لیفت شکم با لیزر: عوارض و قیمت آن

همراه با بالا رفتن سن، تولید کلاژن و الاستین که موجب سفت شدن و حجم دهی پوست می‌گردند؛ در بدن کاهش می‌یابد. روش‌های درمانی مختلفی برای سفت کردن مجدد پوست شکم وجود دارد؛ مانند استفاده از پماد‌ها و عمل‌های جراحی؛ اما میزان تأثیرگذاری این روش‌ها با هم متفاوت است. اگر به دنبال پیدا کردن یکی از بهترین راه‌ها هستید؛  برای اطمینان از حاصل شدن نتایج مطلوب برای سفت کردن پوست شکم، موثرترین جایگزین به جای جراحی، لیفت شکم با لیزر است.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف

لیفت شکم با لیزر


عمل لیفت شکم با لیزر، فرآیندی است که در آن با استفاده هدفمند از اشعه لیزر، تولید کلاژن و الاستین را در پوست تحریک می‌نماید و بدون نیاز به عمل جراحی، پوست را سفت می‌کند. درمان‌های لیزری رایج می‌توانند شامل: ترماژ (Thermage)، اِندولیفت (Endolift)، اِکسیلیس (Exilis)، ترمالیفت (Thermalift) باشند. گاهی اوقات، پزشک متخصص برای کمک به لیفت شکم، از انرژی اولتراسوند (Ultherapy) نیز استفاده می‌کنند.

انواع درمان‌های لیزر برای لیفت شکم


همانطور که در بالا ذکر شد، لیز‌رها و روش‌های مختلفی برای لیفت شکم، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش‌ها همگی در حصول نتایج دلخواه برای شما مؤثر هستند.

اندولیفت (Endolift)

اندولیفت

اندولیفت یک روش درمانی لیزری کم تهاجمی است که از یوفوتون (Eufoton)، که یک لیزر جدید، تأیید شده و آزمایش شده توسط FDA ایالات متحده می‌باشد، برای تحریک لایه‌های عمیق و سطحی پوست استفاده می‌نماید. طول موج لیزر اندولیفت به طور خاص برای ضربه زدن به دو هدف اصلی در پوست بدن انسان؛ یعنی آب و چربی، طراحی شده است. گرمای ایجاد شده توسط اشعه لیزر، قدرت ذوب چربی‌های سخت را دارد؛ این چربی‌ها پس از ذوب شدن، از سوراخ‌های‌ میکروسکوپی پوست در ناحیه تحت درمان بیرون می‌ریزند و در همان زمان باعث جمع شدن فوری پوست می‌گردند؛ و در نتیجه شلی پوست کاهش می‌یابد و شکم سفت و بلافاصله صاف به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: از بین بردن غبغب

ترمالیفت (Thermalift)

Thermalift

ترمالیفت (ThermaLift) یک راه حل درمانی‌ غیر جراحی و بدون درد برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست است. در این روش درمانی، از یک دستگاه فرکانس رادیویی برای تحریک تولید کلاژن و الاستین به‌وسیله انتقال گرما به سلول‌های لایه‌های زیرین پوست (درم) بدون آسیب رساندن به لایه‌های بالایی (اپیدرم) استفاده می‌کنند. گرما باعث جمع شدن کلاژن در پوست شما شده و بلافاصله ساختار پوست سفت می‌گردد. با گذشت زمان، تولید کلاژن و الاستین جدید، به کاهش علائم کشش و معکوس کردن اثرات بالا رفتن سن  ادامه می‌دهند و در نتیجه شکم صاف می‌شود.

اِکسیلیس (EXilis)

EXilis

اِکسیلیس (Exilis) یک فناوری انقلابی است که برای سفت کردن پوست و کاهش چربی، تقریباً در تمام نقاط صورت یا بدن مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این فناوری مورد تأیید FDA می‌باشد و در لایه‌های عمیق بافت پوست، موجب تحریک کلاژن سازی، سفت شدن پوست، بازسازی و کاهش چربی زیر پوست می‌گردد. این درمان غیر تهاجمی و بدون نیاز به دوره استراحت می‌باشد و می‌تواند به طور چشمگیری افتادگی پوست را بهبود بخشد، چین و چروک‌ها را کاهش دهد و شکم را سفت کند. اِکسیلیس ممتاز (Exilis Elite) از امواج فراصوت و فرکانس رادیویی برای ارائه نتایج درمانی خود استفاده می‌کند. از امواج صوتی، برای شکستن چربی‌های زیر پوستی در بدن استفاده می‌شود. فرکانس رادیویی در شکم، برای صاف کردن پوست شکم، با فرآیند تشکیل کلاژن جدید استفاده می‌گردد.

ترماژ (Thermage)

Thermage

ترماژ (Thermage) در خط مقدم فناوری‌های درمانی برای لیفت شکم با لیزر قرار دارد. ترماژ می‌تواند انرژی فرکانس رادیویی را با دقت بسیار بالا اعمال کند، و سطح درمان گسترده تری داشته باشد و جلسات درمانی راحت تر و سریع تر را با نتایج درمانی بهتر امکان پذیر سازد. با این روش، بیماران می‌توانند یک درمان سریع و آسان را تجربه کنند که  تولید کلاژن را تقویت نموده، پوست را صاف کرده و اثرات شگفت انگیزی را ایجاد می‌نماید. علاوه بر این، ترماژ برای بهبود ظاهر پوست و درمان سلولیت، در نواحی درمان شده، مانند ران یا باسن عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی موی سر بعد از کاشت مو طبیعی

مزایای لیزر لیفت شکم


مزایای لیزر لیفت شکم

یکی از بهترین راه‌ها برای صاف کردن پوست شکم، بدون داشتن خطرات و هزینه‌های جراحی، لیفت شکم با لیزر است. استفاده از این روش درمانی، مزایای زیادی دارد و سفت شدن پوست را تضمین می‌نماید. پمادها و لوسیون‌ها در مرطوب کردن و محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش مؤثر هستند، اما نمی‌توانند به طور مؤثری روی صاف کردن پوست یا بهبود ساختار آن اثر بگذارند.

برای لیفت پوست شکم، بدون عمل جراحی، درمان لایه برداری پوست با لیزر، با هدف جوانسازی پوست و رفع شلی پوست، بسیار کارآمد است. این یک روش درمانی راحت و سریع است و کمترین دوران نقاهت را دارد، اما برای محافظت از پوست در حالی که هنوز حساس است، مراقبت‌های بعد از عمل نیز لازم است. فناوری لیزر پوست همچنین در کاهش خطوط، قرمزی و تغییر رنگ پوست، برای متعادل کردن رنگ پوست عمل می‌نماید.

معمولاً به کار بردن چندین دوره درمانی، برای حصول بهترین نتایج و ماندگاری آن‌ها، مورد نیاز است. لیفت شکم با لیزر، همچنین جذب کلاژن در اطراف ناحیه مورد نظر را افزایش می‌دهد و در عین حال باعث می‌شود که رگ‌های خونی که در سطح پوست دیده می‌شوند؛ کمتر ظاهر گردند.

کاندیدای لیفت شکم با لیزر


لیفت شکم با لیزر، یک درمان مؤثر برای افرادی است که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از طریق جراحی، کم کرده‌اند یا افرادی که تمایل به رفع افتادگی پوست ایجاد شده به دلیل بالا رفتن سن، شل شدن شکم پس از بارداری و یا شرایط بدنی ارثی خود را دارند.

بعضی افراد، بیشتر مستعد شل شدن پوست هستند و پوست آن‌ها قادر به جمع شدن به حالت عادی نیست. عوامل دیگری نیز مانند: میزان وزنی که بالا رفته و سپس، کم شده است، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و عادات ناسالم سبک زندگی و نوع پوست، بر این امر تأثیر می‌گذارند. کاهش شدید وزن، به طور خاص، به سیستم پوستی شوک وارد می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست نمی‌تواند فوراً با آن سازگار شود.

دلایل دیگر برای سفت کردن و صاف کردن پوست شکم، عبارتند از: کاهش بوی نامطبوع بدن ناشی از رطوبت محبوس شده در چین‌های پوست، مشکل در یافتن لباس‌های دلخواه، عفونت‌های پوستی مکرر و ساییدگی پوست که باعث درد می‌شود.

همه افراد کاندید مناسبی برای لیفت شکم با لیزر نیستند. اگر افتادگی شدید در ناحیه شکم دارید، جراحی لیفت شکم، ممکن است برای شما گزینه بهتری باشد.

آماده شدن برای عمل لیفت شکم با لیزر


آماده شدن برای عمل لیفت شکم با لیزر

هنگام آماده شدن برای لیفت شکم با لیزر، این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید؛ مگر اینکه تکنسین لیزر شما دستور دیگری بدهد.

 • ممکن است متخصص پوست از شما بخواهد که قبل از رفتن برای درمان با لیزر، دوش بگیرید و یا بدون استفاده از هر نوع لوسیون، روغن، کرم یا عطر روی پوست شکم خود، حمام کنید و پوست را کاملاً تمیز نمائید.
 • اگر در ناحیه شکم خود موهای زائد دارید، باید آن‌ها را قبل از درمان بتراشید.
 • از قرار دادن ناحیه مورد نظر درمان، در معرض نور خورشید خودداری کنید و تا دو هفته قبل از درمان به هیچ وجه از تخت‌های برنزه کننده UV استفاده نکنید.
 • از سه روز قبل از درمان، از هیچ گونه محصول موضعی که باعث ایجاد حساسیت به نور می‌شود (مانند اسیدهای هیدروکسی، اسید سالیسیلیک، رتینول‌ها و بنزوئیل پراکسید) در نواحی مورد درمان استفاده نکنید. از یک پاک کننده و لوسیون ملایم در مناطق تحت درمان استفاده کنید.
 • تمام دستورالعمل‌های مربوط به داروهای تجویزی خوراکی را که متخصص پوست در مشاوره لیزر پزشکی شما ارائه می‌دهد، رعایت کنید. اگر داروی جدید یا متفاوتی از جمله آنتی بیوتیک مصرف می‌نمائید، قبل از جلسه درمانی به پزشک اطلاع دهید.
 • حداقل از ۱۴ روز قبل از لیزر درمانی در ناحیه مورد نظر، از تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لایه برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن، خودداری نمائید.

نحوه عمل لیفت شکم با لیزر


نحوه عمل لیفت شکم با لیزر

 1. پس از مشاوره پزشکی، اگر متخصص پوست، تشخیص دهد که شما کاندیدای خوبی برای این روش هستید، لیفت شکم با لیزر را برای شما انجام خواهد داد.
 2. تکنسین لیزر، با پرسیدن چند سؤال مرتبط در مورد سوابق پزشکی اخیر شما شروع می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه منع مصرفی برای درمان وجود ندارد.
 3. تکنسین، در مورد خواسته‌های شما از درمان با لیزر، با شما صحبت می‌کند و در آن زمان می‌توانید به طور خاص نتیجه دلخواه خود را ازعمل لیفت شکم با لیزر، به آنها اطلاع دهید.
 4. شکم تمیز می‌شود و برای درمان آماده می‌گردد. تکنسین، در مورد درمان با شما صحبت می‌کند تا مطمئن شود که هیچ مورد غیر منتظره‌ای را تجربه  نخواهید کرد.
 5. هنگام انجام لیفت شکم با لیزر، باید از عینک محافظ استفاده کنید. البته، ممکن است بتوانید نور را ببینید، اما چشمان شما کاملاً پوشیده خواهند بود. تکنسین‌های لیزر، برای خودشان هم از عینک محافظ، استفاده می‌کنند.
 6. در طول درمان، تمام نواحی بدن که لیزر نمی‌شود، غیر از شکم، با لباس پوشانده می‌شود. فقط نواحی مورد نظر برای دریافت لیزر در معرض دید قرار می‌گیرند.

ما، در کلینک زیبایی ره یا، همیشه مراقب آسایش و آرامش شما هستیم. ما از قبل به شما اطلاع خواهیم داد که انتظار برخورد با چه شرایطی را باید داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

مراقبت‌های بعد از لیزر لیفت شکم


 • بروز قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان، هنگام سفت کردن پوست با لیزر طبیعی است. این عوارض، ممکن است که برای چند روز ادامه داشته باشد. ناحیه تحت درمان ممکن است تا چند ساعت پس از لیزر کردن، مانند تیغ کشیدن یا آفتاب سوختگی احساس شود. پماد هیدروکورتیزون بدون نسخه یا عصاره آلوئه ورا، ممکن است برای کاهش قرمزی و تحریک پوست، مفید باشد.
 • مراقبت‌های نامناسب پس از درمان، از جمله قرار گرفتن در معرض گرما یا آفتاب زیاد، ممکن است احتمال ایجاد اسکار، تغییرات رنگدانه و تغییر بافت پوست را افزایش دهد. ضروری است که از گرمای بیش از حد در ناحیه تحت درمان، مانند جکوزی، سونا یا ورزش تا ۲۴ ساعت پس از درمان لیفت شکم با لیزر، اجتناب کنید. از قرار دادن ناحیه مورد نظر درمان، در معرض نور خورشید خودداری کنید و تا دو هفته قبل از درمان به هیچ وجه از تخت‌های برنزه کننده UV استفاده نکنید.
 • از ضدآفتاب‌هایی با طیف وسیع با ۳۰ SPF یا بالاتر به صورت روزانه (مناسب روزهای آفتابی و بارانی) استفاده کنید.
 • از سه روز قبل از درمان، از هیچ گونه محصول موضعی که باعث ایجاد حساسیت به نور می‌شود (مانند اسیدهای هیدروکسی، اسید سالیسیلیک، رتینول‌ها و بنزوئیل پراکسید) در نواحی مورد درمان استفاده نکنید. از یک پاک کننده و لوسیون ملایم در مناطق تحت درمان استفاده کنید.
 • تمام دستورالعمل‌های مربوط به داروهای تجویزی خوراکی را که متخصص پوست در مشاوره لیزر پزشکی شما ارائه می‌دهد، رعایت کنید.
 • حداقل تا ۱۴ روز پس از لیفت شکم با لیزر از تزریق بوتاکس، تزریق فیلر‌های پوستی، لایه برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن در ناحیه درمان خودداری کنید.
 • اکثر متخصصان پوست، ۴ تا ۶ مرحله درمان با لیزر را با فاصله ۴ هفته از یکدیگر توصیه می‌کنند.

نتایج لیفت شکم با لیزر


نتایج لیفت شکم با لیزر

کلاژن پوستی جدیدی که در اثر عمل لیزر، تولید می‌شود به بخشی از ساختار پوست درمان شده تبدیل می‌شود و بنابراین لیفت با لیزر می‌تواند نتایج مثبتی را در پوست ایجاد کند که سال ها دوام می‌آورد. عمل لیفت شکم با لیزر، به قدری قدرتمند است که تولید کلاژن جدید ممکن است تا چندین ماه پس از درمان نیز ادامه یابد. اکثر مردم بلافاصله نتایج مثبت بهبودی را گزارش می‌کنند، و نتایج، حتی در هفته‌های بعد بهتر نیز می‌شود. رشد کلاژن جدید منجر به صاف شدن مداوم پوست و ایجاد پوستی جوان تر با خطوط کمتر، شده و ترک‌های پوستی و شلی پوست شکم را برطرف می نماید. قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش مضر خورشید، به مرور زمان منجر به تجزیه کلاژن موجود و جدید می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که با محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استفاده از ضد آفتاب با SPF بالا و حفظ سلامت پوست با حفظ یک رژیم سالم و علمی مراقبت از پوست، از نتایج به دست آمده از عمل خود محافظت کنید.

طول عمر نتایج لیفت شکم با لیزر


طول عمر نتایج لیفت شکم با لیزر

سفت کردن و لیفتینگ پوست شکم با لیزر معمولاً ۶ تا ۸ ماه، دوام خواهد داشت. برای دستیابی به بهترین نتایج، به جلسات درمانی متعددی نیاز است. شما می‌توانید با رعایت دستورات متخصص پوست، طول عمر نتایج لیزر لیفت شکم خود را افزایش دهید و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

عوارض لیفت شکم با لیزر


شایع ترین عارضه جانبی لیفت شکم با لیزر درد در حین درمان است. با این حال، تحقیقات نشان داده است که سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • جای زخم
 • قرمز شدن پوست
 • عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی
 • هایپرپیگمانتاسیون (اختلال افزایش رنگدانه)
 • هیپوپیگمانتاسیون (اختلال کاهش رنگدانه)

افرادی که پوست تیره‌تری دارند بیشتر در معرض عوارض جانبی لیفت پوست با لیزر هستند.

یک فرد، برای اطلاعات بیشتر و تعیین اینکه آیا لیفت پوست با لیزر برای او مناسب است یا خیر، باید با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی تماس بگیرد.

هزینه‌های لیزر لیفت شکم


لیفت شکم با لیزر تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد، زیرا این یک عمل زیبایی انتخابی است. این عمل دوران نقاهت کوتاهی دارد، بنابراین نیازی نیست به غیر از قرار روز عمل، که معمولاً کمتر از یک ساعت و نیم طول می‌کشد، زمان زیادی از محل کار خود، مرخصی بگیرید. هزینه‌های لیفت شکم با لیزر، معمولاً به دستمزد متخصص پوست، محل کلینیک و شدت خطوط و ترک‌های شکم بستگی دارد.

متخصص پوست، در طول جلسه مشاوره، درباره هزینه‌ها به طور کامل با شما صحبت می‌نماید.

سؤالات متداول


آیا عمل لیفت شکم با لیزر باعث کاهش وزن میشود؟

لیفت شکم با لیزر باعث سفت شدن سطحی و تغییرات حجمی در بافت‌های عمیق‌تر شکم می‌شود. با این حال این روش تغییرات قابل‌توجه وزنی به دنبال نداشته و باعث کاهش وزن چشمگیری نمیشود.

آیا عمل سفت کردن پوست با لیزر دردناک است؟

خیر. بیمارانی که این عمل را انجام داده‌اند؛ احساس گرما و به دنبال آن گزگز را گزارش کرده‌اند که دردناک نیست. اگر پوست حساسی دارید، این درمان ممکن است باعث شود پوست شما کمی حساس‌تر از حد معمول باشد، اما کمپرس سرد، معمولاً به کاهش هرگونه ناراحتی شما کمک می‌کند.

لیفت پوست با لیزر چقدر می‌تواند پوست من را صاف کند؟

مهم است به خاطر داشته باشید که، عمل سفت کردن پوست با لیزر، برای درمان خطوط ریز، چین و چروک و شلی و افتادگی اندک به کار برده می‌شود؛ و نمی‌تواند پوست اضافی یا کشیدگی ناشی از بارداری یا کاهش وزن شدید را از بین ببرد.

آیا لیزر در سایر نواحی بدن مؤثر است؟

لیفت شکم با لیزر یک روش بسیار مؤثر برای ایجاد کانتور(مشخص کردن خطوط اطراف) در سراسر بدن است. اکثر درمان‌های لیز‌ری مورد استفاده در کلینیک‌ها، برای درمان خطوط صورت، خط فک، اطراف چشم، افتادگی شکم، بازوها، دست‌ها، ران‌ها و باسن مورد تأیید FDA هستند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *