حس نمیکند و تنها تزریق بی‌حسی می‌تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی خفیف در ابتدا و بعد از عمل شود.

همچنین، زنان نیز باید انجام این عمل را با توجه به دوره قاعدگی خود برنامه ریزی کنند؛ چرا که در طول هفته اول این دوره ممکن است حساسیت آنها بیشتر بوده و آستانه تحمل دردشان پایین باشد.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

آیا بعد از عمل لیفت با نخ درد خواهم داشت؟

پس از اتمام عمل و با از بین رفتن اثر بی‌حسی موضعی، درد کمی حس خواهید کرد، که کاملاً طبیعی است. همچنین ممکن است واکنش‌های پوستی نظیر کبودی، عدم تقارن، ناهمواری، سفت شدن پوست و احساس برآمدگی داشته باشید که در عرض ۲ هفته بعد از عمل ایجاد میشوند. برای رفع سریع‌تر این موارد توصیه میشود که در طی ۲ روز اول پس از عمل، روزانه ۳ الی ۴ مرتبه و هربار به مدت ۱۵ دقیقه، از کیسه یخ بروی ناحیه استفاده شود و داروهای مسکن و داروهای ضد التهاب نیز طبق دستور پزشک مصرف شوند.

آیا در لیفت با نخ از بخیه استفاده میشود؟


خیر، لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی پوست است که در آن از نخ‌های بخیه‌ی موقت یا جذبی برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده میشود. در این روش، به‌جای برش و برداشتن پوست شل شده با جراحی، پزشک به‌راحتی این نواحی را با بخیه زدن قسمت‌هایی از پوست لیفت میکند.

نخ‌ها به‌وسیله‌ی سوزنی بسیار نازک در زیر پوست جاگذاری میشوند. به همین دلیل، این روش کاملاً کم تهاجمی بوده و برای بستن برش نیازی به بخیه زدن ندارد. بخیه‌های موقت در زیر پوست کار می‌شوند و با ایجاد کشش مد نظر موجب لیفت پوست میشوند. نخ‌های جاگذاری شده در زیر پوست، علاوه بر اینکه موجب سفت و خوش حالت شدن پوست میشوند،‌ فرآیند کلاژن‌سازی را نیز تحریک میکنند. تولید کلاژن موجب میشود تا پوست تقویت شده و صاف‌تر دیده شود. نخ‌ها به مرور زمان حل شده و جذب بدن میشوند و هر زمان که تمایل داشته باشید میتوانید نخ را مجدد جاگذاری کنید.

آیا لیفت با نخ می‌تواند منجر به خونریزی شود؟


آیا لیفت با نخ می‌تواند منجر به خونریزی شود؟

فقط در هنگام وارد شدن سوزن یا کانولا ممکن است خونریزی خفیفی در نقطه ورود رخ دهد، که این امر نیز معمولاً فقط در اطراف خط رویش مو یا شقیقه‌ها رخ میدهد. در برخی موارد بسیار نادر،‌ ممکن است پزشک به‌طور تصادفی موجب آسیب زدن به دیواره رگ خونی شده و باعث نفوذ خون به اطراف ناحیه تحت درمان شود که در این حالت بیمار ممکن است دچار هماتوم (خونریزی در محل بسته) شود. در صورت بروز هماتوم ممکن است پزشک 20 میلی گرم کنالوگ تجویز کند.

در صورت مصرف هر گونه داروی ضد التهابی (اعم از ادویل، موترین، آسپرین، ایبوپروفن) تا 10 روز قبل از عمل، احتمال بروز خونریزی بیشتر خواهد بود. مهارت و تجربه بالای پزشک میتواند احتمال بروز خونریزی را کاهش دهد. از اینرو، حتماً به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیکی مراجعه کنید که از تجربه و دانش کافی در زمینه لیفت با نخ برخوردار باشد.

آیا لیفت با نخ باعث ایجاد کبودی می‌شود؟


آیا لیفت با نخ باعث ایجاد کبودی می‌شود؟

با اینکه لیفت با نخ یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است، اما گاهاً بیماران دچار کبودی پس از عمل میشوند. کبودی جزو شایع‌ترین عوارض جانبی این عمل می‌باشد. این کبودی در عرض ۱ الی ۲ هفته برطرف میشود؛ چرا که نخ‌های به‌کار رفته نهایتاً در زیر پوست حل شده و جذب میشوند. برای کاهش کبودی، پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از کیسه یخ استفاده کرده و از انجام موارد زیر خودداری کنید:

 • مالش یا ماساژ صورت
 • خوابیدن روی صورت
 • آرایش کردن
 • استفاده از لایه‌بردار
 • ورزش و فعالیت سنگین

چنانچه کبودی صورت شما در عرض ۱ الی ۲ هفته برطرف نشد باید به پزشک مراجعه کنید تا صورت شما از حیث وجود مشکل در عمل لیفت با نخ بررسی شود.

آیا لیفت با نخ باعث چرک کردن ناحیه می‌شود؟


با اینکه این مورد نادر و غیر محتمل است، اما گاهاً احتمال ترشح چرک از محل ورود نخ وجود دارد که معمولاً ۵ الی ۷ روز پس از عمل رخ داده و ناشی از عفونت است. عفونت در حین انجام عمل ممکن است وارد ناحیه شود. علائم اولیه عفونت عبارتند از:

 • قرمزی ناحیه
 • گرم شدن ناحیه
 • تورم
 • التهاب و ترش چرک

در صورت وجود این علائم باید به پزشک مراجعه کنید.

اکثریت این عوارض را میتوان بدون جراحی درمان کرد. دبریدمان زخم و برداشتن نخ در صورت بروز عفونت توصیه میشود.

برای جلوگیری از بروز عوارض و برای به حداقل رساندن هرگونه خطر احتمالی توصیه میشود تا به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک معتبر و دارای گواهی بورد مراجعه کنید. در هیچ عملی، خطر و احتمال چرک کردن ناحیه درمان و بروز عفونت صفر نیست، اما انجام عمل توسط یک پزشک مجرب میتواند احتمال خطر را به میزان زیادی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو در استانبول ترکیه با بهترین روش‌ها

آیا لیفت با نخ می‌تواند باعث تورم صورت شود؟


پس از لیفت با نخ، ممکن است تورم یا حساسیت خفیفی در ناحیه درمان داشته باشید که به مرور کاهش پیدا میکند. در اکثریت موارد بیماران گزارش میدهند که تورم و کبودی آنها پس از ۲ هفته فروکش کرده است. با اینکه ممکن است درد خفیفی وجود داشته باشد، اما اکثریت بیماران بعد از ۱ الی ۲ روز میتوانند به سر کار خود برگردند. میتوانید در صورت وجود تورم یا حساسیت خفیف از داروهای مسکن بدون نسخه مثل استامینوفن استفاده کنید. مکمل‌های گیاهی آرنیکا نیز میتوانند برای گاهش تورم مؤثر باشند. پس از عمل، محل نخ‌ها را مالش یا ماساژ ندهید، چرا که باعث ایجاد تورم میشود.

برای کاهش تورم، در ۲۴ ساعت اول پس از عمل میتوانید از کیسه یخ (تا ۳۰ دقیقه) بر روی ناحیه استفاده کنید. استفاده بلافاصله از کیسه یخ بروی پوست ناحیه‌ی تحت درمان میتواند باعث سرمازدگی و آسیب زدن به پوست شود. همچنین باید توجه داشته باشید که کیسه یخ را به مدت طولانی بروی پوست قرار ندهید.

آیا لیفت با نخ می‌تواند باعث ایجاد اسکار (جای زخم) شود؟


آیا لیفت با نخ می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود؟

لیفت با نخ به ندرت باعث ایجاد اسکار میشود. با این حال، نواحی مانند اطراف بینی بیشتر مستعد بروز این مورد هستند. در بعضی موارد جای زخم بسیار جزئی بوده و گاهاً میتواند بسیار واضح باشد.

از آنجایی که چندین رشته نخ از این ناحیه عبور میکنند (۲۰ رشته یا حتی بیشتر برای هر بار لیفت بینی با نخ)، پوست اطراف محل ورود نخ مستعد ایجاد اسکار یا جای زخم است.

با اینکه این مورد نیز جزو موارد نادر است، اما باز هم احتمال بروز آن صفر نیست. پزشک مجرب نیز میتواند با رعایت مواردی احتمال بروز این عوارض را کاهش دهد. در صورت ایجاد جای زخم، میتوان به‌وسیله لیزر، تزریق فیلر و هایفوتراپی ظاهر آن را محو کرد.

بیشتر بخوانید: لیفت میدفیس

آیا جای لیفت با نخ روی پوست می‌ماند؟


چروک یا جمع شدن پوست، فرورفتگی و قابل رویت بودن نخ از جمله موارد نگرانی اکثریت بیماران و پزشکان است. اکثریت پزشکان از نخ‌های قابل جذب در لیفت با نخ استفاده میکنند که با توجه به این امر (قابل جذب بودن نخ)، این مشکلات موقتی خواهند بود. همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، بهترین راه برای جلوگیری از بروز این عوارض و مشکلات، مراجعه به پزشک معتبر و مجرب است تا با جاگذاری صحیح و مطمئن نخ‌ها از بروز این موارد جلوگیری کند.

برای برطرف کردن چنین مواردی ممکن است به سایر روش‌های درمانی اعم از آر اف برای گرم کردن نخ یا برش ناحیه و صاف کردن نخ نیاز باشد. در مواردی با استفاده از میکروکانولا (سوزن فوق نازک) پزشک اطراف نخ را تضعیف و شل میکند تا تورم ایجاد شده برطرف شود. نهایتاً ممکن است پزشک نخ را به کمک سر سوزن گیج ۱۸ خارج کند. برداشتن نخ میتواند باعث ایجاد درد و ناراحتی شود؛ اما در صورت بروز چنین عوارضی، این روش یک گزینه محتمل است که میتوان از آن برای رفع مشکل استفاده کرد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *