رفع خط اخم با نخ | قیمت، عوارض و ماندگاری از بین بردن خط اخم با نخ

کلاژن ماده‌ای است که پوست را تا پایان دهه سوم زندگی جوان نگه می‌دارد، اما وقتی میزان کلاژن رو به کاهش می‌گذارد، حجم و خاصیت کشسانی پوست نیز کم می‌شود. در نتیجه خط اخم ایجاد می‌شود و چین و چروک‌ها روی پیشانی شروع به خودنمایی می‌کند. لیفت با نخ پیشانی را در نقاط مهم و حساس بالا می‌کشد تا خط اخم صاف شود و جوان‌تر به نظر برسید. لیفت با نخ با خطر بسیار اندکی همراه است و به کمک این درمان راحت می‌توانید به نتایج بهتری برسید؛ به‌علاوه نتیجه لیفت با نخ به دلیل تحریک کلاژن‌سازی ماندگاری زیادی دارد.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با بهترین قیمت در ایران

مزایای از بین بردن خط اخم با نخ


لیفت خط اخم با نخ مزایای متعددی دارد. در درجه اول متوجه تغییراتی جزئی و ظریف و درعین‌حال طبیعی و چشمگیر خواهید شد. پیشانی پس از رفع خط اخم با نخ شاداب‌تر و جوان‌تر خواهد شد؛ تمام سختی‌ها و استرسی که صورتتان را تحلیل برده بود، پاک می‌شود. پوست شل و افتاده بالا کشیده می‌شود و درعین‌حال همچنان طبیعی به نظر می‌رسد.

دیگر روش‌های درمانی ضدپیری به اندازه لیفت با نخ مؤثر نیستند و چنین نتایج طبیعی‌ای را ایجاد نمی‌کنند. برای مثال تزریق ژل و فیلر پوست شل و افتاده را به خوبی لیفت با نخ درمان نمی‌کند. به‌علاوه اگر درمان جراحی را انتخاب کنید، باید ناراحتی و درد بسیاری را تحمل کنید، دردسرهای فراوانی را به جان بخرید و هزینه سنگینی را بپردازید. ازاین‌گذشته نتیجه جراحی چندان طبیعی نیست و ممکن است جای زخمی دائمی روی پوستتان باقی بماند. بااین‌توصیف لیفت صورت با نخ مسلماً بهترین روش برای جوان‌سازی صورت است. نتایج لیفت با نخ بیش از یک سال ماندگاری دارد.

سازوکار لیفت با نخ با دیگر درمان‌های ضدپیری تفاوت دارد. لیفت با نخ صورت بیمار را به‌طور طبیعی تغییر می‌دهد تا جوان‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد. اما جراحی لیفت صورت انواع نشانه‌های غیرطبیعی و آشکار را روی صورت باقی می‌گذارد.

از بین بردن خط اخم با نخ برای چه کسانی مناسب است؟


 

از بین بردن خط اخم با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افراد بزرگسال 30-60 سال متقاضیان ایده‌آلی برای رفع خط اخم با نخ هستند. بیماران جوان‌تر و پیرتر از این بازه نتایج قابل‌توجهی را به دست نخواهند آورد.

لیفت ابرو با نخ به‌جز رفع خط اخم برای درمان افتادگی ابرو و خطوط پیشانی نیز کاربرد دارد. اگر جراحی لیفت صورت را در گذشته انجام داده باشید و نتایج جراحی در حال محو شدن باشد، می‌توانید لیفت با نخ را برای از بین بردن خطوط اخمی که دوباره در حال پدیدار شدن است، انجام بدهید. در موارد نادر لیفت با نخ برای افراد جوان‌تری مفید است که به دلیل ضعیف بودن عضلات صورت دچار مشکل افتادگی پوست صورت هستند.

از بین بردن خط اخم با نخ برای تمام افرادی مناسب است که می‌خواهند بهبودهای ملایم‌تری را در صورتشان ایجاد کنند تا جوان‌تر به نظر برسند.

البته همه متقاضی ایده‌آل لیفت با نخ به شمار نمی‌آیند. اگر پوستتان به دلیل پیری حساس یا آسیب‌پذیر باشد، ممکن است این درمان را دوست نداشته باشید. همچنین اگر افتادگی پوست بسیار شدید باشد یا چربی صورتتان بسیار کم باشد، لیفت با نخ مؤثر نخواهد بود.

متقاضی ایده‌آل رفع خط اخم با نخ فردی 30-60 ساله است که پوستش به اندازه کافی محکم است و چین و چروک و یا افتادگی پوستش جزئی است. پزشک مناسب بودن درمان لیفت با نخ را در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟

آمادگی‌های لازم برای رفع خط اخم با نخ


جهت آماده شدن برای لیفت با نخ باید توصیه‌های احتیاطی زیر را رعایت کنید:

  • در روزهای قبل از لیفت با نخ یا در روز درمان مطمئن شوید که هیچ التهابی در بدنتان وجود ندارد.
  • مصرف داروهای رقیق‌کننده یا لخته‌کننده خون را دقیقاً از دو روز قبل از درمان قطع کنید.
  • سعی کنید عامل‌های استرس‌زای جسمی و هیجانی را قبل از درمان محدود کنید.
  • شب قبل از درمان مشروبات الکلی ننوشید.

مراحل از بین بردن خط اخم با نخ


 

مراحل از بین بردن خط اخم با نخ

کار اصلی که در لیفت با نخ انجام می‌شود، این است که جراح زیبایی نخ‌ها را در ناحیه مد نظر قرار می‌دهد. جراح ابتدا برش‌های کوچکی را در ناحیه‌های مناسبی از صورت ایجاد می‌کند، سپس نخ‌ها را از راه این برش‌های کوچک وارد پوست صورت می‌کند. نخ لیفت نخ خاردار بسیار ظریفی است که چند مخروط کوچک بر روی نقاط مختلفش قرار دارد. جراح نخ را زیر چربی زیرپوستی وارد می‌کند تا نخ به بافت صورت بچسبد. سپس جراح نخ را به کمک سوزن می‌کشد، در نتیجه آن ناحیه از پوست صورت بالا می‌رود. در پایان جراح سر نخ‌ها را گره می‌زند. نخ کاملاً با پوست ترکیب می‌شود و اصلاً آن را در صورتتان احساس نمی‌کنید.

نتایج از بین بردن خط اخم با نخ با توجه به ماهیت لیفت با نخ بلافاصله مشخص می‌شود. برای این درمان معمولاً به بیهوشی نیاز ندارید و ظرف 30-60 دقیقه‌ای که درمان انجام می‌شود، کاملاً هوشیار خواهید بود. جراح حین عمل درباره پیشرفت درمان با شما صحبت می‌کند. اما اگر بنا به دلایلی دچار درد شدید، می‌توانید بی‌حسی موضعی را در طول درمان درخواست کنید.

برش‌ها جای زخم کوچکی را باقی می‌گذارند که با چشم غیرمسلح نمی‌توان آنها را دید. چون پس از لیفت با نخ نیازی به استراحت ندارید، در بیمارستان بستری نمی‌شوید و بلافاصله می‌توانید فعالیت‌های عادی روزمره‌تان را ادامه بدهید. چون نخ زیست‌تجزیه‌پذیر است، به مرور زمان تجزیه می‌شود. به‌علاوه نخ حاوی اسید خاصی است که موجب تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود. در نتیجه پوست پس از لیفت با نخ، حتی پس از تجزیه شدن نخ، به شکلی طبیعی جذاب‌تر به نظر خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

فیلم از بین بردن خط اخم با نخممکن است صورت تا چند روز پس از درمان کبود و متورم باشد. سعی کنید سرتان را هنگام خوابیدن بالا نگه دارید تا ورم کمتر شود. به مدت یک هفته فقط غذاهای نرم میل کنید. سعی کنید صورتتان را حداقل به مدت سه هفته نکشید یا نمالید.

ماندگاری نتایج لیفت خط اخم با نخ


 

ماندگاری نتایج لیفت خط اخم با نخ

نخ‌های لیفت بعد از 6 ماه جذب بدن می‌شوند، اما نتایج درمان به دلیل کلاژن ساخته‎شده در پوست تقریباً یک سال ماندگاری دارد. برخی بیماران گزارش داده‌اند که نتیجه لیفت با نخ را برای مدت طولانی‌تری حفظ کرده‌اند. بقیه بیماران باید لیفت با نخ را برای حفظ نتیجه مرتب تکرار کنند.

نخ‌های لیفت آپتوس یکی از بهترین نخ‌های لیفت موجود در بازار هستند که نتایج آن‌ها تا حدود 18 ماه ماندگاری دارد.

عوارض جانبی رفع خط اخم با نخ


خطرهای مربوط به لیفت با نخ انگشت‌شمار است. لیفت با نخ درمانی سریع و کم‌تهاجمی است. چون فقط برش‌های بسیار کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود، جای زخم (اسکار) باقی‌مانده، برخلاف جای زخم جراحی‌های قدیمی، اصلاً جلب توجه نمی‌کند. به همین دلیل از بین بردن خط اخم با نخ بسیار ایمن‌تر از جراحی معمولی لیفت صورت یا لیفت پیشانی است.

البته لیفت با نخ نیز مانند هر درمان دیگری بدون خطر نیست. برای مثال برخی بیماران در ناحیه پیشانی دچار عفونت می‌شوند، البته این مشکل به ندرت پیش می‌آید. در صورت بروز عفونت به راحتی می‌توان آن را با مصرف آنتی‌بیوتیک درمان کرد. همچنین اگر انجام‌دهنده درمان، ماهر نباشد یا مجوز نداشته باشد، ممکن است نخ‌ها نامتقارن شود.

رفع خط اخم با نخ عموماً توسط متخصص ماهر و در نهایتِ ایمنی انجام می‌شود. تنها عوارضی که باید نگرانش باشید، کبودی و ورم جزئی در چند روز پس از درمان است. ناحیه درمان در موارد نادرتر بی‌حس می‌شود. مشکل باز هم نادرتر جابه‌جا شدن نخ است که برای اصلاح آن باید به متخصص مراجعه کنید.

هزینه لیفت پیشانی و خط اخم با نخ


رفع خط اخم با نخ به اندازه جراحی لیفت صورت گران نیست، چرا که لیفت با نخ عملی سریع است و به بیهوشی نیاز ندارد. هزینه از بین بردن خط اخم با نخ به مهارت و اعتبار پزشک، موقعیت جغرافیایی مطب و میزان رقابت در آن ناحیه بستگی دارد. تعداد نخ‌های مورد استفاده نیز بر قیمت لیفت خط اخم با نخ اثر می‌گذارد.

برای مطلع شدن از درمان مورد نیازتان کافی است برای دریافت وقت مشاوره با ما تماس بگیرید. اعلام کردن یک قیمت ثابت، با توجه به عوامل متعدد تأثیرگذار بر هزینه درمان، غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

پرسش‌های متداول


هر چند وقت یک‌بار باید لیفت خط اخم با نخ را انجام بدهم؟

زمان تکرار درمان به ماندگاری نتایج درمان اول بستگی دارد. متخصص توضیح می‌دهد که رفع خط اخم با نخ را هر چند وقت یک‌بار باید تکرار کنید.

صورتم پس از رفع خط اخم با نخ چگونه به نظر خواهد رسید؟

صورتتان پس از لیفت خط اخم با نخ جوان‌تر خواهد شد. پوست پیشانی سفت‌تر و کشیده‌تر و بدون چین و چروک می‌شود و در نتیجه آرام‌تر و جوان‌تر به نظر خواهید رسید.

از بین بردن خط اخم با نخ دردناک است؟

لیفت خط اخم با نخ تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دردی را حین درمان احساس نخواهید کرد.

نخ‌ها از کدام بخش پیشانی‌ام رد می‌شود؟

محل قرارگیری نخ‌ها به ناحیه‌ نیازمند لیفت بستگی دارد. همه به یک شکل پیر نمی‌شوند و جراح زیبایی موقعیت نخ‌ها را با توجه به وضعیت خاص هر بیمار انتخاب می‌کند.

برای رفع خط اخم لیفت با نخ بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

از هر دو روش لیفت با نخ و تزریق بوتاکس می‌توان برای از بین بردن خطوط اخم و خطوط روی پیشانی استفاده کرد، اما لیفت با نخ بیماران را از مزیت افزایش میزان کلاژن نیز برخوردار می‌سازد که به نوبه خود موجب بهبود کیفیت و شادابی پوست می‌شود. جراح زیبایی درمان مناسب را برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن توصیه می‌کند.

وقتی نخ تجزیه می‌شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی تجزیه نخ شروع ‌شود، احتمالاً متوجه بازگشت تدریجی خط اخم خواهید شد. البته شواهد موجود حکایت از آن دارد که کلاژن در بافت‌های دور نخ‌ها تولید می‌شود و این کلاژن‌سازی ماندگاری نتایج را افزایش می‌دهد.

پس از لیفت با نخ چطور باید بخوابم؟

خوابیدن به پهلو یا حتی روی شکم باعث وارد شدن فشار به صورت می‌شود. تا یک هفته پس از لیفت با نخ نباید اجازه بدهید که صورتتان تحت فشار قرار بگیرد. سعی کنید طاق‌باز بخوابید و سرتان را روی چند بالش بگذارید تا ورم پس از لیفت با نخ به حداقل برسد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *