بوتاکس خط خنده | قیمت، عوارض و ماندگاری بوتاکس رفع خط لبخند

خط لبخند می تواند در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن یا فقط به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری ایجاد شود، این خطوط در واقع چین و چروک هایی با عمق های مختلف هستند که در گوشه دهان ظاهر می شوند و همانطور که از نام آن پیداست، ممکن است هنگام لبخند زدن بیشتر دیده شوند. خطوط خنده ممکن است در برخی موارد آشکارتر ظاهر شوند، زیرا شکل و اندازه عضلات صورت هر فرد متفاوت است.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق بوتاکس با بهترین قیمت

برای درمان خطوط خنده، راه حل جراحی زیبایی موجود است، اما بسیاری از بیماران به دنبال جایگزین های بدون جراحی هستند. یکی از بهترین درمان ها برای چنین بیمارانی، بوتاکس است.

بوتاکس برای خطوط لبخند


بوتاکس محبوب‌ترین درمان تزریقی غیرجراحی مورد تأیید FDA در جهان است و برای کاهش خطوط خنده مورد استفاده قرار می گیرد. سم بوتولینوم از انتقال تکانه های عصبی به عضله مورد نظر جلوگیری می کند.

با این حال، بیماران باید توجه داشته باشند که بوتاکس بر پایه سم بوتولینوم است که یکی از قوی ترین مواد بیولوژیکی شناخته شده برای انسان است. اگر تزریق بوتاکس به اشتباه، به مقدار نامناسب یا در محل نامناسب انجام شود، ممکن است منجر به عوارض جانبی جدی شود.

به همین دلیل، انتخاب یک مطب تخصصی بسیار مهم است. عضله دایره‌ای دور چشم به نام (ماهیچه حلقوی) و چشم را قادر می‌سازد تا محکم بسته شود، می‌تواند در زمانی که عضله بیش از حد فعال است باعث ایجاد خطوط خنده شود. درواقع پزشک بوتاکس را در این عضله به صورت دقیق و کنترل شده تزریق می کند و ممکن است بیمار به چند تزریق کوچک در هر طرف صورت نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مدت ماندگاری کاشت مو | کاشت مو چقدر دوام دارد

مزایای تزریق بوتاکس برای خطوط لبخند


فواید بوتاکس به قدری زیاد است که امروزه به پرکاربردترین روش زیبایی بدون جراحی تبدیل شده است. برخی از مزایا عبارتند از:

زیبایی طبیعی را افزایش می دهد

یکی از مهمترین مزایای انجام بوتاکس برای خطوط لبخند این است که روشی آسان برای افزایش زیبایی طبیعی و بهبود لبخند شما با از بین بردن چین و چروک های اطراف لب است.

روش غیر تهاجمی و سریع

تزریق بوتاکس یک گزینه عالی برای خطوط لبخند بوده و کاملا غیرتهاجمی و سریع است. اگر به یک متخصص رجوع کنید، کل این روش فقط چند دقیقه طول می کشد. پزشک از یک سوزن کوچک برای تزریق بوتاکس استفاده می کند تا خطوط لبخند شما از بین برود. از آنجایی که بوتاکس یک روش بدون جراحی است، به این معنی می باشد که کار  شما زمان کمتری خواهد برد و می توانید طی مدت زمان کوتاهی درمان شوید.

عمل زیبایی ارزان قیمت

درمان بوتاکس در مقایسه با روش های جراحی یا استفاده محصولات مراقبت از پوست گران قیمت نیز یک عمل زیبایی ارزان به حساب می‌آید و می‌تواند در هزینه‌های مراقبت از پوست صرفه‌جویی کرده و نیازی به انواع مختلف جراحی صورت یا درمان‌های چین و چروک نداشته باشد. در نتیجه تهیه بودجه برای انجام آن نیز آسان است.

نتایج تقریباً فوری

بسیاری از افرادی که می خواهند لبخند خود را به سرعت بهبود بخشند، بوتاکس را انتخاب می کنند زیرا نتایج تقریباً فوری را ارائه می دهد. هنگامی که تزریق بوتاکس خود را انجام دادید، سه تا چهار روز پس از عمل خود شاهد کاهش خط لبخند خواهید بود.

افراد مناسب تزریق بوتاکس


افراد مناسب تزریق بوتاکس

به گفته اکثر جراحان پلاستیک و متخصصان پوست، افراد ایده آل برای تزریق بوتاکس افراد 18 سال یا بالاتر هستند و باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشند، همچنین این افراد باردار یا شیرده نباشند. در نهایت باید انتظارات نسبتاً واقع بینانه ای نسبت به نتایج این روش داشته باشید.

اگر به دنبال راه حل دائمی هستید، یا اگر پزشکتان می گوید کاندیدای تزریق بوتاکس نیستید، می توانید تزریق فیلر، لیزر و ژل را انتخاب کنید.

آماده شدن برای بوتاکس خطوط لبخند


قبل از تزریق بوتاکس برای خطوط لبخند، مطمئن شوید که مطابق با موارد زیر آماده شده اید:

 • با پزشک خود صحبت کنید. در مورد روش عمل، اینکه دقیقاً چه کاری انجام خواهد داد و چه ظاهری می خواهید به دست آورید نتیجه گیری کنید.
 • سابقه پزشکی خود، داروی مصرفی، و اگر باردار هستید یا قصد دارید آن را دارید، با پزشک خود مشورت کنید.
 • از پزشک خود بپرسید که در هفته قبل عمل از چه چیزهایی باید اجتناب کرد. ممکن است پزشک استفاده از داروهای رقیق کننده خون، مصرف الکل، کافئین، سیگار کشیدن و حتی برخی از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان را که ممکن است جلوی لخته شدن خون را بگیرد، برای شما منع کند.
 • تا حد امکان آرایش کمتری داشته باشید و بعد عمل از آرایش کردن و ورزش اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو با بوتاکس

نحوه تزریق بوتاکس برای خط خنده


نحوه تزریق بوتاکس برای خط خنده

روش بوتاکس برای خطوط لبخند معمولاً به شرح زیر است:

 1. شما به مطب رسیده و برخی از مدارک اولیه پزشکی را پر خواهید کرد.
 2. پزشک صورت شما و آرایش را پاک می کند. همچنین ممکن است یک کرم بی حس کننده موضعی یا یخ را روی آن ناحیه بمالد.
 3. با استفاده از یک سوزن بسیار باریک، بوتاکس را مستقیماً به عضلات اطراف دهان شما تزریق می کند. در این مرحله احساس گزگز و احتمالاً سوزش خواهید داشت.
 4. پزشک باید دستورالعمل‌ مراقبت‌های بعدی را با شما توضیح دهد، و شما می‌توانید هر سؤالی را بپرسید.

بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای استفاده در پیشانی و چروک اطراف چشم آزمایش و تأیید شده است. همچنین این محصول خطوط لبخند و چین و چروک های اطراف دهان را نیز درمان می کند همچنین برخی اوقات برای درمان ظاهری اخم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مراقبت های بعد از بوتاکس خط خنده


هدف از مراقبت های بعد از بوتاکس کاهش خطوط لبخند، کم شدن احتمال کبودی و جلوگیری از سرایت بوتاکس به نواحی دیگر است

به طور کلی بهتر است که:

 • برای ورزش 24 ساعت صبر کنید.
 • به مدت 24 ساعت آرایش نکنید.
 • به مدت 4 ساعت دراز نکشید.

برخی از داروها ممکن است خطر کبودی را افزایش دهند. در صورت مصرف دارو حتماً از پزشک خود بپرسید که چه زمانی شروع مجدد مصرف آنها بی خطر است.

 • حداقل 24 ساعت پس از تزریق از مصرف الکل بپرهیزید.
 • برای جلوگیری از انتشار سم، حداقل به مدت 1 روز صورت خود را لمس نکنید. برخی از پزشکان پیشنهاد می کنند 3 روز صبر کنید.
 • تمام تلاش خود را بکنید تا از خوابیدن روی نواحی تزریق شده خودداری کنید. این کار فشار فیزیکی را به حداقل می رساند و اجازه می دهد بوتاکس در ماهیچه های شما جا بیفتد.
 • حداقل به مدت 4 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

اگر مطمئن نیستید که بعد از تزریق بوتاکس چه کاری را می توانید انجام دهید، با پزشک صحبت کنید. آنها می توانند بر اساس درمان و شیوه زندگی شما نکات مراقبت های پس از آن را ارائه دهند.

ماندگاری بوتاکس خط خنده


ماندگاری بوتاکس خط خنده

ماندگاری بوتاکس در بیماران مختلف، متفاوت است، اما بوتاکس به طور معمول حدود 4 ماه و گاهی اوقات کمی بیشتر، دوام دارد. برای کاهش خطوط چین و چروک، توصیه می شود دوره تزریق بوتاکس را در یک برنامه منظم تنظیم کنید. بسیاری از افراد گزارش داده‌اند که وقتی برنامه‌ریزی مداومی از تزریق داشتند، کم کم میزان بوتاکس مورد استفاده در طول درمان‌های بعدی آنها کاهش یافت. همچنین به دلیل از بین رفتن عادت های بد مانند اخم کردن یا چین انداختن روی صورت، به مرور چین و چروک ها کم و درنتیجه فواصل میان دوره های تزریق بوتاکس نیز افزایش یافت.

عوارض تزریق بوتاکس خط خنده


بوتاکس به طور کلی یک روش بی خطر با حداقل عوارض جانبی در نظر گرفته می شود، اگرچه ممکن است عوارض تزریق بوتاکس بیش از این موارد باشد.

خطر کمی برای سمی بودن بوتولینوم وجود دارد که می تواند در موارد نادر و زمانی که مایع تزریقی اشتباهاً پخش شود، رخ دهد. اگر هر گونه مشکل تنفسی یا مشکل در صحبت کردن دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی جزئی معمولاً خود به خود برطرف می شوند و می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • سرخی
 • ورم
 • کبودی
 • درد در ناحیه دهان
 • بی حسی
 • سردرد
 • ترشح آب دهان
 • تفاوت های گفتاری جزئی

هزینه و قیمت بوتاکس خط خنده


هزینه و قیمت بوتاکس خط خنده

قیمت بوتاکس دقیقاً به تعداد تزریق مورد نیاز شما و همچنین مکان انجام این عمل بستگی دارد.

در بیشتر موارد شما باید این فرآیند را هر 3 تا 6 ماه یکبار تکرار کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید. در نتیجه هزینه ها معمولاً هر 4 ماه یکبار تکرار می شوند.

از آنجایی که بوتاکس به طور کلی یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود، احتمالاً تحت پوشش بیمه نیست.

بیشتر بخوانید: رفع ترک پوستی شکم،سینه،بازو و ران پا پس از لاغری و بارداری

سؤالات متداول


درمان های بوتاکس شامل چیست؟

بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای استفاده در پیشانی و خطوط اخم و چین و چروک اطراف چشم آزمایش و تأیید شده است.

آیا بوتاکس می تواند از خطوط لبخند جلوگیری کند؟

اگرچه مردم از بوتاکس برای رفع خطوط لبخند پس از ایجاد شدن آن استفاده می کنند، اما بوتاکس می تواند به عنوان یک روش پیشگیرانه نیز استفاده می شود. تزریق بوتاکس قبل از ایجاد چین و چروک، می تواند به کاهش خطوطی که در طول زمان قرار است روی صورت شما ایجاد می شود کمک کند. بوتاکس عضلات شما را به طور موقت فلج می کند و صورت شما را آرام تر نشان می دهد.

برای جلوگیری از ایجاد خطوط لبخند چه سنی باید بوتاکس را شروع کنم؟

بوتاکس برای بیماران 18 سال و بالاتر تأیید شده است و اکثر متخصصان معتقدند که بیمارانی که در اواسط دهه 20 سالگی و اوایل دهه 30 زندگی می کنند، اگر بخواهند از ایجاد خطوط لبخند جلوگیری کنند، در سن مناسبی هستند.

برای خطوط لبخند به چند واحد بوتاکس نیاز دارم؟

پزشک شما ممکن است بتواند این خطوط خنده را با انجام لیفت لبخند صاف کند که معمولاً به 5 تا 10 واحد بوتاکس در هر طرف نیاز دارد.

اگر مصرف بوتاکس را برای خطوط لبخند متوقف کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر درمان های بوتاکس را برای خطوط لبخند و چین و چروک های اطراف لب خود متوقف کنید، تنها اثر آن این است که چین و چروک های شما باز می گردند، البته کمی کندتر از زمانی که از بوتاکس استفاده نمی کردید. زمانی که بوتاکس تزریق می شود، عضلات را ضعیف می کند و در نتیجه باعث پاک شدن خطوط لبخند می شود.

چه کسانی نباید برای خطوط لبخند بوتاکس بزنند؟

اگر از نظر عمومی ضعیف هستید، پوست شما بسیار ضخیم است یا در محل تزریق پیشنهادی ضعف عضلانی دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای بوتاکس نباشید. بیماران با پوست حساس ممکن است واکنش آلرژیک را در محل تزریق تجربه کنند. همچنین زنان باردار باید تا پایان شیردهی از تزریق بوتاکس خودداری کنند.

برای خط خنده تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

بوتاکس و فیلرها هر دو روش تزریقی هستند و برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شوند. بوتاکس ماهیچه ها را شل می کند اما  از فیلر ها برای پر کردن و حجیم کردن پوست استفاده می شود. بوتاکس معمولاً برای چین و چروک های پویا که در اثر حرکت ماهیچه ای ایجاد می شود مانند خطوط لبخند، چین و چروک دور چشم یا خطوط روی پیشانی استفاده می شود.

از فیلر‌ها می‌توان برای حجیم‌تر کردن صورت در مناطقی که چین و چروک‌های ساکن به دلیل از دست دادن کلاژن وجود دارد استفاده کرد. فیلر‌ها همچنین ماندگاری بیشتری دارند و برخی از آنها تا 2 سال دوام می‌آورند و ممکن است نیاز به درمان دیگری نداشته باشید.

هر دو روش خطراتی دارند، اگرچه فیلرها ممکن است خطرناک‌تر باشند و در موارد نادر می‌توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *