لیفت شکم بدون جراحی | روش ها، هزینه ها و ماندگاری آن

به‌تازگی بسیاری از مراجعین ما در مورد انواع روش‌های لیفت شکم بدون جراحی یا لاغری و کوچک کردن شکم سؤال میکنند. از اینرو، باید بدانید که برای افتادگی شکم یا برداشتن چربی‌های این ناحیه، میتوان از گزینه‌های متعددی اعم از لیفت شکم با نخ، کول اسکالپتینگ (لاغری با دستگاه انجماد)، یا لیزر برای کشیدن پوست شکم در افراد مختلف استفاده کرد.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف ویژه

لیفت شکم بدون جراحی، روش‌های غیر تهاجمی متعددی دارد. بنابراین باید قبل از تصمیم گیری درباره جراحی، در مورد انواع روش‌های غیر جراحی تحقیق کنید.

قبل از هر تصمیمی، ابتدا با پزشک متخصص در رابطه با ماندگاری و هزینه‌های لیفت شکم بدون جراحی مشورت کنید تا مطمئن شوید کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی هستید.

مزایای لیفت شکم بدون جراحی


چنانچه شما هم از ظاهر شکم خود ناراضی باشید، گزینه‌های متعددی برای لیفت شکم بدون جراحی وجود دارند که میتوانید انجام دهید. روش‌های غیر جراحی، مزایای بیشتری نسبت به جراحی لیفت شکم دارند که در ادامه مقاله، با ۶ مزیت لیفت شکم بدون جراحی آشنا خواهیم شد:

بهبود قابلیت ارتجاعی و رفع شل شدگی پوست

لیفت شکم بدون جراحی موجب سفت شدن و تقویت پوست میشود که این امر به داشتن اندامی زیباتر نیز کمک میکند. در این روش بدون جراحی، گرمای اعمال شده به ناحیه باعث انقباض کلاژن و سفت شدن پوست میشود.

کاهش استرچ مارک (علائم کشش و ترک پوست)

عمل کشیدگی و سفت کردن پوست دقیقاً لایه‌هایی را درگیر میکند که جراح در عمل لیفت شکم آنها را دستکاری میکند. این امر موجب تحریک تولید کلاژن شده و به‌طور مؤثر، با پر کردن و رفع ترک‌های پوستی موجب میشود تا پوستی صاف و سفت داشته باشید.

طبیعی بودن نتایج

برخلاف عمل جراحی،‌ در روش لیفت شکم بدون جراحی،‌ پوست به‌طور غیر طبیعی کشیده و صاف نمیشود. بلکه، در این روش، از فرآیند جوانسازی طبیعی خود بدن استفاده میشود که این امر به میزان زیادی خطرات و عوارض پس از درمان را کاهش میدهد. با گذشت ۲ الی ۶ ماه از درمان، نتایج کاملاً قابل مشاهده بوده و میتوانند تا چندین سال نیز ماندگاری داشته باشند. جلسات تکرار درمان، به حفظ نتایج و تداوم آنها کمک خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو با بوتاکس

بدون نیاز به استراحت در منزل یا دوره نقاهت

لیفت شکم بدون جراحی به استراحت در منزل یا گذراندن دوره نقاهت نیاز نداشته و به همین دلیل میتوانید بلافاصله پس از عمل، فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید. به همین دلیل، این روش برای افرادی که امکان مرخصی گرفتن از محل کار را نداشته و یا به دنبال جایگزین کردن روشی ایمن‌تر و بی دردسرتر به‌جای جراحی هستند، بسیار مناسب خواهد بود.

آیا من کاندیدای مناسبی برای لیفت شکم بدون جراحی هستم؟


لیفت شکم بدون جراحی

لیفت شکم بدون جراحی عمدتاً برای افرادی مناسب است که میزان شل شدگی و افتادگی پوست آنها خفیف تا متوسط بوده و برای برداشتن شل شدگی شدید پوست به لیفت با جراحی یا جراحی زیبایی نیاز ندارند.

با اینکه لیفت شکم بدون جراحی دارای عوارض جانبی بسیار محدود و خفیفی است، اما این روش برای زنان باردار یا بیمارانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند و یا به بیماری‌های خاصی مبتلا هستند، مناسب نبوده و توصیه نمیشود.

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر، مشاوره با یک پزشک مجرب و متخصص پوست است. میتوانید با کمی تحقیق به بهترین متخصص پوست در شهر خود مراجعه کنید. این متخصصین در زمینه لیفت شکم بدون جراحی کاملاً آموزش دیده و میتوانند در ارائه بهترین گزینه درمانی و دست‌یابی به بهترین نتایج، کمک زیادی به شما بکنند.

روش‌های لیفت شکم بدون جراحی


محبوب‌ترین روش‌های لیفت شکم بدون جراحی عبارتند از:

اندولیفت شکم-Endolift

اندولیفت شکم

اندولیفت یک دستگاه لیزری با حداقل تهاجم است که هم لایه سطحی و هم لایه های عمیق پوست را به‌منظور سفت و جمع شدن بافت همبند، تحریک تولید کلاژن و کاهش چربی اضافی تحریک میکند.

اندولیفت دستگاهی لیزری برای جوانسازی صورت و بدن است که میتوان از آن برای لیفت شکم نیز استفاده کرد. در این روش، میکروفیبری به ضخامت تار مو (۲۰۰ یا ۳۰۰ میکرون) به زیر پوست وارد شده و پس از انجام عمل هیچگونه ردی از خود به‌جای نمیگذارد. این دستگاه انرژی لیزری را در طول موج ۱۴۷۰ نانومتر انتقال داده و عمل در عرض چند دقیقه تمام میشود و بیمار میتواند بلافاصله نتایج عمل را مشاهده کند.

پرتوهای لیزری تابانده شده موجب انقباض پوست و در نتیجه سفت شدن آن میشوند که این امر در اثر فعال شدن نئوکلاژنز و عملکردهای متابولیکی در ماتریکس خارج سلولی به لطف تعامل طول موج لیزر با چربی و آب بدن میسر میشود.

نتایج اندولیفت معمولاً ۱ الی ۲ سال ماندگاری دارند که در برخی موارد بیماران و پزشکان ماندگاری نتایج تا ۵ سال را نیز گزارش میکنند.

بیشتر بخوانید: رفع ترک پوستی شکم،سینه،بازو و ران پا پس از لاغری و بارداری

لیفت شکم با هایفوتراپی

لیفت شکم با هایفوتراپی

در هایفوتراپی، از امواج اولتراسوند در عمق ۱.۵ (درم فوقانی) تا ۴.۵ میلی متری پوست (درم تحتانی) به‌منظور لیفت شکم بدون جراحی استفاده میشود. این امواج با نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر میتوانند سلول‌های چربی شکم را هدف قرار داده و از بین ببرند. هایفوتراپی برای لیفت شکم بعد از دوره بارداری، رفع چربی اضافی شکم و رفع شل شدگی پوست بسیار مناسب است. این دستگاه با اعمال دقیق امواج اولتراسوند و ایجاد گرما در بافت ناحیه‌ی مد نظر، غشای سلول‌های چربی را از بین برده و نهایتاً باعث کاهش چربی ناحیه میشود. هایفوتراپی، واکنش درمانی و ترمیمی بافت ناحیه را تحریک میکند.

فرآیند این روش درمانی به‌وسیله عملکرد سیستم متابولیسم طبیعی بدن امکان پذیر میشود، چرا که کبد چربی اضافی تخریب شده به‌وسیله هایفوتراپی را همانند چربی غذایی دفع میکند. پس از انجام این روش، بهبودی پیشرونده طی ۹۰ روز ادامه داشته و نتایج این عمل تا ۲ سال نیز ماندگاری خواهند داشت.

لیفت شکم با آر اف

لیفت شکم با آر اف

در روش آر اف (رادیوفرکانسی یا RF)، از انرژی امواج رادیویی برای گرم کردن پوست و تحریک تولید کلاژن استفاده میشود. برخلاف امواج اولتراسوند، امواج آر اف به‌منظور سفت و صاف شدن پوست بر روی لایه‌های اپیدرم تمرکز میکنند. اکسیلیس (Exilis)، مورفئوس(Morpheus) و ترماژ (Thermage) نام تجاری دستگاه‌های آر اف موجود هستند. همانند امواج اولتراسوند میتوان از آر اف نیز برای صاف و سفت کردن پوست در بیماران مسن و همچنین برای به تعویق انداختن نیاز به عمل جراحی لیفت شکم استفاده کرد.

بسته به اهداف شخصی شما از درمان و واکنش بدن شما به این روش، ممکن است به چند جلسه درمانی نیاز داشته باشید. اما گاهاً در برخی موارد ممکن است بیمار حتی با یک جلسه درمانی نیز به لیفت شکم مد نظر دست یابد. نتایج با گذشت ۳ ماه قابل مشاهده بوده و تا ۱ سال یا بیشتر ماندگاری خواهند داشت.

لیفت شکم با نخ

دقیقاً مانند لیفت صورت با نخ، میتوان از لیفت با نخ برای لیفت شکم بدون جراحی نیز استفاده کرد که موجب سفت شدن و کشیدگی پوست ناحیه شکم میشود. نخ‌‌های مورد استفاده در این روش از جنسی ساخته شده‌اند که به‌طور طبیعی به مرور زمان توسط بافت بدن جذب میشوند. این نخ‌ها دارای خار یا قلاب‌هایی هستند که به بافت زیر پوستی متصل شده و موجب کشیده شدن و لیفت پوست شکم میشوند. عمدتاً در این روش از نخ آپتوس (APTOS) به‌دلیل کارايی و کیفیت بالای آن استفاده میشود. در طول عمل، ناحیه با بی حسی موضعی بی حس شده و نخ‌ها زیر پوست ناحیه‌ی شکم جاگذاری میشوند تا شکم لیفت شود. لیفت با نخ معمولاً ۱۲ ماه ماندگاری دارد و در صورت استفاده از نخ آپتوس ممکن است این ماندگاری به ۱۸ ماه نیز برسد.

لیفت شکم با لیزر

لیفت شکم با لیزر

در لیفت با لیزر، سلول‌های کلاژن و آب زیر پوستی هدف قرار میگیرند. این فرآیند کاملاً غیر تهاجمی بوده و نتایج مطلوبی ارائه میدهد. از روش لیفت لیزری معمولاً برای زیر چانه و گردن استفاده میشود. با این حال، میتوان از این روش برای لیفت شکم نیز استفاده کرد. لیزرتراپی میتواند در کاهش استرچ مارک پوست و سفت شدن پوست ناحیه شکم نیز مؤثر باشد.

بیشتر بخوانید: آیا کاشت مو در اسلام مجاز است؟

لیفت شکم با لیزر میتواند به‌طور دائم علائم استرچ مارک را کاهش داده و نتایج تحریک تولید کلاژن ناشی از این روش نیز میتواند تا ۱ سال تداوم داشته باشند.

ترکیب آر اف و ليزر IPL

یکی دیگر از روش‌های لیفت شکم بدون جراحی، ترکیب ليزر IPL با آر اف (RF) است که لایه‌های عمیق پوستی را گرم کرده و با القای واکنش ترمیمی طبیعی بدن باعث تحریک تولید کلاژن میشود. ليزر IPL موجب درمان انواع بیماری‌ها و مشکلات پوستی شده و آر اف نیز به درمان لایه‌های عمیق پوست متمرکز میشود. درمان‌های ترکیبی غیر جراحی میتوانند چندین مشکل پوستی را همزمان درمان کنند و به همین دلیل بسیار مؤثر هستند. در این روش عمدتاً از فناوری لاغری ونوس ورسا (Venus Versa) و ولاشیپ (VelaShape) استفاده میشود.

در این روش، هر ۶ ماه به یک جلسه درمانی نیاز خواهید داشت و نتایج درمان به مرور زمان و با تولید کلاژن جدید ظاهر شده و تا ۱ سال ماندگاری خواهند داشت.

کول اسکالپتینگ (لاغری با انجماد)

کول اسکالپتینگ (لاغری با انجماد)

تجمع چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلوها از جمله مشکلات رایج در میان همه افراد است که میتوان آنرا به‌راحتی و بدون نیاز به جراحی، با کول اسکالپتینگ برطرف کرد. دستگاه کول اسکالپتینگ با اعمال سرمای شدید به سلول‌های چربی موجب منجمد شدن و از بین رفتن آنها میشود.

کول اسکالپتینگ حتی با یک جلسه نیز میتواند به میزان زیادی چربی شکمی را کاهش دهد که اکثریت بیماران کاهش ۲۰ درصدی چربی را تجربه میکنند. اگر کاهش چربی بیشتری نیاز باشد، متخصص میتواند درمان دوم را نیز برنامه ریزی کند.

کول اسکالپتینگ یکی از روش‌های محبوب غیرجراحی برای لاغری و کانتورینگ بدن بوده و برای کاهش چربی اطراف شکم نیز روشی بسیار مؤثر است.

نتایج کول اسکالپتینگ دائمی هستند. با این حال، اگر برخی موارد را رعایت نکنید، چربی شکم برگشت پذیر بوده و ممکن است به درمان مجدد نیاز پیدا کنید.

ماندگاری لیفت شکم بدون جراحی


ماندگاری لیفت شکم بدون جراحی

نتایج حاصل از روش‌هایی که موجب تحریک تولید کلاژن میشوند، عمدتاً حداقل ۳ تا ۶ ماه زمان میبرد تا قابل مشاهده باشند. ماندگاری نتایج نیز به روش مورد استفاده در لیفت شکم بدون جراحی بستگی خواهند داشت. چنانچه طبق دستور پزشک عمل کرده و سبک زندگی سالمی در پیش بگیرید، نتایج اکثریت روش‌های لیفت شکم بدون جراحی تا ۱ سال ماندگاری خواهند داشت. در برخی موارد ممکن است برای تداوم و حفظ نتایج به جلسات تکرار درمان نیاز داشته باشید.

عوارض لیفت شکم بدون جراحی


عوارض جانبی رایج لیفت شکم بدون جراحی عبارتند از:

  • تورم
  • کبودی
  • قرمزی ناحیه

عوارض جانبی غیر متداول و نادر لیفت شکم بدون جراحی عبارتند از:

  • سوختگی پوست
  • عفونت
  • بی حسی ناحیه
  • ضعف عضلانی
  • واکنش التهابی یا آلرژیک بدن
  • نقص در کانتور بدن یا پیکرتراشی بدن

توجه داشته باشید که مراجعه به متخصص پوست و زیبایی میتواند احتمال بروز عوارض جانبی را به حد زیادی کاهش دهد.

هزینه‌های لیفت شکم بدون جراحی


هزینه لیفت شکم بدون جراحی در هر کلینیکی متفاوت بوده و به روش مورد استفاده بستگی دارد. اما به‌طور کلی، هزینه لیفت شکم بدون جراحی به نسبت هزینه جراحی ابدومینوپلاستی بسیار کمتر است. با این حال، باید هزینه جلسات تکرار درمان برای حفظ نتایج را نیز در نظر بگیرید.

بهترین راه برای اطلاع از هزینه دقیق لیفت شکم بدون جراحی، پرسش از خود متخصص پوست در جلسه مشاوره است. متخصص همچنین تعیین میکند که شما کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر و اینکه در مورد هزینه و اهداف شخصی شما از درمان نیز به شما مشاوره ارائه میدهد.

سؤالات متداول


آیا لیفت شکم بدون جراحی بی خطر و ایمن است؟

اکثریت گزینه‌های درمانی بدون جراحی و غیر تهاجمی اگر توسط پزشک متخصص انجام شوند، ایمن و بی خطر خواهند بود. برای این منظور حتماً باید به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک مجرب مراجعه کنید.

آیا لیفت شکم بدون جراحی درد دارد؟

اکثریت بیماران درد و ناراحتی چندانی متحمل نمیشوند. برخی از روش‌های درمانی نیز تحت بی حسی موضعی انجام میشوند. در این مورد میتوانید با متخصص خود مشورت کنید.

قبل از عمل چه مواردی انجام میشوند؟

قبل از عمل، متخصص سابقه پزشکی شما را ارزیابی کرده و شما را معاینه خواهد کرد. در جلسه مشاوره نیز پزشک با شما در مورد اهداف و انتظارت شما از درمان، خطرات درمان و نتایج و هزینه عمل صحبت خواهد کرد.

بعد از عمل چه انتظاری باید داشت؟

ممکن است برخی از بیماران پس از عمل، تورم، کبودی یا قرمزی خفیفی داشته باشند که کاملاً طبیعی است. تورم تا ۱ الی ۲ هفته و قرمزی معمولاً در عرض چند ساعت برطرف میشود. اکثریت بیماران نیز بلافاصله پس از عمل یا بعد از ۱ روز میتوانند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند.

قابل مشاهده بودن نتایج حاصل از روش‌های غیر جراحی لیفت شکم که موجب تحریک تولید کلاژن میشوند، معمولاً به حداقل ۳ ماه زمان نیاز خواهد داشت.

برای لیفت شکم بدون جراحی به چند جلسه درمان نیاز خواهم داشت؟

تعداد جلسات مورد نیاز به دستگاه و روش مورد استفاده و همچنین به ناحیه تحت درمان، شرایط و وضعیت بیمار و ویژگی‌های منحصر بفرد هر بیمار بستگی خواهد داشت.

کدام یک از روش‌های لیفت شکم برای من مناسب است؟

در این مورد مشاوره با یک متخصص پوست مجاز و مجرب توصیه میشود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *