رفع خط خنده با تزریق ژل: هزینه و عوارض از بین بردن آن با فیلر

ژل‌های تزریقی یا فیلرها به‌ویژه از زمانی که ژل‌های با پایه هیالورونیک اسید تولید شده‌اند، در صنعت زیبایی برای حجم دهی به بافت‌های نرمی مانند از بین بردن خطوط خنده به شدت محبوب شده‌اند. این ماده ترکیبی است که به‌طور طبیعی در پوست یافت می‌شود و پایه ژل‌های خط لبخند را تشکیل می‌دهد. این مقاله تمامی اطلاعاتی را که برای شناختن در مورد این روش به منظور رفع خط خنده و جوانسازی ظاهر خود نیاز دارید را ارائه می‌دهد.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق ژل همراه با تخفیف ویژه

ژل خطوط لبخند چه هستند؟


 

ژل خطوط لبخند چه هستند؟

تزریق ژل برای رفع خط لبخند روشی محبوب برای بازیابی حجم از دست رفته است که توسط ساختارهای کمکی به منظور لیفت چین‌های عمیق در صورت انجام می‌شود. خط خنده با تزریق ژل هموارتر می‌شود و توسط تحریک هیالورونیک اسید طبیعی در ناحیه هدف، می‌تواند حجم را برای ظاهری جوانتر بازیابی کند. این درمان وعده افزایش برجستگی و کشسانی بدون نیاز به جراحی پلاستیک تهاجمی یا دوره نقاهت و بهبودی طولانی مدت را می‌دهد.

بیشتر بخوانید: جوانسازی و زیبایی واژن: هزینه، مزایا و روش ها

بهترین ژل‌ها برای رفع خطوط لبخند

چندین نوع ژل تزریقی به منظور از بین بردن خط لبخند وجود دارند. رایج‌ترین آنها به صورت زیر می‌باشند:

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت

شامل برند Radiesse می‌شود.
کلسیم هیدروکسیل آپاتیت به طور طبیعی در استخوان‌های انسان یافت می‌شود و ترکیبی شبه معدنی است. اغلب برای خطوط لبخند متوسط تا شدید استفاده می‌شود.

هیالورونیک اسید

شامل برندهای Captique ,Esthélis ,Elevess ,Hylaform ,Juvederm ,Perlane ,Prevelle ,Puragen ,Restylane می‌شوند.
تزریق هیالورونیک اسید می‌تواند برای بهبود خطوط پوست و کاهش پژمردگی آن استفاده شود. این مرسوم‌ترین ژل مورد استفاده است و اغلب برای از بین بردن خطوط خنده متوسط استفاده می‌شود.

پلی آلکیل آمید

شامل برند Aquamid می‌شود.
پلی آلکیل آمید ژلی نیمه دائمی است و اغلب برای رفع خطوط لبخند عمیق استفاده می‌شود.

پلی متیل-متا اکریل میکروسفر (PMMA)

شامل برند Bellafill می‌شود.
PMMA ژلی نیمه دائمی در نظر گرفته می‌شود و اغلب برای از بین بردن چین و چروک متوسط تا عمیق و ترکهایی که به خاطر خطوط خنده هستند می‌باشند.

مزایای فیلر خط لبخند


مزایای فیلر خط لبخند

تزریق فیلر برای از بین بردن خط خنده روشی سریع، مقرون به صرفه و قابل برگشت با نتایج فوری می‌باشد. این درمان جایگزینی عالی برای جراحی زیبایی است و ظاهری جوانتر و صاف‌تر به شما می‌دهد.
علاوه بر هموار کردن خطوط صورت، تزریق ژل، ساخت هیالورونیک اسید طبیعی را تحریک کرده و به عنوان رطوبت رسان داخلی برای پوست عمل می‌کند. درمان تخصصی رفع خط لبخند ما مزایای زیر را نیز ارائه می‌دهد.

 • درد یا آزردگی جزئی: قبل از تزریق، پماد بی‌حسی موضعی بر روی صورت استفاده می‌شود. ما از ژل‌های با کیفیت بالا و بی‌حسی یکسان برای درمانی راحت تر استفاده می‌کنیم.
 • روشی کم خطر: ژل‌های رفع خط خنده بی‌خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند. برخی بیماران ممکن است متوجه کبودی، قرمزی یا ورم جزئی در ناحیه تزریق شوند.
 • دروه نقاهت کم: در همان روز به سرکار خود باز می‌گردید.
 • درمانی قابل برگشت: ژل‌های از بین برنده خط خنده دائمی نیستند و در صورت نیاز به طور ایمنی و با استفاده از هیالورونیداز حل می‌شوند. این امر باعث آسایش خاطر هر شخصی که این درمان را در گذشته انجام نداده می‌شود.
 • نتایج طولانی مدت: تزریق ژل نسل جدیدتر می‌تواند تا 18 ماه ماندگار باشد.
 • درمانی بی‌خطر و منظم: ژل‌ها تاییدئه FDA را دارند و توسط سازمان سلامت ملی نیز تأیید شده‌اند.

تزریق ژل به خط لبخند برای چه افرادی مناسب است؟


اگر موارد زیر را دارید، احتمالاً تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند برای شما مناسب است:

 • از نظر فیزیکی سالم هستید.
 • سیگار نمی‌کشید.
 • دید مثبت و اهداف واقعی برای بهبود ظاهر خود در ذهن دارید.
 • متعهد به حفظ سلامت پوست خود هستید.

اگر این روش مناسب شما است به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: بوتاکس خط خنده | قیمت، عوارض و ماندگاری

آمادگی برای تزریق ژل به خط لبخند


از آنجایی که انتظار ورم بعد از عمل وجود دارد، قبل از تزریق ژل به منظور رفع خط لبخند مراحل زیر را انجام دهید تا به کاهش ورم و کبودی احتمالی کمک کند.

 1. مصرف الکل را به مدت حداقل 24 ساعت قبل از درمان کاهش دهید. الکل می‌تواند خون را رقیق کرده و وقوع کبودی را راحت‌تر کند. بهتر است حداقل 3 روز قبل از درمان از مصرف الکل اجتناب کنید.
 2. از مصرف مکمل‌ها و داروهای خاص قبل از درمان پرهیز کنید. بهتر است حداقل یک هفته قبل از درمان از مصرف مواد رقیق کننده خون اجتناب کنید، زیرا احتمال بروز کبودی را افزایش می‌دهد.
 3. مصرف تمامی داروهای NSAIDs (داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی) مانند آسپرین، Advil ،Aleve ،Nuprin ،Bufferin، ایبوپروفن و غیره را قطع کنید. مصرف Tylenol بلامانع است.
 4. مصرف تمامی مکمل‌های گیاهی مانند روغن ماهی، ژینکگو، جنسینگ، قرص سیر و غیره را قطع کنید (مصرف مولتی ویتامین بلامانع است).
 5. همیشه در مورد سابقه حساسیت و داروهای فعلی خود با پزشک صحبت کنید.
 6. قبل از درمان شروع به مصرف آرنیکا مونتانا کنید. آرنیکا مونتانا مکملی طبیعی است که به کاهش ورم و کبودی کمک می‌کند. توصیه می‌شود یک روز قبل از درمان و بعد از درمان از این مکمل استفاده کنید.
 7. چند روز قبل و بعد از درمان از مصرف غذاهای نمکی اجتناب کنید، سدیم اضافی باعث می‌شود بدن آب را حبس کند که به نوبه خود ورم را بدتر می‌کند.
 8. حداقل دو روز قبل از درمان، از انجام هر نوع درمان از بین برنده مو (از بین بردن موهای زائد، مانند اصلاح، وکس و غیره) اجتناب کنید. اگر می‌خواهید درمان لایه برداری شیمیایی یا لیزری انجام دهید، با پزشک مشورت کنید، زیرا ممکن است باعث تحریک احتمالی در ناحیه تحت درمان شود.
 9. اگر سابقه تبخال دارید، باید به پزشک اطلاع دهید. احتمال دارد که این درمان باعث بروز مجدد آن گردد، بنابراین ممکن است پزشک از شما بخواهد با Valtrex درمان شوید.
 10. اگر تحت درمان سرکوب سیستم ایمنی بدن هستید، به پزشک اطلاع دهید.
 11. اگر باردار یا شیرده هستید به پزشک اطلاع دهید، زیرا بی‌خطر بودن این روش روی این گروه مطالعه نشده است و نباید روی آنها انجام شود.

روش تزریق ژل به خط لبخند


 

روش تزریق ژل به خط لبخند

ژل‌های رفع خط خنده شامل ماده طبیعی هستند که هیالورونیک اسید نامیده می‌شود. این ماده یکی از اجزای ضروری ماتریکس خارج سلولی پوست می‌باشد و وقتی به پوست تزریق می‌شود، فیلر با پایه هیالورونیک اسید حجم و برجستگی را بیشتر می‌کند تا ظاهری جوانتر، هموارتر و خطوط بهتری ایجاد کند.
متخصصان در کلینیک زیبایی ره یا در زمینه تهیه ژل رفع خط لبخند به طور تخصصی آموزش دیده‌اند. این ژل در امتداد خطوط و چروک‌ها تزریق می‌شود تا آنها را پر کند. با پر شدن این خطوط با ژل رفع خط خنده، خطوط و چین‌ها رفع شده یا بهتر می‌شوند. می‌توانید مطمئن باشید که درکل جوانتر به نظر می‌رسید و پوست صاف‌تری نیز خواهید داشت.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل به خط لبخند


 

مراقبت‌های پس از تزریق ژل به خط لبخند

می‌توانید بعد از ترک کلینیک، طبق معمول روز خود را ادامه دهید و نتایج را نیز بلافاصله مشاهده کنید. در عرض دو هفته جلسه معاینه‌ای را رزرو کنید تا پیشرفت شما بررسی گردد. در اینجا می‌توانید در مورد روش‌های دیگر که درمان رفع خط لبخند شما را کامل می‌کند نیز صحبت کنید.
ممکن است جلسه بعدی برای تزریق فیلر در نظر گرفته شود تا به حفظ ظاهر جدید شما کمک کند. ژل‌های رفع لبخند معمولاً بین 9 تا 18 ماه ماندگاری دارند.
متخصص پوست از شما می‌خواهد که حداقل تا 4 ساعت پس از درمان، از مصرف هر چیزی روی پوست خود خودداری کنید.

لطفاً:

 • حداقل تا 4 ساعت پس از درمان، از مصرف هر چیزی روی پوست خود خودداری کنید.
 • از مصرف مواد شیمیایی مراقبت از پوست و لایه برداری (مثلاً اسید گلیکولیک) تا 2 روز پس از درمان خودداری کنید.
 • از انجام ورزش‌های سخت تا دو روز پرهیز کنید.
 • از نوشیدن الکل تا دو روز پرهیز کنید.
 • از برنزه کردن، سونا وگرمای شدید تا دو هفته پرهیز کنید.

نتایج تزریق ژل به خط لبخند


نتایج تزریق ژل به خط لبخند

تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند بلافاصله پوست را برجسته و حجیم کرده، ظاهر جوان صورت را باز می‌گرداند. تأثیر درمان با توجه به مقدار فیلر مورد نیاز، شرایط پوست قبل از درمان و نتیجه نهایی مورد انتظار مشخص می‌گردد.

ماندگاری تزریق ژل برای خطوط لبخند


 

ماندگاری تزریق ژل برای خطوط لبخند

درمان دائمی نیست. عوامل متفاوتی وجود دارند که می‌توانند روی ماندگاری ژل تزریق شده به خط لبخند تأثیر بگذارند. سن، سلامت کلی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استعمال دخانیات می‌توانند روی ماندگاری ژل تأثیر بگذارند. با این حال، ژل‌ها به طور متوسط 6 تا 12 ماه بعد از تزریق ماندگار هستند.

عوارض جانبی تزریق ژل به خط لبخند


از آنجایی که هیالورونیک اسید ماده‌ای طبیعی است، برای ژل‌های تزریقی بسیار مناسب می‌باشد، زیرا احتمال بروز حساسیت بسیار کم است. این برخلاف روش مرسوم خود، یعنی ژل‌های حاوی کلاژن گاوی می باشد. استفاده از هیالورونیک اسید در ژل‌های رفع خط خنده در کل بی‌خطر در نظر گرفته می‌شوند. کبودی معمولاً شایع‌ترین عارضه جانبی تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند است و می‌تواند به آسانی با آرایش پوشانده شود و معمولاً در عرض یک تا دو هفته رفع می‌شود.

بیشتر بخوانید: لیفت لب با نخ

هزینه‌های تزریق ژل به خط لبخند


هزینه‌های تزریق ژل برای از بین بردن خط لبخند معمولاً پایینتر از روش‌های جراحی جایگزین مانند لیفت صورت است. با این حال، هزینه‌های دقیق تزریق ژل معمولاً به ژل استفاده شده، مهارت متخصص پوست و مکان کلینیک بستگی دارد.
اگر می‌خواهید در مورد هزینه‌های دقیق رفع خط خنده با تزریق ژل بدانید، باید یک جلسه مشاوره با متخصص پوست ما در کلینیک زیبای ره یا برنامه‌ریزی کنید.

سؤالات پرتکرار


رفع خط خنده با تزریق ژل چقدر زمان می‌برد؟

درمان تقریباً حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. جلسه درمانی معمولاً 30 تا 40 دقیقه در نظر گرفته می‌شود تا مطمئن شویم زمان کافی برای صحبت در مورد پیشینه پزشکی و دستورات مراقبت پس از درمان وجود دارد و هرچند سؤالی که نیاز دارید بپرسد.

چقدر زمان می‌برد تا نتایج رفع خط لبخند را ببینم؟

احتمالاً نتایج را بلافاصله مشاهده می‌کنید، اما مشاهده نتیجه نهایی ممکن است تا دو هفته زمان نیاز داشته باشد.

آیا از بین بردن خط لبخند درد دارد؟

این درمان نسبتاً بی‌درد است و سطح آزردگی کمی دارد. پماد بی‌حسی معمولاً ده دقیقه قبل از تزریق فیلر/ژل به منظور کاهش درد در ناحیه تحت درمان زده می‌شود.

چقدر سریع می‌توانم تأثیرات درمان را مشاهده کنم؟

تأثیرات درمان فوری هستند. این موضوع به شما و متخصص پوست این امکان را می‌دهد تا مطمئن شوید کاملاً از نتایج درمان راضی هستید.

جایگزین تزریق ژل برای رفع خطوط لبخند چه می‌باشد؟

وقتی صحبت خطوط خنده می‌شود، گزینه‌های درمانی متفاوتی وجود دارد. تزریق ژل تنها درمان رفع خطوط خنده نیستند. موارد جایگزین عبارتند از: بوتاکس، لیزر درمانی، میکرونیدلینگ و جراحی لیفت صورت.

چگونه می‌توانم از بروز خطوط لبخند جلوگیری کنم؟

برخی دلایل بروز خطوط خنده ممکن است توسط عادات سالم در زمان جوانی قابل پیشگیری باشند. مثلاً، می‌توانید هر روز از ضد آفتاب استفاده کرده تا از بروز چین و چروک مربوط به آسیب نورخورشید جلوگیری کنید.
هیدارته نگه داشتن پوست بسیار مهم است، چه خط خنده را داشته باشید چه نداشته باشید. مطمئن شوید هر روز آب کافی می‌نوشید و از نوشیدن کافئین و الکل زیاد اجتناب کنید (هر دو اثرات ادرار آوری دارند).

برای خطوط لبخند چند عدد سرنگ نیاز دارم؟

اکثر خطوط خنده معمولاً به دو سرنگ برای اصلاح کامل نیاز دارند. یک سرنگ از ژویدرم گاهی برای خطوط لبخند خفیف کافی می‌باشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *