ژل بلوترو | قیمت، انواع و عوارض تزریق فیلر بلوترو

تزریق ژل بلوترو یک روش درمانی بسیار موثر و قابل اعتماد، برای از بین بردن خطوط ریز و چین‌ و‌ چروک‌های صورت است. این روش مورد تائید سازمان بهداشت جهانی یا FDA می‌باشد. این روش برای از بین بردن خطوط  ریز، متوسط تا بزرگ صورت و نیز چین و چروک‌های اطراف چشم و سایر نقاط صورت مفید است. این ژل‌ها حاوی یک ماده طبیعی به نام هیالورونیک اسید (HA) هستند؛ که می‌توانند به نواحی مختلف صورت حجم دهند. هیالورونیک اسید، به کاهش خطوط و چین‌ و چروک‌های صورت به ویژه چروک‌های سطحی، کمک می‌کند.

کلینیک ره یا: تزریق ژل با بهترین قیمت

انواع ژل بلوترو


انواع ژل بلوترو

برند BELOTERO® گزینه‌های مختلفی را به مشتریان ارائه می‌دهد تا مشتریان بتوانند بسته به شرایط خود بهترین محصول را انتخاب کنند. روش ساخت ترکیبات جدید با توجه به شرایط مختلف، باعث شده که افراد بهترین نتیجه را از محصولات این برند بگیرند.

مدل Belotero Basic/Belotero Balance

مدل Belotero Basic/Belotero Balance

این مدل در صورتی که برای چین و چروک‌های ظریف تا متوسط استفاده شود؛ تا 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. همچنین این مدل برای اصلاح خطوط متوسط، چین‌های نازولبیال (خطوط کنار بینی تا دهان)، خطوط گلابلار (چین‌های عمودی پیشانی) و خطوط سیگاری یا خطوط دور لب توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

مدل بلوترو سافت (نرم)

مدل بلوترو سافت (نرم)

این مدل‌ یک ماده زیست تخریپ پذیر است که برای از بین بردن خطوط ریز اطراف دهان کاربرد دارد و معمولا 12 ماه ماندگاری دارد.

مدل بلوترو سخت

مدل بلوترو سخت

این مدل حاوی یک ماده زیست تخریب پذیر است که برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های عمیق پوست و نیز بازیابی حجم از دست رفته صورت، استفاده می‌شود. اگر از این مدل برای از بین بردن خطوط عمیق استفاده شود؛ نتایج تا 12 ماه ماندگاری خواهد داشت.

مدل بلوترو حجم دهنده

مدل بلوترو حجم دهنده

این مدل برای از بین بردن عوارض مشکل از بین رفتن چربی صورت (لیپوآتروفی) در بیماران مبتلا به مشکل سیستم ایمنی، کاربرد دارد. همچنین مدا بلوترو حجم دهنده برای بازیابی حجم از دست رفته صورت هم استفاده می‌شود. اگر از این محصول برای بازیابی حجم صورت استفاده شود؛ نتایج تا 18 ماه دوام خواهد داشت.

مدل Belotero Hydro

مدل Belotero® Hydro

این مدل یک محصول پایه است که از شبکه‌ای از هیالورونیک اسید و گلیسرول تشکیل شده است. هدف این محصول آبرسانی، بازیابی درخشندگی پوست و خاصیت اتجاعی پوست است.

فیلر‌های بلوترو مناسب لب

فیلر‌های بلوترو مناسب لب

مدل‌ها Belotero Lips Shape و Belotero Lips Contour برای بزرگ‌ کردن لب‌ها استفاده می‌شوند. این محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ظاهر طبیعی‌تری را ایجاد کنند.

مدل  Belotero Lips Shape به لب‌ها حجم می‌دهد و لب‌های بالا و پایین را بزرگ‌تر می‌کند؛ اما مدل Belotero Lips Contour خط و حاشیه لب را مشخص‌تر می‌کند. این فیلرها تا شش ماه ماندگاری دارند.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

مدل Belotero Revive

مدل Belotero Revive

مدل Belotero Revive فرمول منحصر به فردی دارد و از ترکیب هیالورونیک اسید با گلیسیرین ساخته شده و باعث درخشان شدن پوست می‌شود. این موارد برای تامین رطوبت پوست و داشتن پوستی درخشان و جوان لازم هستند. از این مواد برای از بین بردن چین و چروک‌های سطحی، عیوب پوست و لکه‌های ناشی از نور آفتاب استفاده می‌شود.

مزایای ژل بلوترو


مزایای ژل بلوترو

با وجود اینکه ژل بلوترو به اندازه سایر برند‌های ژل شناخته شده نیست؛ اما استفاده از آن مزایای زیادی دارد، مثل درمان آسان و ماندگاری طولانی نتایج.

درمان راحت

تزریق ژل بلوترو، یک روش درمانی سریع، راحت و غیر تهاجمی است. کل فرایند تزریق این ژل کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و شما بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. این روش درمانی نیازی به آمادگی قبلی یا مراقبت و استراحت ندارد.

نتایج طبیعی

سبک بودن این ژل باعث می‌شود که نتایج حاصل از تزریق آن طبیعی باشد زیرا تزریق این ژل تغییری در حس پوست و حرکات صورت ایجاد نمی‌کند. در نتیجه بعد از انجام این تزریق، اصلا به نظر نمی‌رسد که از یک روش درمانی استفاده کرده‌اید.

تاثیر طولانی مدت

ماندگاری طولانی مدت نتایج تزریق ژل بلوترو، این ژل را به یک گزینه عالی و مناسب برای افراد پرمشغله تبدیل کرده؛ زیرا این افراد وقت کافی برای ترمیم یا تجدید مداوم درمان‌های زیبایی خود ندارند. نتایج حاصل از تزریق ژل بلوترو، تا یک سال دوام خواهد داشت و این زمان خیلی بیشتر از ماندگاری نتایج حاصل از تزریق سایر برند‌های ژل و فیلر است. اگر تمایل داشتید می‌توانید در صورت از بین رفتن نتایج، مجدد ژل بلوترو را تزریق کنید.

داشتن ظاهری جوان

پیری و چین و چروک‌های اطراف چشم برای اکثر بیماران ناراحت کننده است. به این دلیل که معمولا اولین نشانه‌های پیری در اطراف چشم‌ها ظاهر می‌شوند. با توجه به اینکه چشم‌ها بیشتر از هر عضو دیگری در معرض توجه هستند و نیز نقش مهمی را در مکالمات و ارتباطات ما ایفا می‌کنند، اکثر افراد نسبت به چشم‌های خود حساس هستند. بیمارانی که از ژل بلوترو برای اطراف چشم خود استفاده کرده‌اند از تاثیر بی‌نظیر آن در جوانسازی شگفت‌زده شده‌ا‌ند و نسبت به ظاهر خود حس بهتری پیدا کرده‌اند. این روش درمانی به شما کمک می‌کند که جذاب‌تر به نظر برسید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

نتایج تغییر پذیر

یکی از مزایای مهم استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید این است که اگر از نتایج حاصل از تزریق ناراضی بودید؛ می‌توانید به راحتی اثرات ژل را از بین برده یا کاهش دهید. تزریقی آنزیمی تحت عنوان هیالورونیداز، می‌تواند به راحتی اثرات فیلر را از بین ببرد.

قابلیت ترکیب با سایر روش‌های درمانی

در برخی از موارد تزریق ژل بلوترو برای رسیدن به اهداف زیبایی کافی است. اما ممکن است در برخی موارد تزریق ژل بلوترو فقط بخشی از فرایند درمان باشد. خوشبختانه ژل‌های بلوترو به سادگی با سایر مواد و روش‌های زیبایی قابل ترکیب هستند. در بعضی موارد ژل بلوترو را در ترکیب با دیسپورت به نواحی پیشانی تزریق می‌کنند تا خطوط روی پیشانی را از بین ببرند. در بعضی از بیماران، پزشک در نواحی مختلف صورت از ژل‌های مختلف استفاده می‌کند تا بهترین نتیجه حاصل شود. بعضی از بیماران ترجیح می‌دهند تا تزریق فیلر را همراه با لیفت صورت به روش غیرجراحی؛ انجام دهند  .

ایمن بودن

ژل بلوترو در سال 2011 توسط سازمان بهداشت جهانی تائید شده و از آن زمان تا کنون، به صورت کاملا ایمن و موثر در سراسر جهان به کار رفته است.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس در ایران

کاندیدهای این روش درمانی


برای اینکه مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای استفاده از این روش هستید؛ باید برای مشاوره به متخصص مراجعه کنید. در طی جلسه مشاوره متخصص پوست، سابقه پزشکی شما، وضعیت سلامتی و اهداف زیبایی شما را بررسی می‌کند و بعد تعیین می‌کند که تزریق ژل بلوترو برای شما مناسب است یا خیر.

به طور کلی مناسب‌ترین افراد برای تزریق ژل بلوترو، افراد 18 تا 65 سالی هستند که نگران ایجاد چین و چروک در صورت یا کاهش حجم صورت خود هستند. در کل اگر باردار نیستید یا در دوران شیردهی به سر نمی‌برید؛ این روش می‌تواند برایتان مناسب باشد.

آمادگی برای تزریق ژل بلوترو


قبل از تزریق ژل بلوترو می‌توانید درباره اینکه آیا لازم است مصرف آسپرین کودک و سایر مسکن‌های بدون نسخه‌ای که مصرف می‌کنید، مانند ناپروکسن، آلو، موترین یا ایبوپروفن را متوقف کنید یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید. اگر پزشک شما با مصرف دارو موافق بود، می‌توانید در صورت احساس ناراحتی یا اضطراب در 72 ساعت قبل از تزریق ژل، از داروی تیلنول استفاده کنید.

شما می‌توانید قبل از تزریق ژل ورزش کنید. اما تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل باید از ورزش‌ها و فعالیت‌هایی که ضربان قلب و فشار خون شما را بالا می‌برند، خودداری کنید. این فعالیت‌ها شامل ورزش‌های هوازی، ورزش‌های بی هوازی شدید، نشستن در سونا یا مصرف بیش از 200 میلی گرم کافئین می‌شود.

مراحل تزریق ژل بلوترو


مراحل تزریق ژل بلوترو

قبل از انجام تزریق، پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. شما باید حتما قبل از تزریق، پزشک را از آلرژی‌ها و دارو‌هایی که مصرف می‌کنید؛ مطلع سازید.

اکثر محصولات برند بلوترو حاوی لیدوکائین هستند. لیدوکائین یک نوع ماده بی‌حس کننده است که موجب کاهش درد ناشی از تزریق می‌شود. اما اگر همچنان نگران درد ناشی از تزریق هستید؛ می‌توانید از پزشک خود بخواهید که از یک بی‌حس کننده موضعی هم استفاده کند.

قبل از تزریق معمولا پزشک مناطقی باید در آن‌ها تزریق صورت بگیرد را نشانه گذاری می‌کند. سپس محل مورد نظر را با محلول ضد عفونی کننده تمیز می‌کند. زمانی که ناحیه کاملا تمیز شد، پزشک ژل بلوترو را با یک سوزن نازک به پوست تزریق می‌کند. در هنگام تزریق، پزشک به آرامی ناحیه را ماساژ داده تا مواد به خوبی در ناحیه مورد نظر پخش شوند و ظاهری طبیعی را ایجاد کنند.

تعداد تزریقاتی که باید انجام شود به محل مورد درمان بستگی دارد. بسته به تعداد و میزان تزریقات انجام شده؛ کل فرایند می‌تواند از 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان ببرد. بعض از افراد بعد از تزریق ژل، برای اینکه به ظاهر دلخواه خود برسند نیاز به ماساژ دادن ناحیه هم دارند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بلوترو


مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بلوترو

بعد از تزریق، پزشک روی صورت شما کیسه یخ قرار می‌دهد. این کار برای جلوگیری از ایجاد کبودی و التهاب ضروری است. زمان بهبودی بعد از تزریق ژل بلوترو ناچیز است. شما می‌توانید بعد از مدت کوتاهی به محل کار و فعالیت‌های روزانه خود برگردید. اما ممکن است تورم یا کبودی خفیفی را تجربه کنید اما این حالت‌ها بعد از چند روز برطرف می‌شوند. قرار دادن کیسه یخ روی محل تزریق به کاهش تورم کمک می‌کند.

معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که تقریبا تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل بلوترو از ورزش‌های شدید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا گرما و مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دارو‌های ضد التهابی، خودداری کنید. همچنین باید تا چند روز بعد از تزریق ژل به صورت طاق باز بخوابید.

به طور کلی مهم‌ترین عاملی که در نتیجه درمان تاثیر دارد؛ انجام تزریق به بهترین شکل و استفاده از بهترین مواد است. به همین دلیل است که برای انجام این تزریقات باید به فردی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص داشته باشد. هر چه فردی که تزریق را انجام می‌دهد؛ مهارت کمتری داشته باشد؛ احتمال بروز عوارض و خطر بیشتر می‌شود. اگر شرایط به خوبی پیش نرود، مدت زمان بهبودی شما بعد از تزریق افزایش می‌یابد.

نتایج تزریق ژل بلوترو


نتایج تزریق ژل بلوترو

اکثر افراد بعد از انجام تزریق حدودا سه تا چهار سال جوان‌تر به نظر می‌رسند. شما بالافاصله بعد از تزریق شاهد بهبود ظاهر خود، خواهید بود.

ماندگاری نتایج حاصل از تزریق ژل بلوترو


بسته به نوع محصول بلوترو که انتخاب کردید؛ نتایج می‌تواند حدود 6 تا 18 ماه ماندگار باشد.

خطرات یا عوارض جانبی ژل بلوترو


ژل‌های بلوترو به طور کلی بی‌خطر هستند اما ممکن است عوارض جانبی موقتی را ایجاد کنند. این عوارض جانبی در مدت هفت روز خود به خود از بین می‌روند.

عوارض جانبی رایج ژل بلوترو عبارتند از:

  • تورم
  • قرمز شدن پوست
  • کبودی
  • نازک شدن و شکنندگی پوست

عوارض جانبی نادر:

  • بدرنگ شدن پوست
  • سخت شدن پوست
  • ایجاد توده‌ها یا برجستگی‌هایی روی پوست
  • خواب رفتگی و بی‌حسی در ناحیه تزریق

در موارد نادر ممکن است تزریق ژل بلوترو عوارض جدی‌تری را به همراه داشته باشد. مثل:

  • ماندن جای زخم
  • آسیب رسیدن به بینایی

این نوع عوارض معمولا زمانی ایجاد می‌شوند که ژل کیفیت پایینی داشته یا اینکه توسط پزشکی با مهارت کم تزریق شده باشد. شما می‌توانید با انتخاب یک پزشک ماهر از این عوارض جلوگیری کنید.

هزینه‌های تزریق ژل بلوترو


هزینه‌های تزریق ژل بلوترو می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. دلایل این تفاوت عبارتند از:

محل مطب پزشک

اقلیم اقتصادی-اجتماعی یک شهر هزینه زندگی در آن شهر را تعیین می‌کند. در نتیجه انجام این تزریق‌ها در شهر‌های بزرگ نسبت به شهر‌های کوچک هزینه بیشتری دارد.

کیفیت کار

افراد با سطوح متفاوت مهارت، خدماتی با کیفیت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. پزشکان با تجربه که خدمات با کیفیت‌تری ارائه می‌دهند؛ دستمزد بیشتری دارند.

وسعت محدوده مورد درمان

وسعت محل درمان با توجه به اهداف و نیاز‌های فرد می‌تواند متفاوت باشد. مقدار ژلی که مصرف می‌شود به وسعت ناحیه درمان بستگی دارد. هزینه کلی معمولا براساس مقدار ژل مصرف شده یا تعداد تزریق‌های صورت گرفته؛ محاسبه می‌شود.

سوالات متداول


آیا تزریق ژل درد دارد؟

پزشک قبل و در حین تزریق اقداماتی را انجام می‌دهد که شما در حین تزریق درد نداشته باشید. ژل بلوترو حاوی لیدوکائین است و تا حدودی ناحیه را بی‌حس می‌کند. پزشک قبل از تزریق از کرم بی‌حس کننده استفاده می‌کند. ممکن است در هنگام تزریق احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید؛ اما این حالت در عرض چند ثانیه از بین می‌رود. احساسی که بیمار در هنگام تزریق ژل بلوترو دارد مشابه احساسی است که فرد در هنگام تزریق بوتاکس یا سایر تزریقات تجربه می‌کند.

بهترین روش از بین بردن خطوط پنجه کلاغی کدام است؟

ژل‌های بلوترو جز بهترین روش‌های ضد پیری هستند اما برای از بین بردن خطوط پنجه کاغی دور چشم مناسب نیستند. خطوط پنجه کلاغی نوع خاصی از چین و چروک هستند که در اثر لبخند زدن و سایر حرکات مکرر صورت ایجاد می‌شوند. بهترین روش درمان برای از بین بردن خطوط پنجه کلاغی تزریق بوتاکس است؛ زیرا این تزریق موجب مختل شدن برخی حرکات صورت شده و از ایجاد این خطوط جلوگیری می‌کند.

بلوترو بهتر است یا ژوویدرم؟

بر اساس مطالعات بالینی انجام شده؛ ژوویدرم و بلوترو در از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک موثر هستند.

چرا ژل بلوترو برای رفع چین و چروک‌های دور چشم مناسب است؟

بلوترو یک فیلر با وزن سبک است و در لایه بالایی پوست تزریق می‌شود در نتیجه برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های موجود در مناطق ظریف مانند دور چشم بسیار مناسب است.

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق ژل بلوترو چقدر است؟

نمی‌توان زمان مشخصی را برای بهبودی بعد از تزریق ژل بلوترو تعیین کرد. اکثر بیماران بلافاصله بعد از تزریق ژل می‌توانند به فعالیت‌های عادی و روزمره خود بازگردند. اما از آنجایی که شرایط هر فرد متفاوت است؛ بهتر است قبل از تزریق شرایط خود را با پزشک درمیان بگذارید.

تزریق ژل بلوترو چقدر طول می‌کشد؟

در طول جلسه درمانی، ژل به ناحیه‌ای از صورت که قرار است درمان شود، با استفاده از یک سوزن ظریف یا کانول تزریق می‌شود. تزریق ژل بلوترو حدودا 30 دقیقه طول می‌کشد؛ اما اگر قرار باشد تزریق در ناحیه وسیع‌تری صورت بگیرد؛ ممکن است بیشتر طول بکشد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *