لیفت سینه بدون جراحی | روش ها، هزینه، عوارض و ماندگاری

سینه ها در طول زندگی یک خانم، بارها شکل، اندازه و ظاهرشان تغییر می‌کند. افزایش سن و بارداری، از علل شایع افتادگی سینه می‌باشند. جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) درمان این عارضه می‌باشد، اما زیر تیغ جراحی رفتن می‌تواند خطرناک و با عوارض زیادی همراه باشد. اگر هم مایل به انجام عمل جراحی نیستید، می‌توانید تعدادی از گزینه‌های لیفت سینه به روش غیرجراحی را انتخاب کنید، که شامل هیچگونه برشی در بافت سینه نبوده و نیازی به بیهوشی نخواهید داشت. همچنین، تحت این روش‌های غیرجراحی می‌توانید زودتر از زمانی که عمل جراحی لیفت سینه انجام می‌دادید، به انجام کارهای روزمره خود بازگردید. چندین راهکار مختلف برای لیفت سینه به روش غیر جراحی وجود داشته، ولی هیچ یک از این موارد به اندازه لیفت سینه به روش جراحی، نتیجه مؤثر و ماندگار ندارند.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق چربی با کمک متخصصین مجرب

مزایای درمان های غیر جراحی برای لیفت سینه


لیفت سینه بدون جراحی، روشی مطمئن برای بهبود ظاهر سینه‌ها و سفت کردن بافت آن‌ها می‌باشد. از جمله مزایای این روش‌ها عبارتند از:

 1. ایمن تر بودن به نسبت بزرگ کردن سینه به روش جراحی
 2. عدم کاشت سینه
 3. عدم بیهوشی عمومی
 4. باقی نماندن جای زخم ناشی از برش دادن بافت سینه در عمل جراحی
 5. حداقل درد، بهبودی سریع، حداقل عوارض جانبی و کوتاه بودن طول دوره نقاهت
 6. نتایج حاصل شده، ظاهری طبیعی تر از ایمپلنت های سینه دارند.
 7. مقرون به صرفه بودن
 8. نتایج درمان، در روزها یا هفته های بعد قابل مشاهده خواهند بود و نه ماه ها

بیشتر بخوانید: لیفت میدفیس

کاندیدای مناسب برای لیفت سینه به روش غیر جراحی


لیفت سینه بدون جراحی، برای افرادی که دارای افتادگی خفیف پوست هستند، هنوز خیلی جوانند و بدنشان به خوبی کلاژن تولید می‌کند، راهکار بسیار مؤثری می‌باشد. هر فردی بین 20 تا 40 سالگی با افتادگی خفیف سینه، کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه غیر جراحی می‌باشد.  اگر باردار یا در دوران شیردهی می‌باشید، کاندیدای مناسبی برای انجام این کار نیستید. همچنین اگر افتادگی شدید سینه دارید و پوست بدن شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌ است، جراحی ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. در هر صورت بهتر است قبل از هر کاری، با یک متخصص صحبت کنید تا ببینید آیا کاندید مناسبی برای لیفت سینه غیر جراحی هستید یا خیر.

لیفت سینه به روش غیر جراحی


چندین گزینه برای لیفت سینه غیر جراحی وجود دارد که نیازی به ایجاد برش روی بافت سینه نمی‌باشد:

بزرگ کردن و لیفت سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن و لیفت سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن سینه و نیز لیفت آن با تزریق چربی، در اصل با لیپوساکشن چربی از سایر قسمت های بدن و تزریق آن به سینه ها انجام می‌شود. این کار، یک روش بزرگ کردن و لیفت سینه برای خانم‌هایی است که به دنبال کمی افزایش سایز در سینه و نیز لیفت آن می‌باشند. تزریق چربی بهترین درمان غیرجراحی برای لیفت سینه است و نتایج آن معمولاً مادام العمر باقی می‌ماند. با این حال، درصدی از چربی پس از عمل در بدن جذب خواهد شد.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

لیفت سینه به کمک انرژی فرکانس رادیویی یا RF

لیفت سینه با انرژی فرکانس رادیویی یا RF

استفاده از امواج رادیویی درمانی، نوع دیگری از روش های تحریک کلاژن پوست می‌باشد. از درمان RF، برای کمک به سفت شدن فیبرهای پروتئینی در پوست شما استفاده می‌شود. در طول این فرآیند، جراح زیبایی، از وسیله‌ای به نام “ترماژ” استفاده می‌کند تا به رساندن امواج رادیویی به لایه‌های عمیق تر پوست کمک کند. پس از درمان ترماژ، بلافاصله پوست سینه شما، سفت‌تر خواهد شد. در موارد افتادگی خفیف سینه، این روش، بهترین عملکرد را دارد.  همچنین تا 6 ماه پس از درمان نیز شاهد بهبودی مداوم خواهید بود و نتیجه کلی، به طور معمول 3 تا 5 سال باقی می‌ماند. با این حال، در صورت باردار شدن یا تغییر وزن، نتیجه درمان ممکن است تغییر کند.

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با نخ، یک روش کم تهاجمی بوده که برای لیفت پوست اطراف سینه در یک حرکت رو به بالا استفاده می‌شود. جراح، نخ ها را از طریق یک سوزن، به صورت زیر پوستی وارد پوست سینه شما کرده و سپس نخ ها به هم محکم می‌شوند و  پوست را به سمت بالا و به سمت استخوان ترقوه می‌کشد. این روش، برخلاف عمل جراحی، اسکار (جای زخم) ایجاد نمی‌کند و نخ ها در عرض 1 تا 2 سال جذب بدن می‌شوند.  یکی از نخ‌های مورد استفاده برای لیفت سینه، نخ آپتوس است که لیفت سینه به کمک آن، تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد، اما با رعایت یک سری اصول می‌توانید طول عمر لیفت سینه به این روش را تا ۲ سال نیز افزایش دهید.

لیفت سینه با لیزر

در روش لیزر درمانی، از پرتوهای انرژی پرقدرت، برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می‌شود و در عین حال تولید کلاژن نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل، لیزر درمانی معمولاً برای درمان چین و چروک، لکه های ناشی از افزایش سن و جای زخم استفاده می‌شود. افزایش تولید کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست را در ناحیه سینه افزایش می‌دهد، اما لیفت سینه به این روش، موقتی خواهد بود. مشکل آنجاست که رباط‌های بافت سینه‌ مانند رباط‌های صورت ساخته نمی‌شوند، بنابراین ممکن است نتایجی که از لیزردرمانی پوست صورت می‌گیرید را از لیفت سینه‌ها نگیرید.

 لیزر درمانی خطرات زیر را به همراه دارد:

 1. جای زخم
 2. خون ریزی
 3. درد
 4. تغییر رنگ پوست

 برای به دست آوردن بهترین نتایج، حداقل به 3 جلسه درمانی با فواصل درمانی هر 3 هفته یکبار نیاز دارید.

لیفت سینه با تزریق PRP

لیفت سینه با تزریق PRP

لیفت سینه به کمک تزریق PRP، روشی است که از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) خون شما استفاده می‌کند. هدف کلی لیفت سینه با تزریق PRP  این است که سینه های شما را کمی بالا بیاورد (لیفت کند)، مانند استفاده از سوتین‌های جک دار. در حالی که این روش، افتادگی سینه‌ها را درمان نمی‌کند، اما با کمک افزایش گردش خون می‌تواند چین و چروک ها و اثرات افزایش سن را در پوست سینه شما بهبود بخشد. مانند سایر روش‌های زیبایی، لیفت سینه با تزریق PRP نیز توسط جراحان زیبایی و پوست انجام می‌شود. نتایج نیز به تدریج در عرض چند ماه قابل رویت بوده و نتایج کلی درمان، تا چند سال ماندگاری خواهد داشت.  لیفت سینه PRP برای زنان باردار یا شیرده یا کسانی که سابقه سرطان سینه دارند توصیه نمی‌شود.  پس از لیفت سینه با این روش، ممکن است متوجه شوید که سینه های خود به تدریج سفت تر و صاف تر (در یک دوره سه تا چهار هفته ای) می‌شوند. همچنین نتایج نهایی ممکن است دو تا سه ماه بعد ظاهر نشود.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو در استانبول ترکیه با بهترین روش‌ها

تزریق ژل برای لیفت سینه

تزریق ژل، برای حجیم کردن پوستی که حجم خود را از دست داده است استفاده می‌شود؛ زیرا کلاژنی که قبلاً به شکل دادن آن کمک می‌کرده است، از بین رفته است. از این ژل‌ها عمدتاً برای صورت از جمله لب‌ها و گونه‌ها استفاده می‌شوند و همچنین برای درمان پیری دست ها نیز کاربرد دارند. با این حال، تزریق ژل یک راهکار غیر تهاجمی برای لیفت سینه ها می‌باشد. با این حال، به دلیل فقدان مطالعات طولانی مدت در مورد اثربخشی این کار، چنین تزریقاتی به عنوان یک روش درمانی مؤثر برای لیفت سینه ها در نظر گرفته نمی‌شوند. درمان با  تزریق ژل، به طور معمول، 6 تا 12 ماه طول می‌انجامد.

لیف سینه با تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) با شل کردن عضلات زیر پوست شما و در نتیجه صاف کردن پوست، کمک به از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های پوست شما می‌کند. حتی برای درمان میگرن مزمن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که برخی از پزشکان ممکن است از تزریق بوتاکس در ناحیه سینه به منظور جلوگیری از خمیدگی شانه ها استفاده کنند، این درمان به طور کلی برای لیفت سینه استفاده نمی‌شود؛ چراکه نتایج آن جزئی بوده و تنها تا 4 ماه ماندگاری دارد.

لیفت سینه با هایفو

هایفوتراپی یک درمان لیفتینگ غیرجراحی با استفاده از «سونوگرافی متمرکز با شدت بالا» است. انرژی سونوگرافی می‌تواند از پوست عبور کرده و بدون آسیب رساندن به سطح پوست، به عمق آن نفوذ کند. این شیوه درمانی، برای افرادی که دارای افتادگی خفیف تا متوسط ​​سینه هستند توصیه می‌شود. هایفوتراپی سینه، با تحریک کلاژن سازی، لایه های درم، زیر جلدی و فاشیای بافت را سفت می‌کند. با این حال هایفوتراپی به اندازه سایر درمان‌های غیرجراحی برای لیفت سینه مؤثر نمی‌باشد.  همچنین نتیجه نهایی بعد از 2 ماه قابل مشاهده خواهد بود. مدت زمان ماندگاری لیفت سینه با هایفو، به طور معمول 6 ماه می‌باشد.

طول عمر لیفت سینه به روش غیرجراحی


عوارض جانبی لیفت سینه به روش غیرجراحی

طول عمر لیفت سینه بدون انجام جراحی بستگی به درمان انتخابی دارد. اکثر گزینه‌های لیفت سینه غیر جراحی موقتی بوده و برای حفظ نتایج، پس از مدتی باید جلسات درمانی را مجدداً تکرار کنید. به طور متوسط ماندگاری ​​لیفت سینه بدون انجام جراحی، 6 ماه طول می‌کشد.

عوارض جانبی لیفت سینه به روش غیرجراحی


در حالی که لیفت سینه به روش غیرجراحی، بسیار کم خطرتر از گزینه های جراحی تهاجمی می‌باشد، اما همچنان ممکن است عوارض جانبی کمی به همراه داشته باشد. بنابراین اگر بعد از درمان متوجه سوزش، قرمزی یا ناراحتی شدید، تعجب نکنید؛ چراکه بروز چنین علائمی تا حد زیادی طبیعی و موقتی می‌باشد. اگر متوجه درد، تورم یا سوزش پوستی که بیش از چند روز طول بکشد، شدید، باید به پزشک مراجعه کنید.

هزینه های لیفت سینه بدون جراحی


هزینه های لیفت سینه بدون جراحی بستگی به گزینه درمانی انتخابی شما دارد. دستمزد متخصص و محل درمان نیز بر هزینه های لیفت سینه غیر جراحی تأثیر می‌گذارند.  شما باید با متخصص پوست و جراحی‌های پلاستیک خود مشورت کرده تا بهترین درمان غیرجراحی لیفت سینه  و هزینه های آن‌ را به شما اطلاع دهند.

سؤالات متداول


بهترین راهکار لیفت سینه به روش غیر جراحی چیست؟

برای یافتن بهترین گزینه لیفت سینه غیر جراحی، باید با متخصص پوست و جراحی‌های پلاستیک صحبت کنید.

چه زمانی بعد از انجام لیفت سینه، می‌توانم رانندگی کنم، غذا بخورم یا به سر کار برگردم؟

بهبودی شما و برگشتن به انجام امورات روزانه، به روش درمانی لیفت سینه‌ای بستگی دارد که اتخاذ نموده‌اید.

آیا کرم یا لوسیونی برای لیفت سینه وجود دارد؟

درمان‌ها و لوسیون‌های زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می‌کنند به لیفت سینه کمک می‌کنند. اما هیچ یک از آن‌ها به عنوان راهکار قطعی برای لیفت سینه ثابت نشده‌اند.

آیا می‌توان سینه‌ها را بدون کاشت پروتز، لیفت کرد؟

بله، شما می‌توانید لیفت سینه را بدون انجام هرگونه ایمپلنت سینه انجام دهید.

آیا ماساژ دادن سینه ها، باعث لیفت آن‌ها می‌شود؟

برخی از ماساژها با افزایش جریان خون و تحریک پوست به لیفت سینه ها کمک می‌کنند.

آیا ورزش کردن می‌تواند منجر به لیفت سینه شود؟

ورزش هدفمند سینه و سرشانه، بهترین راه برای لیفت سینه ها به طور طبیعی می‌باشد. اگرچه چنین تمریناتی باعث تقویت عضلات سینه‌ای می‌شود، اما این کار به اندازه روش‌های غیرجراحی در درمان افتادگی سینه مؤثر نخواهد بود. اگر تصمیم دارید ماهیچه های سینه خود را با تمرینات تقویتی قوی کنید، مراقب باشید که از عضلات خود بیش از حد کار نکشید، زیرا  ورزش بیش از حد می‌تواند منجر به کشیده شدن عضلات و بروز آسیب‌های عضلانی شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *