لیفت لب با نخ (لیفت سانترال لب): هزینه، مزایا، عوارض + عکس

لیفت لب با نخ عملی غیرجراحی است که در آن از نخ‌های کوچک قابل جذب برای صاف کردن خطوط ریز دور دهان و افزایش تولید کلاژن استفاده می‌شود. لیفت با نخ، برخلاف تزریق ژل و فیلر حجم لب‌ها را افزایش نمی‌دهد، بلکه انحنای زیبای لب را مشخص‌تر می‌کند و بیشتر برای زیباسازی ناحیه کمان کوپید (قوس دوبخشی لب بالا) کاربرد دارد. لیفت لب با نخ راه‌حلی جذاب برای افرادی است که می‌خواهند چهره‌ای طبیعی داشته باشند و لب‌هایشان مانند بعد از تزریق فیلر بیش از حد برجسته نشود. لیفت لب با نخ با عمل کم‌تهاجمی لیفت با نخ خاردار تفاوت دارد که دور فک، غبغب و دیگر ناحیه‌های بدن و صورت انجام می‌شود. همچنین لیفت لب با نخ با جراحی لیفت لب نیز تفاوت دارد؛ جراحی لیفت لب با هدف کوتاه کردن فاصله بین بینی و بالای لب انجام می‌شود. لیفت لب با نخ درمان ایمنی محسوب می‌شود، البته به شرطی که توسط جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی یا متخصص پوست آموزش‌دیده در زمینه انجام لیفت لب بدون جراحی انجام شود.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با تخفیف ویژه

لیفت لب با نخ


لیفت لب با نخ

پوست کمی به عقب و بالا کشیده و محکم می‌شود، بدون آن‌که مانند جراحی پلاستیک تحت عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرد. بخیه‌ها اصلاً جلب توجه نمی‌کند و نخ به مرور زمان تجزیه و جذب می‌شود. وقتی متخصص نخ را وارد پوست می‌کند، بدن جسمی خارجی را شناسایی می‌کند و کلاژن را در ناحیه دور نخ جمع می‌کند تا به بهبود این ناحیه کمک کند. لیفت لب با نخ در اصل با هدف مشخص‌تر شدن انحنای زیبای لب انجام می‌شود و لزوماً لب‌ها را برجسته‌تر و حجیم‌تر نمی‌کند. جراح پلاستیک نخ را زیر پوست در امتداد حاشیه‌های لب تزریق می‌کند تا اثر کانتورینگ و برجسته‌سازی به دست بیاید.

نخ مورد استفاده در لیفت لب از جنس پلیمرهای مشتق از قند است که به طور طبیعی و به مرور زمان در بدن جذب و حل می‌شود. نخ‌ها در ترکیبات و طراحی‌های مختلف تولید می‌شوند تا پزشکان بتوانند خواسته‌های متفاوت بیماران را برآورده کنند. نخ مارپیچی برای مشخص کردن حاشیه‌های لب کاربرد دارد و نخ نازک و ظریف خطوط ریز دور دهان را صاف می‌کند.

مزایای لیفت لب با نخ


مزایای لیفت لب با نخ

نتایج لیفت لب با نخ طبیعی‌تر از نتایج تزریق ژل در لب است. لیفت لب با نخ مشکلات زیر را اصلاح می‌کند:

 • نازک و کم‎ حجم شدن لب بالا یا پایین
 • افتادگی یا ایجاد خطوط یا چین و چروک‌‎های همیشگی دور لب بالا یا پایین
 • نازک شدن لب‌های بالا و پایین به دلیل پیری و آسیب ناشی از نور خورشید
 • چروک‌ها و خط‌های خنده
 • چین نازولبیال موسوم به خط اندوه

لیفت لب با نخ موجب القای تولید کلاژن می‌شود و تغییری موقتی و جزئی را در حجم لب ایجاد می‌کند. در کنار لیفت لب با نخ می‌توان تزریق ژل را چند بار انجام داد تا بیشترین اثر برجسته‌سازی به دست بیاید.

متقاضیان ایده‌آل لیفت لب با نخ


بهترین متقاضیان لیفت لب با نخ عموماً افرادی هستند که می‌خواهند لب‌هایشان را به شکلی طبیعی زیباتر کنند. اکثر متقاضیان لیفت لب با نخ 21 ـ 35 ساله هستند. لیفت لب با نخ نباید روی افراد زیر 18 سال انجام شود. مناسب بودن شرایط متقاضی برای درمان لیفت لب با نخ در جلسه مشاوره تعیین می‌شود. متخصص، پوستتان را در این جلسه مقدماتی معاینه می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا لیفت با نخ راه‌حل زیبایی مناسبی برای برطرف کردن مشکلات زیبایی مورد نظرتان هست یا خیر. اگر نزدیک به وزن سالم یا ایده‌آل نباشید، بیش از حد لاغر باشید یا پوستتان به شدت شل باشد، متقاضی مناسبی برای این عمل محسوب نخواهید شد.

مراقبت قبل از لیفت لب با نخ


مانند هر عمل دیگری باید قبل از روز موعود درباره این‌که درمان چگونه انجام می‌شود، اطلاعات کسب کنید و خودتان را برای آن آماده کنید:

 • با جراح زیبایی یا پلاستیک مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرایط لازم را برای انجام درمان دارید.
 • اگر درمان دیگری بر روی لب انجام داده‌اید، لب‌ها باید کاملاً التیام یافته باشد.
 • نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار را از چند روز قبل از لیفت لب با نخ ترک کنید.
 • اگر به دلیل بیماری دارو، به‌ویژه داروهای رقیق‌کننده خون، مصرف می‌کنید، حتماً فهرست داروهای مصرفی را در اختیار پزشک معالجتان بگذارید.
 • لیفت لب با نخ برای بانوان باردار مجاز نیست.
 • ناحیه دور لب را قبل از درمان وکس نیندازید یا موها را با موچین نکنید.

لیفت لب با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت لب با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت لب با نخ تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد: 15 دقیقه برای بی‌حس شدن موضع درمان صبر می‌شود و خود عمل نیز طی 15 دقیقه انجام می‌شود. لیفت لب با نخ طی مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. متخصص پوست سوراخ کوچکی را در گوشه دهان، در امتداد خط لب ایجاد می‌کند.
 2. سپس با استفاده از لوله باریکی به نام کانولا که از قبل نخ ظریفی در آن قرار داده شده است، نخ را وارد صورت می‌کند. ممکن است نخ از قبل با سوزنی نوک‌تیز بسته‌بندی شده باشد، در این صورت دیگر نیازی به ایجاد سوراخ هم نخواهد بود؛
 3. نخ مورد استفاده برای لیفت لب در اندازه‌های مختلف با قطری به اندازه نخ دندان تا موی انسان و به صورت «صاف» یا «پیچ‌خورده» تولید می‌شود.
 4. وقتی پزشک کانولا یا سوزن را وارد کرد، آن را به آرامی به سمت کمان کوپید فشار می‌دهد و معمولاً در آن‌ نقطه متوقف می‌شود.
 5. سپس مرحله فوق را برای سمت دیگر لب بالا تکرار می‌کند.
 6. وقتی هر دو نخ در جای مناسب قرار گرفت، اگر نخ اضافی باقی مانده باشد، پزشک سر نخ را با قیچی جراحی می‌برد.
 7. در مرحله بعد جراح پلاستیک سر هر نخ را وارد سوراخ می‌کند تا دیده نشود.
 8. مراحل فوق را می‌توان برای لب پایین تکرار کرد؛ پزشک نخ را تا وسط لب پایین پیش می‌برد و سپس همین کار را روی نیمه دیگر لب انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

برای برجسته‌تر و حجیم‌تر کردن لب می‌توان از تعداد نخ‌های بیشتری استفاده کرد. بدین‌ منظور جراح پلاستیک کانولای حاوی نخ را از همان سوراخ اولیه وارد می‌کند یا سوراخ‌های بیشتری را با سوزن نوک‌تیز حاوی نخ ایجاد می‌کند. نتیجه دلخواه بیمار و نوع نخ مورد استفاده تعیین می‌کند که آیا لازم است درمان طی چند ماه چند بار تکرار شود یا این‌که یک بار کفایت می‌کند.

مراقبت پس از لیفت لب با نخ


مراقبت پس از لیفت لب با نخ

برای این‌که بهترین نتیجه ممکن را از لیفت لب با نخ بگیرید، توصیه‌های زیر را پس از درمان رعایت کنید:

 • اجازه بدهید ورم فروکش کند.
 • تا چند روز پس از درمان، هر روز 4 یا 5 بار یخ روی لب بگذارید.
 • ورزش یا فعالیت‌های سنگین به مدت چند روز ممنوع است.
 • وقتی می‌خواهید در طول روز بیرون بروید یا اگر هوا سرد است، بالم لب یا وازلین به لب بزنید تا لبتان خشک نشود و ترک نخورد.
 • خط لب را نخارانید.
 • پماد آنتی‌بیوتیک تجویزشده و کرم دارویی بدون نسخه را طبق دستور پزشک به لب بزنید.
 • می‌توانید برای برجسته‌تر کردن لب و حفظ نتیجه ژل تزریق کنید.

نتایج لیفت لب با نخ


نتایج لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ ناحیه خط لب را مشخص‌تر می‌کند و خطوط ریز و چروک‌های دور دهان را کمتر می‌کند. لیفت با نخ لب را به شکلی طبیعی برجسته و خوش‌فرم می‌کند.

ماندگاری نتایج لیفت لب با نخ


ماندگاری نتایج لیفت لب با نخ

ماندگاری نتایج لیفت با نخ آپتوس 6 ـ 12 ماه طول می‌کشد، البته برخی بیماران ماندگاری بیش از 18 ماه را نیز گزارش می‌دهند. نخ ظرف سه ماه جذب می‌شود، اما چون فرایند کلاژن‌سازی در نتیجه واکنش به ورود نخ تحریک می‌شود، انحناها و ارتفاع لب مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند. البته کشیدن سیگار، تماس با نور خورشید و حالت دادن مداوم به صورت فرایند تجزیه نخ لیفت لب را تسریع می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

عوارض احتمالی


قبل از آن‌که برای لیفت لب با نخ موافقت کنید، باید از عوارض جانبی و خطرهای احتمالی این درمان آگاه شوید. چنانچه لیفت لب با نخ توسط پزشکی باتجربه، معتبر، دارای مدرک تخصصی و آموزش‌دیده در زمینه این درمان انجام شود، احتمال بروز عوارض لیفت لب به حداقل و احتمال دستیابی به نتیجه دلخواه به حداکثر می‌رسد.

خطرهای مربوط به لیفت لب با نخ از مشکلات جزئی در فرایند التیام تا عوارض شدید متغیر است. از جمله عوارض احتمالی لیفت لب با نخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ناراحتی: ممکن است پس از لیفت لب با نخ دچار ناراحتی شوید. احتمال دارد ناراحتی خودبه‌خود برطرف شود؛ اگر این‌طور نشد، مسکن بدون نسخه برای تسکین درد مصرف کنید.
 • ورم: قدری ورم کردن ناحیه درمان تا یک ماه پس از لیفت عادی است. ورم به تدریج از بین خواهد رفت.
 • عفونت: اگر لیفت لب با نخ به درستی انجام شود، درمان کاملاً ایمن خواهد بود و خطر دچار شدن بیمار به عفونت اندک خواهد بود.
 • بی‌حسی: برخی بیماران بی‌حسی موقتی را در ناحیه لیفت تجربه می‌کنند. اگر عصب دور دهان و لب‌ها حین درمان آسیب ندیده باشد، بی‎حسی پس از مدتی از بین خواهد رفت.
 • هماتوم: رگ‌های خونی به ندرت حین انجام لیفت لب آسیب می‌بینند. گذاشتن یخ روی موضع در صورت مواجه شدن با هماتوم مفید خواهد بود. اگر خونریزی شدید و طولانی بود، مراجعه فوری به پزشک توصیه می‌شود.

هزینه لیفت لب با نخ


هزینه لیفت لب با نخ به نوع نخ مورد استفاده، میزان کشیدن مورد نیاز، حق‌الزحمه متخصص پوست و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد. در جلسه مشاوره می‌توانید هزینه دقیق لیفت لب با نخ را از متخصص پوست بپرسید.

پرسش‌های متداول


آیا لیفت لب با نخ درمان ایمنی است؟

ایمنی لیفت لب با نخ تا حد زیادی به تجربه متخصص بستگی دارد. متخصص پوست یا جراح پلاستیک باتجربه و دارای بورد تخصصی درباره تکنیک و محصولات مورد استفاده اطلاع کامل دارد. اگر نخ به خوبی جای‌گذاری نشده باشد، احتمالاً نتیجه رضایت‌بخشی به دست نخواهد آمد. اگر درمان به درستی انجام نشود، ممکن است مشکلاتی مانند عفونت، ایجاد برجستگی و توده و یکدست نشدن نتیجه ایجاد شود.

آیا لیفت لب با نخ دردناک است؟

هنگام ورود سوزن در لیفت لب با نخ سوزش مختصری را احساس خواهید کرد؛ این احساس در هر جلسه معمولاً چند دقیقه طول می‌کشد. شدت ناراحتی تمام بیماران یکسان نیست، اما درمان به نظر اکثر بیماران بدون درد و همراه با ناراحتی جزئی یا بدون ناراحتی است. لیفت لب با نخ بدون درد است، چون داروی بی‌حسی به موضع درمان زده یا حتی تزریق می‌شود. اگر خط لب بدون ناراحتی سفت و کشیده شود، درمان بدون درد خواهد بود. چند عامل بر شدت درد اثر می‌گذارد که از آن جمله می‌توان به میزان کشیدن و محکم کردن و مهارت متخصص در انجام درمان اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی موی سر بعد از کاشت مو طبیعی

لیفت لب با نخ چقدر طول می‌کشد؟

لیفت لب با نخ بسیار سریع‌تر از دیگر جراحی‌های زیبایی انجام می‌شود. لیفت لب با نخ معمولاً یک ساعت طول می‌کشد و فعالیت‌های عادی روزمره‌تان را می‌توانید بلافاصله پس از درمان انجام بدهید.

مراحل التیام پس از لیفت لب با نخ چگونه است؟

فرایند التیام پس از لیفت لب با نخ طی سه مرحله زیر انجام می‌شود:

 1. پوست در دو هفته نخست به آهستگی بهبود می‌یابد و التیامش شروع می‌شود. در این زمان می‌توانید مانند همیشه بخورید و بنوشید، اما باید از خوراکی‌های بسیار سرد یا داغ پرهیز کنید.
 2. در دو هفته بعدی باید رژیم غذایی کم‌نمک داشته باشید و غذاهای تند نخورید، چون این ادویه‌ها ممکن است پوست را تحریک کند. لب‌ها در این مدت خشک می‌شود و احساس می‌کنید لب‌ها ورم کرده است.
 3. پوست پس از گذشت چهار تا شش هفته کاملاً بهبود می‌یابد و اسکارها یا جای زخم‌های ناخوشایند مربوط به لیفت لب نیز محو می‌شود.

لیفت لب با نخ چه تفاوتی با تزریق ژل در لب دارد؟

لیفت لب با نخ عمل ساده‌ای است که در آن از نخ بخیه خاردار برای لیفت پوست استفاده می‌شود؛ این نخ معمولاً در جراحی کاربرد دارد. عوارض جانبی و خطرهای احتمالی ناشی از لیفت لب با نخ عموماً انگشت‌شمار است و دوران نقاهت پس از درمان نیز بسیار کوتاه است. نتایج لیفت لب با نخ یک تا سه سال ماندگاری دارد. در تزریق ژل در لب از موادی مانند اسید هیالورونیک (HA) استفاده می‌شود. جراح یا متخصص پوست فیلر را با سوزن تزریق می‌کند. نتیجه تزریق ژل و فیلر یک تا دو سال ماندگاری دارد.

سیگار کشیدن بر نتایج لیفت لب با نخ اثر می‌گذارد؟

سیگار کشیدن فرایند التیام را آهسته می‌کند. بنابراین بهترین کار این است که کشیدن سیگار را از حداقل دو هفته قبل از لیفت لب با نخ تا دو هفته پس از درمان ترک کنید. همچنین سلامت و مرطوب نگه داشتن پوست در زمان انجام عمل و دوران نقاهت ضروری است.

می‌توانم لیفت لب با نخ را پس از زایمان انجام بدهم؟

هیچ دلیلی ندارد که نتوانید لیفت لب با نخ را پس از زایمان انجام بدهید، اما اگر صبر کنید تا وزنتان ثابت شود و بهبودی کامل حاصل شود، به نتیجه بهتری خواهید رسید.

چند بار باید لیفت لب با نخ را انجام بدهم؟

تعداد جلسات لیفت لب با نخ به توقع بیمار از شکل طبیعی و دلخواه لب بستگی دارد. اگر متوجه محو شدن انحناهای زیبای لب شدید، می‌توانید درمان را تکرار کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *