لیفت شقیقه با نخ | هزینه، عوارض و ماندگاری + فیلم

همانطور که سن بالاتر می‌رود، ماهیچه‌ها، بافت و پوست صورت ما، به خصوص در نواحی اطراف چشم‌ها و گونه‌ها، به تدریج دچار افتادگی می‌شوند. این افتادگی، چین و چروک‌های اطراف چشم را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که چشم‌ها رو به پایین به نظر برسند.

عمل لیفت شقیقه با نخ، یک روش کم تهاجمی است که برای بالابردن و سفت کردن پوست افتاده شقیقه‌ها، کنار چشم‌ها و اطراف گونه‌ها به کار برده می‌شود. لیفت شقیقه بدون جراحی برای جراحی‌های سنتی لیفت شقیقه، در جهت جوانسازی عمومی صورت است؛ تا نتایج زیبایی طولانی مدت همراه با ظاهری طبیعی برای بیمار داشته باشد. با استفاده از این روش، لایه‌های سطحی پوست که در اثر بالا رفتن سن، انعطاف پذیری خود را از دست داده‌ و شل شده‌اند را به سمت بالا می‌کشند.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با دستگاه‌های تخصصی

لیفت شقیقه با نخ


لیفت شقیقه با نخ

عمل لیفت شقیقه با نخ، یک روش اصلاحی، برای افرادی است که می‌خواهند چین و چروک اطراف چشم و افتادگی آن را بدون نیاز به جراحی برطرف نمایند. لیفت شقیقه با نخ، با استفاده از نخ‌های قابل جذب انجام می‌گردد؛ این نخ‌ها با یک الگوی مشخص در زیر پوست قرار می‌گیرند تا پوست شل اطراف شقیقه‌ها، چشم‌ها و ناحیه گونه را سفت کنند.

این نخ‌ها حاوی خا‌رهای ریز، لنگر مانندی هستند که در پوست، گیر می‌کنند و پوست را در موقعیت جدید خود نگه می‌دارند. درست بعد از روز عمل می‌توانید اثرات لیفتینگ نخ ها را در صورت خود به وضوح مشاهده نموده و بعد از حدود یک ماه، اثرات جوان کننده این عمل خود را نشان خواهند داد. با تحریک نخ‌ها، فر‌آیند جدید کلاژن سازی، در اطراف نخ‌ها آغاز می‌شود که از پوست حمایت کرده و بافت آن را بهبود می‌بخشد.

این تکنیک، به یک روش درمانی محبوب، برای جوانسازی پوست تبدیل شده است، زیرا دوره نقاهت کوتاهی داشته، نتایج فوق العاده‌، فوری و قابل مشاهده‌ای دارد که برای مدت طولانی دوام می‌یابند.

عمل لیفت شقیقه با نخ را می‌توان همراه با سایر روش‌های لیفت صورت با نخ نیز انجام داد مانند: بینی، لب، پیشانی، ابرو و غبغب, این روش، نتایجی ماندگار و ظاهری طبیعی را برای بیمار به همراه می‌آورد.

مزایای لیفت شقیقه با نخ


مزایای لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

نتایج فوری را ارائه می‌دهد

روش درمانی لیفت شقیقه با نخ، با استفاده از نخ‌های قابل جذب، افتادگی پوست شقیقه را که در اثر افزایش سن، ایجاد شده‌ است را اصلاح نموده و از شکل جدید آن پشتیبانی می‌کند. در این روش درمانی، متخصص پوست، نخ‌های قابل جذب خاصی را در لایه‌های عمیق پوست شما وارد می‌نماید. از آنجایی که این نخ‌ها از یک پلیمر زیست تخریب پذیر ساخته شده است، با گذشت زمان به آرامی توسط بدن شما جذب می‌گردد. وارد شدن این نخ‌ها، به طور طبیعی فرآیند ساخت کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک می‌کند تا برای مدتی طولانی، ظاهری جوان‌تر و صورتی صافت‌تر را نمایان سازد.

بدون نیاز به دوران نقاهت

عمل جراحی لیفت شقیقه و ابرو، نیاز به دوران نقاهت طولانی بعد از جراحی دارند؛ و به طور کلی، شما به یک دوره بهبودی حدود یک ماهه نیاز دارید، اما این در مورد عمل لیفت با نخ صدق نمی‌کند. عمل لیفت شقیقه با نخ فقط به حدود دو تا سه روز استراحت بعد از عمل نیاز دارد.

نتایج دراز مدت

علاوه بربالا کشیدن فوری پوست، ورود رشته‌های قابل جذب نیز برای تحریک تدریجی تولید کلاژن نیز کار می‌کند. این فرآیند منجر به شکل‌گیری شقیقه‌های حجیم‌تر و جوان‌تر می‌شود که نتایج آن تقریباً ۱۲ ماه دوام می‌آورند.

کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ریز

وجود این نخ‌ها، خطوط و چین و چروک‌های ریز را نیز صاف‌ می‌کنند، زیرا تولید کلاژن جدید را تحریک می‌نمایند.

ظاهرسفت‌تر پوست شقیقه‌ها

باز هم، به همان دلیل تحریک تولید کلاژن جدید، نخ‌ها به طور طبیعی پوست شما را سفت کرده و به کاهش افتادگی شقیقه‌ها کمک می‌کنند.

کاندید مناسب برای لیفت شقیقه با نخ


عمل لیفت شقیقه با نخ، برای افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند باید با احتیاط انجام شود. لازم است که بیمار در مورد تمام داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌کند و همچنین تاریخچه پزشکی دقیق خود از جمله فشار خون بالا، بیماری قلبی، عفونت‌های پوستی، استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی و کم خونی، با پزشک خود مشورت نماید. اگر باردار هستید و یا در دوران شیردهی به سر می‌برید، لطفاً قبل از انجام هر گونه درمانی، با پزشک، مشورت کنید.

این درمان به بیمارانی که پوست بیش از حد نازکی دارند و یا به دلیل سن بالا کمبود بافت چربی دارند، توصیه نمی‌شود. متخصص پوست، می‌تواند در مورد اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای این درمان هستید یا نه، شما را راهنمایی کند.

آمادگی برای عمل لیفت شقیقه با نخ


هنگام آماده شدن برای لیفت شقیقه با نخ، ممکن است از شما خواسته شود که:

 • یک سری آزمایشات و ارزیابی‌های پزشکی، انجام دهید.
 • داروهای خاصی مصرف کنید یا داروهای فعلی خود را تنظیم نمائید.
 • سیگار نکشید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید؛ زیرا باعث افزایش خونریزی و کبودی می‌شوند.

حتماً ترتیبی بدهید که در روز عمل، یکی از دوستان یا اعضای خانواده، شما را به محل انجام عمل ببرد و پس از عمل به خانه بازگرداند.

نحوه لیفت شقیقه با نخ


نحوه لیفت شقیقه با نخ

پس از یک مشاوره دقیق و ارزیابی فیزیکی، پزشک به شما اطلاع می‌دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. همه گزینه‌ها بررسی شده و تصمیم برای ادامه درمان گرفته می‌شود. پس از آن یک رزرو انجام می‌شود و یک مشاوره با پرستار برگزار می‌گردد تا شما را برای این عمل آماده کند.

این روش توسط یک پزشک انجام می‌گردد. این درمان نسبتاً بدون درد است و تنها به یک آرام بخش سبک نیاز دارید؛ این عمل حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

پزشک با قرار دادن نخی که مانند قلاب عمل می‌کند، لایه‌های پوست را به سمت بالا می‌کشد و در نتیجه پوست سفت می‌شود و برای این کار از تکنیک بخیه استفاده می‌نماید. در این روش، نخ به طور استراتژیک برای نگه داشتن پوست در جای خود قرار می‌گیرد، هیچ برشی در پوست ایجاد نمی‌شود و نخ و بافت فیبری تولید شده پس از آن، اثر لیفتینگ را ایجاد می‌کند.

عمل لیفت شقیقه با نخ، معمولاً یک درمان یک مرحله‌ای است و اثرات آن برای چندین سال ادامه خواهد داشت. پزشک ممکن است ترکیبی از چند روش درمانی را برای بهتر شدن نتایج درمان پیشنهاد کند.

فیلم لیفت شقیقه با نخ


 

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت شقیقه با نخ


این روش درمانی حداقل دوران نقاهت را دارد و می‌توانید طبق معمول، برنامه‌های روزانه خود را انجام دهید، با این حال چند کار کلیدی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود سریع‌تر و گرفتن بهترین نتایج انجام دهید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید بعد از درمان انجام دهید:

 • حرکات صورت را برای یک روز محدود کنید. پس از انجام این روش درمانی حتماً یک روز کامل استراحت کنید.
 • سعی کنید در شب اول بعد از عمل، به جای اینکه به پهلو بخوابید، به پشت بخوابید.
 • در هفته اول بعد از عمل، روی شقیقه‌های خود، پنج بار در روز و هر بار چند دقیقه، یخ بگذارید، به خصوص اگر کبودی یا تورم خفیف داشته‌ باشید.
 • بهتر است تا دو هفته بعد از درمان از مصرف آسپرین خودداری کنید.
 • سعی کنید تا یک هفته سر خود را بالا نگه دارید.
 • حداقل به مدت سه هفته از کشیدن شقیقه، ماساژ، اسکراب یا لایه برداری پوست خودداری کنید. همچنین، حداقل تا ۱۲ ساعت بعد از عمل، صورت خود را نشویید و یا لمس نکنید.
 • از فشار دادن یا کشیدن شقیقه‌های خود اجتناب کنید؛ زیرا این کار ممکن است منجر به ناهماهنگی نخ‌ها شود.
 • شما می‌توانید هرطور که می‌خواهید حرکت کنید، اما سعی کنید که به مدت سه هفته هیچ فعالیت سنگینی انجام ندهید و اجسام سنگین را بلند نکنید.
 • در صورت نیاز، می‌توانید پس از انجام عمل، از مسکن استفاده کنید. سعی کنید که مسکن‌ها را بعد از غذا مصرف نمائید تا از خطر تهوع جلوگیری کنید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از عمل، نباید نوشیدنی را با نی بنوشید و باید مایعات زیادی مصرف نمائید.
 • به مدت یک هفته غذاهای نرم مصرف کنید.
 • حداقل به مدت ۴۸ ساعت از آرایش کردن و یا مالیدن کرم روی صورت خود اجتناب کنید.
 • احساس درد یا ناراحتی خفیف در دو روز اول پس از عمل، طبیعی است و به تدریج کاهش می‌یابد.
 • حداقل تا دو هفته پس از لیفت شقیقه با نخ، از انجام هرگونه درمان دندانپزشکی خودداری کنید.
 • اگر اخیراً واکسن کرونا زده‌اید، از انجام این روش درمانی خودداری کنید.
 • دستورالعمل‌های مراقبتی را که پزشک در مورد جای زخم‌ها، به شما می‌دهد، رعایت کنید.
 • توصیه می‌شود که برای جلوگیری از تورم به پشت بخوابید.

بیشتر بخوانید: مدت ماندگاری کاشت مو | کاشت مو چقدر دوام دارد

نتایج عمل لیفت شقیقه با نخ


نتایج عمل لیفت شقیقه با نخ

نتایج این عمل بلافاصله پس از درمان، قابل مشاهده است؛ اما به دلیل تورم و کبودی در ناحیه درمان، بهترین نتایج آن، در هفته‌های بعد از عمل مشاهده می‌گردد.

برای برخی از بیماران، مشاهده اثرات کامل درمان ممکن است تا یک ماه طول بکشد. متخصص پوست و پرستار، شما را راهنمایی خواهند کرد که پس از درمان چه انتظاراتی باید داشته باشید.

دوام لیفت شقیقه با نخ


دوام لیفت شقیقه با نخ

نخ‌های مورد استفاده برای لیفت شقیقه بعد از حدود شش ماه جذب می‌شوند، اما نتایج لیفت شقیقه با نخ می‌تواند چندین سال باقی بماند؛ با این حال اثرات این درمان از یک بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است. ماندگاری این نتایج به عواملی مانند سن، وضعیت پوست و ناحیه تحت درمان، سلامت کلی بیمار و سبک زندگی بستگی دارد.

از آنجایی که روش درمانی لیفت با نخ بسیار کم خطر است، بیمارانی که از نتایج لیفت با نخ خود راضی هستند، می‌توانند پس از جذب بخیه‌های قدیمی توسط بدن، سری جدیدی از نخ‌های موقت را قرار دهند.

یکی از بهترین نخ‌های مورد استفاده برای لیفت، نخ آپتوس است که بین ۱۸ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

عوارض جانبی لیفت شقیقه با نخ


مهم است که قبل از عمل، هر گونه شرایط پزشکی قبلی خود را به متخصص خود اطلاع دهید. مانند هر روش درمانی دیگری، درصدی از خطر وجود دارد و مهم است که قبل از تصمیم به درمان، از خطرات مربوط به آن اطلاع حاصل کنید. اگرچه اکثر بیماران این عوارض را تجربه نمی‌کنند، اما بهتر است که از قبل در مورد آن‌ها با پزشک خود مشورت کرده باشید.

شایع ترین عوارض جانبی، تورم و کبودی خفیف، درد و خونریزی است که ظرف چند ساعت تا چند روز از بین می‌رود.

با این حال، در صورت داشتن عوارض جانبی دیگر، در تماس با پزشک خود تردید نکنید، زیرا تمام روش‌های درمانی تزریقی در پوست، حتی در تمیزترین محیط‌ها، خطر عفونت را به همراه دارند.

بیشتر بخوانید: آیا کاشت مو در اسلام مجاز است؟

هزینه‌های لیفت شقیقه با نخ


هزینه‌های لیفت با نخ، مانند هر عمل زیبایی دیگر به تعداد نخ‌های مورد استفاده و برند آن‌ها، دستمزد پزشک، محل کلینیک و شدت درمان بستگی دارد. عمل لیفت با نخ به طور قابل توجهی ارزان تر از عمل جراحی لیفت ابروها است و نتایج آن می‌تواند سال‌ها باقی بماند.

سؤالات متداول


جایگزین‌های لیفت شقیقه با نخ چیست؟

تزریق بوتاکس و تزریق ژل, برای رفع چین و چروک شقیقه‌ها و رفع کاهش حجم، بسیار عالی هستند. تزریق فیلر نیز می‌تواند در بهبودی رنگ پوست مؤثر باشد. اگر چین و چروک‌های متوسط یا شدیدی روی شقیقه‌های خود دارید، متخصص پوست ممکن است بوتاکس یا ژل را برای جوان سازی شقیقه‌ها، توصیه کند.

آیا می‌توانم بلافاصله پس از درمان، به سر کار برگردم؟

این، بیشتر به ماهیت شغل شما و محیطی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. اگر شغل شما سخت است و یا شغلی دارید که به فعالیت و تحرک زیاد نیاز دارد، به عنوان مثال، آموزش یا پرستاری، ممکن است به ۲ روز استراحت، قبل از بازگشت به کار نیاز داشته باشید.

آیا عمل لیفت شقیقه با نخ دردناک است؟

این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بدون درد است، اما ممکن است کمی درد و تورم در شقیقه‌‌هایتان احساس کنید و پزشک، برای رفع درد و ناراحتی برای شما مسکن تجویز می‌کند. برای کاهش درد، حتماً دار‌وهای خود را طبق دستور مصرف کنید.

آیا نخ‌های لیفت پاره می‌شوند؟

پاره شدن نخ‌های لیفت، یک عارضه جانبی نادر لیفت شقیقه با نخ است. با این حال، اگر صورت خود را مالش ندهید و حرکات اضافی صورت را کاهش دهید، این عارضه به راحتی قابل پیشگیری است.

آیا انجام عمل لیفت شقیقه با نخ ارزشش را دارد؟

لیفت شقیقه با نخ، برای کشیدن پوست پیشانی و بالا بردن شقیقه‌ها عالی است. با این حال، همه نمی‌توانند از عمل لیفت شقیقه با نخ بهره ببرند. با متخصص پوست خود صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه با نخ هستید یا خیر.

لیفت شقیقه با نخ چقدر طول می‌کشد؟

بسته به تعداد نخ‌های به کار برده شده، کل جلسه ممکن است تا حدود ۳۰ دقیقه طول بکشد.

دوران نقاهت لیفت شقیقه با نخ چقدر است؟

دوران نقاهت لیفت شقیقه با نخ بسیار کم است یا اصلاً ندارد. در ناحیه تحت درمان ممکن است احساس درد، کبودی یا قرمزی داشته باشید، اما معمولاً این عوارض طی چند روز از بین می‌روند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *